Skocz do zawartości
andsie1

Sony VPL-VW500ES

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że takie sprzęty trafiają w ręce osób, które nie mają bladego pojęcia co się dzieje aktualnie w temacie (po grzyba to kupować nie mając wiedzy ani źródła 4K?). dawmac odpowiedzi na większość twoich pytań były już opisywane: http://hdtvpolska.com/topic/31521-jaki-tv-wybrac-75-2d-czy-3d-czy-90-czy-4k-a-moze-oled/?p=319378 W dodatku to twój temat...

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że takie sprzęty trafiają w ręce osób, które nie mają bladego pojęcia co się dzieje aktualnie w temacie (po grzyba to kupować nie mając wiedzy ani źródła 4K?). dawmac odpowiedzi na większość twoich pytań były już opisywane: http://hdtvpolska.com/topic/31521-jaki-tv-wybrac-75-2d-czy-3d-czy-90-czy-4k-a-moze-oled/?p=319378 W dodatku to twój temat...

Chyba lekko przesadzasz twierdzac ze nie ma bladego pojecia co sie dzieje w temacie 4k. Jak wspomniales w poprzednim temacie bylo troche na temat i duzego tv i projektora sim i samego 4k. Zdecydowalem sie napisac w tym temacie bo jest to temat o projektorze ktory kupilem nie dlatego mialem ot takie widzimisie ale dlatego ze analizujac wszystkie z i przeciw jak rowniez ogladajac wiele wyswietlaczy ( bylem na prezentacji sima, w Harodsie ogladalem 85 cali samsunga 4k, w polsce jak bylem to akurat moj znajomy kupil sony 65 4k, sporo naczytalem sie testow i opini na roznych forach polskich i zagranicznych i dlatego wybralem ten projektor poniewaz, jak dla mnie w 2d bedzie wystarczajaco dobry, mysle ze kupujac nawet najlepszego sim w domowych warunkach nie uzyska sie tak znacznej poprawy jakosci obrazu jak znaczny wzrost ceny, 3d nie przepadam ale jest to fajna atrakcja jak wpadna znajomi na jakis film itp. 4k jest nowinka techniczna a ja to lubie :) jest duzo ??? Zwiazanych z ta technologia ale to mnie cieszy bo duzo mozna sie nauczyc a najlepiej uczyc sie majac sprzet a nie tylko czytajac. Co do materialu w 4k to wiemy jak jest ale najwiekszy plus jest taki ze skoro zabrala sie za to tak duza firma jak sony to nie wykluczone ze szybciej niz nam moze sie wydawac pojawia sie odtwarzacze i tytuly w 4k, a moze sony uruchomi jakas usluge sciagania filmow w 4k ? Sa ciezkie ale przy szybkim internecie to nie jest az taki duzy problem. Wybralem projektor bo tylko on oferuje dobry obraz i 110cali, ani oled, ani led itp dlugo nie beda mialy 110 cali i napewno nie w tej cenie. Pokoj tez przygotowany, czarne zaslony z delikatnymi srebrnymi wstawkami, sciany w ciemnym szarym + ciemno niebiesko szary a sufit w niebieskim spokojnym matowym kolorze. Farba bardzo pozera swiatlo i nawet w normalny dzien jest ciemno przy odslonietych zaslonach :)

Co do 4k to apple wspomina ze bedzie tez wspieral 4k, nie ma klopotu aby kupic pc i pograc w gierki w 4k jak rowniez sa juz kamery filmujace w 4k i nie sa jakosc kosmicznie drogie. Fakt sa spore :) jutro montaz projektora i nie zaluje zakupu ktory podjelem w pelnie swiadomie gleboko analizujac teamt. Home cinema interesuje sie od dobrych 12 lat jak nie dluzej. System audio ktory posiadam kompletowalem przez ostatnie 7 lat instalujac najrozniejsze klocki i dopiero okolo rok temu mam taki w ktorym nic bym nie zmienil. Sporo to trwalo ale dogonilem swojego kroliczka jesli idzie o dzwiek :) jesli idzie o obraz to plazma 65 panasonica dla mnie jest idealnym tv ale za mala do dobrego kina, projektor sony jest jako nowosc i mam nadzieje ze zagosci na dluzej u mnie a jak nie przypadnie mi do gustu to dalej bede szukal :)

Pozdr. Dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formaty jakie VW500ES obsługuje wg. instrukcji: 3840 × 2160/60p*, 3840 × 2160/50p*, 4096 × 2160/60p*, 4096 × 2160/50p*, 4096 × 2160/30p, 4096 × 2160/25p, 3840 × 2160/24p, 3840 × 2160/25p, 3840 × 2160/30p, 4096 × 2160/24p

* Available for YUV420 format signal only.

Sprawdziliśmy na szybko materiał DEMO 4K którym dysponujemy:

24P.jpg

30P.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj odpalilem swoj projektor sony i jestem baaaaaardzo zadowolny :) ekran ma 106 cali.

Projektor w instalacji bardzo latwy i wygodny. Konfiguracja, ustawiania ekranu itd trwaja kilka chwil i robi sie to bardzo intuicyjnie. Mialem czas narazie tylko na jeden film Startek. Into darkness". Ograladalem go i na plazmie swojej panasa 65 i na bylym projektorze jvc x3 jak rowniez na projektorze sim 60. Dzisiaj obejrzalem go ponownie i bylem bardzo zdziwiony jakie wiele szczegolow umknelo mi wczesniej , moze to tez dlatego ze ogladam go po raz ktorys i zwracam bardziej uwage na drobnostki ale jest bardzo ciekawe. Np. Ogladajac z okolo 4.5m mozna policzyc pojedyncze wlosy aktorow, plynacy w oddali statek ma malutkie okienka ktore sa bardzo dokladnie widoczne ze maja biale malutkie obramowki. Marmurowa podloga czy duze szklane sciany blyszcze sie jak nigdy wczesniej. Daje to sporo frajdy z ogladania. Dzisiaj postaram sie jeszcze jakis film przetestowac w 3d.

Uwazam zakup za bardzo udany, pomimo ze nie ma jeszcze filmow 4k to ogladanie zwyklego full hd daje sporo frajdy. Z projektorem jvc mialem tylko 90 cali ekran, teraz 106 a dokladnosc i szczegolowosc jest duuzo lepsza. Kolory, nasycenie barw itd. Nie widze aby odbiegaly od tych jakie widzialem na sim. Cena za projektory podobna a sony dla mnie duzo ciekawszy.

Pozdr. Dawmac

Ps. Wiem ze wiele osob powie ze przemawia przezemnie radosc z zakupu nowej zabawki i nie jestem obiektywny ale roznica w jakosci jest jak dla mnie jak przesiada z sd na hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest wyrąbany projektor w normalnej cenie (jak na 4K). Prawie normalnej ; ) Gratsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladajac animacje najlepsze jest to ze stajac z nosem przy ekranie nie ma ani jednego ziarenka czy piksela. Mozna sie wpatrywac i obraz wyglada jak by byl farba namalowany na plotnie. PRZejscia miedzy kolorami sa super plytne, nawet w szybkich scenach akcji wszystko wyglada idealnie plynnieniezaleznie czy to sa rozne odcienie szarosci do czarnego wlacznie czy kolorowy wybuch ognia.

Pozdr. Dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa upscal do 4K. Ten projektor kopie [beeep]sko a im bliżej tym bardziej to widać! Rozdzielczość to podstawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj udalo mi sie obejrzec PACIFIC RIM 3D. Obraz i efekty w 3D super. Bardzo odbra jakosc, efekty przestrzenne zaje…… Na starcie filmu jest scena nieba/morza i wyplywaja rybki na okolo 3m od ekranu :) Caly film jest ok pod wzgledem 3D ale obejrzalem go ponownie w 2D i jest duuuuuzo lepiej. Jasniej, duzo bardziej szczegolowy obraz, lepsze kolory, wyglad "robotow" robi niesamowite wrazenie, np napisy ktore sa niekompletne i uszkodzone na robotach sa idealne. Widac kazdy wyrwany kawaleczek napisu. Wbrew temu co ogolnie sie sadzi to wcale nie jest tak ze jak sie stanie 4m od ekranu to nie widac roznicy czy to full hd czy 4K. Wlaczylem ten film na 65 plazmie i sie bardzo zdziwilem. Stojac 3m od ekranu widac jak "plywa" obraz, widac piksele, duzo szczegolow jest rozmytych. Obraz z projektora pomimo ze duuzo wiekszy jest duzo bardziej szczegolowy. Nie ma plywania obrazu, nie ma pikseli, krawedzie nawet najmniejszych przedmiotow sa bardzo szczegolowe i wyrazne. Kilka tygodni temu ogladalem materialy reklamowe na samsungu 4k 85cali i nie zrobily a mnie duzego wrazenia. Bylo ladnie i kolorowo ale za bardzo jak by wymalowane wszystko bylo, moze to kwestia ustawien bo chodzilo w sklepie aby TV "walil po oczach" :) Jednak stojac kilka metrow od tego samsunga naprawe nie widzialem kolosalnej roznicy miedzy moja plazma dlatego bylem bardzo sceptyczny do tego calego 4k. Teraz wiem ze sam napis 4k na urzadzeniu o niczym nie swiadczy :) Projektor w zestawieniu z samusngiem to inna jakosc, inny obraz, inna technologia ktora jest jak by stworzona do 4k. Jak by byl projektor 8k to wcale bym nie uwazal ze to glupota :) i ze po co kupowac jak nie widac roznicy z odleglosci paru metrow :)

Milosnikom kina polecam obejrzenie chocby full hd na projektorze sony. Dopiero jak sie obejrzy to sie uwierzy w 4k :) Nie wiem skad opinie na forum ze urzadzenia 4k nie nadaaja sie dofilmow full hd :(

Jestem ciekaw jak beda wygladaly prawdziwe filmy 4k na tym projektorze :) , nie martwie sie ze bedzie to za x czasu bo oczekiwanie umila mi ogladanie zwyklych filmow na sony vw500es :)

pozdr. dawmac

PS. dzisiaj postaram sie jak znajde jakis film na DVD przetestowac na projektorze :) Czy bedzie lepiej wygladal niz na full hd ? Postaram sie sprawdzic, tylko musze chyba cos kupic na dvd bo w domu chyba nie znajde DVD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczylem kilka filmow z DVD, Ostry Dyzur, seria z Chevy Chase, Mentalista itd. i obraz wyglada jak w miare dobre full hd !! Widoczne sa piksele i ziarnistosc ekranu ale ostrosc, kolory itd sa super. Mozna z przyjemnoscia ogladac stare tytuly. Jak dla mie jest to najlepszy obraz z SD jaki mialem okazje ogladac. Fajna zabawa starocie ktore kuly w oczy teraz sa calkiem przyjemne do ogladania. Oczywiscie widac ze nie jest to Full HD ale mozna to ogladac :)

pozdr. dawmac

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dzisiaj potestowalem troszke wczesniejszych wydan na BR, Harry Potter itp. Myslalem ze na 65 plazmie panasonica wygladaly bardzo dobrze ale teraz wiem, ze moze byc znacznie lepiej :) Mam dwa playery panasonica BR jeden podlaczony do TV a drugi do Projektora, drugie wyjscie HDMI z playera idzie do procesora dzwieku tak wiec i w jednym i drugim przypadku mam praktycznie bezposrednie porownanie, material ten sam, playery te same tylko inne wyswietlacze. Sony oferuje zupelnie inny obraz, smialo mozna powiedziec ze jest o klase lepszy od tego z plazmy. Wczesniej mialem JVC X3 i wolalem ogladac filmy na plazmie bo ladniejsze kolory, bardziej wyrazne itd, na projektorze ogladalem filmy bo wiekszy ekran. Teraz projektor jest lepszy w odtwarzaniu DVD, BR starych wydan, BR nowosci, 3D. Nie wiem jak jest z TV 4K, czy tez maja tak dobra elektornike i tak fajnie robia swoja robote a jesli tak to naprawde polecam zakup wyswietlacza 4k. Wczesniej bylem bardzo sceptycznie nastawiony to tej technologi 4k zwlaszcza ze nie ma materialow 4k ale elektronika w projektorze jest rewelacyjna i sprawia ze naprawde otrzymujemy duuuuzo wiecej niz tylko projektr do 4k, zmienia nasze dotychczasowe filmy w nowa jakosc.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczylem kilka filmow z DVD, Ostry Dyzur, seria z Chevy Chase, Mentalista itd. i obraz wyglada jak w miare dobre full hd !! Widoczne sa piksele i ziarnistosc ekranu ale ostrosc, kolory itd sa super. Mozna z przyjemnoscia ogladac stare tytuly. Jak dla mie jest to najlepszy obraz z SD jaki mialem okazje ogladac.

zawsze mnie takie opinie zdumiewają.

ja nie widziałem jeszcze dvd (fakt mam ich niewiele) który jest w stanie jakością konkurować choćby z TVN z satelity w jakości SD.

a TVN SD nie ma żadnych szans z takimi ripami z sieci o wielkości 2gb i rozdziałce 720p.

naczytałem się też opinii o playerach HD-DVD/BD które z DVD miały robić prawie HD - nawet jeden mam.

ale dla mnie format DVD i HD Ready dzieli przepaść.

naprawdę nie wiem jak DVD może wyglądać dobrze na 100calach. no chyba że z 6 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tylko czystac i sluchac opinii innych proponuje zobaczyc. Mam ntv, mam sky hd i mam mozliwosc porownania materialu ze zwyklej dvd z hd z satelity. Wczesniej tez wiele widzialem materialow przerabianych z sd do full hd czy to przez tv czy amp itp i zawsze efekt byl beznadziejny. NAPrawde sony to robi super ! I pomimo ze ja nie jestem do tego przekonany po raz pierwssy projektor sony zrobil na mnie wrazenie i naprawde widac roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też mówię z autopsji.

nigdy jeszcze nie widziałem materiału DVD który ma jakiekolwiek szanse z jakimiś ripem sieciowym 720p o wielkości 2gb (przy długości materiału 1,5h).

projektora nie kupię bo to nie dla mnie - ale dziwi mnie że sony robi coś co nikt nie był w stanie zrobić dotąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez zawsze bylem bardzo, bardzo sceptyczny do wszystkich skalerow. Jak wchodzilo HD to byly dosc popularne skalery ktore robily HD z plyt dvd czy z sd z satelity. Kosztowaly po kilka tysiecy zloty. Widzialem takei urzadzenia w pracy i jakos mnie nie przekonywaly. Kolejne skalery to te zainstalowane w amplitunerach, playerach BR, PS3, w TV itd. Szczerze to naprawde nie widzialem duzej roznicy miedzy SD czy to przepuszczonym przez amp ( mialem onkyo 905, mialem denona 4xxx, Pionner LX, Yamaha, mam maranza av8003 II itd ) , czy przez TV ( kuro 60, panas 65 itd ) czy playery BR ( ps3, pionner LX, Panasonic ) za kazdym razem obraz byl praktycznie taki sam, tak samo brzydki :).

Kupujac projektor sony nawet nie myslalem ze 4k jest cos warte w przypadku marnego materialu. Mialem JVC X3 projektor i rowniez na nim slabej jakosci DVD slabo wygladala na ekranie. Sony wybralem jako ciekawostke techniczna, jako najlepsze rozwiazanie do kina domowego jesli chce sie miec 110", jako dobre swiecidlo 2D z blue ray i tyle. 4K to traktowalem jako dodatek ktory moze sie przyda za jakis tam czas. Jak sie okazalo to elektronika w projektorze jest rewalacyjna, strasznie sie podjaralem ze daje tyle frajdy, ze stare dobre filmy i seriale mozna jeszcze raz obejrzec na wiekszym ekranie w calkiem nowej jakosci.

Czemu nikt takiego czegos nie robi ? Sa firmy jak np Meridan "810 Reference Video Projector (illustrated) with the 810 Reference Video Scaler, which is capable of an effective resolution of 4096x2400 pixels." projector z oddzielnym skalerem cena okolo £100.000 :) , koleny EIKI PremierViewProHD-DC kolejny to firmy

AJA Announces itp. itd. Sporo tego jest mniej i bardziej profesjonalne ale sony ladnie to spakowalo, zapakowalo i co wazne to dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie już trupa DVD w spokoju. Nie dotykałem DVD ze 4 lata lol. Litości... Nie mógłbym nawet na to spojrzeć choćby było skalowane do 16K ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po prostu masz naładowane funkcji wyostrzających obraz i stąd to wrażenie szczegółowego obrazu dvd, czy lepszej ostrości niż na plazmie z 3 metrów. Twój projektor przecież posiada całe X-Reality Pro aka "Tworzenie Realizmu", prawda? Oczywiście nie ma w tym nic złego skoro się podoba ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie już trupa DVD w spokoju. Nie dotykałem DVD ze 4 lata lol. Litości... Nie mógłbym nawet na to spojrzeć choćby było skalowane do 16K ; )

zgadza sie DVD to powoli przeszlosc ale sa jeszcze fajne seriale ktore sa tylko a DVD :( a czasami przyjemnie sobie obejrzec z rodzinka albo znajomymi jakis fajny film jak np. Seksmisja, 39 i pol, Ranczo, Rodzinka PL. itp. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawcie już trupa DVD w spokoju. Nie dotykałem DVD ze 4 lata lol. Litości... Nie mógłbym nawet na to spojrzeć choćby było skalowane do 16K ; )

no ja mam też problem z oglądaniem DVD ale jest choćby kilka koncertów których nie wydano na BD a które są fajne do posłuchania i pooglądania (na dvd niestety bardziej do posłuchania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David Mackenzie, ktory testowal sony vpl-1000es porownywal skalowanie tego proja i oppo bdp-103, niestety nie przetestowal madVR choc pozniej stwierdzil na forum doom9, ze tego co robi madVR z Jinc3 wlasnie mu brakowalo. Szkoda ze Gmeru i Maciek zapomnieli/ nie mieli czasu przetestowac madVR z sonym x9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...