Skocz do zawartości
pmcomp

TEST: Mede8er MED800x3D / MED600x3D - player odtwarzający 3D BD ISO z zewnętrznymi napisami

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze USB 3.0 i wyjście dźwięku przez COAXIAL.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrałem filmy na dysk podłączony w Mede8er. Tylko zapomniałem użyć programu USB Disk Ejector by bezpiecznie odłączyć dysk i na odtwarzaczu nagranych plików tylko foldery.
Po przeskanowaniu chdksk pokazuje mi takie błędy ale za nic tego nie może naprawić.
The type of the file system is NTFS.
Volume label is Mede8er.
Stage 1: Examining basic file system structure ...
Progress: 0 of 2176 done; Stage: 0%; Total: 0%; ETA: 529:55:45
Progress: 513 of 2176 done; Stage: 23%; Total: 0%; ETA: 529:55:45 .
Progress: 2176 of 2176 done; Stage: 100%; Total: 0%; ETA: 529:55:43 ..
2176 file records processed.
File verification completed.
Progress: 0 of 0 done; Stage: 99%; Total: 0%; ETA: 529:55:36 ...
0 large file records processed.
Progress: 0 of 0 done; Stage: 99%; Total: 0%; ETA: 529:55:28
0 bad file records processed.
Stage 2: Examining file name linkage ...
Correcting error in index $I30 for file 16.
An unspecified error occurred (766f6c756d652e63 461).
Checkdisk of I: (Fix and recovery mode) started !
Zawsze to skanowanie naprawiało błędy.

Witam, checkdisk nie zawsze jest w stanie naprawić błędy logiczne na dysku - sam tak miałem z dyskiem szmelcunga. Przeskanuj go HDD Regeneratorem z opcją naprawy błędów.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, checkdisk nie zawsze jest w stanie naprawić błędy logiczne na dysku - sam tak miałem z dyskiem szmelcunga. Przeskanuj go HDD Regeneratorem z opcją naprawy błędów.

Pozdr

Niestety bawiłem się różnymi programami i nic nie pomogło. Dlatego musiał zrobić format dysku i wgrać filmy od nowa.

Trochę to denerwujące że trzeba tak uważać przy odłączaniu dysku, już nie raz miałem podobny problem ale sobie z tym poradziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj go HDD Regeneratorem z opcją naprawy błędów.

BROŃ BOŻE ! ! ! Tylko nie to ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bawiłem się różnymi programami i nic nie pomogło. Dlatego musiał zrobić format dysku i wgrać filmy od nowa.

Trochę to denerwujące że trzeba tak uważać przy odłączaniu dysku, już nie raz miałem podobny problem ale sobie z tym poradziłem.

Nie ma różnych programów, uwierz mi. Jest HDD Regenerator albo MHDD - oba built by Russia - wg. mnie najlepsze. Uratowałem nimi dużo dysków.

Jeśli chodzi o odłączanie, to ktoś tu pisał na forum o przycisku na pilocie F2 - bezpieczne odłączenie dysku. Akurat przymierzam się dopiero do kupna

tego playerka, więc nie mam jak sprawdzić, czy to działa. Moja Ariva powoli dogorywa ale jeszcze "ciągnie". Jak od niej odłączam dysk nawet na wyłączonym urządzeniu, to za każdym razem prosi o skanowanie dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BROŃ BOŻE ! ! ! Tylko nie to ....

A to niby dlaczego ?

Sorki za post pod postem ale coś multicytat szwankuje

Edytowane przez grzesch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i inne - warto poczytać.

Odchodzimy od tematu, ale fakt - warto poczytać. Nikt na szanujących się forach nie będzie żądał zrzutu z HD Tune, Victorii, itp. Za to najczęściej pojawia się MHDD.

Zresztą to jest dyskusja o wyższości Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia. Ja udzieliłem wskazówki z punktu widzenia praktyka - akurat taka praca, że wiem co piszę.

Kolega mikas napisał, że zrobił format (domyślam się, że pełny) - jest to wyjście ale niestety traci się dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mikas napisał, że zrobił format (domyślam się, że pełny) - jest to wyjście ale niestety traci się dane.

I to jest właśnie duży minus tego playerka.

Niby pamiętam żeby bezpiecznie odłączyć dysk po nagraniu na niego danych, ale czasami odruchowo szybko wyciągnę kabel.

A potem zostaje zabawa w odzyskiwanie struktury dysku, zawsze się to udawało, aż do tego razu.

Zgrywanie 2TB danych na inny dysk, zrobienie pełnego formatu i ponowne nagranie tego, trochę trwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem. Przy oglądaniu filmików z YT nie mam dźwięku na kinie domowym. Przy filmach bez problemu dźwięk jest odtwarzany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem. Przy oglądaniu filmików z YT nie mam dźwięku na kinie domowym. Przy filmach bez problemu dźwięk jest odtwarzany

Witam

nie stwierdzilem takiego problemu, dzwiek mam zarowno na kinie domowym jaki TV (sprawdzone)

==edit==

juz kilkakrotnie zapomnialem skorzystac "USB Disk Ejector" i jak narazie nie mialem zadnych problemow z utrata danych na moim dysku

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzieki za informacje :) a juz myslalem ze to wersja beta z ktora mialem wczesniej problemy, mam nadzieje ze jeszcze lepiej jak poprzednia wersja

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisany 07 styczeń 2014 - 11:44

Witam. Ja mam taki problem. Przy oglądaniu filmików z YT nie mam dźwięku na kinie domowym. Przy filmach bez problemu dźwięk jest odtwarzany

Witam po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania V3.0.2- 10Jan2014 dźwiek na filmikach z YT na kinie domowym mam :)

Edytowane przez Dario23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla wszystkich miłośników i użytkowników playerów Mede8er MED800x3D / MED600x3D znakomitą, sprawdzoną wiadomość.

Jak wiecie playery czytają ISO BD 3D z zewnętrznymi napisami, zarówno po sieci jak i z twardych dysków (wewn. lub po USB). Niestety przy podkładaniu polskich napisów w srt do pliku ISO odtwarzanie 3D się przycinało.

Jest na to sposób który nazywa się tsMuxer 2.6.11 czyli tzw. tsMuxer 3D. Po przepuszczeniu obrazu ISO przez ten soft i przy okazji usunięciu niepotrzebnych dodatków czy ścieżek audio filmy zapisane w ISO BD 3D z odczytem napisów z zewnętrzenego pliku srt już się nie przycinają i chodzą płynnie !!!

Z tego powodu stwierdzam, że w tej chwili jest to najlepszy player HD 3D dostępny na rynku.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

poprzednio mialem WD HD Live z ktorym nie mialem problemow chociaz byl dosyc powolny to niezle spelnial swoje obowiazki, ale obecny MED600x3D gra juz w innej lidze szybkosc dzialania, bardzo dobry obraz i zadnych problemow z audio 7.1, rozbudowane funkcje nawigacyjne dla filmów i bezproblemowe odtwarzanie filmow 3D (BD ISO, BDMV), i dla mnie wazne chociaz MED600x3D nie obsluguje menu z plyty Blu-ray to nie mamy zadnych problemu z dostepem do innych dodatkow (np. extras lub druga wersja tego samego filmu), sprawdzalem "Amercian Gangster" (BDMV) na ktorym znajduja sie dwie wersje tego samego filmu kazda wystartowala poprawnie, do dzisiaj nie zanotowalem zadnych problemow z tym playerem i jestem na "tak"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla wszystkich miłośników i użytkowników playerów Mede8er MED800x3D / MED600x3D znakomitą, sprawdzoną wiadomość.

Jak wiecie playery czytają ISO BD 3D z zewnętrznymi napisami, zarówno po sieci jak i z twardych dysków (wewn. lub po USB). Niestety przy podkładaniu polskich napisów w srt do pliku ISO odtwarzanie 3D się przycinało.

Jest na to sposób który nazywa się tsMuxer 2.6.11 czyli tzw. tsMuxer 3D. Po przepuszczeniu obrazu ISO przez ten soft i przy okazji usunięciu niepotrzebnych dodatków czy ścieżek audio filmy zapisane w ISO BD 3D z odczytem napisów z zewnętrzenego pliku srt już się nie przycinają i chodzą płynnie !!!

Z tego powodu stwierdzam, że w tej chwili jest to najlepszy player HD 3D dostępny na rynku.

Pozdro

Witam

trochę mnie ten post zdziwił, ponieważ wcześniejsze testy i opisy nie mówiły o przycinaniu przy bd3Diso+srt, a wręcz przeciwnie poprawne odtwarzanie [tego zestawu]

było jego główną zaletą, jeśli ktoś mógłby coś więcej na ten temat... to proszę, tnie czy nie tnie.

PzDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W wersji softu 3.02 odtwarzacz nie ściąga mi napisów jeżeli są w wersji txt, w ogóle też ich nie widzi. Pomaga jedynie konwersja do srt.Tak że krok w tył.
Wróciłem do wersji 3.01 może to poprawią. Czy ktoś to może potwierdzić.

Jest jeszcze jeden problem, gdy się połączy wszystkie dyski w jedną bibliotekę (Jukebox) to po skasowaniu dowolnego filmu z dysku "Jukebox dalej go widzi i nie można tego wykasować nie kasując całej biblioteki. Chyba że coś robię nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozważam zakup modelu 600 bo mam dość mojego xtreamera TV - co to za odtwarzacz na którym nie można odtworzyć pliku póki nie połączy internetowo, żeby go zeskanować - owszem to fajna opcja o ile akurat działa - jak nie działa to człowiek filmu nie oglądnie bo "wisi" na skanowaniu pliku i nic nie da się zrobić. Przeczytałem reckę mede8er-a i wydaje się to świetnym rozwiązaniem jak dla mnie. Wszystkie multimedia trzymam na NAS (MyBookLive) - dysku w odtwarzaczu nie potrzebuję. Powiedzcie mi tylko czy jak powiedzmy wrzucę film na nas i odpalę odtwarzacz to mogę go natychmiast oglądać? Czy tak jak na xtreamerze musi go najpierw "zeskanować" aby pobrać okładkę i parametry takie jak czas, ocena itd. (co mnie zwykle kompletnie nie obchodzi bo chcę natychmiast oglądać).
Druga sprawa - jak to jest z aktualizacjami? Można aktualizować soft z poziomu urządzenia, czy trzeba jednak soft ściągać na PC, wrzucać na pendrive i aktualizować ręcznie?
Sprawa ostatnia - jak wygląda wsparcie ze strony producenta i developerów? Kupiłem xtreamera tv licząc na ciągłe nowości w sofcie i naprawę błędów tymczasem po roku to co nie działało nie działa nadal a dodatkowe funkcje, które obiecano nie pojawiły się wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla wszystkich miłośników i użytkowników playerów Mede8er MED800x3D / MED600x3D znakomitą, sprawdzoną wiadomość.

Jak wiecie playery czytają ISO BD 3D z zewnętrznymi napisami, zarówno po sieci jak i z twardych dysków (wewn. lub po USB). Niestety przy podkładaniu polskich napisów w srt do pliku ISO odtwarzanie 3D się przycinało.

Jest na to sposób który nazywa się tsMuxer 2.6.11 czyli tzw. tsMuxer 3D. Po przepuszczeniu obrazu ISO przez ten soft i przy okazji usunięciu niepotrzebnych dodatków czy ścieżek audio filmy zapisane w ISO BD 3D z odczytem napisów z zewnętrzenego pliku srt już się nie przycinają i chodzą płynnie !!!

Z tego powodu stwierdzam, że w tej chwili jest to najlepszy player HD 3D dostępny na rynku.

Pozdro

Witam nie dawało mi to spokoju i pozwolę sobie przytoczyć coś takiego:

"Napisany 10 czerwiec 2013 - 09:39

Wczoraj trochę pobawiliśmy się z pmcompem playerami jeżeli chodzi o obsługę 3D ISO i napisów.

Ogólnie MED radzi sobie bardzo dobrze z BD ISO 3D + napisy w .srt ale po złączu USB. Jeżeli chodzi o sieć to niestety ale tnie. Więc jak komuś zależy na sieci to musi mieć to na uwadze.

W sumie dobrym rozwiązaniem będzie kupno wersji 800. Umieszczenie w środku 4TB a na nim kopie naszych filmów 3D, które mamy na półce :)

ps. Temat nie o popcornie ale on niestety nawet po USB trochę potrafi przyciąć więc raczej odpada pod 3D ISO..."

O co chodzi , przez 20 postów było ok, a w 23 zaczyna haczyć bd3Diso+srt, Gmeru napisał że haczy w sieci, a z hdd po usb śmiga bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czego nie rozumiesz ? Protokół sieciowy w instalacji pmcompa "haczył" , ale z USB latało jak należy.

BTW - kompletnie nie rozumiem "golenia" BD i pozostawienia napisów .srt poza plikiem iso ...

można przecież wmuxować je w tym przebiegu ! No, ale jak widać, każdy lubi coś innego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag nt. MED600x3D. Pracuję na nim od ponad 0.5 roku więc podzielę się moimi spostrzeżeniami może pomoże to innym.

1.Jest to mój 3 odtwarzacz - 1 to był WD 2to popcorn C300 - i moim zdaniem MED jest zdecydowanie najlepszy.

2.Nie zanotowałem żadnego zwisu gdy w poprzednich było to na porządku dziennym /szczególnie w C300/

3.Otwarzanie 3D ISO + srt żadnych zacięć / podejrzewam , że zależy to od szybkości sieci i dlatego niektórzy mogą mieć problemy/ - u mnie np. kopiowanie przez sieć jest o około 33% szybsze niż na USB 2.0

4.Aktualizacja oprogramowania przez pendrive - 0 problemów / C300 same problemy/

5.Podłączyłem do MED 6 HDD - 0 problemów

6.Radzę uważać na poprawne odłączanie HDD bo mogą być schody

7.Radzę podpinać HDD / bez własnego zasilacza/ przez aktywny HUB

8.Wydaje mi się ,że pakowanie do MED800x3D dysku 4TB może być niezdrowe /ciepło/

Jak będą jakieś szczegółowe pytania chętnie w miarę możliwośći odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś taki chętny do pomocy to prosiłbym o odpowiedzi:

Powiedzcie mi tylko czy jak powiedzmy wrzucę film na nas i odpalę odtwarzacz to mogę go natychmiast oglądać? Czy tak jak na xtreamerze musi go najpierw "zeskanować" aby pobrać okładkę i parametry takie jak czas, ocena itd. (co mnie zwykle kompletnie nie obchodzi bo chcę natychmiast oglądać).
Druga sprawa - jak to jest z aktualizacjami? Można aktualizować soft z poziomu urządzenia, czy trzeba jednak soft ściągać na PC, wrzucać na pendrive i aktualizować ręcznie?
Sprawa ostatnia - jak wygląda wsparcie ze strony producenta i developerów? Kupiłem xtreamera tv licząc na ciągłe nowości w sofcie i naprawę błędów tymczasem po roku to co nie działało nie działa nadal a dodatkowe funkcje, które obiecano nie pojawiły się wcale.

oraz:
Odtwarzacz nie posiada swojego dekodera dźwięku - mam obecnie głośniki Logitech z906 które podłączę optykiem. W nowszych filmach Logitechy poradzą sobie z dekodowaniem ale jak to wygląda ze starymi np. serialami w formie avi? Na moim poprzednim odtwarzaczu WD było tak, że diody na głośnikach migały, dźwięku brak i musiałem na potrzeby jednego serialu zmieniać w opcjach WD żeby dźwięk nie był AUTOMATYCZNIE tylko w STEREO - wtedy pojawiał się dźwięk.

Następnie ciekawi mnie jak ogólnie jest rozwiązana sprawa dźwięku - jeżeli podłączę Logitechy przez optyka to tylko z nich będzie dźwięk? Czy po HDMI także leci do TV? Czasem zdarza mi się do późna w nocy ogarniać jakieś filmy i wolałbym nie odpalać Logitechów żeby nie przeszkadzać domownikom - wolałbym wtedy na pilocie TV ustawić sobie delikatnie volume (tak to działa w moim obecnym xtreamerze TV). Prościej mówiąc dźwięk jest jednocześnie na Logitechach i na głośnikach TV, które mogę sobie wyciszyć jak korzystam z Logitechów :D

I ostatnie - czy z poziomu odtwarzacza mogę usuwać foldery\pliki znajdujące się na NAS? (oczywiście jak mam przyznane odpowiednie prawa dostępu)? Na WD oglądnąłem film i mogłem sobie go od razu skasować a xtreamer mi zawsze errorami sypie i dopiero jak włączam kompa to wchodzę na NAS i kasuję to co oglądałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...