Skocz do zawartości
lmichal

UE55ES8000 vs. 55HX850 vs. TX-L55DT50E vs. TX-L55DT50

Rekomendowane odpowiedzi

Sony 55HX850
Panasonic TX-L55DT50E
Samsung UE-55ES8000
Panasonic TX-L55DT50

Powiedzcie który!!
Ogólnie jestem za Samsungiem od początku ale dużo dobrego czytałem też o Panasonicach oraz tym Sony.
Wytłumaczcie mi tylko ten chwyt marketingowy z 1600HZ w Panasonicach jak to się ma np do 800HZ w samsungu?

Będzie głównie do oglądania TV (filmy, sport)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś ? - http://hdtvpolska.com/topic/28236-mega-test-lg-led-3d-47lm765s-vs-sony-46hx850-vs-samsung-es8000-vs-panasonic-st50/

DT50 jest na matrycy IPS takze to inne wady zalety w porównaniu do VA na których są HX850 i ES8000.

Przede wszystkim ma cieniutki kontrast, i słabą czerń, za to ma ogromną zalete w postaci duzo lepszych kątów od pozostałych.

Tu masz recenzje np. http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-l55dt50_TV_review

Z tej trójcy brałbym HX850, bądź tez czekał na nowe modele które są już na horyzoncie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się miało być jeszcze Panasonic TX-L55WT50

Podobno nowy soft poprawia w DT50 problem z czernią ....

Czekanie na nowe modele to tez inne ceny ... oraz nieśmiertelna zabawa z gonienie Króliczka typu Samsung seria F

W powyższym teście ES8000 wypadł słabo a w innych jakie czytałem nie było aż tak źle hmmmmm

przykład http://www.trustedreviews.com/samsung-ue55es8000_TV_review

W teście GMERU wypadł najgorzej ...

Czy Sony HX853 to Polski model Sony HX850 ?

Jaka jest różnica pomiędzy HX850 a 855 bo porównując nie widzę róznicy pomijając ilosc obłsugiwanych języków i DVB-T na względną korzyść 855

A jakbym do tego zestawienia dodał jeszcze philips 46PFL8007 to jak on wypada na tle HX850 ?

Edytowane przez lmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX853 to to samo co HX850 tylko na rynek US. HX855 ma dod. tuner sat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK a jakby już ograniczając wybór Sony HX850 czy Philips 7007 lub 8007 ??

To będzie dla mojego ojca on nie będzie raczej bawić się "aplikacjami" i internetem. Więc najważniejszy jest obraz, dźwięk i obsługa.

Edytowane przez lmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się miało być jeszcze Panasonic TX-L55WT50

Podobno nowy soft poprawia w DT50 problem z czernią ....

Czekanie na nowe modele to tez inne ceny ... oraz nieśmiertelna zabawa z gonienie Króliczka typu Samsung seria F

W powyższym teście ES8000 wypadł słabo a w innych jakie czytałem nie było aż tak źle hmmmmm

przykład http://www.trustedreviews.com/samsung-ue55es8000_TV_review

W teście GMERU wypadł najgorzej ...

Czy Sony HX853 to Polski model Sony HX850 ?

Jaka jest różnica pomiędzy HX850 a 855 bo porównując nie widzę róznicy pomijając ilosc obłsugiwanych języków i DVB-T na względną korzyść 855

A jakbym do tego zestawienia dodał jeszcze philips 46PFL8007 to jak on wypada na tle HX850 ?

O WT50 pisałem w tym wątku i myślę, że o wystarczy, aby go sobie odpuścić http://hdtvpolska.com/topic/27790-krol-ledowy-panasonic-55wt50-a-jednak-rozczarowanie/?p=289489

Żaden soft nie rozwiąże "problemu z czernią", bo nie jest to problem, tylko cecha matryc IPS. One po prostu mają znacznie niższy kontrast, a co za tym idzie słabą czerń. Więcej info masz w tym temacie http://blog.skalibrujtv.pl/2013/04/plazma-czy-led-lcd-w-2013-roku/ znajdziesz tam też zdjęcie telewizora opartego o matrycę IPS obok "klasycznego" ekranu xVA. Matryce IPS montowane są w niektórych Panasonic'ach i Philipsach, oraz wszystkich LG.

Test ES8000 który podlinkowałeś to jakaś papka marketingowa.

Różnica między HX855, a HX850 jest taka, że HX855 ma wbudowany tuner SAT.

Test PFL8007 masz na forum http://hdtvpolska.com/topic/28840-video-mega-test-philips-lcd-led-46pfl8007-czyli-seria-8000/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę by kolega poszukał tu na forum ale ok ;) pozwolę jeszcze zacytować Macieja :).

Mogę Ci tak "przedpremierowo" porównać HX850 do PFL8007K ;) Ogółem lepszy jest Sony w moim uznaniu. Po pierwsze wygaszanie strefowe, którego Philips nie posiada. Po drugie płynność, która jest wzorcowa, a w Philipsie coś nie domaga tj. nie działa tak samo jak na przykład w ubiegłorocznym PFL9706k pomimo, że mają takie same ustawienia. W PFL8007 albo masz judder, albo fatalny teatr. Sony potrafi to wypośrodkować. Plusami Philipsa są za to lepsze kąty widzenia i ambilight, który ustawiony w tryb białego światła rewelacyjnie poprawia głębokość czerni (ale nie na tyle by być lepszym od Sonego z wygaszaniem strefowym). Oprócz tego TV są podobne w kwestii jakości obrazu.

___

najważniejszy jest obraz, dźwięk i obsługa.

A o plazmie nie myślałeś ? w nocnych seansach wypada lepiej od LED'ow. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam czytam wszystko i na różnych forach i coraz bardziej wiem ze nic nie wiem

Uprzedzając byłem w 3 sklepach oglądałem i to jest też bez sensu bo sa różne ustawienia, różne sygnały, jakieś zakłócenia, światło itd. Porównanie TV w sklepie to porażka a jeszcze słuchanie jak "ekspert" doradza ...... LG :P

@skalibrujtv.pl - Wasz test Philipsa widziałem już wcześniej ale padła tam na końcu konkluzja "nie jest liderem swojego segmentu" i to mnie "zmartwiło" że w dalszym ciągu myślę o Sony

@PeterMac napisałeś ze jednak SONY a przeczytałem też opinię ze ...

Sony bardzo dobrze skaluje obraz SD podobnie jak Philips.
Sony ma problemy z podświetleniem matrycy -Philips nie ma.
Philips ma lepszą czerń niż sony i lepsze kąty.
SOny ma lepsze multimedia ale nie czyta mkv.

Philips ma lepsze :
- wykonanie materiałowe bo szczotkowane aluminium a nie plastik
- ma lepszy dźwięk a pierdziawki dzięki czemu nie trzeba kupować dodatkowego soundbaru
- podstawka jest równocześnie uchwytem i to ruchomym na ścianę
- pilota z klawiaturą dzięki czemu łatwo jest obsłużyć przeglądarkę internetową
- pilot ma pointera
- w telewizorze jest kalibracja ISF której koszt załadowania na podobnym poziomie w SOny to koszt 1500 zł
- ma kamerę skype w komplecie
- ma dwie pary okularów 3D
- Ambilight spectra 3
- ma mniejszy INPUT LAg
- ma pełną obsługę z ANdroida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma problemy z podświetleniem matrycy -Philips nie ma.

A to ciekawe :D

8007

http://www.avforums.com/forums/attachments/lcd-led-lcd-tvs/344036d1349944146-philips-2012-all-series-xxpflxx07-img_1684.jpg

http://www.avforums.com/forums/attachments/lcd-led-lcd-tvs/344035d1349944128-philips-2012-all-series-xxpflxx07-img_1676.jpg

Wszystko zalezy od sztuki, choc HX850 nie widziałem jeszcze z takimi chmurami.

Philips ma lepsze :

- wykonanie materiałowe bo szczotkowane aluminium a nie plastik

co ten kiki wypisuje, gdzie on tam plastik widzi :D jak jest front cały zakryty szybą Gorilla, ramka w okół z aluminium, plecy całe metalowe.

A zalety to mogę tak samo wymieniać w HX850 co ma czego nie ma 8007 i odwrotnie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czyli reasumując są porównywalne ?! :) Jeden i drugi ma jakieś wady i zalety i w zbliżonym przedziale cenowym nic lepszego nie ma?! :)

Teraz tylko jeszcze raz wizyta w sklepie i organoleptyczny wybór :)

A na początku poszukiwań byłem przekonany do es8000 ale teraz widzę ze nie licząc "dodatków" nie ma on dobrej opinii :( Zawiodłem się bo ostatnio jestem maniakiem Samsunga (głównie ze względu na telefony) :)

Zastanawiam sie jednak jeszcze czy ograniczając budżet nie przemyśleć zakupu 7007 bo z tego co widziałem to rózni się do 8007 Ambi (2 i 3 stronne) oraz brakiem kamery skype (zbędne) i 1 okulary mniej ale dokupię lepsze za 100 zł a róznica w cenie TV między tymi modelami 1300-1500 zł

HX850 w podobnej cenie (minimalnie droższy) do 7007 i jeszcze bez okularów w zestawie (nigdzie nie widzę tego w opisie)

HX850 - ta podstawa trochę dziwna :(

Więc HX850 vs. pfl7007

Dokładnie KIKI :P widzę ze coraz więcej osób zarzuca mu stronniczość

Edytowane przez lmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie KIKI :P widzę ze coraz więcej osób zarzuca mu stronniczość

Kiki stronniczy? No co ty, facet jest bardzo konsekwentny.

Tak daleko jak siegam pamiecia wstecz, zawsze ocenia lepiej te modele, ktore najbardziej oplaca mu sie sprzedawac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I komu tu ufać w dzisiejszych czasach? :) ale fakt locoloco od lat prężnie rozwija interes dzięki aktywności na forach

@wolf widzę ze masz HX853 ... skąd u Ciebie ta wersja a nie 850 vel 855 :) i jakie jest Twoje zdanie jako użytkownika?

Ciągle mam opory przed HX850 też z uwagi na ta podstawę i "kąt" nachylenia TV - jakoś nie rozumiem tego do końca ....

Edytowane przez lmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się może podłączę pod ten wątek, bo mam na oku dwa telewizory LED o takich samych rozmiarach. Co sądzicie o LG 55LM620S i Thomsonie 55FU8765? Szczególnie ten drugi jest dla mnie zagadką. Jaką on ma matrycę i czy ma dobre parametry obrazu? (x

x) Sorry, że piszę o tym samym w drugim wątku ale nie mogę otworzyć strony z moim postem w wątku "Jaki telewizor kupić?"

Edytowane przez Drednot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...