Skocz do zawartości
Garibaldii

Pomoc w zakupie TV 55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję porady w kupnie TV. Moje wymagania;

- 55 cali;

- wysoka płynność w dynamicznych scenach

- stawiam na jakość obrazu

- bardzo wydajny player DLNA i współpraca z tabletem (dzielenie ekranów multimediów)

- TV będzie pracował w sieci jako lokalne urządzenie do renderingu używając upnp np bubleupnp

- pomieszczenie pokój dzienny ale większość czasu będzie pracował wieczorem/noc

- odległość od widza 3m

- za TV jest podświetlenie led.

- max 6999 zł

Zastanawiam się coś między samsungiem UE55F7000 a Panasonikiem 55DT60E. Jednak w 2 sklepach nie udało mi się na tablecie połączyć z Panasonikiem za pomocą viera control 2. Miałem swojego Galaxy Note 10.1 w sklepie był też ipad i nic. Aplikacja nie widziała TV. Jedynie co Bubleupnp działał wiec łączność była. Samsung chodził bez problemów ale obraz jakiś był rozmazany albo ... coś w ustawieniach TV było nie tak.

Co proponujecie ? Jak u was chodzi to Viera C2 ? a może coś innego w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- pomieszczenie pokój dzienny ale większość czasu będzie pracował wieczorem/noc

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-plazmowe/panasonic/mega-test-panasonic-st60-50-tx-p50st60-r249

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viera control u mnie dziala wysmienicie. Aby program dzialal to zarowno tv jak i tablet/smartfon musza byc podlaczone do tej samej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy plazma to dobry wybór gdy żona lubi oglądać filmy z stop klatką i czasem 1-2 godziny widzę tą sama scenę na TV. Żaden lcd nie da rady wieczorem ?Panasonic przestał produkować plazmy i boje się o support i aktualizacje do tych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten samsung zbiera dobre recenzje i jest kombajnem multimedialnym. Jest dużo recenzji na necie poszukaj.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma już umarła. Panasonic wycofał się z produkcji więc lepiej nie wchodzić w ten temat. DT60 też jest średni bo ma matryce IPS. Czyli kontrasty rzędu 1000:1 cię czekają. Pozostaje Samsung F7000, który z wymienionych będzie najlepszy i najbardziej multimedialny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie wyraźnie lepiej chodził panasonic ale to może wina ustawień. Czy parametry kalibrujące obraz z d7000 podejdą do serii f7000. Przeszukałem wstępnie różne zagraniczne strony i ustawień do d7000 czy es7000 jest setki ale do f7000 nie ma :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy plazma to dobry wybór gdy żona lubi oglądać filmy z stop klatką i czasem 1-2 godziny widzę tą sama scenę na TV. Żaden lcd nie da rady wieczorem ?Panasonic przestał produkować plazmy i boje się o support i aktualizacje do tych modeli.

Żaden problem by ta sama scena była 1, 2 czy 8 godzin na ekranie. Nawet jak zostanie powidok na parę godzin to co z tego? Na LCD będziesz miał plamki i nierówności podświetlenia przez cały czas.

Plazma już umarła. Panasonic wycofał się z produkcji więc lepiej nie wchodzić w ten temat.

Moja jakoś jeszcze gra i ma się dobrze, a moment wycofania się z produkcji to dobry czas by zakupić jeszcze jedną na zapas (zanim OLEDy się upowszechnią), a nie by nie wchodzić w temat :)

W sklepie wyraźnie lepiej chodził panasonic ale to może wina ustawień. Czy parametry kalibrujące obraz z d7000 podejdą do serii f7000. Przeszukałem wstępnie różne zagraniczne strony i ustawień do d7000 czy es7000 jest setki ale do f7000 nie ma :(.

Parametry kalibrujące dobiera się do każdego TV osobno, nie do całej serii. Gdyby było to takie proste to producent wgrałby je fabrycznie.

Zastanów się dlaczego krążą setki różnych ustawień... właśnie dlatego, że każdy wyświetlacz to inna historia.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...