Skocz do zawartości
Wicked

Starsze SMART vs nowe modele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozważam zakup nowego mediaplayera. Dla mnie bardzo ważne jest odczyt menu z płyt blu ray dlatego chciałbym zasięgnąć opinii o starszych modelach dune H1/D1? Czy na tym sprzęcie płyty blu ray oraz mkv o dużym birate działają płynnie? Nie interesuje mnie obsługa 3D którą posiada nowy model (ale za to brak obsługi menu dla BR). Czy w takim wypadku opłaca się kupić używkę H1/D1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune H1 nie obsługuje menu w BD, a przynajmniej po sieci, z HDD nie sprawdzałem. Tzn. masz wejście do wszystkich pilików ale menu graficznego tak jak na płycie BD nie uświadczysz.

Pełną obsługe menu masz w OPPO 93/95 ale tu uważaj na odpowiedni firmware (nie najnowszy) i czyta tylko z podłączonego HDD a nie po sieci.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm we wszystkich specyfikacjach B1/D1/H1 napisane jest że obsługuje z dysku pełne menu z profilem 2.0 i to własnie mnie interesuje. NAS nie posiadam i raczej nie będę potrzebował. Jeden 2TB dysk w odtwarzaczu na koncerty wystarczy mi w zupełności, a 1TB zewnętrzny na filmy też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam wersję Smart B1 i filmy Blu-ray odpalają sie z pełnym menu. Też mi na tym zależało. Nie miałem nigdy problemów z płynnością czy to w pełnych Blu-ray czy "wielkich" mkv. Jedynie to wbudowany napęd jest czasem wybredny jeśli chodzi o nagrywane płyty, ale generalnie wszystko śmiga elegancko. Z dysku też bez problemu wszystko idzie. Menu ma proste bez wodotrysków, ale za to funkcjonalne.

Fajne w tym odtwarzaczu jest to że w filmach Blu-ray można regulować położenie wbudowanych napisów. Co w zwykłych stacjonarnych odtwarzacach Blu-ray jest chyba nie możliwe. Ja np. wolę jak całe napisy są na wyświetlanym obrazie, a nie pół na obrazie, pół na czarnym pasku, jak to czasem bywa. W tym odtwarzaczu nie ma z tym problemu:)

Na allegro można kupić używaną wersję H1 z miejscem na dysk za 400zł. Uważam że to bardzo dobra cena.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak z tym dune smart h1 czyta menu w bdiso czy nie? Kupiłem popcorna c300 ale to jest totalny niewypał wiesza się co chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo Popcorny to wogóle jest niewypał

Sprzedaj i kup Dune

PS Miałem popcorna, wiem co piszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czyta te menu? Na Allegro jest jedna sztuka h1 powystawowy. Nie rozumiem tylko tego opisu:

"Odtwarzacza nie można zaktualizować - dostępne jest jedynie oprogramowanie wgrane fabrycznie zgodne ze specyfikacją"

O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Odtwarza pelne menu z HDD połączonego bezpośrednio. Po DLNA nie odegra menu, a iso nie ruszy wogole. Po SMB, nie pamietam i nie jestem w stanie sprawdzić, bo sie urlopuje.

Info o braku możliwości aktualizacji jest co najmniej dziwne. Możesz zapytać o wyjaśnienie w tej sprawie. Ale jeśli update jest z jakiś względów niemożliwy oznacza to ze sprżet jest niepełnosprawny i lepiej go sobie odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy dysk hdd wd 3tb green WD30EZRX pójdzie na tym odtwarzaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pewnie tak. Wpisz w Google, a sie przekanasz.

Ważna informacja, jeśli o tym jeszcze nie wiesz . te dyski domyslnie parkują zbyt często, co bardzo wydatnie skraca ich żywotności.

Sprawdź jakas aplikacja do odczytu statusu SMART wartość Load Cycle Count.

Ja mam 2 dyski poprzedniej generacji,które posiadały ten sam problem. Z problemem tym poradzilem sobie, wydluzajac czas bezczynności, przeze samoczynnie zaparkowaniem, programem WDIDLE.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk ewentualnie polecacie żeby pracował bez problemu. Czy żeczywiście trzeba montować dyski wolniejsze niż 7200rmp. Mam jeszcze dysk hitachi 1tb hds721010cla332 ale on pracuje na 7200rmp będzie dobrym rozwiązaniem.

Edytowane przez PLinku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie bedzie, bo sie bedzie strasznie nagrzewal. Dune Smart pod tym względem, nie jest dobra konstrukcja.

Ja wkładam hdd do środka, tylko jak musze i najwyżej na 1 film. Oczywiście możesz podłączyć zewnetrzny dysk przez esata lub usb.

Jeśli bedzie to USB 3.0, problem braku oslugi dużych dysków znika i możesz, z powodzeniem podłączyć i 4TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze głupie pytanie. Front diun hd smart jest plastikowy czy aluminiowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary

HumanMedia (dystrybutor) pisał kiedys ze Smarty mają problem z dyskami powyzej 2TB.... pisał o dysku ładowanym do wewnątrz /w modelach D1/H1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Movbor.

Wierze. Nigdy nie próbowałem wkładać nic większego niż 1,5TB.

Z drugiej strony , mam wewnątrz prehistorycznego juz Synology zamontowane 2x3TB. Nie twierdze bynajmniej, ze skoro stary Synek może, to i Diunka powinna, ale może istnieją jakieś tricki z partycjami GPT i systemem plików Ext3. Google sprawdzić warto. Mnie szukać niewygodne w tej chwili, bo ani kompa, ani netu, ani motywacji. Za gorąco. by przeżyć, trzeba siedzieć w wodzie.

4TB Seagaty na USB 3.0 działają za to bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś inne propozycje, aby odtworzyć bdiso?

Poza tym niektorzy ludzie lubią sobie czasem jeszcze włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co wkładać twardy dysk do środka odtwarzacza ? To już jest niemodne.

A co to niby za moda ?

twardy dysk w kompie też jest niemodny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś inne propozycje, aby odtworzyć bdiso?

Poza tym niektorzy ludzie lubią sobie czasem jeszcze włożyć.

BDISO odtwarza, mam firmware 110606_1315 hdsmart _b1 z dołaczonym dyskiem 2TB po Esata. Bez problemu.

Z wyzszym firmware sa prawdopodobnie problemy z BDISO....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jak są katalogi odtwarza z dysku czy po sieci, nie używam BD ISO ale z ciekawości sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDISO odtwarza, mam firmware 110606_1315 hdsmart _b1 z dołaczonym dyskiem 2TB po Esata. Bez problemu.

Z wyzszym firmware sa prawdopodobnie problemy z BDISO....

A niby dlaczego nie mialby odtwarzac, albo mialy byc jakies problemy, skoro dla playera dysk na esata, to tak jak dysk wlozony do srodka.

Nie wiem czy nie zrozumiales kontekstu, czy moze omylkowo wybrales ten wlasnie cytat, ale ja mialem na mysli odtwarzanie bdiso po sieci. A z tym niekiedy zdazaja sie problemy.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...