Skocz do zawartości
Derbian

zakup 55" cena od 5000 do 6500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed dylematem zakupu kolejnego telewizora obecnie posiadam Samsunga 40"(5letni:)) i postanowiłem wymienić na coś większego. Z tego co sam się zainteresowałem to Samsung seria od F6500 w górę, Sony W805(trochę wysoka cena chyba że sprzedać Xperię L) lub model HX750 z zeszłego roku, myślałem też o może o jakimś Panasie lub LG. Niestety czym więcej czytam i oglądam tym większy mętlik w głowie.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 do 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - wprost i czasami bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno jest z lewej strony telewizora, ale są zamontowane rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LCD(5 letnie)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
9. Jakie urządzenia będzie podłączone do telewizora? dekoder Vectra, laptop, PS3 gry + blue ray
10. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od 6 h
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętnie tylko mam dylemat czy IPS ? Ma byś super obraz
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy z laptopa, z blue ray, telewizja
13. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
14. Czy zamierzasz grać w gry? tak PS3
15. Preferencje co do wielkości ? 55"
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? pół na pół
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 do max 6500 chyba że na jakiś jeszcze lepszy model będzie 40x0% to więcej
18. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? ma mieć ale obojętnie jakie

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka faktów:

- Siedzisz w minimalnej odległości wynoszącej 3 metry. Optymalny rozmiar wyświetlacza dla takiej odległości, wynikający z fizjologii widzenia, wynosi 74 cale. Nie powinieneś więc (absolutnie) schodzić poniżej 55" cali.

- Oglądasz ekran pod kątem, to eliminuje z użycia telewizory LCD z matrycą xVA. Efekt będzie marny. W grę wchodzą telewizory z matrycą IPS lub Plazmy.

- Oglądasz w nocy co eliminuje z użycia telewizory LCD z matrycą IPS. Mają one niski kontrast i w ciemności wyglądają słabo. Obraz nie ma głębokiej czerni, a przez to ma słabą głębie i plastyczność. Chyba, że zamierzasz w nocy zapalać mocne światło w pomieszczeniu i robić warunki dzienne.

- Grasz na PS3, więc potrzebujesz telewizora z dobrą ostrością ruchu i niskim input lagiem

Te fakty wskazują, że znacznie lepszym wyborem byłby dla Ciebie telewizor plazmowy. Tym bardziej, że nie masz w pokoju okna bezpośrednio przed ekranem. Nowe plazmy dosyć dobrze radzą sobie ze światłem bocznym, a z resztą posiadasz rolety, których możesz użyć w krytycznej sytuacji.

Poleciłbym Ci w takiej sytuacji Panasonic'a ST60 (którego test znajdziesz tutaj), niestety ma on dosyć długiego input lag'a, więc jeśli jesteś wymagającym graczem to mógłbyś rozważyć model wyższy, np. GT60. Niestety ten nie występuje w Polsce w 55". Najlepszym wyborem byłby VT60, ale ten wykracza już poza budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź troszkę myślałem właśnie na temat tej plazmy tylko szukam jej jeszcze na żywo i jutro postaram się ją dokładniej obejrzeć, odnośnie siedzenia pod kątem to dzieci i żona tak siedzą im zbytnio nie przeszkadza utrata jakości obrazu :) w nocy raczej górnego oświetlenia nie włączam jedna lampka za plecami i druga mocniejsza z lewej strony telewizora a jakbyś coś mógł mi jeszcze podpowiedzieć z modeli LCD z matrycą xVA i może IPS. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka za plecami i obok telewizora? To chyba najgorsza konfiguracja o jakiej kiedykolwiek słyszałem :P Ta z tyłu będzie powodowała flarę na matrycy telewizora, co obniży kontrast na matowym ekranie, a na błyszczącym będzie irytowało odbiciem. Boczna lampka będzie raziła w oczy.

Oświetlenie do oglądania powinno wyglądać tak: http://hdtvpolska.com/topic/29857-oswietlenie-otoczenia-w-pokoju-kinowym-i-jego-zalety/

Jeżeli chodzi o telewizory z matryca IPS to słusznym wyborem jest np. LM960V. Niby wykracza poza budżet, ale jest to model ubiegłoroczny, więc pewnie dałoby się utargować. Możesz też rozważyć Sony W805, ma dobre odwzorowanie ruchu jak na IPSy i rekordowo niskiego input laga. Test: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/mega-test-sony-bravia-kdl-47w805-pasywne-3d-r173

Full LED z xVA się niestety nie mieści w Twoim budżecie, ale mógłbyś dorwać jeszcze HX850. To krawędziówka ze świetnym wygaszaniem strefowym. Tegoroczny model W905 jest też ok, ale niestety duuuuużo droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się przyzwyczaiłem do tych lampek :) ta boczna nie jest blisko telewizora niestety szukałem już HX850 i nie ma :( a ten full led xVA co byś polecił może by się jakoś rozciągnął budżet :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Full LEDów (z matrycą xVA) masz tylko dwa słuszne telewizory, zarazem najlepsze w swojej klasie:

- Sony HX955

- Philips PFL9607

Na forum znajdziesz ich test porównawczy: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/wielkie-por-wnania/mega-test-lcd-sony-bravia-kdl-55hx955-vs-lcd-p-r147

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od LG warto przyjrzeć się tej trójce: 55LA740S, 55LA691S, 55LA690S. 55 calówki mają wysoki wpsółczynnik MCI, przez co masz lepszy obraz w dynamicznych scenach, polecam zobaczyć np w media czy saturonie. Ja Ci się przyfarci to może będzie 84 calówka do obejrzenia przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to takiego współczynnik MCI? Brzmi jak marketingowy bełkot ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja prawie już podjęta moja połówka F6770 a ja St60 i może nie ten dział ale czy ktoś się orientuje gdzie mógłbym połówce pokazać w miarę normalnych warunkach plazmę a nie przy jarzeniówach w MM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Panasonica i nawet się nie zastanawiaj, nie ma na rynku obecnie nic lepszego w stosunku jakość/cena. Gdybyś chciał mniejszy tv, to można myśleć nad lcd, ale przy 55' wyszły by wszystkie problemy tego typu tv. Ubiegłoroczny HX850 choć faktycznie bardzo udany, to jednak na 55' ciężko obejrzeć mecz i nie skrzywić się po kilku minutach, tzw. vertical banding nie pozwala o sobie zapomnieć, co ciekawe w mniejsze egzemplarze są wolne od tej dolegliwości i wtedy zakup faktycznie ma sens. Jak 55' to tylko plazma, a jak w tej kwocie to tylko st60. I nie daj sobie wmówić, że plazma nie nadaje się do oglądania w dzień i tego typu bzdur, bo równie dobrze można stwierdzić, że w takim razie lcd nie nadaje się do oglądania w nocy. Poza tym jak odpalisz sobie Panasa w domowym zaciszu, to sam zaczniesz się zastanawiać jak to możliwe, że ludzie świadomie wybierają leda pod względem jakości obrazu:). Jedyny problem to powidoki i ewentualne wypalenia. Zamiast pokazywać małżonce Panasa gdzieś na mieście, lepiej go po prostu kup i naucz małżonkę obchodzenia się z panelem plazmowym, żeby później nie było płaczu, bo o to niestety nie trudno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...