Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Od stycznia jestem już-nie-tak-szczęśliwym posiadaczem 42ST50. Chciałbym zapytać Was Forumowiczów, czy ktoś jeszcze miał takie szczęście jak ja i tyle problemów z tym modelem.

Co najważniejsze: zostają powidoki. I wcale nie są takie chętne do znikania (nie mogę ze spokojem przejść nawet gry, żeby się nie martwić, że mi cały interfejs zostanie - miesiąc temu przeszedłem Assassin's Creed III i do dzisiaj widzę kontur mapki). Od razu powiem - nie mam ustawionego trybu obrazu "dynamiczny". Właściwie wszystko na nim zostaje. Aż boję się cokolwiek włączać.

Kolejna rzecz - nie łapie WiFi. Raz na 10 może łaskawie zaskoczy. Wszystkie inne urządzenia w domu nie mają problemu, więc nie jest to kwestia routera. Próbowałem ponownie ustawiać wszystko, ale ostatnio nawet nie wyszukał sieci ani sąsiadów ani mojej (a laptop i telefon widzą 10 różnych).

I na sam koniec - ma humory przy odtwarzaniu plików z pen drive. Czasami, nie zawsze, zdarza mu się nie odtworzyć pliku (mkv, bo innych nie oglądam z pen drive). Najpierw obraz przeskakuje, potem pojawia się komunikat "proszę czekać" po czym znowu telewizor włącza mi pokaz slajdów zamiast filmu, potem znowu ten sam komunikat, tylko po to, żeby zaraz mnie poinformować, że "plik nie do odczytu". Nie są to jakieś wielkie pliki (te co nie działały miały od 5 do 8 gb). Nie mam zielonego pojęcia co może być tego powodem.

Problemy z powidokami i siecią miałem od samego początku, a pen drive to kwestia ostatnich 3 tygodni. Moje pytanie jest takie: czy ktoś z Was miał takie problemy z tym modelem i czy jakoś sobie z nimi poradził (update oprogramowania nie działa, bo telewizor uparcie twierdzi, że ma aktualne ;) ), a jeśli nie, to czy te przypadłości będą dobrą podstawą do zgłoszenia go na gwarancję jako wadliwy egzemplarz i jakie mam szanse na uznanie tej reklamacji?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,

pozdrawiam,

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mkv to chyba niestety bolączka tego modelu jeżeli chodzi o korzystanie ze złącza USB. Osobiście odtwarzam filmy po HDMI z komputera (kabel 5m) albo po WiFi używając Serviio na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupia rada ale skuteczne ... jesli chcesz odtwarzać jakieś pliki kup zewnętrzny player typu Dune, Popcorn, Mede8er.

Jesli chodzi o powidoki "wygrzales" ekran? Pierwsze do 200 godzin kontrast i jasnosc ponizej 50%. Bylo o tym nie raz.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było też nie raz, że to bzdura a powidoki plazma ma i tyle. Gmeru wiele razy opisywał swoje kuro i wypalanie a kontrast miał cały czas na 30. Podobnie pamiętny janunio. Też kuro się wypaliło. Niestety plazmy tak mają. Wiele razy było o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu trzy plazmy, trzy Panasonica. Żadna nie ma wypalonych powidoków.

Jak napisałem, matrycę trzeba przez pierwsze ok. 200 godzin pracy "wygrzać" ustawiając jasność i kontrast na mniej niż 50%, najlepiej na obrazie bez żadnych stałych logo. Szum anteny analogowej nadaje się znakomicie. Efekt taki że nic się nie wypaliło i nic sie nie wypala.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpuść kolegę MrDamianOZ z konsolą/PC to szybko Ci się ten stan zmieni

wszystko zależy jak się intensywnie używa tv - przy oglądaniu BD nie da się nic wypalić - chyba że kimniesz na 12h na menu BD a miałeś autowyłącznik tv nieaktywny :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVN24 oglądany codziennie "w tle" wypali każdą plazmę : ) Nie ma siły. Niestety. Ja już przestałem na to zwracać uwagę i się z tym pogodziłem. I tak Kuro ma już u mnie dożywocie. I już więcej plazmy nie kupię ale to chyba oczywiste - idzie OLED a po drodze LED 4K a plazma kończy żywot. A do filmów to projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w OLEDach też już stwierdzono powidoki więc nie ma tak różowo niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuro 42" działa już 5 rok i nie ma niczego wypalonego. :-) Nic nie wygrzewałem, nie kombinowałem itd. - po wyjęciu z pudła od razu do boju bez tarfy ulgowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność mam na 0 a kontrast 46. Ale tu nie chodzi o wypalanie się telewizji, bo na to byłem przygotowany emocjonalnie ;). Ale żeby wypalał mi elementy gry? No to jest chyba lekkie przegięcie. jak wspomniałem wcześniej - mapka od ACIII ciągle jest.

Poza tymi problemami z plikami mkv no to mam jeszcze ten problem z połączeniem z internetem. Łączy się raz na 10. Ostatnio załapał bez problemu, a w chwili pisania tego posta nie ogarnia. Czy jak to zgłoszę na gwarancję, to nie będzie przypadkiem tak, że wezmą ten telewizor, powiedzą, że u nich się łączy i odeślą z informacją, że mam zapłacić za koszty transportu, bo wszystko działa?

P.S. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...