Skocz do zawartości
Fantom

Measy X5 / X7 3D Blu-ray Full HD HDMI USB RTD1186 Android TV Box Network Media Player

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam troszkę zaczepne pytanie .... mam nadzieję, że mnie nikt nie zlinczuje ;)

Czy oprogramowanie takiego Measy X5 3D będzie się różniło od Mede8r ?

Sprzęcik ma potencjalnie podobne możliwości jak model MED800x3D. Ten sam procesor, wewnętrzny dysk (w kieszeni), wyświetlacz, 5 złącz USB! (w tym jedno 3.0), czytnik kart, pilot z podświetleniem, ładna i niewielka obudowa. Tutaj troszkę większy opis. Wygląda, że dekoduje i wypuszcza wszystko. Ciekawe jak to wygląda w praktyce.

No i cena ... 118.5$ (około 400 zł).

Może ktoś ma albo słyszał o tym "wynalazku"? Cena bardzo atrakcyjna. Jestem ciekawe jak to pracuje.

Ma nawet Androida 2.2 na pokładzie, choć to pewnie "emulacja" i kiepsko chodzi.

cd ..

filmik na którym można sobie obejrzeć z bliska obudowę i pilota.

Poza tym wszyscy podkreślają, że obsługuje rozdzielczość 4K ... ale nikt nie precyzuje w jaki sposób ;)

Ostatni firmware 2.10 z września 2012.

Na avsforum wątek o nim.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

Nieźle to wygląda.

Można zaryzykować. Poszukuje odtwarzacza do muzyki.

Tu jest więcej informacji

http://www.hongkongeek.com/en/tv-media-players/1598-measy-x5-3d-media-player-1080p-dual-os-android-linux-hdmi-av-usb-30-rj45-rack-sata-card-reader.html

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupuj :)Jestem bardzo ciekaw jak to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to Ty zamierzasz kupić.

To mam być Beta-testerem ?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ja na razie nie mam parcia na media player. Mój HTPC mi wystarcza.

Zmuszał do zakupu nie będę ;) Po prostu jestem ciekaw ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantom

Nie źle to wygląda.

Można zaryzykować. Poszukuje odtwarzacza do muzyki.

Tu jest więcej informacji

http://www.hongkongeek.com/en/tv-media-players/1598-measy-x5-3d-media-player-1080p-dual-os-android-linux-hdmi-av-usb-30-rj45-rack-sata-card-reader.html

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Jeżeli poszukujesz odtwarzacza wyłącznie do muzyki to w mojej ocenie znacząco lepiej wykorzystac do tego ampli. Dostaniesz najwyższą możliwą jakość. No chyb aze masz ampli bez funkcji sieciowych to wtedy janse że takie rozwiazania są tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasinsk popraw posta bo wygląda, że cytujesz.

O specyfikacji technicznej MEASY X5 3D można przeczytać w wielu miejscach.

Jednak to tylko "merketing". Połowa z tych wszystkich rzeczy może zwyczajnie nie chodzić.

Przydała by się relacja z pierwszej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał pewność, że czyta tagi i wyświetla okładki z plików muzycznych to bym zaryzykował.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chętnie bym poprawił tylko opcji edytuj nie widzę. Przy tym poście mam tylko raportuj cytuj i multicytowanie. jakiś Zonk więc musi zostać

mjasinsk popraw posta bo wygląda, że cytujesz.

O specyfikacji technicznej MEASY X5 3D można przeczytać w wielu miejscach.

Jednak to tylko "merketing". Połowa z tych wszystkich rzeczy może zwyczajnie nie chodzić.

Przydała by się relacja z pierwszej ręki.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał pewność, że czyta tagi i wyświetla okładki z plików muzycznych to bym zaryzykował.

Tego niestety nie wiem. Próbowałem poszukać ale nikt tego zagadnienia nie opisuje.

Okładki filmów wyświetla. Kurcze ... kusi mnie aby go kupić.Najwyżej puszczę go później na allegro ;)

Aha ma klienta torrent gdyby kogoś to interesowało.

... edit ...

A co tam zakupiłem. Nawet miałem kupon promocyjny i wyszło za 112$ :) Myślę że niewielkie ryzyko.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze,

Mogłeś dać mi znać, to wyszłaby taniej przesyłka.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

Jak będziesz miał, to daj znać to może się skuszę.

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEASY X5 3D

Albo mają genialnych programistów albo stosują taktykę " Sprzedaj i zapomnij " - ostatni soft jest z września 2012 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem. Model X5 ma już prawie 2 lata.

Firma wypuściła już "nowszy" produkt (Measy x7) więc wsparcie starego już zarzucili.

Jednak po wczytaniu się w fora stwierdzam, że większość baboli już poprawili. Poza tym cena (liczę że około 370 zł) jest dosyć atrakcyjna.

Nie ma co płakać. Zobaczymy :)

Ten X5 ma sporo fajnych funkcji: konwersje 2D->3D i odwrotnie, klienta Torrent, Sambę, manipulacje na plikach (kopiowanie i kasowanie), obsługa różnych serwisów video, radia internetowe itd. Sporo tego. Pilot poza podświetlanymi przyciskami ma nawet programowanie innych kodów (czyli pilot uniwersalny).

Jeśli chociaż 80% z tych rzeczy które deklarują będzie działać to już będzie dobrze.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bo tego x7 w ogóle na ich stronie nie ma. Ten pilot identyczny jak od PCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że zdecydowałeś się na MEASY X5 3D

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem właśnie Measy X5 3D. Wersja X7 jest droższa i brzydsza (moja opinia). Różnice w procesorze nie są jakieś wielce istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze,

Widocznie źle zrozumiałem.

Kiedy dostawa ?

Pozdrawiam,

AndrzejS&

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to u chińczyków. Moje rekordy to: minimum 5 dni, maksimum 42 dni. Loteria.

Ale za te offtopy to zaraz dostaniemy bana od admina ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu pisałeś o tym w temacie MED? Przypadkowo czy to coś ma z nim wspólnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, jak prawie równo rok temu wstawiłem wzmiankę o MED1000X3D, to Fantom napisał:

Realtek 1186 ... jak kilkanaście innych playerów (parametry identyczne):
http://www.ebay.com/...=1186&_osacat=0

Nie wiem czym się zachwycacie.

Skąd ta zmiana teraz i zachwyt playerkami na 1186 wyrażony decyzjami o zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak urzadzenia na Cortex A9 typu HiSilicon Hi3716C czy Hi3719C V100 wydaja sie byc ciekawsze, chocby ze wzgledu na prawidlowa obsluge Flasha 11 i HTML5.

Dekoduja/bitstreamuja geste formaty audio. Najwyrazniej wiec mozna polaczyc Androida 4.0.3 (lub 4.2) z HDaudio, co pokazuja produkty Himedia -

(menu passtrough HDaudio ok 9-10 minuty filmu). Podobno jest tez HDMI 1.4 i obsluga 3D, Airplay i Miracast.

Dla niektorych wada moze byc brak mozliwosci uruchomienia XBMC, choc gdzieniegdzie mozna wyczytac, ze XBMC dziala, tyle, ze bez HW wspomagania dla wideo. Jak to bedzie z najnowszym dzieckiem HimediaQ5II, to sie jeszcze okaze, jak go bedzie mozna juz kupic.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu pisałeś o tym w temacie MED? Przypadkowo czy to coś ma z nim wspólnego?

Hardware'owo i pod względem możliwości sprzętowych te urządzenia są niemal takie same.

A tak w ogóle, jak prawie równo rok temu wstawiłem wzmiankę o MED1000X3D, to Fantom napisał:

Skąd ta zmiana teraz i zachwyt playerkami na 1186 wyrażony decyzjami o zakupie?

Nie zachwycam się.

Po pierwsze liczę, że po takim długim już czasie software został już w miarę dopracowany.

Po drugie cena. Przed rokiem ceny były (o ile pamiętam) były wysokie. Teraz wydatek 112$ już jest akceptowalny.

Jednak urzadzenia na Cortex A9 typu HiSilicon Hi3716C czy Hi3719C V100 wydaja sie byc ciekawsze, chocby ze wzgledu na prawidlowa obsluge Flasha 11 i HTML5.

Dekoduja/bitstreamuja geste formaty audio. Najwyrazniej wiec mozna polaczyc Androida 4.0.3 (lub 4.2) z HDaudio

[...]

Dla niektorych wada moze byc brak mozliwosci uruchomienia XBMC, choc gdzieniegdzie mozna wyczytac, ze XBMC dziala, tyle, ze bez HW wspomagania dla wideo. Jak to bedzie z najnowszym dzieckiem HimediaQ5II, to sie jeszcze okaze, jak go bedzie mozna juz kupic.

Urządzeń na procesorach opartych o rdzeń Cortex A9 jest multum. Większość obsługuje poprawnie Flash'a 11 i HTML5.

Co do dekodowania audio HD to kwestia sterowników. Nikt nie twierdzi, że tego się nie da zrobić. Ale do tej pory jeszcze nikt tego nie zrobił w pełni poprawnie.

Czekamy. Gdy ktoś opracuje drivery to nagle okaże się, że wszystkie chińskie urządzonka oparte o te same procesory dostaną dźwięk HD pod Androidem :)

Wszystko rozbija się o software. Tutaj nie sprzęt jest ograniczeniem tylko oprogramowanie.

XBMC ma już sterowniki (w wersji ALPHA) do hardware'owego odtwarzania a/v pod Androidem. Kwestia czasu aby to przetestowali i odpalili na 100%.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...