Skocz do zawartości
godol

NOWE PLAYERY - Dune HD Base 3D - Zappiti player

Rekomendowane odpowiedzi

Są już do kupienia na zachodzie Europy.

Zappiti player to customizowana wersja HD Base 3D z automatycznie ładującą się skórką Zappiti. Bebechy ma te same co HD Base 3D ale nieco inny firmware, co istotnie nie będzie można ich cross flashować.

Zappiti dodatkowo będzie miał kilka nowych funkcji sieciowym których HD Base 3D mieć nie będzie.

Pierwsze testy na duży plus. Świetnie sobie radzą z materiałem streamowanym z wysokim bitrate nawet po Sambie. Zdecydowanie bardziej udany start produktu niż A400.

Cena 299 Euro.

Zappiti_Player_front.jpgBase_3D_front(1).jpg

Edytowane przez godol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety według kilku opisów w necie Dune nie posiada pełnej obsługi menu ISO BD, tylko uproszczoną co jak dla mnie eliminuje ten player na starcie. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiada gdyż wtedy w grę wchodziła by cinavia. A na co komu obsługo full menu jak po 20 minutach będzie niemy film.

PS. nie żebym popierał piractwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinavia nie ma nic wspólnego z MENU - wyciągnięcie samego filmu także nie jest sposobem - aktywowana jest poprzez "niewidzialny" wpis w ścieżce dźwiękowej . Pełnej obsługi nie oferuje (wg.mojej wiedzy) żaden media player, a 95% nie potrafi nawet tego - grają tylko "pliki" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat, ale jest aktualnie jakiś działający, poza kompem player z pełną obsługą menu ISO BD 3D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsłga pełnego menu oznacza wskoczenie urządzenia na półkę odtwarzaczy BluRay gdzie Cinavia obowiązuje. Urządzenie z pełnymi licencjami na odtwarzacznie i dekodowanie materiału BD, nawet jak nie ma czytnika, zmienia klasyfikację sprzętu (no i nie będzie też problemu z obsługą BD z czytnika USB).

Dune, wg specyfikacji, oferuje obsługę prostych wersji menu (BD Lite) - robione podobną techniką jak dla DVD. Niektóre płyty to mają.

Obsługa BD Lite jest dość powszechna wśród odtwarzaczy multimedialnych, wszystkie urządzenia z Realtekiem 1186 (nowości z roku 2012) to mają. Na urządzeniach Sigmy była z tym różnie.

A pełna obsługa BD występuje w starszych odtwarzaczach Dune MAX, Dune DUO i serii Dune Smart, a także Popcorn Hour C200, C300 i nieoficjalnie także A300. To tak odpowiadająć poprzednikowi piszącemu Pełnej obsługi nie oferuje (wg.mojej wiedzy) żaden media player, a 95% nie potrafi nawet tego - grają tylko "pliki" .

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę nie na temat, ale jest aktualnie jakiś działający, poza kompem player z pełną obsługą menu ISO BD 3D ?

Tylko starsze Oppo z odpowiednim firmware potrafią odtworzyć ISO BD 3D z pełnym menu ale tylko po USB.

BD-lite będzie teraz standardem dla odtwarzaczy sieciowych. Chodzi o kwestie licencyjne. Full menu jest niby obiecany w HD Max 3D, który ma być odtwarzaczem hybrydowym. Pytanie tylko czy w ogóle ten Max 3D zostanie wyprodukowany...

Mi BD-Lite nie przeszkadza mając Popcorna C-200 i tak w większości oglądając obraz płyt BR odpalam uproszczoną wersję.

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

Edytowane przez godol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDex -to co piszesz o cinavii tylko częsciowo jest prawdziwe piszesz"wyciągnięcie samego filmu także nie jest sposobem - aktywowana jest poprzez "niewidzialny" wpis w ścieżce dźwiękowej " -jest to tylko sformułowanie częsciowo prawdziwe.

Aby nie teorytyzować - krótko opiszę moje doświadczenie /autentyczne/

Z netu ściagnołem plik mkv ok 9GB , Tsmuxerem przekonwertowałem go na strukturę BD,następnie wypaliłem plytę BD.

Podczas odtwarzania po kilkunastu minutach zgłosiła sie CINAVIA i było po oglądaniu.

Więc wiadomo,że plik źródlłowy był zarażony Cinavią - do tej pory masz rację.

Ponieważ mam naturę ciekawską wieć ten zarażony plik źródłowy mkv spróbowałem odtworzyć przez USB z pendrive

I co i nic Cinavia się nie pojawiła

Żeby wszystko było jasne - w obu przypadkach ten sam odtwarzacz Blue-ray player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale po co muxujesz z mkv i wypalasz płytkę BR mając odtwarzacz który odpala mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć semantycznych nieporozumień, proponuję ujednolicić nazewnictwo.

- Obsługa FULL MENU - wiadomo, pełen wypas bez ograniczeń.

- Obsługa Menu Lite (uproszczone) - jest MENU, można obsługiwać, ale zdarzają się płyty, że kursor nie reaguje na zmiany (rzadko)

- Obsługa Lite - płyta z MENU, ale player startuje od razu z największej playlisty .

Co to oznacza "starsze" HD Max , Duo i inne ? A są "młodsze" HD Max, Duo, Smart ? Piszesz o jakiejś starszej serii, czy już uważasz, że są stare ?

Mam Maxa i tak jak napisałem, miałem kilka przypadków, że nie było pełnej obslugi MENU, martwy kursor . Tytułów teraz nie wspomnę.

@Wojtek

Nie jest częściowo prawdziwe, a w 100% prawdziwe. Pozbycie się MENU nie deaktywuje Cinavii. Twój przykład jest ewenementem, o ile

została nienaruszona główna ścieżka audio. Może tor USB w swoim protokole transmisji coś robi i jakoś potrafi ominąć/zniekształcić Cinavię,

choć taki tok myślenia przeczyłby zasadzie transportu danych, ale myślę, że to wina implementacji skierowanej pod kątem krążka ....

Jaki to player , jaki materiał , jaka ścieżka dźwiękowa ? ? ? Chętnie poczytam, bo temat ciekawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma głupich pytań !!!

Odpowiedź jest dosyć prosta - napisy tzn.odtwarzacz czyta napisy wmuxowane w mkv ale wyświetla je bardzo małe i z odległości >3m sa one malo czytelne natomiast napisy z płyty są dobrze czytelne nawet z 5m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza "starsze" HD Max , Duo i inne ? A są "młodsze" HD Max, Duo, Smart ? Piszesz o jakiejś starszej serii, czy już uważasz, że są stare ?

Mam Maxa i tak jak napisałem, miałem kilka przypadków, że nie było pełnej obslugi MENU, martwy kursor . Tytułów teraz nie wspomnę.

Wyraźnie napisałem, że 'Tylko starsze Oppo z odpowiednim firmware potrafią odtworzyć ISO BD 3D z pełnym menu ale tylko po USB.'

Było to odnośnie tego co pytał georg100.

Polecam czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz - zastosuj swoją uwagę wobec siebie, bo pytanie było skierowane do Human Media i nie dotyczyło OPPO, o którym wszyscy wiedzą, że

zostało najpierw pozbawione czytania ISO, a teraz na dokładkę dostało Cinavię - czytaj ze zrozumieniem, że tak Cię zacytuję ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bodex

Materiał

Video.......: X264 9300Kbps

Frame.Rate..: 23.976

Resolution..: 1920x800

Audio.......: DTS

Language....: English

Length......: 1h 40m

Source......: Retail Bluray

Powiem Ci więcej z tego materiału zrobiłem z ciekawości dodatkowo płytę DVD

i na tym samym BD playerze - Cinavia zadziałała

Reasumumując Cinavia zadziałała na plytach zarówno BD jak i DVD natomiast na USB ani widu ani słychu

Co do playera to nie chce podawać publicznie bo jeśli to niedoróbka firmwaru to nie będę ułatwiał życia producentowi - jak Ci zależy to prześle Ci to na private

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o tytuł i model playera - ścieżka widzę biedne DTS .... podeślij na PW jak to taki sekret ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, Dune HD Base tudzież Zappiti Player wydaje się być ciekawą alternatywą dla A-400 pomimo, że siedzi w nim starszej generacji Sigma.

Nie ma w nich Full menu BD a jest BD Lite co dla jednych jest nie do zaakceptowania a dla innych nie ma większego znaczenia.

Dla mnie najważniejsze w tych odtwarzaczach jest ich lepsza współpraca z protokołem SMB i możliwość streamowania po sieci bez zacięć. W mojej konfiguracji nie mam możliwości streamowania przy użyciu NFS więc poprawione działanie z Sambą jest wielką zaletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A magiczne słowo gdzie ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BoDex

masz już pełną informację na private.

Problem to nie biedne DTS czy bogate DTS MA a sposób działania Cinavii

Nie wiem czy to co opisałem to niedoróbka firmwaru/mam najnowsza wersję/ czy też pewna luka w specyfikacji Cinavii

Ty masz wieksze możliwości spróbuj wykonać podobne testy na i nnych filmach zabezpieczonych Cinavia i na innych playerach

MOTTO

"PRAKTYKA J....IE TEORIĘ"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AVForum piszą, że konwersja audio w dół pozwala wywalić Cinavię - ja się w to nie bawię, ale lubię takie kryptograficzne tematy,

bo wiadomo, że jak człowiek coś wymyślił, to inny to rozpracuje .... Hope Spring jak widzę jest na liście zakażonych, dotyczy to jedynie

oryginalnej, gęstej ściezki - może to tutaj pies jest pogrzebany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BoDeX Napewno nie tu jest pies pogrzebany bo jak pisałem źródlo jest to samo ta sama nie gęsta ścieżka na płycie czy to BD czy DVD zgłasza się Cinavia a na pliku z USB cinavii ani widu ani słychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinavia w tych Dunkach będzie tylko dla materiałów zapisanych na krążkach

Z HDD - free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te Dunki nie mają czytników krążków !!! :) Miałeś na myśli ISO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor miał chyba na myśli zapowiadane dopiero Max HD 3D. Tylko czy te zapowiedzi w ogóle sie ziszczą?

Generalnie widać, że "Cinavia" mocno namieszała na rynku odtwarzaczy, a HDI stara się jakoś wybrnąć z sytuacji. Chyba tak należy tłumaczyć fakt nie wprowadzenia do produkcji / sprzedaży, odtwarzaczy prezentowanych na ubiegłorocznych CES i IFA.

...Z HDD - free

Tylko ciekawe co owe free będzie oznaczało? Pełną obsługę struktury / ISO BD wraz z full menu, czy tak jak w przypadku HD Base 3d - tylko lite, zaś full tylko z krążka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mobor chyba mnie źle zrozumiałes - opisywany przeze mnie przypadek z Cinavia nie dotyczył żadnego NMT Playera a zwykłego BD Playera z możliwościa odtwarzania plików po USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja którą podałem dotyczy wersji z napędem rzecz jasna. Pochodzi z MPC CLub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...