Skocz do zawartości
manix87

Jaki wybrać TV 3D ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed wyborem tv zdecydowałem na 46 cali odpowiednia wielkość do pomieszczenia.

Przeznaczenie oglądanie filmów i 3D w najlepszej jakości obrazu Blu-ray oraz granie w gry z PS3.

Pierwsze pytanie czy do odtwarzania filmów 3D i blu-ray wystarczy PS3 czy lepiej używać samsung BD F6500 ?? (dodatek w sklepie do każdego tv samsunga,jak PS3 lepszy to sprzedam blu-ray)

Teraz TV moje typy to, LED 3D Smart Tv zbędne gdyż Ps3 mi to zapewni. (w przyszłości audio z amplitunerem wiec duża ilość hdmi nie konieczna)

1 Samsung UE46F6100

2 Samsung UE46F6400

3 Samsung UE46F6500

Proszę o Radę który tv da mi najlepszą jakość obrazu przy oglądaniu filmów oraz graniu i jest stosunkowo najlepszym wyborem.

(opinie z krótkim uzasadnieniem biorę pod uwagę też polecenia całkiem innych tv )

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

p.s czy mozna odtworzyć film 3D z usb w tych tv ??

Edytowane przez manix87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybyś miał oglądać 3D z odleglości 1,5 m to od razu proponuję zwiekszyć rozmiar do przynajmniej 52-55 cali. Ja też uważalem, że 46 cali mi wystarczy w zupelności. Do normalnego oglądania to i owszem, ale 3D wymaga wiekszego rozmiaru. Uwierz mi. Trenuje to od trzech lat i za każdym razem żałuje mojej decyzji dotyczącej rozmiaru. Akurat w 3D ROZMIAR MA DUŻE ZNACZENIE :D. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest max budżet? Do 3D wystarczy PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w uk ale max to 750 f czyli ok 3 750zł

tylko nie wiem czy ceny modele i standard tv jest ten sam bo np niektórych modeli na stronie smasunga nie moge znalesc patrząc na .pl . co.uk smasung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manix87 ja bym proponował plazmę panasonica TX-P50ST60. 50 calowy ekran + 3D aktywne. Super!!!!!!!. Do 3700 zł dostaniesz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3700 spokojnie starczy na LG 47LA667S, w neo24 po takiej cenie można go kupić. Masz tam pasywne 3D, to co nie męczy tak oczu. Po za tym dzięki Magic Remote, rozszrzysz sobie płaszczyznę rozrywki o nowe doznania ruchowe. Też jestem zdania im większy tym lepszy do 3D, ale oby to nie było kosztem jakości ta wielkość w calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

manix87 ja wczoraj obejrzałem film 3D na plaźmie P50ST60. Obraz rewelacja.Też bałem się aktywnego. Żadnego migotania czy zmęczenia oczu nie miałem. Ustawiasz odświeżanie na 120Hz i masz ok. Ja poprzednio miałem LCD Samsunga 40B650. Obraz na plaźmie jest bez porównania lepszy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko ?? obecnie do moich typów dodaje tv TX-P50ST60 choć trochę boje się plazmy (wypalanie)

​czekam na rzetelne porady

p.s Bardzo miło było by gdyby wypowiedzieli się P. Gmeru i P. Maciej zachęcam

Edytowane przez manix87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również opowiadam się za ST60 do filmów i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P50ST60 to już powyżej 4 tysiaków zakup.

Ja kupiłem TX-P50ST60 za około 3660 zł w ole ole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na euro też kiedyś był po 3,6 tysiaków. Rzeczywiście na ole ole jeszcze jest, ciekawe czy to aktualna oferta. W innych sklepach już nie jest dostepny, np na neo24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na euro też kiedyś był po 3,6 tysiaków. Rzeczywiście na ole ole jeszcze jest, ciekawe czy to aktualna oferta. W innych sklepach już nie jest dostepny, np na neo24.

Jacek_# ja kupowałem około 2 tygodni temu za 3660zł, więc śmiało brać. Pozdrawiam

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3D na tych plazmach jest tak ciemne ;p, że jakby ktoś miał się super nastawiać na 3D to na pewno nie na plazmie. Mnie się efekt nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj głównie chodzi o technologię, migawkowa ma to do siebie że nieźle przyciemnia obraz 3D. W nocy można oglądać, ale w dzień to wiadomo jaki efekt. Dlatego do co 3D lepiej rozglądać się za pasywną. Np teleziorem, który proponowałem wcześniej LG 47LA667S nie będzie z tym problemu, jest pasywna technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ja uważam, że na LCD aktyw też daje radę. Soniacze zawsze były bardzo jasne. Tak samo Samsung. Ale oczywiście nic tutaj nie pobije pasywa tak jak napisałeś. Tylko mnie osobiście razi ta rozdzielczość. Ale nie każdemu to przeszkadza w szczególności tym co nie mają porównania. A pasyw może zauroczyć od pierwszego wejrzenia - to fakt : ) Tylko im głębiej tym więcej widzę wad. Ale cały czas mówię o tej nieszczęsnej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej przekonuje to, że nie męczy tak oczu. Przy aktywnym za długo nie wytrzyma. A kto by chciał np po siedzeniu 8 godzin przy kompie bawić się taką migającą zabawką. Nie dla każdego jest aktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru a czy w takim f6500 też można jakoś zwiększyć częstotliwość odświeżenia dla 3D żeby tak nie migało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...