Skocz do zawartości
mobor

Okulary SONY TDH-BR750 - wydajność akumulatora

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem że moje okulary BR750 mają bardzo słabą wydajność akumulatora

Wczoraj ładowałem, po ok 6 godzinach pracy klapły (ale wczoraj nie mogłem ich w pełni naładować tzn przerwałem ładowanie po ok 5 minutach (musiałem przełączyc kabel) i później już po podpięciu ładowanie wyłączało się po ok 1 minucie) Dzisiaj okulary "padły" i po podpieciu do ładowania - ładowanie w pełni rozładowanych okularów zakonczyło się po ok 20-25 minutach (powinno trwać ok 40minut wg instrukcji)

Jak to wyglada u innych posiadaczy tego typu okularów ? Też wasze okulary ładują sie ok 25 min ?

I jeszcze jedna uwaga - okulary BR750 mają w przeciwienstwie do swoich starszych modeli akumulatory NIKLOWE (starego typu z efektem pamięci) Starsze modele mają baterie litowe

wg instrukcji jest to:

Nickel hydride rechargeable battery

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chinszczyzna!

Ja kupilem te okulary z amazona. Po wyjeciu z pudelka byly czesciowo naladowane, wiec od razu zaczalem testy. I sie zdziwilem, jak obraz okazal sie jakis niewyrazny. Pomyslalem, ze moze jeszcze jest jakas dodatkowa naklejka ochronna, ale nie. Pojechalem z nimi do sklepu Sony, zeby porownac z innymi. Okazalo sie, ze to jakas wada fabryczna-okulary nie byly w pelni przezroczyste, tylko jakby matowe, obraz byl nie ostry i rozmyty. Musialem je wymienic na inne. A co do bateri to wytrzymuja kilkanascie godzin, dokladnie nie sprawdzalem. Nie mialem odczucia,ze cos z nimi nie tak pod tym katem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor - tak moje BR750 tez sie o dziwo szybciej ładują niż to co podaje instrukcja, ale w minutach nie sprawdzałem ile dokładnie ale na pewno mniej niz 40min, przy kolejnym ładowaniu zwrócę na proces ładowania większą uwagę.

Mam jeszcze te okulary 3D dedykowane do PS3, ale nie mogę wygooglować jakie tam są aku, manuala brak na sieci, muszę obadać fizycznie manual od nich jutro :)

Z tego co czytam Nickel hydride NiMH mają duzo mniejszy efekt pamięci niż niklowo kadmowe NiCd ale fakt nadal występuje, trochę to dziwne ze tego typu ogniwa zastosowali, zapewne dlatego ze NiMH mają większą pojemność przy mniejszym rozmiarze i mogli to upchać.

Zalety:

- mają około 30% większą pojemność i gęstość energii (teoretycznie 50%, praktycznie - ok. 25%) niż odpowiedniki NiCd,

- o wiele mniejszy efekt pamięci niż odpowiadające im akumulatory NiCd,

- wytrzymują średnio ponad 500 cykli (do 1000) ładowania i rozładowywania,

- nie zawierają metali ciężkich, dzięki temu są przyjazne dla środowiska,

- niewielki ciężar.

Wady:

- bardziej podatne na uszkodzenia przy przeładowaniu i przy wysokich prądach rozładowania (w stosunku do NiCd),

- szybsze samorozładowywanie, utrata około 1,5% pojemności dziennie w stosunku do NiCd.

Zalecenia:

- NiMH należy przechowywać nie naładowane

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...