Skocz do zawartości
ebore1

jaki telewizor wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do zakupy telewizora. Telewizor będziemi służył do ogladania filmów wieczorem oraz grania na konsoli. Zastanawiam się nad W805 55cali lub Philips 55PFL7008. Który telewizor sprawdzi się bardziej pod jakościa odwzorowania uchu generalnie chodzi mi o płynność w grach oraz dobrej czerni. Zależy mi również nad równomiernym podświetleniem matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba testy masz na forum. Czytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie prościej jest założyć temat niż poszukać :D pod wzgledem odwzorowania ruchu dużo lepszy jest Sony. Do grania też (niższy input lag). Na dobrą czerń nie licz w żadnym z nich.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba,że włączysz jakieś światło w pokoju,bo nie lubisz pić dobrego wina czy koniaku po ciemku.A poważnie też stawiam na Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba testy czytałem, a może polecacie coś innego .... kwota okolo 6-7 tys minimum 50 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz TV do filmów to rozsądny wybór jest praktycznie jeden - TV plazmowy. Będziesz miał idealną równomierność, kąty i czerń 20 - 30 razy głębszą niż w rozważanych przez Ciebie TV. Do 7 tysięcy kupisz spokojnie Panasonic'a GT60, który ma niskiego input laga, więc w grach też będzie wymiatał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku a coś bardziej w stylu sony chodzi mi o wyglad podobny do HX850 wiem że już go nie ma, ale dla mnie ten telewizor był naprawdę za[beeep]is...ty,chcę też oglądać telewizję w dzień . W tej chwili mam pożyczonego LG 670s i jak słońce swieci wszystko się odbija od niego ,wiem że to matryca jest swiecąca i dla tego ,a oproćz tego panasonica coś byś jeszcze mi polecił ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX850 też miał powłokę błyszczącą i też by się wszystko od niego odbijało. Z matowych masz niewiele... marne sharpy, ew. philiipsy, ale to półmat i tak samo matryce IPS. Ustal najpierw priorytety. Najpierw miało być do filmów i grania, a teraz piszesz o oglądaniu w dzień. Na plazmie też będzie obraz widoczny za dnia przy odpowiedniej kalibracji. Oczywiście nie będzie zbyt dobrej jakości, ale tak samo będzie na telewizorze z IPS'em w nocy. HX850 był dosyć uniwersalny, a na W905 twój budżet nie pozwala, więc jesteś w kropce. Zastanów się na czym Ci bardziej zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo z telewizorów plazmowych to tylko Panasonic ? a coś nowszego od gt60 i dobrego do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria "60" jest najnowsza, a model GT60 jest bardzo dobry do gier, bo ma niskiego input laga, w przeciwieństwie do ST60. Z plazm dobry jest też model F8500 Samsunga, ale głównie w 64 calach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam ronież recenzję ST60 ,jak by gt60 miał 55cali to bym go brał. A jak ma się ST60 do W805 do gier bo rozumiem że w filmach też sony przegrywa z ST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST60 ma sporo dłuższego laga, który może być problemem w grach FPP. Nie będzie idealnej kontroli nad celownikiem. Pod względem ruchu to Sony będzie smużył, na ST60 za to będziesz miał ostry obraz, ale zauważysz wszystkie nieładne dynamiczne zjawiska plazmy, np. tzw. green ghosting.

Ogółem do gier lepszy jest Sony, ale do filmów będzie przepaść na jego niekorzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ha, gram w killzona na swojej toschia i dla mnie jest bardzo dobrze, jedynie co muszę chyba zrobić to zabrać konsole do sklepu i popatrzyć jak oby dwa telewizory sobie radzą. Generalnie co piszesz , to ja nawet może nie zwrócę uwagi... co to jest green ghosting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już jestem na 99% nastawiony na panasonica tylko jescze nie wiem czy st czy gt, ewentualnie jaki model lcd byś mi Maciej zaproponował w 55 calch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, jaki byś polecił lcd do moich wymagań, trochę martwi mnie to wypalanie w plazmach.....czy to nie takie straszne jak piszą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak potrzebuje telewizor uniwersalny, a nie do określonego celu, dlatego najcześciej piszą, że do filmów a później do TV później jeszcze do czegoś.

Dobrze jest zerknąć w sklepie, zobacz który Ci się podoba i poczytaj później.

Mi osobiście się podobają Sony i Samsungi, z tym że samsungi mają ładniejszy wygląd.

Np ostatnio widziałem W905 i W805 w sklepie są obok siebie i jakieś gigantycznej różnicy nie widzę oprócz ceny, widać trochę że czarny jest czarniejszy ale fuck taka różnica w cenie?

Bez jaj TV na 4 lata max.

Ja wolę dwa sobie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma philips 55PFL6008K do w805, ktoś porównywał oba naraz chodzi mi o czerń ,podświetlenie matrycy ,odwzorowanie ruchu, jakość obrazu oraz możliwości ustawień tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie możesz sam pojechać i porównać, będzie Ci znacznie łatwiej niż czekać na kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższa rada to raz....

a jak się ma philips 55PFL6008K do w805, ktoś porównywał oba naraz chodzi mi o czerń ,podświetlenie matrycy ,odwzorowanie ruchu, jakość obrazu oraz możliwości ustawień tv

A dwa to bez wahania wybrałbym W805 z tych dwóch. Czerń w jednym i drugim nie powala bo nie może ale ruch, inputlag, podświetlenie będzie lepsze na W805. Możliwość ustawień jest podobna. Na pewno jak widać po testach na forum W805 kalibracja tego modelu sporo dała. Ale samemu też można się pobawić suwakami. Jednak dobrze poczytaj recenzje bo sporo tam niuansów zostało opisanych. Nie ma co jeszcze raz o tym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...