Skocz do zawartości
loki7412

46 ES6100 czy dopłacić i kupić 46 ES6800?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogę zdecydować sięczy kupić ES6100 czy lepiej dopłacić parę stów więcej i kupić ES6800. Patrzylem jeszcze za serią z LG 660/640, ale jakoś Samsung mnie bardziej przekonuje.
Jeśli macie jeszcze jakies inne propozycje chętnie je przyjmę :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x4
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? przeważnie 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku z lewej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor? 22' Monitor z tunerem
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jak najlepszy obraz ;) możliwość podłączenia do internetu i serfowania po nim. oglądanie filmów z USB, wysoka jakość oglądania wydarzeń sportowych.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfra+
10 .Jakie urządzenia? cyfra +, w przyszłości Xbox kinect
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 5h weekendy całe dnie, wiadomo mecze
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? przede wszystkim sport! druga opcja to filmy zarówno z TV jak z czytnika
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Youtube, jakieś serwisy (mecze z internetu)?
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jak będę mial xboxa to pewnie z 1h dziennie
16. Preferencje co do marki? samsung i LG ale jestem otwarty na każdą propozycję
17. Preferencje co do wielkości? 46'/47' lub większy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? niezbyt ostry obraz gdy oglądam sport i praktycznie brak obrazu przy akcjach w filmach na ciemnym tle
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? częściej wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? moja kobieta by chciała jak najtańszy, ale ja tak maksymalnie do 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?

obojętne

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie zal bylo by mi wydawac na jakiegokolwiek samsunga serii 6.

Radze doplacic do sony HX750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Samsunga UE55ES6800 i szczerze mogę polecić ten model. Matryca równomiernie podświetlona, super kolory, duży zapas jasności oraz kontrastu i naprawdę nie ma się do czego przyczepić no może do kątów widzenia, które w przypadku tego tv są bardzo słabe. Najlepiej patrzeć na wprost. Do oglądania z 3m polecam właśnie model 55 cali. Ja też oglądam z tej odległości i na prawdę czasami żałuję że nie jest większy. Szybkość działania funkcji Smart TV oraz bardzo dopracowany odtwarzacz wszelakich plików multimedialnych to również plus tego TV.Jest możliwość podłączenia dowolnej myszki i klawiatury także Bluetooth.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolf dlaczego odradzasz mi tą serię? Jestem troche uprzedzony jeśli chodzi o telewizory Sony, gdyż moim zdaniem płacimy za markę a nie za samą fukncjonalność telewizora.

Marek1301 a co możeszpowiedzieć o cloudingu i balansie czerni w tym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takze bylem uprzedzony do sony, do czasu az zaczalem szukac telewizora dla siebie.

Samsungi serii 6, szczegolnie modele z roku 2011 i 2012 to wyjatkowo marne ekrany zapakowane we wzglednie ladna obudowe, tak by udawaly serie 7 i 8, w ktorych siedza znacznie lepsze(choc i tak slabe jak na swoja cene) panele.

Samsunga nie wybralbym takze chocby z prowodu "afery" FULLHD 3D w telewizorach serii 6.

Nie wiem czy znasz sprawe, jesli nie to w skrocie: Samsung oferowal telewizory serii 6 jako produkty, ktore wyswietlaja 3D w pelnej rozdzielczosci 1920x1080 pikseli przy uzyciu aktywnych okularow.

Okazalo sie ze panele serii 6 mimo zastosowania technologii aktywnej, wyswietlaja poziomo tylko co druga linie, jak w przypadku telewizorow z technologia pasywna, przez co te telewizory samsunga sa jednymi na rynku, ktore posiadaja az dwie najwieksze wady technologii 3D - Okulary migawkowe i polowa rozdzielczosci jak w przypadku uzycia pasywnych.

Samsungi staly sie popularne nie ze wzgledu na jakosc, ale cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pchałbym sie obecnie juz w serie ES, jak już Samsung to dołożyłbym i czekał na 46F8000 albo na F6800.

Druga sprawa to odleglość 3m i 46'' to niezbyt optymalny rozmiar, stanowczo zbyt mały.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. tylko tak żebym się w zamierzonym budżecie ;) no i też długo nie będę czekał na kupno telewizora bo ciężko wytrzymać na mieszkaniu bez porządnego odbiornika.


Jeśli mi odradzacie ten model to jakie jeszcze możecie zaproponować, oprócz wymienionego Sony.

Edytowane przez loki7412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony sony bedzie zdecydowanie najlepszy w "okolicy" kwoty jaka chcesz wydac.

Konkurencja na rynku juz dawno spowodowala ze kupujac sony nie placisz podatku za marke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez polecę HX750, na tę odległość weź sobie 55HX750 i będziesz myślę na pewno zadowolony albo mozesz dołożyć juz do 55HX850 powinny być jeszcze dostępne, a może plazma ? skoro oglądasz więcej wieczorami.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o sport i filmy odtwarzane z dysku mkv. Strasznie mnie denerwowało to, że podczas oglądania sportów zimowych czy też jakiś szybszych akcji typu siatkówka, koszykówka obraz był taki "dziwny". No i oczywiście żeby obraz był soczysty a czerń czarna a nie jak.. no ;) nei chce być niekulturalny. Wiadomo, że liczy się też kalibracja obrazu. Nie zależy mi strasznie na 3d a bardziej na programach HD. Plazma jest lepsza do moich wymagań?

Edytowane przez loki7412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro oglądasz dużo sportu to nie znajdziesz telewizora który lepiej odwzorowuje ruch niż wspomniany tu już Sony HX750. Z drugiej strony najlepszy obraz w warunkach wieczornych da plazma panasonic st50. W obrębie tych dwóch modeli radziłbym Ci wybrać. Jeżeli nie wiesz czy kupić plazmę czy lcd weź to pierwsze. Co druga osoba u której bywam zrobiła błąd kupując telewizor lcd, a co dziesiąta zrobiła błąd kupując plazmę. Statystyka mówi sama za siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj do sklepu z zamiarem zakupu HX750 jednakże jest on droższy od Samsunga ES6800 a i obraz wyglądał gorzej. Plazmy niestety nie znalazłem, ale jej cena w internecie jest dużo wyższa niż moje możliwości. Pozostaje mi dalsze czekanie i obserwowanie Waszych porad :)

Jeszcze taka informacja, że nie jestem jakimś mega znawcą telewizorów i nie sądzę, abym zauważył dużych problemów z użytkowaniem. Szczerze dopiero tutaj na forum dowiedziałem się, że każdy telewizor należy skalibrować dzięki czemu nasz obraz będzie po prostu lepszy.

Edytowane przez loki7412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz napisac konkretniej po czym wnioskujesz ze wyglądał gorzej, po za tym porównywanie w sklepie na przeróżnych ustawieniach z reguły sklepowych mija się z celem.

Trzeba by skalibrować oba TV'ki i wtedy można porównywać jeden obok drugiego i to tez nie przy oświetleniu sklepowym, najlepiej wieczorkiem przy zgaszonym lub lekkim świetle, wtedy wychodzą wszystkie niedoskonałości danego modelu w ktorych najlepiej spisze sie plazma którą polecił Maciej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz wyglądał strasznie blado a i ostrość była gorsza. Obydwa zaproponowane przez Maćka telewizory stoją w okolicach 4 tys. odpowiednio za Sony 46' i Panasonic 50' Gdzie ja mogę wyłożyć najwięcej 3500 :( Ale myślicie, że dla mnie takiego przeciętnego znawcy telewizorów będzie bardzo widoczna różnica przed i po skalibrowaniu? No i oczywiście czy można samemu to zrobić tak, żeby nie pogorszyć jakości obrazu? W tych sprawach na prawdę jestem zielony...

Edytowane przez loki7412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie oceniaj obrazu po tym co zobaczysz w sklepie, tam wszystkie telewizory chodzą w trybie wystawowym, maja walić po oczach i przyciągać wzrok, a nie reprodukowac możliwie najbardziej naturalny obraz.

Krolami wystaw są oczywiście samsungi, które walą z ekranu swoją niebieskoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wybrałem się ze znajomym by wybrać mu telewizor. W sklepie był on zachwycony kolorami, które oferował Samsung. Na nic zdawały się moje wyjaśnienia. Dopiero gdy przywiózł telewizor do domu, postawił na półce i uruchomił w przyciemnionym pokoju, zobaczył jak owy telewizor potrafi świecić. Porównał to do mocnego "halogenu" :) W sklepach jest zazwyczaj sztuczne oświetlenie i obraz wygląda tam nieco inaczej, aniżeli u nas w pokoju. Trzeba to mieć na uwadze. Szczególnie porównując plazmę i lcd led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bądź tu człowieku mądry... muszę coś wybrać na dniach do maksymalnie 3500... Kobieta już mi suszy głowę, żebym coś wybrał i w sumie ja sam też już bym coś chciał wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj do sklepu z zamiarem zakupu HX750 jednakże jest on droższy od Samsunga ES6800 a i obraz wyglądał gorzej. Plazmy niestety nie znalazłem, ale jej cena w internecie jest dużo wyższa niż moje możliwości. Pozostaje mi dalsze czekanie i obserwowanie Waszych porad :)

Jeszcze taka informacja, że nie jestem jakimś mega znawcą telewizorów i nie sądzę, abym zauważył dużych problemów z użytkowaniem. Szczerze dopiero tutaj na forum dowiedziałem się, że każdy telewizor należy skalibrować dzięki czemu nasz obraz będzie po prostu lepszy.

Jeżeli zaczniesz robić takie losowe porównania w sklepach to bardzo szybko zgłupiejesz i na pewno nie podejmiesz dobrej decyzji. Do sklepu można pójść, żeby poklikać sobie na pilocie, pobawić się smart tv, obejrzeć produkt na żywo, ale na pewno nie po to by oceniać jakość obrazu. Przeczytaj może sobie mój felieton w którym sformułowałem pytanie "czym jest dla Ciebie jakość obrazu" http://blog.skalibrujtv.pl/2013/03/okiem-kalibratora-felieton-dla-tvtest/ i wyciągnij wnioski na czym Ci zależy. Jeżeli chcesz mieć najlepszy w takim kontekście w jakim pisałem to po prostu kup HX750, a następnie wybierz tryb obrazu Kino, albo ST50 i tryb prawdziwe kino i nie przełączaj na inne ani nie kombinuj. W kalibrację też możesz zainwestować, ale pierwszy krok to kupić i zacząć przyzwyczajać się do dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek Ty to chyba spania nie masz :P Z tego co mówisz a znasz sie na tym faktycznie wychodzi, żebym wybrał spośród tych. Czekam jeszcze może stanieją albo poczekam na kolejną wypłatę, bo na razie mnie po prostu nie stać. A jakieś oferty 46' do 3500zł??

Edytowane przez loki7412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim sklepie wyszła akcja taniej o VAT. No i są duże przeceny telewizorów;
Sony 40' EX750 -2500zł
Sony 46' EX650 -2800zł
Sharp 46' LE730 2400zł
Panasonic 50' UT50E 2999zł
LG 47' LM760s 3500zł

No i sprzedawca chciał mi sprzedać najbardziej Philipsa 47ET5E.
Czy kupić coś z internetu? No już sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprzedawca chciał mi sprzedać najbardziej Philipsa 47ET5E.

a to nie czasem Panasonic ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj w moim sklepie wyszła akcja taniej o VAT. No i są duże przeceny telewizorów;

Sony 40' EX750 -2500zł

Sony 46' EX650 -2800zł

Sharp 46' LE730 2400złPanasonic 50' UT50E 2999zł

LG 47' LM760s 3500zł

No i sprzedawca chciał mi sprzedać najbardziej Philipsa 47ET5E.

Czy kupić coś z internetu? No już sam nie wiem.

Weź sobie EX650 albo UT50. Powinieneś pomyśleć najpierw czy chcesz plazmę czy LCD, bo nie rozumiem jak można te TV w jednym rzędzie stawiać. Plazma pogromi tego leda w nocy, a w dzień na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup EX650. Oglądam z "marszu" i obraz jest jak dla mnie wystarczający. Teraz muszę się pobawić aby był lepszy no i Wifi podłączyć bo też mam z tym problemy. Dzieki za wszystkie pomocne komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...