Skocz do zawartości
grax25

P50VT50Evs46PFL8007vs46hx850vsUE46D8000 co wybrac ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prośba o porade dla zupelnie zielonego a teraz z boląco głową

Preferowany rozmiar ?TV 46-50"
Wielkość pokoju ? 4.5x.4.5m
Jaki sygnał ? n-telewizja, komputer DVI-HDMI, DVD przez component
Jaka odległość od ekranu ? 2-4m
Jakie urządzenia do podłączenia? DVD, KOMPUTER, dekoder n-ki,galaxy s2
Jaka klasa cenowa? max 6000 zl
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? PO POŁUDNIU I W NOCY
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? spore
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
jaki masz telewizor? – LCD 32"
Przeznaczenie –telewizja n, filmy DVD, komputer DIVX -MKV ,PS3
Ma stać czy wisieć? STAĆ jak philips to by wisial

Na czym najbardziej Ci zależy: na 3d , na oblsudze plikow MKV i DVIX,obrazie takim ze piers bedzei zapierac :P

Jak w temacie miedzy tymi modelami Panasonic TX-P50VT50E a Philips LCD LED 46PFL8007 a Sony KDL-46hx850 i Samsung UE46D8000 ,kolacza sie moje mysli i nie wiem juz co wybrac .Kazdy z nich cos ma w sobie :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym 50VT50 + dobre rolety, co by za dnia słońce nie psuło efektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych które wymieniłeś to zdecydowanie VT50 przy czym pamiętaj że to plazma jesli chodzi o PC. Tzn, filmy z PC jak najbardziej natomiast jakieś stałe elementy, gry non stop to plazma nie za bardzo. No i kup Bluray za pare stów, najtańszego panasa i obraz mega przefajny.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i staneło na philipsiaku 46PFL 8007 i panasie vt50 ,niestety w sklepie nie mieli vt i testowalem na gt50. Ale Philips 40PFL8007 strasznie sie zawieszal na trzy pendrivy 2 nie działały a jeden z nich zawieszal TV lub go resetowal ,menu chodzilo strasznei wolno jak slimak zawieszalo sie jejku .Dopiero przesiadka na 46PFL8007 poprawila funkcjonalosc menu no i musialem pokopiowac testowe filmy na dzialajacy pendrive. Z mkv to inna bajka dzial ale dzwiek DTS juz nie hmn szkoda. W porownaniu do panasa to sam nie wiem jesli idzie o obraz na philipsie byl jasniejszy ( braciak od razu do mnie ze biez Philipsa zoba jaki ostry obraz ,smieje sie do niego ze az nienaturalny ale piekny) .Panasonik odczytywal wszystkie 3 pendrivy oraz wszystkie pliki Avi.Kmv.mov. ,smieszna sprawa Samsung niby naj lepszy z multimediow a MOv nie odczytal :P. hehe. Co do jakosci obrazu ciezko powiedziec obraz na panasie i koloru byly ladne ale przy tym oswietleniu obraz byl przyciemniony :P.zeby.GIF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grax25 nigdy nie porównuj obrazu pomiędzy telewizorem plazmowym a lcd led w sklepie... Przy jarzeniowym oświetleniu plazma zawsze wypadnie gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.. kup sobie plazme, zabierz do bunkra, nie podlączaj peceta... nie dawaj za dużo jasności, kontrastu... nie ogladaj za długo telewizji z logo na krawedzi bo Ci sie zrobia powidoki itp... ale kup sobie plazme ;)

Osobiscie wybralem PFL8007, ale wydaje mi sie ze sa lepsze LCD'eki na rynku, a i pewnie warto poczekac na premiery nowych modeli, lada moment sie pojawią

Fajne to forum :)

Pozdrawiamn

S.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plazme panasa nie mieszkam w bunkrze i daje rady powidokow nie mam sloneczny salon wiec kazdy bierze co lubi

Edytowane przez vandel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mam tak samo. Plazma Panasonica już czwarty rok u mnie gra, nie mieszkam w bunkrze, mam nasłoneczniony pokój, lubię czasami podkręcić jasnoś. Codziennie po kilka godzin moje dzieci naginają bajki i jakoś do tej pory nie utrwalił mi się żaden powidok z tego powodu.

I tak kupię sobie jako kolejny telewizor plazmę, amicom zmień informatora, bo cię kłamie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extra koledzy :) najważniejsze to nie mieszkac w bunkrze ;)

Bardzo się cieszę Waszym szcześciem, człowiek powininen być zadowolony jak już sobie zrobi taki zakup.

Mi się nie udało, fajnie że Wam tak.

Pozdrawiam serdecznie

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie plazma ma wady i trzeba wiedziec co sie kupuje i do jakich warunków oraz jakie sie ma preferencje co do obrazu. ja lubie nocne i wieczorne seanse filmowe i mi pasuje kinowy obraz z plazmy. inni wola obraz bardziej kolorowy nasycony taki wow wiec biora lCD i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie piesze o poborze prądu, różnica miedzy LED, a plazma znacząca na korzyść pierwszego. W dzisiejszych czasach nawet dla bogatych to ważny parametr. a ze obydwie technologie maja wiele do życzenia i daleko im do doskonałości, wybór wydaje się logiczny. Kupuje coś na przetrwanie, aż pojawi się coś naprawdę wartego swojej ceny. Taki produkt na dziś nie istnieje przynajmniej w sklepach. reszta to marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe piszg łupot, oblicz sobie róznice poboru prądu między tymi technologiami i poprósz głowę popiołem, bo jeszcze ktoś te twoje bzdury weźmie na poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nasz kolega nie musi sypać głowy popiołem. Ujął sprawę bardzo dosadnie i bardzo mądrze. Plazma zżera min. 100-- 130% więcej energii..

Inna sprawa, że w skali roku przy użytkowaniu 4 godziny dziennie to będzie jakieś ....

....

liczę ....

...

...

dobra, policzyłem

LCD LED 46'' ok. 80W (średnio na godzinę)

Plazma ok. 50'' - ok. 200W (średnio na godzinę)

... liczymy ...

i wychodzi że rocznie użytkujemy TV 1460 godzin

co nam daje na sumę zużycia dla LCD LED'a

1460*80W/1000*0,6 = 70zł.

i dla plazmy

1460*200W/1000*0,6 = 175zł..

czyli znacznie więcej !! :)

aczkolwiek i kolega marchello i kolega Danielosik, bardzo dobre spostrzeżenia.

jest taniej.. dużo taniej.. jednak przy opłacie za energię sięgającemu (zrobiłem mini badania wśród kolegów) i wychodzi że wydajemy ok 130zł miesięcznie..

i znowu liczymy...

czyli rocznie zaoszczędzamy te 100 zł, czyli miesięcznie 8,33.. niby niedużo..

Ale jeśli już byśmy byli jakimiś totalnymi oglądaczami i oglądali TV 8 godzin dziennie to daje nam 17 zł..cirka, że tak powiem

Czyli na przeliczeniach idąc studenckich to już jest sześciopak dobrego browaru !! :)

Pozdrawiam

Sebastian

Lubię to forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja ci wylicze tak super plazma cena ok 500-6500, LCD LED który może konkurowac to koszt od 8500 w góre do 12-15 tys (55cali)

różnica min 2-3 tys czyli 20 lat różnicy w rachunkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki LED może konkurować z VT50??? Słucham i proszę o konkretny model. Uproszczę wam nieco, żaden z w/w w temacie żadnym parametrem nawet się nie zbliża do VT50. Każdy z nich ma przede wszystkim o wiele słabszą czerń, wyraźnie słabszą dla oka, to samo kontrast. Oglądając VT50 masz wrażenie jakbyś patrzył przez okno, poezja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z bugiem 50hz (judder'em) w plazmach panasonica. Praktycznie każdy materiał avi, mkv itp.. będzie miał ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amicom widzisz, obliczyłeś, że nawet przyjmując oglądamy 8 godzin dziennie te różnice nie są znaczące, o to mi chodzi. Bo czymże są te kilka złotych w skali miesiąca. Za to mamy nieporównywanie lepszy obraz niż na LED LCD.

Dlatego nóż się otwiera w kieszeni jak ktoś pisze w ten sposób a ludzie później myślą po takich postach, że plazma to mały reaktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki LED może konkurować z VT50??? Słucham i proszę o konkretny model. Uproszczę wam nieco, żaden z w/w w temacie żadnym parametrem nawet się nie zbliża do VT50. Każdy z nich ma przede wszystkim o wiele słabszą czerń, wyraźnie słabszą dla oka, to samo kontrast. Oglądając VT50 masz wrażenie jakbyś patrzył przez okno, poezja.

Dodaj tylko ze to w okreslonych warunkach w ciemnym zupełnie pomieszczeniu bo ktos kupi odpali za dnia w nasłonecznionym pokoju i się zdziwi :), co do LED to np. Philips PFL9607 ma lepszy kontrast i czerń. Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z bugiem 50hz (judder'em) w plazmach panasonica. Praktycznie każdy materiał avi, mkv itp.. będzie miał ten problem.

Avi, mkv i reszta ripów to głównie materiały 24fps, więc bug'a 50Hz się na nich nie uświadczy, a nawet jeśli to jest to trochę za bardzo rozdmuchany problem przy obecnej generacji telewizorów, gdy IFC ustawione na pośrednie prawie całkowicie eliminuje wady. Poza tym opisany bug to rozpadanie się obrazu na kolory, judder to co innego. Judder to brak płynności spowodowany:

a) niepoprawną konwersją klatkażu po drodze np. z 24Hz -> 60Hz

B) brakiem wystarczającej ilości klatek, w obecnych standardach wizyjnych, aby zapewnić płynny ruch

VT50 z tym pierwszym nie ma problemu, a drugie dotyczy każdego telewizora, sytuacje ratują upłynniacze. Te w VT50 działają całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z pomoc kupilem VT50 i jestem pod wrażeniem obraz bajka prawda w dzien slabiej widac ale nieznacznie a w pokoj slonko ze tak powiem wali mocno ale i tak jest bajka w porownaniu do poprzednika i tesciow plazmy LG . A wieczorem to brak slow by opisac jaki piekny jest obraz i palic te pare zl wiecej z prad warto zaplacic wiecej i cieszyc sie przepieknym obrazem .Co do philipsa myslalem nad nim ale jak sprawdzilem go i menu chodzilo strasznie wolno, brat wytrzeszczyl oczy i pyta sie co to jest slimak i to za 5 kola heheh tv zwieszal sie kilka razy ,resetowal itp ,ale jak go wrescie odpalilismy to juz inna bajka prawda obraz piekny ale mial defekt strasznie gubil klatki czasem strasznie w oczy sie rzucało ,vt tez czasem potrafi to zrobic ale rzadziej niz PHILI 8007. Plus VT odtwarza dzwiek DTS w mkv czego nie potrafi PHILI8007 :P .

Pozdrawiam grax25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden telewizor czy to VT50, PFL8007, czy najtańszy grundig klatek nie gubi. Nie wiem co to za bzdurne stwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Rozważam zakup telewizora. Wybieram spomiędzy trzech: Samsung UE46ES7000, Philips 46PFL8007K i Sony KDL-46HX850. Zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu, czerni i kontraście, oraz input lagu (gram sporo na PS3). Który z nich jest najlepszym wyborem ? Liczę na informację od wszystkich, którzy mieli okazję porównywać te telewizory, oraz od ekspertów np. Pana Maćka, który pewnie miał okazję kalibrować je wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie testy oczywiście przeczytałem wnikliwie. Chodziło mi bardziej o to jak wypadają w bezpośrednim porównaniu. Jak by je Pan uszeregował według jakości obrazu, który by Pan wybrał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech wybrałbym HX850. PFL8007 ma według mnie nieakceptowalne odwzorowanie ruchu, ale to sprawa dosyć indywidualna. Z drugiej strony ma najmniej degradujące kąty widzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...