Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem odtwarzacz made8er 600 i teraz mam pytanie jak mam ustawić serwer samba aby odtwarzac pliki po sieci?? Mam podłaczony komp i odtwarzacz do routera po lanie i chciałbym oglądać poprzez sieć ale nie wiem za bardzo jak to zrobic, czy musze tez cos intalować na komputerze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Chciałbym się dowiedzieć czy między tymi modelami MED800X3D vs MED1000X3D istnieją jakieś różnice poza wyglądem? Przeglądałem wraz z porównywarką stronę humanmedia.pl i ponoć jest to jedno i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem troche ale niestety uruchomiłem tylko poprzez serwer UPnP.Na komputerze mam PS3 media server.A doradzi ktoś jak skonfigurować sieć po nas? Sambe albo nfs.Czytałem że serwery te mają problemy z windowsem 7.Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępniłeś folder na kompie? Pamiętaj by wykonać to nie poprzez menu wywołane PPM, bo należy wejść do udostępnianego foleru i z górnej belki wybrać pozycję "Udostępnij" -> "Grupie domowej".
/niby wszystko jedno, ale jednak w ten sposób działa, Win 7 miał jakiś bug, może zostało to już poprawione.

Niemniej jeśli masz to już wykonane to pewnie wystarczy tylko odpalić odtwarzacz, zajrzeć w media libray i tam zdaje się będzie do wyboru sieć, nfs itd.. Wybieramy zatem kolejno sieć -> workgroup (grupa robocza) i wtedy oczom ukazuje się wszystko co zostało udostępnione w Twojej sieci wewnętrznej. Oczywiście musisz podać login i hasło, przez które logujesz się na swoje konto w windows-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#rayzor

temat był już poruszany w tym wątku, dla przypomnienia:

Med1000 ma pasywne chłodzenie /brak wiatraka/ a med800 nie. Co za tym idzie dla med1000 można skonfigurować aplikacje M8 Jukebox na iOS z jukboxem dla filmów i muzyki i używać jej bez konieczności włączania playera. Dodatkowo brak wiatraka w Med1000 powoduje że jedynym dziwękiem jaki wydaje jest dźwięk dysku, przy odtwarzaniu po sieci praktycznie bezgłośny. Reszta to chyba to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma właśnie wpisać w id użytkownika i hasło sieciowe?? Bo pojęcia nie mam.

ID użytkownika - login do Twojego konta windows

hasło sieciowe - hasło do Twojego konta windows

/jeśli mnie pamięć nie myli, chcąc korzystać z udostępnienia zasobów musisz ustawić hasło logowania się do windows

#rayzor

temat był już poruszany w tym wątku, dla przypomnienia:

Med1000 ma pasywne chłodzenie /brak wiatraka/ a med800 nie. Co za tym idzie dla med1000 można skonfigurować aplikacje M8 Jukebox na iOS z jukboxem dla filmów i muzyki i używać jej bez konieczności włączania playera. Dodatkowo brak wiatraka w Med1000 powoduje że jedynym dziwękiem jaki wydaje jest dźwięk dysku, przy odtwarzaniu po sieci praktycznie bezgłośny. Reszta to chyba to samo.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już sobie poradziłem z siecią.Teraz tylko jeszcze musze pobawić sie z jukebox tylko nie wiem czemu tak mało mi okładek i opisów znajduje.Zainstalowałem oprogramowanie 3.0.6, a chciałem się dowiedzieć co to jest za oprogramowania http://www.mede8er.org/Firmware_Final/MED1000X3D/X3D_Series_V2_Bootlaoder_17Jan2013.zip co to za bootloader??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku posiadam MED800x3D i póki co wywołuje we mnie pozytywne odczucia (dopieszczenie względem Egreat R6S Pro) tym bardziej, że liznałem aplikacji Mede8er Smart Remote Lite (trial), w której de facto działa tylko pilot, ale co najważniejsze można przewijać utwory (oczywiście wcześniej należy włączyć TV i przejść do danego albumu, folderu itd.). Niemniej czy wersja płatna sprawuje się lepiej bądź istnieje jakaś inna aplikacja dla tego playera, która umożliwia przeglądanie katalogów? Szukałem jakiejś alternatywy na Blackberry OS10 bądź na Androida, lecz nic innego nie wynalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie streamowania wideo.Chodzi mi o to że made8er nie obsługuje flasha.i czy mogłbym jakoś po sieci streamować wideo z przeglądarki internetowej do made8era?? Może być z komputera jak i z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youtube przestało u was też działać. Ja mam napis not suportet

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - moj pierwszy post na forum - witam wszystkich

do rzeczy !

posiadam meda 600 , kupiłem głównie dla flac-ów , a tutaj lipa ...

odtwarzacz co prawda łyka wszystko - 24/192 , 24/96 ale ... na dac-u na wejściu pokazuje mi 24/48 , player podłączony po optyku .

czy ktoś może to potwierdzić ? czy one po prostu tak mają - czy to wada mojego ? przegrzebałem ustawienia i nic nie wskurałem

do venom200 , daj sobie spokój z youtube przez tego meda - w twoim tv ( jak widze sony ) działa napewno 10 razy szybciej i lepiej jakościowo ( u mnie tak jest - tez mam tv sony , jakościowo jest o wiele lepiej z tv)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam MED800x3D

Proszę mi podpowiedzieć jak włączyć tutaj tvn player oraz iitv

Będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zakupiłem MED800x3D i podłączyłem do sieci LAN - do routera. Poprzednio miałem DUNE HD smart i widziałem dysk w kompie jako dodatkowe miejsce sieciowe i mogłem nawet zmapować katalogi. Dysku MED800x3D w ogóle nie widzę na kompie, a jest mi to całkowicie niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam MED800x3D

Proszę mi podpowiedzieć jak włączyć tutaj tvn player oraz iitv

Będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

nie ma się właczyć tych aplikacji, Med ich nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zakupiłem MED800x3D i podłączyłem do sieci LAN - do routera. Poprzednio miałem DUNE HD smart i widziałem dysk w kompie jako dodatkowe miejsce sieciowe i mogłem nawet zmapować katalogi. Dysku MED800x3D w ogóle nie widzę na kompie, a jest mi to całkowicie niezbędne.

ustaw taką samą grupę roboczą, włącza sambe w ustawieniach MEDa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

na początku roku zakupiłem Med800x3D i do tej pory używałem go wyłącznie po HDMI, teraz chciałem też zacząć korzystać z wyjścia Component Video. Niestety po podłączeniu kabla do telewizora obraz się nie pojawił. Kabel sprawdzałem na innym sprzęcie - działa. Jaka może być przyczyna takiej sytuacji? W Mederze trzeba coś przestawić żeby obraz poleciał po Component? Wyjście kompozytowe działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć dlaczego chcesz podłączyć odtwarzacz przez component :)? Też kiedyś tego próbowałem gdyż przez krótki czas miałem spalone 2 z 3 wejść HDMI ale dałem sobie spokój. Pojawił mi się jakiś szary obraz i prawdopodobnie trzeba coś zmienić w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplituner żre się co jakiś czas z Med800 i downskaluje mi obraz przez HDCP, więc puściłem obraz przez HDMI bezpośrednio na projektor, a dźwięk przez koaxiala na ampli. Jednak mam jeszcze plazmę, która nie jest full HD i chciałem połączyć ją przez componenta. Kupiłem dzisiaj kabel, a tu taka niespodzianka. Nie umiem nigdzie w ustawieniach ani instrukcji znaleźć powodu takiego stanu rzeczy. Czy jest możliwe, że Meder korzysta z YCbCr a telewizor może odbierać tylko YPbPr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam zakupić Mede8er MED600x3D lub MED800x3D.

Warto ?

Obecnie mam odtwarzacz ASUS O!Play Mini i dysk podpięty do routera ale mój TV nie odtwarza MKV i plików tekstowych z napisami z owego dysku dlatego też szukam odtwarzacza multimedialnego z opcjami siecowymi.

Mogę podłaczyć dysk do Asusa ale zależy mi na opcjach sieciowych.

Brać MED800x3D czy wystarczy MED600x3D i podłaczyć do niego zewnętrzny dysk 2,5 cala w obudowie który obecnie mam podłączony do routera ?

Są jakieś różnice w szybkości transferu z komputera na dysk Mede8er między obiema opcjami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam med800x3d. Próbowałem odpalić filmy 3D Hobiita część I i II. Są to obrazy ISO Blueraya, każdy po około 35GB. Film włącza się pięknie, ale po paru minutach dźwięk np DTS HD-Master 7.1 zaczyna szwankować, a obraz jakby lekko przymulał, spowalniał i . Sprawdzałem to samo jest na obydwu częściach. Jak puszczę od początku to jest ok. Ale gdy naduszę np przycisk opcji, to zaczyna być znowu to samo, albo jak nic nie robię, to po paru minutach znowu są problemy. Po przełączeniu na 2D dźwięk i obraz jest ok i nic się nie dzieje. Soft mam 3.0.7 z 24.10.2014r. Może ktoś miał taki przypadek. A może zmienić soft na 3.0.6. Aha filmy puszczałem z USB z pendriva.Jak spróbowałem film 3D mkv OU około 25GB wielkość, to dźwięk i obraz były ok.Dźwięk idzie po HDMI do amplitunera. Mam Onkyo TX-NR709. Dźwięk idzie bezstratnie do ampli. passthrough Pozdrawiam

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sobie sam odpowoedziales na problem: 'filmy puszczalem z pendriva' sproboj z hdd albo nas. Pozdr.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...