Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem ten odtwarzacz i mam jedno pytanko. Jak rozwiazac problen braku dzwieku z youtuba ?? Oprogramowanie mam 3.0.1

pastol miałem tak samo. Po zaktualizowaniu do najnowszej wersji 3.0.2 dźwięk już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Aktualizacje softu zrobie za tydz dopiero na spokojnie bo wtedy bede mial wolne dopiero. Audio na wyjsciu hdmi, bk z takiego korzystam mam hdmi passthrough.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem o krok od zakupu med600 lub 800. Jak wygląda jakość dźwięku po analogu, w przyszłości planuję zakupić dac i podłączyć go po optyku. Jak wtedy będzie kodowany dźwięk który będzie podłączony pod wzmacniacz po analogu. Odtwarzane będą koncerty mv i blu- ray, jak z dźwiękiem cd24/96. Czy po analogach można wypuścić taki sygnał. Jeszcze małe pytanie - czy pobiera okładki do koncertów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto podsumowanie testów HQV playerów 600 i 800 - jak widać, już pomiędzy nimi są różnice, dziwi ocena 800.

Na tle ASUS-a BDS-700 wypadają wręcz mizernie ... OPPO ma jeszcze dodatkowo coś około 10 pkt. więcej.

uk.hardware.info

99457135231285810086.jpg

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podali w tym teście wszystkie niedoróbki tego ASUS'a i że nawet producent się do niego już nie przyznaje?

Miałem ten odtwarzacz i się go pozbyłem na rzecz Pioneera BDP-450 z CFW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podali w tym teście ... że nawet producent się do niego już nie przyznaje?

Możesz rozwinąć temat "niedoróbek" po ostatnim firmware ?

Co masz na myśli pisząc "nie przyznaje" - player jest w ciągłej sprzedaży i ofercie : http://www.asus.com/Multimedia/OPlay_BDS700/#overview

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe urządzenie. Z tego co wyczytałem, nie ma cinavia.

Czyżby lepsze od dune lub mede8er?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć temat "niedoróbek" po ostatnim firmware ?

Co masz na myśli pisząc "nie przyznaje" - player jest w ciągłej sprzedaży i ofercie : http://www.asus.com/Multimedia/OPlay_BDS700/#overview

Ależ proszę Cię bardzo.

Ostatni firmware jest z września 2012 roku, kilka niedoróbek które zauważyłem, player potrafi stracić w czasie odtwarzania synchro dźwięku z obrazem, potrafi się też powiesić w czasie odtwarzania bez najmniejszego powodu, w czasie odtwarzania AudioCD sam z siebie dodaje przerwy pomiędzy utworami (jest to mocno irytujące szczególnie w przypadku słuchania koncertów), gdy płyta audio ma jeszcze sesję z danymi odtwarzacz nie rozpoznaje jej jako audio.

W przypadku płyt DVD gdy dźwięk jest zapisany jako PCM żeby otrzymać go na wyjściu trzeba przestawiać się z bitstream na PCM w setupie inaczej jest cisza.

W przypadku kopi SW występują dziwne przycięcia, na innych odtwarzaczach tego nie zauważyłem.

Te i inne problemy były zgłaszane do supportu ASUS'a i nigdy nic z tym nie zrobili.

A w kwestii nie przyznawania się to wygląda ona następująco, w odtwarzaczu który miałem pękło jedno z mocowań klapki i chciałem ją u ASUS'a zamówić w celu wymiany, niestety nie ma takiej możliwości, gdyż w ASUS Polska nie ma działu zajmującego się tymi odtwarzaczami.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe urządzenie. Z tego co wyczytałem, nie ma cinavia.

Czyżby lepsze od dune lub mede8er?

Owszem ogólnie jest to bardzo ciekawe urządzenie, niestety producent jak gdyby zaniechał wsparcia dla niego nawet nie rozwiązując wszystkich błędów które w nim występują.

Miałem i się z niego wycofałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odtwarzaniu filmów w mp4 dżwięk jest cichrzy niż np. w avi.Na komputerze nie ma takiej różnicy.Czy da się to ustawić.

MED800x3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zamontowaniu twardziela stracę dane które były wcześniej?

MED800x3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponawiam pytanie

Jestem o krok od zakupu med600 lub 800. Jak wygląda jakość dźwięku po analogu, w przyszłości planuję zakupić dac i podłączyć go po optyku. Jak wtedy będzie kodowany dźwięk który będzie podłączony pod wzmacniacz po analogu. Odtwarzane będą koncerty mv i blu- ray, jak z dźwiękiem cd24/96. Czy po analogach można wypuścić taki sygnał. Jeszcze małe pytanie - czy pobiera okładki do koncertów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy jest opcja robienia screen capture podczas oglądania? Najlepiej by zdjęcia zapisywały się do tego samego katalogu co film + by miały w nazwie tytuł.

Widzę że raczej nie ma takiej możliwości, a czy jest może na iphona aplikacja, która pokazuje na żywo obraz z med600? Wtedy mógłbym robić sobie screeny iphonem.

Edytowane przez zapisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki twardy po przystępnej cenie i cichej pracy(wystarczy 1T).

Jak zmienić motyw.

Chcąc np.zalogować się na Facebook potrzebna jest mysz czy klawiatura.Nie potrafię po wpisaniu maila przeskoczyć na chasło.Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Czym moge "naprawic"moj zewnetrzny dysk 2,5 po odlaczeniu kabla od mede8er czasami widac go w kompie, czasami daje sie pliki skopiowac,odtworzyc ,do czasu podlaczania go do odtwarzacza nie mialem z nim problemow. Pozdrawiam Jarek

Edytowane przez yarek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu widzę forum po byku.Prawdopodobnie źle odistalowałeś dysk.Wróżę ponowny format i wgrywanie od nowa plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo proszę o instrukcję zmiany ustawień programu YAMJ od mede8r, tak aby

pobierał opisy filmów w języku polskim. Z poziomu odtwarzacza nic nie pobrał, dopiero przez pc ale napisy anielskie.

Dziękuję

PS.

Jaki dysk 3,5 cala 2TB zewnętrzny polecacie. Mam na oku .Seagate Expansion 2TB USB 3.0, Samsung D3 Station 2TB USB 3.0

Edytowane przez luksand1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grzebałeś w ustawieniach wszystko powinno się pobrać bez problemu i z polskimi opisami.

Odnośnie dysków poczytaj jakieś opinie lub testy na necie, sam używam NAS'a więc nie wypowiadam się na temat dysków.

leo68

motywy z instrukcją zmiany http://www.mede8erforum.com/index.php/board,135.0.html było już wymienione tutaj wystarczyło poczytać kilka stron wstecz.

Nikt nie siedzi w dyskach żeby miał szerokie rozeznanie odnośnie ich działania i niezawodności modeli, z FB nie pomogę nie używam takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o instrukcję zmiany ustawień programu YAMJ od mede8r, tak aby

pobierał opisy filmów w języku polskim. Z poziomu odtwarzacza nic nie pobrał, dopiero przez pc ale napisy anielskie.

Przede wszystkim używaj Y2M -> http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,12503.0.html

Instrukcja -> http://www.mede8er.com/mede8er_y2m_user_guide_V2.05a.html

Gdzieś w ustawieniach musisz wybrać jako źródło filmweb (trzeba chyba dograć jakiś plugin), ale niestety tu Ci nie pomogę, bo robiłem to dawno temu, tylko raz i niestety nie pamiętam :(

Obecnie używam tylko wbudowanego scrappera, który spisuje się bardzo dobrze, oczywiście pod warunkiem, że katalogi z filmami mają właściwą nazwę i nie są to produkcje niszowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dysk Samsunga kupiony. Z med600 chodzi bez problemu (cicho, szybko i wydajnie). Mam pytanie odnośnie pracy dysku z med.

Czy przy wyłączaniu med z pilota zawsze trzeba użyć przyciski F2 (odłączanie z MED kabla usb),

Czy jak nie odpinam dysku tylko wyłączam odtwarzacz z pilota to też trzeba użyć F2.

Jak wyłączę med z pilota to dysk też się wyłącza (gaśnie dioda od dysku). Czy muszę odłączać dysk od prądu, czy mogę go zostawić podłączonego. (pobiera wtedy 0,8W, jak uruchomię odtwarzacz pobiera 8,0W. Czy nie zaszkodzi mu jak będzie cały czas podłączony do sieci.

Z okładkami muszę jeszcze poćwiczyć. Może coś z nazewnictwem (czy muszą być tytuły filmu po Polsku?)

Jaką funkcje pełni folder ulubione. Rozumiem że do folderu przenosi się całe foldery lub pojedyncze filmy. Co się dzieje w przypadku odłączenia dysku zewnętrznego, czy folder ulubione jest wtedy resetowany.

To wszystko.

Dziękuję i proszę o wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim używaj Y2M -> http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,12503.0.html

Instrukcja -> http://www.mede8er.com/mede8er_y2m_user_guide_V2.05a.html

Gdzieś w ustawieniach musisz wybrać jako źródło filmweb (trzeba chyba dograć jakiś plugin), ale niestety tu Ci nie pomogę, bo robiłem to dawno temu, tylko raz i niestety nie pamiętam :(

Obecnie używam tylko wbudowanego scrappera, który spisuje się bardzo dobrze, oczywiście pod warunkiem, że katalogi z filmami mają właściwą nazwę i nie są to produkcje niszowe. :)

Próbowałem tych ustawień (pluginy, wpisywałem ręcznie). Nie wychodzi. Jak możesz jakiś zrzut ekranowy z ustawień zrobić będę wdzięczny.

Edytowane przez luksand1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tych ustawień (pluginy, wpisywałem ręcznie). Nie wychodzi. Jak możesz jakiś zrzut ekranowy z ustawień zrobić będę wdzięczny.

Jak już pisałem korzystam teraz z funkcji wbudowanych w odtwarzacz, a program z kompa niestety odinstalowałem, dlatego nie mogę spełnić Twojej prośby. :(

Pamiętam tylko, że u mnie działało to tak jak teraz na odtwarzaczu, tzn. jeśli nie było polskiego opisu, to pobierany był angielski, z tą różnicą, że Y2M korzystał z bazy Filmwebu, a Mede8er korzysta z www.themoviedb.org, więc siłą rzeczy wcześniej łatwiej było o polski opis, ale jak na mój gust zbyt często zdarzały się pomyłki (pobrane dane innego filmu) lub braki (okładki, tła, obsady itp.). Teraz pobieram dane dla każdego filmu osobno, dobieram takie, które mi się podoba tło i plakat, a jeżeli czegoś brakuję to uzupełniam dane na stronie i po chwili mam na odtwarzaczu. A do tego poprawia mi się samopoczucie, bo zrobiłem coś dla społeczeństwa. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dziękuję. Pobawię się tym trochę z odtwarzaczem. Skanujesz cały folder z filmami czy osobne foldery z filmami jeden po drugim. Gdzie są zapisywane dane z opisami, w osobnym folderze dla wszystkich filmów czy razem z danym filmem.

Dziękuję za wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy film osobno, ale można też cały folder z filmami (każdy film musi być w podfolderze). Dane dla każdego filmu są zapisane w jego katalogu, są to folder.jpg (obrazek folderu), cover.jpg (okładka/plakat), fanart.jpg (tło), about.jpg (kompletne dane filmu, które widać po naciśnięciu na pilocie guzika i) oraz nazwa_pliku_z_filmem.xml, który zawiera "dane tekstowe" takie jak opis, obsada itp. wykorzystywane do stworzenia about.jpg.Możesz też spotkać pliki z rozszerzeniem .nfo w których jest albo link do bazy imdb, albo dane, którymi zostaną nadpisane te z .xmla. Wiedząc powyższe możesz samemu stworzyć info dla dowolnego filmu, nawet z imienin u cioci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy do iso serialu Borgias S01 D01 (cztery odcinki w Dolby HD) można dodać polskie srt? Jeśli tak, to w jaki spobób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...