Skocz do zawartości
Teishu

Sony KDL-46W905 czy coś innego do 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytałem forum, testy, różne porady i mam mętlik w głowie. Chcę kupić mój pierwszy 'poważny' telewizor nie robiąc przy tym babola, dlatego proszę o poradę w oddzielnym wątku.

Pierwszy i jedyny na razie mój typ to Sony KDL-46W905. Wybrałem go głównie po przeczytanym teście http://hdtvpolska.com/topic/30154-mega-test-2013-samsung-ue55f8000-seria-f8000/

Moje skromne wymogi i przeznaczenie telewizora to:

- do 7000zł

- raczej 46", większy wydaje mi się za duży - widziałem u znajomego na jakimś Samsungu 55 cali zwykły program jakieś wiadomości, które ciężko się ogląda

- oglądanie - głównie filmy, sport, wiadomości - właściwie wszystko po trochu,

- 3d - pewnie rzadko będę oglądał filmy w 3d, ale fajnie byłoby mieć,

- telewizja którą mam - polsat cyfrowy (rozważam kablową lub rozszerzenie pakietu HD)

- internet kablowy 12mb (wystarczy do telewizora?)

- odległość od telewizora - 3,5 metra,

Telewizor chcę kupić do połowy grudnia tego roku, także mam jeszcze trochę czasu. Z góry dziękuję za rady i sugestie.

Edytowane przez Teishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po przeczytaniu testu, będąc świadomym jego wad i zalet, chcesz go kupić to zrób to :) chociaż ja bym doradzał coś znacznie większego na 3,5 metra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ciągle się zastanawiam. Kupiłem dzisiaj większą, wygodniejszą kanapę :) Po ustawieniu jest troszkę ponad 3 metry. Nie wiem czy nie będę żałował ale chyba zostanę przy 46 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie będę żałował ale chyba zostanę przy 46 calach.

Będziesz żałował :-(

Przy tej odległości 55 cali byłoby ok.

Kolega miał podobny dylemat i zrobił to co Ty, później musiałem wystawić ten 46 calowy na all...o a on kupił 55.

Ilekroć jestem w Sony Center mam możliwość porównania wielkości z takiej odległości jak piszesz. I na tę chwilę brałbym większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie obejrzeć i porównać. Teraz jednak bardziej myślę nad 55 calami, tylko nie wiem jaki model bo Sony KDL 55''W905 jest troszkę za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił soniaka? Pewnie, każdy to wiem im większy tym lepszy, o ile tylko zmieści się do pokoju. Ja bym Ci proponował kupić LCD LED z 3d pasywnym, widziałem powyżej że pisałeś że fajnie byoby mieć, nie będziesz żałował wyboru tech technologii. TV paswyne w tym budżecie to m.in. LG 55LA740S i Philips 55PFL7008K. Philipsa można kupić i dostać w bodusie mniejszy telewizro, tylko że nie jestem pewien czy ta promocja jeszcze jest aktualna: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-55pfl7008k-telewizor-19pfl2908h.bhtml. Natomiast w LG masz wg mnie lepsze smart TV i kontrolę intyucyjnym, mało skomplikowanym pilotem. Bajerów będzie na pewno dużo w tym telewizorze, jak i sposobów podłączania urządzeń mobilnych. Też jest dostępny w euro: http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55la740s.bhtml#opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił soniaka 55" na początku tego roku (nie wiem dokładnie jaki model). Szkoda, że mieszka na drugim końcu Polski bo z chęcią bym teraz 'wypróbował' i porównał jak to się ma do opini/testów a mojego zwykłego oka. Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że będę miał w planach kupno telewizora.

3D pasywne - wyczytałem gdzieś, że są widoczne linie poziome w czasie oglądania 2D, ale z większej odległości pewnie ich nie widać?

Jacek - dzięki za sugestie. Poczytałem trochę o LG, faktycznie naszpikowany jest różnymi nowinkami i robi wrażenie.

Telewizor kupię pod koniec listopada - do połowy grudnia. Jeśli Sony kdl 55w905a potanieje do 7xxx zł to pewnie go kupię, Jeśli nie to teraz mam jeszcze czas do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem, parę butelek jedziesz do kolegi na dwa dni i testujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie pójdzie w dół, święta idą. A pasy pewnie jak weśmiesz lupę albo staniesz wystarczająco blisko to coś będzie widać, wkońcu taka to technologia, że wyświetla na ekranie odrazu obraz dla jednego oka i dla drugiego, dzięki czemu nie ma zbędnego migania, tak jak w aktywnej. Możesz zawsze w sklepie zobaczć jak działa i go poużywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta daleko, a ludzie nie mają pieniędzy więc nie będą pchać się w elektronikę, a jak ma tak słuchać to musiał by czekać do lutego, wteńczas dopiero opuszczają ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił soniaka 55" na początku tego roku (nie wiem dokładnie jaki model). Szkoda, że mieszka na drugim końcu Polski bo z chęcią bym teraz 'wypróbował' i porównał jak to się ma do opini/testów a mojego zwykłego oka. Wtedy nie wiedziałem jeszcze, że będę miał w planach kupno telewizora.

3D pasywne - wyczytałem gdzieś, że są widoczne linie poziome w czasie oglądania 2D, ale z większej odległości pewnie ich nie widać?

Jacek - dzięki za sugestie. Poczytałem trochę o LG, faktycznie naszpikowany jest różnymi nowinkami i robi wrażenie.

Telewizor kupię pod koniec listopada - do połowy grudnia. Jeśli Sony kdl 55w905a potanieje do 7xxx zł to pewnie go kupię, Jeśli nie to teraz mam jeszcze czas do wyboru.

Jak dasz radę kasowo to bez wahania bierz W905. Co do pasywu to fakt: z dużej odległości nie widać linii. Ale do 3D to warto mieć nos w ekranie. Wtedy widać efekt jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem zdecydowany na kupno Panasonica TX-L55DTE. Zakup planuję już niedługo, nie będę czekał do świąt. Jeśli nawet potanieje kilkaset złotych to nie będę żałował. Mam tylko nadzieję, że akurat wyżej wymieniony model mnie nie rozczaruje bo dzisiaj byłem w Euro....

i chciałem przetestować jak będzie wyglądał film odtwarzany z pendrive'a. Pan w sklepie powiedział, że ten panasonic odbija mocno światło i nie da się na nim oglądać i polecał mi jakieś zeszłoroczne modele LG i Samsunga. Śmieszne mi się to wydało. Wyszło na to że filmy, które miałem na pendrive obejrzałem na Samsungu UE55F8000S, którym raczej nie jestem zainteresowany. Na ów panasonicu nie mogłem obejrzeć bo nie mogli znaleźć pilota...

Edytowane przez Teishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie Cię w kanał wprowadził. No ale trzeba "opchnąć" modele 2012...

Co się przekonuje w przypadku Panasonica? Rozumiem, że W905 za drogi? Napisz coś o L55, jestem ciekawy :) Czemu on? Wygląd, dodatki, obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że W905 trochę potanieje, ale na razie najtaniej znalazłem za 8400.

Z testów wynika, że L55 ma przyzwoity obraz. Do tego pasywne 3D, sporo aplikacji po polsku. I jak stereotypowa blondynka przy wyborze samochodu - mnie urzekł właśnie wygląd, który sprawia wrażenie (mam nadzieję, że nie tylko sprawia) że jest solidny w szerokim tego słowa znaczeniu. Do tego cena - zostałoby mi jeszcze na jakieś głośniki. Na 100% nie jestem jeszcze przekonany. Gmeru - jak myślisz według Ciebie to dobry tv?

Edytowane przez Teishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów wynika, że L55 ma przyzwoity obraz.

Z jakich testów?

Panasonic DT60E a Sony W905 to dwa różne światy. W Panasie masz matrycę IPS o dobrych kątach widzenia, w W905 o jakichkolwiek kątach widzenia ciężko w ogóle mówić, bo nawet mały kąt jest mocno degradujący. Problem w tym, że na tym lista zalet Panasa się właściwie kończy. Sony ma dużo (przez duże D) wyższy kontrast. Przy wieczornym seansie jest to po prostu przepaść na korzyść W905. Do tego dochodzi dużo lepsze odwzorowanie ruchu. Przy filmach obraz jest płynniejszy i naturalniejszy, a przy sporcie ostrzejszy. Aplikacji masz równie dużo na W905 co na DT60E, do tego dostaniesz piloty z funkcją NFC pozwalającą na łatwe współdzielenie multimediów między smartfonem a telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do jakosci obrazu to sony. Ale co do smart tv to zdecydowanie lepiej wypada panasonic. Samo menu także bardziej dla mnie funkcjonalne.porównywałem. no i panas ma pasywne 3d bardziej komfortowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich testów?

Czytałem kilka testów w internecie. Ja niestety jestem laikiem w kwestii telewizorów a czas do kupna bliża się dużymi krokami - gdzieś pod koniec listopada/początek grudnia. Teraz mam trochę namieszane w głowie bo chciałbym kupić dobrze. Z tego co piszesz jakość obrazu sony jest o niebo lepsza od panasonica a mi właśnie na tym najbardziej zależy. Wolałbym tylko pasywne 3D, a w905 ma aktywne.

Może znajdę jeszcze jakiś inny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pasywnego 3d to moim zdaniem warto przyjrzec sie modelowi lg la860v, ja mam ten model w 55 calach i powiem szczerze jestem bardzo zadowolony. Wybieralem pasywne 3d bo mam synka 7 letniego i to 3d jest glownie dla niego, a 3d pasywne nie dziala tak negatywnie na dzieci, ogolnie na ludzi jak aktywne 3d. Z aktywnego 3d polecalbym samsunga f7000 badz f8000, test f8000 masz tutaj na stronie i jest przyokazji porownany do modelem sony w905

Edytowane przez piotrekboro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długie tygodnie wahań, wyborów i wyszło - Sony KDL 55W905a - kupuję w środę. Ostatnio potaniał do 7600zł. Poradzi może ktoś jeszcze jakiś inny wypasiony model w tej klasie cenowej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki to może mieć sens? Szkoda żebyś rezygnował z takiego wypasu : ) Lepiej skup swoje myśli już na innych ważnych sprawach ; ) Ta jest wygrana ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu cena zaczyna bym po mału akceptowalna, bo 9tyś to przegięcie, ja w sklepie widziałem najtaniej 8500zł (chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za 7680zł. Na razie jestem w fazie szokowej. W porównaniu do ekraniku na którym oglądałem wcześniej wrażenia są niesamowite. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena super. No trzeba przyznać, że masz gruby przeskok :) Dobrej zabawy a w razie pytań o W905 pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...