Skocz do zawartości
warson

Który z podanych TV Wybrać?

Wybierz TV  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który TV byś Wybrał?

    • PHILIPS 46PFL5527
      2
    • SAMSUNG UE50EH5300
      0
    • SAMSUNG UE46EH6030
      0
    • LG 47LM620S
      0
    • SHARP LC 46LE730
      1
    • SHARP LC 46LE540
      1
    • Toshiba 46TL938
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie, z racji tego iż przeczytałem mnóstwo tematów odnośnie TV, i wciąż mam niesamowity mętlik w głowie, z racji tego iż nie każdy z wymienionych TV mogłem zobaczyć na żywo w sklepie(po prostu ich już nie ma na stanach) pragnę uzyskać od was pomocy w wyborze TV, który mam zakupić.

Przede wszystkim zależy mi na b.dobrej jakości mecze Piłki Nożnej w HD oraz Odtwarzanie "dużych" plików MKV + Napisów.

Z wymienionych TV, które podałem proszę podać, który osobiście każdy z was by wybrał. Niestety inne nie wchodzą w grę ze względu na brak funduszy.

- PHILIPS 46PFL5527
- SAMSUNG UE50EH5300
- SAMSUNG UE46EH6030
- LG 47LM620S
- SHARP LC 46LE730
- SHARP LC 46LE540
- Toshiba 46TL938

Osobiście jestem zwolennikiem Sharpa... ale czy to dobry wybór nie wiem...

Założyłem ankietę aby było łatwiej :)

z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez warson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłeś wszystko możliwe LCD do porównania i jak tu doradzić...

Czego oczekujesz?

Uszereguję Ci je pod względem kontrastu:

- PFL5527

- EH5300 / EH6030 / TL938 / LE730 / E540

- LM620

Pod względem katów widzenia:

- LM620

- PFL5527

- EH5300 / EH6030 / LE730 / E540

- TL938

Sprawa odwzorowania ruchu nie jest taka prosta. Na pewno najdłuższy czas reakcji ma LM620, ale z racji tego, że jest oparty o matrycę IPS to smużenie jest "równomierne" i bardziej akceptowalne dla oka. Pozostałe telewizory mogą mniej smużyć (ilościowo), ale bardziej rozmywać w ciemnych scenach, lub na niektórych przejściach tonalnych (głośny problem występował w philipsie pfl5507

). Jeżeli interesuje Cię oglądanie sportu to ważne jest działanie upłynniaczy w w/w telewizorach, szczególnie to, by nie generowały artefaktów. Niestety żaden z tych TV nie jest pod tym względem idealny. Upłynniacze oczywiście można wyłączyć, ale wtedy obraz nie jest zbyt ostry ogólnie. W LG i w Samsungu można je chociaż płynnie regulować. W Sharpach, Philipsie i Toshibie jest to w zasadzie on/off.

Na Twoim miejscu wybrałbym Philipsa 5527, albo Sony HX750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszej odpowiedzi nie mogłeś dostać jaką udzielił Ci Maciej, HX750 byłby najlepszy w ruchu tylko znowu nie łyka MKV takze chyba ten Philips 5527 bedzie najlepszym wyborem. Jak zwykle coś za coś i ideału nigdy nie znajdziesz :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie HX750 + jakiś odtwarzacz np. egreat R6S, też bardzo ładny komplet. Do ruchomego obrazu nie istnieje obecnie nic lepszego. PFL5528 za to będzie miał lepszy kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o taką odpowiedź mi chodziło, jeśli stawiasz na Philipsa to już mam przynajmniej jedną opinię. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jestem zmuszony napisać, mam nadzieję ostatni post o pomoc w wyborze tv. Dzisiaj byłem w sklepie oglądałem na żywo obydwa telewizory. A wiec od początku. Próbowałem odpalić na nich Film Blu-ray Full HD zajmujący 10GB, co dziwne oby dwa nie poradziły sobie z tym plikiem...

A więc załączyłem demko zajmujące 1gb i poszło bez problemu. Co do moich osobistych spostrzeżeń to obraz jak i na jednym jak i na drugim jest taki sam, przynajmniej ja różnicy wielkiej nie widzę. Lecz wciąż nie wiem na który się zdecydować. Chyba zadecydują o tym szczegóły o których nie wiem i proszę was o pomoc. Pytanie brzmi, który z nich ma więcej i jakie polskie aplikacje w smart tv. Co możecie jeszcze ciekawego dodać aby porównać te dwa modele. Z góry dziękuję za pomoc. Do wtorku muszę zakupić tv. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...