Skocz do zawartości
warson

Jaki Telewizor 46-55 Cali do 3000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem posiadaczem TV LG324000, niestety jak dla mnie jest on już duuużo za mały smile.gif i oglądanie filmów w 1080p z komputera jest super ale jednak ta wielkość... I mam zamiar przesiąść się na coś dużo większego. W Planach mam minimum 46 cali a max 55. Lepiej jakby to była 50-tka A więc proszę o pomoc w wyborze TV do 3000zł. Obojętne mi Czy ma to być LCD czy Led, byle by miał FULL HD. Poniżej zamieszczam informacje, które mogą wam się przydać aby mi pomóc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Duży pokój, Salon nie wiem ile ma metrów :P
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - wprost i czasami lekko bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć na ścianie z regulacją kątów poziomych i pionowych.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Na tv, lecz rolety dużo zasłaniają światła.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG324000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz w filmach i grach (1080p), dźwięk idzie przez kino domowe, FULL HD, Nie musi mieć 3D
9. Jakie urządzenia będzie podłączone do telewizora? PC, Kino Domowe, PS3, Dekoder UPC
10. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od 2 - 8h
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? A jaka lepsza icon_smile.gif ?
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Piłka Nożna
13. Czy zamierzasz serfować po internecie? Zależy czy TV będzie to miał wbudowane w zasadzie obojętnie...
14. Czy zamierzasz grać w gry? Tak PS3
15. Preferencje co do wielkości ? 46-55
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
18. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie Musi mieć...

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem urządzenia multimedialnego (Nie bluray-a), które odtworzy mi .mkv + napisy z Zewnętrznego dysku Twardego, ponieważ nie wiem czy jest sens ciągnąć dodatkowego kabla HDMI z PC do Tv.

Również szukam odpowiedniego uchwytu na ścianę który pozwoli mi Obracać telewizor w górę i w dół jak i w lewo i prawo.

Na te i powyższe pytania z góry pięknie dziękuję. Jak możecie to podpowiedzcie też w jakich sklepach najlepiej kupić.

Pozdrawiam, Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet na 55" to trochę za mały. Chyba, że jakaś plazma ale to też raczej mało. No bo przydałby się telewizor nie byle jaki. Więc stawiałbym na LEDa ale 46-47 cali. W tym przedziale do wyboru np.

Philips 46PFL5507K całkiem ok chociaż ma swoje wady. Na pewno zaletą jest wygląd, ambilight, aktywne 3D, sporo bajerów. Obraz też dobry. Możesz też zobaczyć LGka on sporo czyta po USB więc możliwe, że pod mkv Ci wystarczy. Np. LG 47LM640S. Mamy też tutaj zderzenie dwóch technologii 3D: aktywnej i pasywnej. Plusy i minusy znajdziesz w testach tv na forum. Ogólnie w tej cenie jak ma być duży ekran to nie możesz spodziewać się rewelacji w jakości obrazu. Raczej niższe modele ale z dużą przekątną. Ale te wymienione do twoich preferencji powinny być ok z naciskiem na Philipsa (gry, sport)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ambilight w tym Philipsie to chyba nie istnieje, niech mnie ktoś poprawi o ile się mylę.

Kliknięte z N4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomyliłem się w tym przypadku. "5" tego nie ma. Szkoda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie na 3D jak pisałem wyżej w ogóle mi nie zależy. Najbardziej to Jakość Sportu, Gier i Filmów w 1080p.

Ceny tych tv które podaliście trochę za duże... Powiem tak, dla was znawców może i jakość obrazu rewelacyjna nie będzie. ale skoro ja obecnie mam tv tylko z HD Ready i zapuszczam mu Film 1080p i jestem pod wrażeniem jakości, czy to nawet Puszczę sobie coś z Discovery w HD to chyba na tych modelach co podaliście tym bardziej zauważę różnicę. Mam racje? dziękuję za pomoc, jak możecie to pomóżcie jeszcze w tych dwóch innych moich pytaniach. Ja oglądam się za takimi tv:

- SAMSUNG UE46EH5300

- SAMSUNG UE46EH6030

- SHARP LC 46LE730

- PHILIPS 47PFL4307H

- LG 47LM615S

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na stronie euro masz filipa 5000 za 3tys bez zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zarówno jeden jak i drugi TV kosztują około 3 000 zł (LG 3190) i wydają się o niebo lepszym wyborem od tych co podałeś warson,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale weź pod uwagę że do tego Jeszcze muszę dokupić Uchwyt na ścianę, nowe dłuższe kable co wyjdzie mnie około 350zł. więc dlatego podałem takie tv wyżej. Troche źle skonstruowałem prośbę o pomoc, mogłem napisać do 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w tym przypadku to nie wiem czy by nie celował jednak w Samsunga E6000 ze względu na multimedia. Będziesz miał dwa w jednym. A jakość i tak odczujesz :) MKV itd łyka bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, dla was znawców może i jakość obrazu rewelacyjna nie będzie. ale skoro ja obecnie mam tv tylko z HD Ready i zapuszczam mu Film 1080p i jestem pod wrażeniem jakości, czy to nawet Puszczę sobie coś z Discovery w HD to chyba na tych modelach co podaliście tym bardziej zauważę różnicę. Mam racje?

Nie masz racji. Oglądając 47" telewizor z 3.5 metra nie masz prawa odróżnić matrycy full hd od hd ready. Zdolność rozdzielcza wzroku jest zbyt mała, więc z samego faktu większej rozdzielczości nie zauważysz różnicy jakości.

Skoro masz budżet 2500zł i oglądasz sport to masz moim zdaniem słaby wybór chyba że weźmiesz pod uwagę plazmę np. Panasonic ST50, w rozmiarze 42". Kosztem 4 cali dostaniesz jeden z najlepszych telewizorów na rynku. Jakie są alternatywy? Tani samsung ue6000 - będzie cie pewnie wkurzać odwzorowanie ruchu, bo albo bedzie płynny i pełen artefaktów, albo trochę smużący, jak to na tanim lcd.

Test ST50: http://blog.skalibrujtv.pl/2013/01/pasnasonic-st50-najkorzystniejszy-telewizor-2012-roku/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli telewizor wrzucę na inną ścianę i będzie już więcej niż 3,5m odległości to jaki tv 46 calowy polecisz :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli telewizor wrzucę na inną ścianę i będzie już więcej niż 3,5m odległości to jaki tv 46 calowy polecisz :D ?

Przy 3.5 metra oglądanie 46" wygląda jak patrzenie przez dziurkę od klucza. Po co stawiać go na jeszcze dalszej ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja ju ci꠮ie rozumiem? to w jakiej odlegoci mam oglda濛/quote]

Przy 3.5 metra i matrycy 46" nie odrsz ekranu full hd od hd ready, bo zdolno栲ozdzielcza oka jest zbyt maa. Nie oczekuj wi꣠skoku jakociowego z tego powodu (co takiego napisae). Odlego栯d 46" ekranu powinna wynosi栭ax 1.82 metra. Reszta jak wyej.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...