Skocz do zawartości
Kagomeko

Szukam dobrego, taniego wyświetlacza. :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  ̄O ̄)ノ オハー

Poszukuję telewizora, który ma generalnie służyć jako monitor do komputera i wyświetlacz dla konsol do gier. Będę też na nim filmy, głównie animowane, oglądał.

Myślę o przekątnej w okolicach 40", pokój nie jest zbyt duży. Ekran ma wisieć na ścianie i będę na niego patrzył z odległości, na oko, 3-4 metrów.

Karta graficzna w komputerze ma wyjście HDMI oprócz D-SUB (VGA) i DVI. Nowsze konsole nadają przez HDMI (co pewnie i tak wiecie), starsze przez SCART albo Composite.

W związku z tym, że będę też używał sygnału SD, chcę żeby miał jakiś dobry tryb wsparcia dla niego. Wiecie, żeby mi obrazu 4:3 nie rozciągał i żeby upscale był znośny. Najlepiej jakby był jakiś tryb, którego efektem jest zlanie się plamek jak na dawnych TV CRT. Albo jakby w ogóle nie upscale'ował. ;)

Zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów i szybkim czasie reakcji plamki, żeby nie smużyło. Myślę o LCD z podświetlaniem LED. Najlepszy pewnie byłby OLED, ale to raczej nie ten próg cenowy.

3D nie jest wymagane, ale jak są w podobnej cenie z, to raczej z – lepiej mieć niż nie. ;)

Na technologii Smart TV mi kompletnie nie zależy, brak jej to nawet dla mnie zaleta. Żadnych zbędnych bajerów poproszę.

Producent jakikolwiek. Zależy mi, aby matryca była porządna i sprzęt miał niski pobór mocy, bo będzie często chodził.

Co do ceny to najlepiej w granicach około 2000 złotych, ale mało się w temacie ceny orientuję. Chcę coś, co będzie mi długo służyć i się nie popsuje po paru latach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dobre skalowanie jak i niski inputlag zapewni moim zdaniem R470 od Sony. Kwestia która jednak pozostaje do poruszenie do przekątna TV. 40 cali będzie trochę przy małe do takiej odległości. Lepszym wyborem byłoby 46 cali jednak tu cena będzie oscylować w okolicach 2300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O SONY KDL-46R470 mówisz?

Jakby ktoś jeszcze miał inne propozycje to proszę śmiało. :)

*edit* Tak teraz na ścianie ten 46" nakreśliłem ołówkiem i rzeczywiście 40" to chyba za mało będzie. :x

*edit2* Tak se pomyślałem teraz, że jak ja to na ścianie powieszę i ma wejścia z tyłu, to jak ja kable podłączę? >_<

Edytowane przez Kagomeko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten model miałem na myśli :)
Kwestia rozmiaru to tak jak mówiłem - 40cali to zdecydowanie za mało ;)

Jeśli zaś chodzi o przewody - Istnieją takie takie z kontowymi wtykami, więc nie powinno to być problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rka Sony bardzo fajny ekran pod względem jakości. I bierz duży. 46" będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony R470 niezły. A może Philips seria Philips 42PFL5008H? Do konsoli także bardzo dobry. Niski input, dobra płynność. Wymienione ekrany typowe do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...