Skocz do zawartości
pjasio253

HTPC vs. odtwarzacz sieciowy np.Dune

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem prawie zdecydowany na Dune HD 303 lub Mede8er dopóki nie wpadłem na tematykę HTPC. I mnie zastopowało ;) Czego oczekuję od takiej skrzyneczki? Z racji urządzeń towarzyszących (LCD 55', ampli Pioneer z HDMI, 5.1, dekoder UPC):

- odtwarzania audio/video we wszystkich możliwych formatach w jakości HD, z opcją 3D (m.in.mkv, BDiso)

- medialności internetowej, tzn. bardziej rozbudowanej przeglądarki internetowej niż w TV, radio internetowe, możliwości odtwarzania stron z transmisjami online (sopcast)

- inne opcje sieciowe, jak np. klient torrent, magazynowanie danych, itd. nie są priorytetem

Budżet do przeznaczenia na spełnienie tych wizji to ok.1000zł. Co byłoby dla mnie lepszą opcją?

Z góry dziękuję za wskazówki, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer, jeśli chodzi o funkcjonalność, zawsze będzie lepszą opcją.

Przy HTPC największą bolączką jest jego obsługa.

Media Player'a obsłużysz wygodnie z pilota. Ma wszystko pod ręką. Wszystko jest skonfigurowane.

Przy PC'cie już tak lekko nie jest. Chociaż można oczywiście postawić XBMC, dokupić klawiaturkę radiową i też jest fajnie.

Tak czy inaczej masz dwie drogi:

- media player => zaleta: łatwość obsługi, wada: jesteś skazany na oprogramowanie jakie ci dostarczyli, jeśli coś nie chodzi to d...a

- HTPC => wada: obsługa, zaleta: stawiasz co chcesz, jeśli film ma jakiś nietypowy kodek to go instalujesz i gotowe, jeśli chcesz jakąś dodatkową usługę ... instalujesz

Wybór należy do Ciebie :)

PS. Ja postawiłem na HTPC i nie żałuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla HTPC :) za nieograniczone możliwości

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer, jeśli chodzi o funkcjonalność, zawsze będzie lepszą opcją.

Przy HTPC największą bolączką jest jego obsługa.

Media Player'a obsłużysz wygodnie z pilota. Ma wszystko pod ręką. Wszystko jest skonfigurowane.

Przy PC'cie już tak lekko nie jest. Chociaż można oczywiście postawić XBMC, dokupić klawiaturkę radiową i też jest fajnie.

A jeszcze fajniej XBMC + tablet :)

Sam osobiście obsługuję mojego htpc przez XBMC Commander i nie wyobrażam sobie powrotu do pilota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za HTPC. Możliwości rozbudowy ogranicza tylko obudowa i platforma, którą wybierasz.

Ja steruję nim u siebie z klawiaturki logitech K400 (mała, ale pełna klawiatura + touchpad jak w laptopie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 miesięcy mam HTPC i jestem mega zadowolony , największy problem to wybór obudowy :D jest tego masa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu staełem przed tym samym wyborem i wybrałem player (PCH c200).

Plusy - po 30 min wszystko skonfigurowane gra i trąbi. Podłaczasz dyski (wewnętrzne i zewnętrnze) i masz dostęp do nich z każdego urządzenia w domu również jak player jest w trybie standby. Torrenty również się ciągną w trybie uśpionym.

Minusy - róznie z aktualizacjami softu - Np ostatnia aktualizacja pozbawiła mnie odtwarzania materiału AVCHD z kamery ;-( Ostatnio z resztą słabo było z aktualizacją softu.

Słaba "intnetowość" - np tylko wybrane radia internetowe (fakt że dużo, ale ni ma np Spotify czy Tuby).

Teraz przymierzam się do zbudowania HTPC właśnie ze względu na możliwości rozbudowy i doinstalowywania. A PCH pewnie wyląduje w sypialni podpiete do drugiego wzmacniacza ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na to i tamto.<br />Plusy HTPC każdy wie rozbudowa itd<br />Plusy playera nic nie muszę robić, rozwalam się na kanapie z pilotem i leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem C200 i zamieniłem na HTPC bo dużo większe możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie przeszedł bym na HTPC ale tylko z pasywnym chłodzeniem - szum wentylatora jest dla mnie nie do zaakceptowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie przeszedł bym na HTPC ale tylko z pasywnym chłodzeniem - szum wentylatora jest dla mnie nie do zaakceptowania

No problem. Procesor z TDP 35W + zasilacz PICO = całkowita cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny zasilacz też jest niesłyszalny za TV :)

Pytania czy HTPC czy player jak dla mnie są bez sensu.

Jaki player jaki HTPC już lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze jeden argument za HTPC.

Może nie powinienem o tym mówić ale ... jak się "pobiera" pliki wideo z sieci to często mogą one być uszkodzone.

Dedykowane player'y najczęściej w takiej sytuacji niespodziewanie kończą odtwarzanie pliku i nic się nie da zrobić.

Kodeki w PC'cie są tak skonstruowane, że starają się znaleźć kolejną poprawnie zakodowaną ramkę obrazu ... i najwyżej przez chwilkę mam sieczkę na ekranie ale po chwili możemy oglądać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za wszystkie Wasze głosy w tej kwestii. Trochę poczytałem o HTPC i faktycznie próbuję iść w tę stronę, myślę nad konfiguracją. Trochę mnie zastopowało z obudową - z racji tego, że aktualnie mam srebrny wzmak+DVD Pionnera chciałbym dokompletować do nich też srebrną obudowę o szerokości 42cm, ale widzę, że może być problem, bo większość ciekawych obudów HTPC to 44, 45 czy 41cm.

Faktycznie będzie problem czy słabo szukałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...