Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Film można od razu oglądać

Aktualizacja tylko przez USB

Od tego masz tryb nocny ( nie korzystam więc nie powiem na jakiej zasadzie on działa ). Nie wiem czy podaje jednocześnie na hdmi i spdif.

Można usuwać pliki z poziomu odtwarzacza na NAS'ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czego nie rozumiesz ? Protokół sieciowy w instalacji pmcompa "haczył" , ale z USB latało jak należy.

BTW - kompletnie nie rozumiem "golenia" BD i pozostawienia napisów .srt poza plikiem iso ...

można przecież wmuxować je w tym przebiegu ! No, ale jak widać, każdy lubi coś innego. :)

Czytaj ze zrozumieniem, pmcomp nie pisze że przez usb mu dobrze chodzi, być może zapomniał dodać że dotyczy to wyłącznie odtwarzania po sieci [haczenie],

a poza tym proszę nie wypowiadać się w czyimś imieniu, ewentualnie dziel się własnym doświadczeniem.

PzDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Rozumiem, że to haczenie ma tylko miejsce przy iso bd? Jak odpalę po sieci mkv 1080p to będzie śmigało normalnie? :D Wiecie, dopiero rozważam zakup i nie chciałbym się zdziwić :D

2. Czy jak wyciągnę urządzenie z pudełka to mogę wrzucić od razu soft 3.0.2 (bo to jest niby najnowszy) czy jest jakaś zasada, że nie można od razu najnowszego tylko trzeba zainstalować najpierw wcześniejsze wersje po kolei aż dojdę do 3.0.2?

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można edytować po kilku godzinach postu więc dopisuję kolejne pytanie:

3. Czy można ustawić czas po jakim urządzenie samo się wyłączy? Dla mnie opcja obowiązkowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym proszę nie wypowiadać się w czyimś imieniu, ewentualnie dziel się własnym doświadczeniem.

Masz napisane "jak krowie na rowie" -

Ogólnie MED radzi sobie bardzo dobrze z BD ISO 3D + napisy w .srt ale po złączu USB. Jeżeli chodzi o sieć to niestety ale tnie.

Przeczytaj może wątek raz jeszcze, bo nie bardzo radzisz sobie z wyciąganiem wniosków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane "jak krowie na rowie" -

Ogólnie MED radzi sobie bardzo dobrze z BD ISO 3D + napisy w .srt ale po złączu USB. Jeżeli chodzi o sieć to niestety ale tnie.

Przeczytaj może wątek raz jeszcze, bo nie bardzo radzisz sobie z wyciąganiem wniosków

przytoczyłeś wypowiedź Gmeru, a jeśli mowa o wnioskach to przeczytaj co napisał Pmcomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jakiś czas temu prosiłem o pomoc przy uruchomieniu servera SAMBA. Wszystko niby chula , niestety nie tak jak bym tego oczekiwał. Kopiowanie filmu z komputera na dysk podłączony do odtwarzacza z prędkością 20kb/s to lekkie przegięcie. W czym może być problem? Czy ktoś pomoże? Komputer z routerem łączy się przez wifi a dalej do odtwarzacza leci "po kablu".

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W wersji softu 3.02 odtwarzacz nie ściąga mi napisów jeżeli są w wersji txt, w ogóle też ich nie widzi. Pomaga jedynie konwersja do srt.Tak że krok w tył.

Wróciłem do wersji 3.01 może to poprawią. Czy ktoś to może potwierdzić.

Jest jeszcze jeden problem, gdy się połączy wszystkie dyski w jedną bibliotekę (Jukebox) to po skasowaniu dowolnego filmu z dysku "Jukebox dalej go widzi i nie można tego wykasować nie kasując całej biblioteki. Chyba że coś robię nie tak.

Co do napisów nie odpowiem bo pobieram na kompie.

Jeśli chodzi o Jukebox to robiłeś Jukebox+ (zagregowany - bezpośrednio na playerze?) Jeśli tak to musiałeś stworzyć katalog w którym została zapisana cała bibliotek (i tylko biblioteka - nie polecam tworzyć go w tym samym katalogu co filmy bo można sobie później usunąć przez przypadek). Katalog ma taką samą strukturę jak poszczególne katalogi z filami (łączy je w całość). Wystarczy wyszukać film który chcesz usunąć i go usunąć (jeszcze raz podkreślam z katalogu biblioteki Jukebox nie z katalogu z filmem bo usuniesz film). Teraz pozostaje przeskanować i film powinien zniknąć z Jukebox.

Jeśli biblioteka tworzona innym programem (yadis, Y2M) powinno również zadziałać zgodnie z powyższym opisem

Edytowane przez Jazzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moglbys sprawdzić czy player widzi napisy w formacie txt. U mnie po aktualizacj i nie widzi. Jak napisy sciagam za pomocą playera to napisy w wersji txt nie zapisuje na dysk. Sciagniete z komputera tez nie widzi. Odnosnie zabawy z Jukeboxem trzeba uważać już sobie raz skasowałem kolekcje 60 filmów

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widzi ale nie zmieniałem softu na najnowszy - obecnie mam 3.0.2 z pobieraniem napisów miałem problem ale wynikał on z prawami dostępu - bez problemu pobiera mi napisy na dysk wewnętrzny natomiast z pobieraniem na serwer mam problem ale to z racji uprawnień,

Ogólnie jest jakiś problem z pobieraniem napisów co jest opisane na forum Mede8era - w nowym oprogramowaniu powinno jednak działać. Potestuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież 3.0.2 to najnowszy soft - no chyba, że o czymś nie wiem :D

Przy okazji - jeżeli na urządzeniu jest soft w wersji 1.0.5 to aby wrzucić najnowszego i tak najpierw muszę przeprowadzić update do wersji 2.0 i dopiero z tej wersji mogę wrzucić 3.0.2?

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolicie, ze odkopie troche watek. Byc moze takie pytanie juz padlo albo uznacie je za banalne ale nic to, musze zapytac. Czy do powyzszego odtwarzacza jako dysk wewnetrzny nadaje sie WD RED 4TB? Czyli dysk dedykowany i stworzony do NASa lub pracy w RAIDzie? Czy bedzie dzialal, czy z jakichs przyczyn nie bedzie?

Tutaj link do dysku o ktory pytam:

http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=810

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylwm ze ostatni wpis jest z wczoraj zatem to zadne odkopywanie :).

Bede wdzieczny za konkretna odpowiedz, przeszukalem caly internet ;) i nie odnalazlem jednoznacznej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zakupić - wczoraj były 3 aukcje na allegro oraz jedna sztuka w sklepie hd spot a dzisiaj już BRAK. Zna ktoś jakiś pewny sklep internetowy w którym można na chwilę obecną kupić model "MEDE8ER MED600X3D"?

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież 3.0.2 to najnowszy soft - no chyba, że o czymś nie wiem :D

Przy okazji - jeżeli na urządzeniu jest soft w wersji 1.0.5 to aby wrzucić najnowszego i tak najpierw muszę przeprowadzić update do wersji 2.0 i dopiero z tej wersji mogę wrzucić 3.0.2?

Ja na soft 1.0.5 wgrałem od razu soft 3.0.1 bez żadnych problemów , tylko zrobiłem to sposobem opisanym w instrukcji obsługi a nie przez menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum gdzie najnowszy soft jest do pobrania zalecja z softu ponizej 2 najpierw przejsc na 2.0 a pozniej dopiero na najnowszy - ale tylko raz przy kolejnych zmianach juz wlasciwy sie wgrywa. Jest to zwiazane z bootloaderem ktory od softu 2.0 sie zmienil. Ale skoro dziala tez aktualizacja bezposrednio z softu 1.05 na bajnowsze to powinno byc ok.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na soft 1.0.5 wgrałem od razu soft 3.0.1 bez żadnych problemów , tylko zrobiłem to sposobem opisanym w instrukcji obsługi a nie przez menu.

Masz na myśli to:

Open the Setup Menu and select the “Misc” tab. Now select USB upgrade option. After +- 5 sec the screen

will display the current Firmware Version and the New Firmware Version. You will have the option to select
“OK” or “Cancel”. Select “OK” and the MED600X3D will reboot and after +- 10 seconds the update process
will begin. During the update process the top Navigation Buttons LED will flash and you should see an install
progress bar on your TV screen. After the update is complete the MED600X3D will reboot with the new
firmware installed.

Na forum made8er-a pisze coś takiego:

STEP1 IF YOU ALREADY INSTALLED V2 YOU CAN SKIP STEP1

Install X3D_Series_V2_Bootloader_17Jan2013

Install using the Emergency Procedure - After Installing this Bootloader updater your Bootloader should read as foll under Info in Setup Menu - KIIE.0402.0065

Warning: Do Not Unplug Power during the Bootloader updating process as this could result in a 'bricked' Mede8er.

http://www.mede8er.org/Firmware_Final/MED1000X3D/X3D_Series_V2_Bootlaoder_17Jan2013.zip

STEP2

Install V3.0.2- 10Jan2014

http://www.mede8er.org/Firmware_Final/MED1000X3D/X3D_Series_V3.0.2_10Jan2014.zip

Install using the Emergency Procedure

Note: After a Firmware Update you need to add the JukeBox+ folder back to Favourites then Press Menu button and select ‘Aggregate JukeBox’ and then it should be exactly the way it was prior to the update.

Czyli jednak nie trzeba robić tego co pisze u nich na forum i można od razu walnąć najnowszy soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Wg opisu krok 1 zainstalowac bootloader v2 a nastepnie najnowszy soft. A potem przy instalacji kolejnych softow - jesli juz tak zrobiles mozna opuscic krok 1. Czyli krok 1 wykonujemy tylko raz;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - czyli najpierw zainstaluję bootloadera V2 wg. "emergency procedure" a potem już normalnie 3.0.2 bez tej procedury.

Ma znaczenie jak sformatuję pendrive? FAT czy NTFS? Na moim obecnym playerze WD ma to znaczenie ;)

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format FAT. Co do procedury emergency to ja za kazdym razem instaluje tak soft. Tak zalecaja ma to chyba zwiazek z dokladnym czyszczeniem pamieci. Co do instalacji krok 1 czyli wgranie bootloadera v2 robi sie tylko raz pozniej mozesz zmieniac soft na nowsze czy starsze juz bez kazdorazowego wgrywania tego bootloadera (nie mozna tez chyba wrocic juz do wersji soft 1).

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienie sprawy. Skoro można każdą aktualizację wrzucać przez "emergency procedure" to tak będę robił - zdecydowanie taka opcja wydaje się pewniejsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że opisu wynika ze bootloader trzeba zmienić jeśli chcemy zainstalować wersję V 2.0 softu.

Ja zrobiłem aktualizację na soft 3.0.1. według instrukcji pl która jest dodana do odtwarzacza a nie wg instrukcji z forum mede8era

Nie zmieniałem bootloadera i bez problemu zainstalowałem na soft 1.0.5 soft 3.0.1 .

najnowszy soft wgrywałem już przez menu odtwarzacza i też obyło się bez żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić teraz Mede8era 600 to mission impossible XD

Wszędzie albo niedostępny albo jak zamówię to dostaję maila, że jednak nie mają i czekają na dostawę. Na allegro ani jednej sztuki heh. Najlepszy był jeden sklep, którego nie będę tu reklamował ale widziałem w ofercie za 558zł - napisałem maila do sklepu z pytaniem czy faktycznie posiadają go na stanie. Odpisali po kilku minutach, że tak - jest dostępny - wchodzę ponownie na ich stronę a tam cena ponad 600zł :D

Edytowane przez kantona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pociągnie muzę Hi-Res 24/192 po SPDIF ? Może trzeba wypinać HDMI aby nie transkodował ?

próbka - ( ~ 280 MB ) http://przeklej.org/file/YXxFO0/04..Jealousy-p2p.wav

Udało się komuś skonfigurować i sterować smartfonem lub tabletem ( z biblioteką na ekranie ) ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...