Skocz do zawartości
marpil

40ES6800 vs 40ES6710 vs 40HX750

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie jak w temacie - który z wymienionych modeli polecacie
40ES6800 vs 40ES6710 vs 40HX750 ? do oglądanie głównie cyfrowego polsatu, ewentuanie filmy z pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania masz małe więc każdy będzie ok. HX750 będzie miał najlepszą płynność oraz obróbkę SD. Dlatego ja bym brał ten model. Ale jak mówię: wymagania masz bardzo małe więc coś czuje, że którego byś nie wybrał to będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymagania może wyższe ale kasy do max 3 tys. i więcej niz 40" nie ma szans bo sie nie zmieści. A powiedz mi czym sie różnią te dwa samsungi i ewentualnie co innego proponujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica z tego co kojarzę polega przede wszystkim na tym, że model es6800 ma dwurdzeniowy procesor, zaś es6710 już nie.

Przeczytaj ponadto opis tego działu, ciężko coś Ci doradzić nie znając Twoich preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to tylko wyglądem :) Ale nie jestem pewny co do tego, czy es6710 ma dual cora... raczej nie bo w specyfikacji jest - ;) Co do innych tv możesz się zastanowić nad 42" st50e - tyle że to plazma, ale plus jej może być taki, że będzie miała najlepsze skalowanie obrazu sd. Prawda jest taka, że lepszego telewizora niż 40es68 / 40hx75 / 42st50 nie znajdziesz do 3k :) Ja osobiście bym brał 40hx750 ze względu na dobre usługi internetowe i fajny wygląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych, które zostały wymienione przez Maćka brałbym 42st50. Na pewno nie będziesz żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak Ci sie zmieścił proponowałbym 42LM670s. Jeśli nie bedziesz bawił się w profesjonalna kalibracje to na nim samemu da sie ustawić bardzo dobry obraz (prosto i szybko - nie to co na sony,samsung i panasonic). Poza tym ma on błyszcząca matryce więc obraz (kolory) wygladaja na nim bardzo fajnie (według mnie najlepiej z proponowanych tu modeli-mówimy bez kalibracji oczywiście i o akceptacji nieco wiekszej ilosci połysków na ekranie). Ma internet, wifi i co wazniejsze działa na nim niemal każda bezprzewodowa klawiatura i myszka( na hx750 nie działa żadna), czyta filmy z USB (mkv, dzwięk dts ). No i ma pasywne 3D czyli niby rozdzielczośc niższa ale komfort ogladania wiekszy dla całej rodziny (choc biorąc pod uwage że generalnie 3d pozostawia wiele do zyczenia w filmach a raczej bajkach bo 80% z tego to bajki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak Ci sie zmieścił proponowałbym 42LM670s. Jeśli nie bedziesz bawił się w profesjonalna kalibracje to na nim samemu da sie ustawić bardzo dobry obraz (prosto i szybko - nie to co na sony,samsung i panasonic). Poza tym ma on błyszcząca matryce więc obraz (kolory) wygladaja na nim bardzo fajnie (według mnie najlepiej z proponowanych tu modeli-mówimy bez kalibracji oczywiście i o akceptacji nieco wiekszej ilosci połysków na ekranie). Ma internet, wifi i co wazniejsze działa na nim niemal każda bezprzewodowa klawiatura i myszka( na hx750 nie działa żadna), czyta filmy z USB (mkv, dzwięk dts ). No i ma pasywne 3D czyli niby rozdzielczośc niższa ale komfort ogladania wiekszy dla całej rodziny (choc biorąc pod uwage że generalnie 3d pozostawia wiele do zyczenia w filmach a raczej bajkach bo 80% z tego to bajki)

Chyba sobie żartujesz? Lepszy obraz bez kalibracji? Nie zgodzę się z tym, na jakiej podstawie wysuwasz takie wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysuwam takie wnioski zakładając że kolega który założył ten post również nie bedzie miał okazji korzystać z profesjonalnej kalibracji przeprowadzonej przez Maćka. Więc jest w takiej sytuacji powiedzmy jak ja, gdzie ma do dyspozycji jedynie ustawienia jakie zdobędzie z netu albo sam poustawia sobie obraz.670s daje obraz który mi wydaje sie czystszy, kolory są intensywniejsze ale jednocześnie z zachowaniem właśnie tej czystości która fajnie wyglada na filmach. To chyba przez zastosowaną matryce ale czerń też wydaje się taka czysta.Jest to dla mnie i zaleta i wada jednocześnie bo przez to widać troszke mniej szczegółów w czarnych partiach obrazu ale ten połysk całego obrazu wygląda naprawde bardzo fajnie. Poza tym jeśli ktoś chce samemu poustawiać obraz to szybciej uzyska nazwijmy to "przyjemny dla oka obraz" czyli dobre kolory, czarna czerń i jednocześnie biel nie bijąca po oczach kremowym odcieniem albo niebieskim. np na ST50 żadne ustawienia z netu ani zabawy samemu nie daja takiego rezultatu i kolory wydają sie takie może nie tyle wyprane co bez tego połysku i czystości. Nie chciałbym też przyczepiać się do koszmarnych kątów pionowych gdzie obraz dosłownie ciemnieje w oczach jak tylko podnosimy głowe ponad telewizor. Nie zrozum mnie żle kolego, uważam że ST50 pod innymi wzgledami jest fajnym tivikiem (net,przegladarka internetowa, czyta filmy z usb, DTSa nawet, można podpiąć klawiature albo myszke bezprzewodową- choć nie działały razem tylko oddzielnie) ale zanim go zobaczyłem byłem po długiej lekturze zachwalającej go na tym forum a pożniej zobaczyłem obraz na zywo i szczęka mi opadła jak słabo to wygląda na ustawieniach ktore dał producent. 670ś wyciagasz z pudła , odpalasz i już masz fajny obraz. Oprocz tego net z przegladarka i możliwością podpięcia niemal kazdej klawiatury i myszki bezprzewodowej, USB divx mkv, Dts. O 3D celowo nie pisze bo to rózne technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysuwam takie wnioski zakładając że kolega który założył ten post również nie bedzie miał okazji korzystać z profesjonalnej kalibracji przeprowadzonej przez Maćka. Więc jest w takiej sytuacji powiedzmy jak ja, gdzie ma do dyspozycji jedynie ustawienia jakie zdobędzie z netu albo sam poustawia sobie obraz.670s daje obraz który mi wydaje sie czystszy, kolory są intensywniejsze ale jednocześnie z zachowaniem właśnie tej czystości która fajnie wyglada na filmach. To chyba przez zastosowaną matryce ale czerń też wydaje się taka czysta.Jest to dla mnie i zaleta i wada jednocześnie bo przez to widać troszke mniej szczegółów w czarnych partiach obrazu ale ten połysk całego obrazu wygląda naprawde bardzo fajnie. Poza tym jeśli ktoś chce samemu poustawiać obraz to szybciej uzyska nazwijmy to "przyjemny dla oka obraz" czyli dobre kolory, czarna czerń i jednocześnie biel nie bijąca po oczach kremowym odcieniem albo niebieskim. np na ST50 żadne ustawienia z netu ani zabawy samemu nie daja takiego rezultatu i kolory wydają sie takie może nie tyle wyprane co bez tego połysku i czystości. Nie chciałbym też przyczepiać się do koszmarnych kątów pionowych gdzie obraz dosłownie ciemnieje w oczach jak tylko podnosimy głowe ponad telewizor. Nie zrozum mnie żle kolego, uważam że ST50 pod innymi wzgledami jest fajnym tivikiem (net,przegladarka internetowa, czyta filmy z usb, DTSa nawet, można podpiąć klawiature albo myszke bezprzewodową- choć nie działały razem tylko oddzielnie) ale zanim go zobaczyłem byłem po długiej lekturze zachwalającej go na tym forum a pożniej zobaczyłem obraz na zywo i szczęka mi opadła jak słabo to wygląda na ustawieniach ktore dał producent. 670ś wyciagasz z pudła , odpalasz i już masz fajny obraz. Oprocz tego net z przegladarka i możliwością podpięcia niemal kazdej klawiatury i myszki bezprzewodowej, USB divx mkv, Dts. O 3D celowo nie pisze bo to rózne technologie.

Zadam Ci podstawowe pytanie: gdzie porównywałeś ze sobą te telewizory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST50 ma moj kolega, 670s drugi, HX750 tez ma znajomy a wszystkie te tv i samsung 40es6800 stoją w salonie rtv w mojej miejscowości. A na salonie pracuje moj kolega kolejny wiec na porównania tych tv mam duzo czasu jeśli o to pytasz. Zreszta tak szczerze to wszytskie te tv zostały tez kupione w tym salonie kolegi (niezaduża miejscowośc więc kolega sprzedaje kolegom,tak bywa w takich mieścinach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piotrek kwestia gustu i własnych preferencji... Porównywanie telewizora plazmowego do LCD LED w salonie, gdzie mamy sztuczne oświetlenie (jarzeniówki) to najgorszy błąd jaki można popełnić...

Plazma rzeczywiście wypada blado w takich warunkach i nic dziwnego, że masz takie zdanie...

Pozostaje jeszcze kwestia tego, że niektórzy po prostu wolą bardziej wyraziste, czasem wręcz przesadzone kolory z telewizorów LCD LED. Zależy od indywidualnych upodobań. Nie możesz mówić jednak, że telewizor ten oferuje lepszy obraz po wstępnej kalibracji bo jest to po prostu nieprawda.

Edytowane przez Playtech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory chyba żle napisałem jak to teraz czytam, ST50,670s i HX750 maja moi koledzy w domach. Wspominam o tym bo pewnie czytając moje "wspaniale inaczej" sformułowane zdanie można odnieśc wrażenie że te tv stoja tylko na salonie u kolejnego kolegi:) Tam tez stoja wiec mam porównanie i z domu i z salonu gdzie sa obok siebie. W każdym razie powiem Ci tak, autentycznie byłem po wielotygodniowych (żeby nie powiedzieć wielomiesiecznych) opisach tutaj i na necie podjarany na maksa nie widząc tej plazmy. Wszedzie oceny super, recenzje super więc pomyslałem sobie nawet w pewnym momencie że jak zobacze ta plazme na żywo gdzieś na spokojnie u kogoś w domu to obraz będzie pewnie tak dobry jak na VT50. I gdy poszedłem do kolesia który ją kupił to entuzjazm opadł (może dlatego że spodziewałem sie nie wiadomo czego). Ale o ile na innych tv generalnie dosyć łatwo można pustawiać zadowalający obraz tak tutaj juz nie jest tak łatwo. Ja wiem że po profesjonalnej kalibracji pewnie jest fajnie i obraz wygląda super tylko że problem w tym że bez niej niemozliwością jest ustawienie go do poziomu wywołującego choćby samozadowolenie. A to kolory jakieś takie jakby ktoś je pędzlem namalował a to biel nie jest biała itd W 670s tez nie jest idealnie jeśli chodzi o np detale w czarnych partiach obrazu i bez kalibracji napewno sam ich nie "wyciagne" nie zatracając jednocześnie intensywności innych kolorów (zabawa gammą), ale w mimo to obraz sprawia wrażenie lepszego (kolory,czystośc,biel,czern) i ten sam film oglada sie lepiej. Naprzykład HX 750 też ma podobna intensywnośc i czystosc kolorów co 670s , dodatkowo troszke lepiej widać detale w czarnych scenach - oczywiście mowimy o wrażeniu z oceny "na oko" a nie przyrzadami bo nie chce wywoływać niepotrzebnej kłótni odnośnie tego co pokazuja przyrządy pomiarowe którymi ktos kalibruje tv. A samsungi maja niestety za bardzo mleczny obraz i to kazdy który widziałem od modeli EH po ES8000 , a więcej czasu spedziłem na salonie bawiąc sie modelami eh4000,5000, 5300, 6030, ES5500,6100, 6710,6800 i tego "mleka" nie da sie bez kalibracji usunąc zachowując jednocześnie inne kolory. Choć po za trzeba to powiedziec kiepskim obrazem wszystko inne (smart,usb,) jest w nich super. Ale autentycznie obraz to tak jak nieraz pisano tu w testach na forum koszmarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie zgodzę się z Tobą, ale widzę też, że nie ma sensu prowadzić tej dyskusji dalej. Jesteś ewidentnym zwolennikiem mocno świecących LCD LED i żadne argumenty do Ciebie nie trafiają. Miałem okazję korzystać z Panasonica ST50 w warunkach domowych, po wstępnej kalibracji zajmującej 5 min obraz był wprost przepiękny. Za każdym razem kiedy oglądałem film nie mogłem wyjść z podziwu możliwości tego telewizora.

Każdy lubi co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie chetnie skorzystam z ustawień jakie udało Ci sie zrobić i jesli masz wolną chwile to zamieść je tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr mogę je podać, ale jest to bez sensu :) każdy ma inne warunki w pokoju, inne naświetlenie, inny kąt oglądania tv. U mnie konkretne parametry mogą wyglądać dobrze, u Ciebie z kolei będą wyglądały słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem ale smiało je wrzucaj, jeśli możesz. Jesli okaże sie że jest tak jak piszesz to przecież wrócimy u kolegi do stanu poprzedniego. Ale wiesz, zawsze jest szansa że akurat podpasują mu bardziej niz te które ma tym bardziej że to nic nie kosztuje:) Także jeśli masz checi i chwile czasu to czekam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia to jedno, warunki to drugie, ale jest jeszcze trzeci czynnik - materiały testowe. Jeżeli do porównania jakości obrazu wybierzemy materiały o dużym stopniu jasności np. ujęcia zimowej natury, mecze hokejowe i tym podobne sceny, gdzie jest dużo bieli to wtedy LED będzie mógł zdeklasować dobrą plazmę nawet w nocy, bo jej luminancja spadnie do poziomu ~45cd/m2 i będzie zwyczajnie za ciemna. Są to jednak sytuacje ekstremalne. Wspomniany ST50 jest w stanie osiągnąć ~120cd/m2 przy większości ujęć co jest całkowicie satysfakcjonujące w ciemnym pomieszczeniu. Jeżeli jednak będziemy porównywać w dzień to jasne, że LED wypadnie korzystniej, nawet jeśli źródła światła nie będą degradować czerni plazmy to i tak jaśniejsze będzie równać się lepszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek a czy mozna jakoś "wyciągnąć" te detale z ciemnych miejsc obrazu przy zachowaniu jednoczesnie dobrej czerni jakimiś prostymi ustawieniami??? Choć pewnie okaże sie że nie, bo po coś ktoś tą kalibracje wymyślił:)) A zabawa suwakiem od gammy niby daje takie rezultaty ale jednocześnie podjaśnia wszystko inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tu gadu gadu o innych tv i niestety troszkę wiekszych a ja naprawdę więcej niż 40" nie zmieszczę. Meblościanka się nie rozszerzy, i tak będzie stał troszkę przed aby sie zmieścił. Jakieś porady odnośnie tv wymienionych w temacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tu gadu gadu o innych tv i niestety troszkę wiekszych a ja naprawdę więcej niż 40" nie zmieszczę. Meblościanka się nie rozszerzy, i tak będzie stał troszkę przed aby sie zmieścił. Jakieś porady odnośnie tv wymienionych w temacie ??

Jeżeli 42" to za dużo i chcesz wybrać koniecznie coś z tych zaproponowanych przez siebie to ja bym pozostał przy Sony 40HX750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz dobrze radzi, z tych zaproponowanych też brałbym HX750 zwłaszcza że do tego co napisałeś (cyfra,filmy,pc) obraz będzie grał pierwszorzędne znaczenie (a nie smart,usb i dodatki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek a czy mozna jakoś "wyciągnąć" te detale z ciemnych miejsc obrazu przy zachowaniu jednoczesnie dobrej czerni jakimiś prostymi ustawieniami??? Choć pewnie okaże sie że nie, bo po coś ktoś tą kalibracje wymyślił :)) A zabawa suwakiem od gammy niby daje takie rezultaty ale jednocześnie podjaśnia wszystko inne...

Ale na jakim telewizorze chcesz te detale wyciągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na 47LM620s i 42LM670s

Da się ;) ale raczej nie prostymi ustawieniami.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...