Skocz do zawartości
  • 0
Mr_W

1080p - czy warto ?

Pytanie

Witam! ;)

Nie rozumiem jednej rzeczy. Na wstępie dodam, że w 99% nie piratuję filmów, lecz pewnego razu (ten 1%),

zauważyłem pewną różnicę. Nie rozumiem z czego ona wynika.

Normalny film waży od 40 do powiedzmy 60 GB - w full HD, więc czemu coś co waży jakieś 2-3 GB też teoretycznie jest w 1080p? Tak jest napisane we właściwościach technicznych. Skoro można pobrać plik 2-3 GB z dźwiękiem 5.1, to po co jeszcze widnieją wstawki kilkudziesięciogigowe? Teoretycznie tam jest wersja 1:1, tak?

Wszystkie języki, napisy i takie tam pierdoły, ale to chyba nie zajmuje aż tyle!

Z góry dziękuję za odpowiedź! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Grześku ... idąc twoim tokiem rozumowania to wszystko już na starcie jest przestarzałe i nadaje się do lamusa.

Przecież za miesiąc rok czy parę lat każdy sprzęt czy technologia doczeka się swoich o klasę lepszych następców.

Patrząc od tej strony to faktycznie nie ma sensu nic kupować bo za jakiś czas to i tak będzie do wywalenia ;)

Wszystko się kiedyś kończy ... bo widzisz ... to się nazywa postęp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A moi znajomi mówią mi że, jak kupuję filmy na plastikowej płycie blu-ray to nabijam kieszenie pasibrzuchom, którzy nie szanują praw autorskich, a twórcom dają grosze

Jakbym się chciał przejmować tym co ludzie mówią (np: po co oglądać ten sam film drugi raz? strata czasu), też bym nie kupił żadnego filmu. Ale mnie akurat wali co ludzie mówią.

ale mam też świadomość tego że blu-ray się skończy, to tylko kwestia czasu.

Wszyscy umrzemy, to tylko kwestia czasu, nie ma więc sensu kupować czegokolwiek ani robić czegokolwiek. I tak pójdziemy do piachu.

już widza jak ludzie będą wywalać swoje kolekcje blu-ray i będą kupować filmy w jeszcze lepszej jakości.

Nigdy nie będę potrzebowął filmów w lepszej jakośći bo do tego musiałbym mieć 60 calowy lub większy telewizor, a takiego sobie na pewno nie sprawię tak więc nie mam tego problemu :P

Poza tym swojej kolekcji DVD też się nie pozbyłem, owszem, wymieniłem ze 30-40 filmów na blu-ray ale resztę mam nadal na DVD i tak już zostanie.

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Grześku ... idąc twoim tokiem rozumowania to wszystko już na starcie jest przestarzałe i nadaje się do lamusa.

Przecież za miesiąc rok czy parę lat każdy sprzęt czy technologia doczeka się swoich o klasę lepszych następców.

Patrząc od tej strony to faktycznie nie ma sensu nic kupować bo za jakiś czas to i tak będzie do wywalenia ;)

Wszystko się kiedyś kończy ... bo widzisz ... to się nazywa postęp :)

Nareszcie ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Nic dodać, nic ująć. Chylę przed tobą czoło. Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nareszcie ktoś zrozumiał o co mi chodzi. Nic dodać, nic ująć. Chylę przed tobą czoło. Pozdrowienia.

Jakby to powiedzieć ... to była raczej lekka ironia :)

Bo ja raczej nie zgadzam się z Twoją teorią, że "BluRay już się kończy".

Będzie jeszcze funkcjonował długo bo ma spore zapasy mocy. Bez problemu udźwignie formaty 4K a więc myślę, że ma przed sobą (lekko licząc) parę długich lat przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakby to powiedzieć ... to była raczej lekka ironia :)

Bo ja raczej nie zgadzam się z Twoją teorią, że "BluRay już się kończy".

Będzie jeszcze funkcjonował długo bo ma spore zapasy mocy. Bez problemu udźwignie formaty 4K a więc myślę, że ma przed sobą (lekko licząc) parę długich lat przyszłości.

Blu-Ray się kończy, ale w jakości HD. Blu-Ray jako nośnik nie wiadomo jak długo będzie? Zależy to od konsumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Blu-Ray sie skończy a zacznie Blu-Ray XL w jakości 4K :D

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Grzegorz weź to do siebie.Wiesz że człowiek to też przeżytek.Przyszłością są maszyny a nie tępi ludzie.

Ten wątek powinien być skasowany bo to co autor tu wypisuje to skandal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Blu-Ray sie kończy a zaczyna Blu-Ray XL w jakości 4K :D

Man nadzieję że Blu-Ray XL w jakości 4K będzie bardziej powszechny od Blu-Ray w jakości HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Grzegorz weź to do siebie.Wiesz że człowiek to też przeżytek.Przyszłością są maszyny a nie tępi ludzie.

Ten wątek powinien być skasowany bo to co autor tu wypisuje to skandal.

007 idź lepiej ratować świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

007 idź lepiej ratować świat.

Świat to ja już uratowałem.Bo świat to za mało ale martwię się o Ciebie.Tu ratunku nie widzę....
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Blu-Ray się kończy, ale w jakości HD. Blu-Ray jako nośnik nie wiadomo jak długo będzie? Zależy to od konsumentów.

Podaj dane sprzedaży filmów/odtwarzaczy Blu-ray rok do roku potwierdzające tę tezę, lub przestań trollować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podaj dane sprzedaży filmów/odtwarzaczy Blu-ray rok do roku potwierdzające tę tezę, lub przestań trollować.

Z tymi danymi jest różnie, w jednych jest tak, w innych inaczej. Trochę mnie martwi wynik badania jakie przeprowadzono na temat Blu-Ray w Wielkiej Brytanii.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2169223/Are-expensive-Blu-Ray-discs-flop-39-tell-difference-hi-def-new-video-discs-old-DVDs.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

39% of us can't tell the difference between the hi-def new videos and old DVDs

39% ankietowanych to kretyni. Super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

39% of us can't tell the difference between the hi-def new videos and old DVDs

39% ankietowanych to kretyni. Super :)

Kretyni do kwadratu.Extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Te wyniki dowodzą przede wszystkim tego, że kolejne skoki jakościowe powyżej tego co oferuje blu-ray są zbyteczne i nie znajdą szerokiej klienteli. Jeśli tutaj różnicy nie widzi 40%, przy 4k nie będzie jej widzieć 80% (choćby dlatego że nie będą mieli okazji porównać tego na wystarczająco dużych ekranach). Więc nie musisz się specjalnie martwić o to, że coś szybko wyprze blu-ray :P

Edytowane przez Paraponzipopo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam wadę wzroku i jeszcze kwartał temu miałem crt.Nie rozumiem jak można dvd przyrównać jakością do 1080p.Już dawno zrezygnowałem z tego kiepskiego nośnika danych jakim jest dvd.Ten wątek w dziale hdtv to zwykłe trollowanie bo nic nie wnosi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tymi danymi jest różnie, w jednych jest tak, w innych inaczej. Trochę mnie martwi wynik badania jakie przeprowadzono na temat Blu-Ray w Wielkiej Brytanii.

http://www.dailymail...s-old-DVDs.html

Więc podaj te niekorzystne dane dla Blu-ray'a. Nie podasz bo takich nigdzie nie znajdziesz, z roku na rok sprzedaż rośnie o kilkadziesiąt procent, a co za tym idzie udział w rynku. W ubiegłym roku mieliśmy kolejne rekordy gdzie kasowe hiciory takie jak np. Avengers, Dark Knight Rises, Prometheus czy Amazing Spider-Man na Blu-ray'u w pierwszych tygodniach sprzedaży miały udział w rynku home media na poziomie 70-80% (ogólnodostępne wyniki sprzedaży z USA).

Ogólem jeśli chodzi o udział w rynku Blu-ray'a na dzień dzisiejszy jest to ok. 70% do 30% na korzyść dvd, ale jeszcze kilka lat temu było to 90% do 10%. Nie trzeba być jasnowidzem aby stwierdzić, że kwestią czasu jest zanim Blu-ray przejmie pałeczkę po dvd.

Również w sytuacji gdy coraz więcej ludzi ledwo wiąże koniec z końcem, a serwisy OD wyrastają jak grzyby po deszczu, rynek packaged media ma się bardzo dobrze (w 2012r. wyhamowany spadek do kilku procent względem spadków dwucyfrowych w latach ubiegłych). Nie mają się dobrze za to wypożyczalnie płyt, które wyraźnie przegrywają walkę z konkurencją.

Polecam lekturę -> http://www.homemediamagazine.com/industry-news/looking-29168

Oraz -> http://www.homemediamagazine.com/list/research/market-share-49

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No, jeszcze parę ładnych latek musi upłynąć, by sprzedaż BD i dvd się zrównała. Na moje oko, to minimum 5-6 w wersji optymistycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba jednak wiele zalezy od rynku.

Japonia, Hongkong, Korea Pd czy Singapur to jednak "inna para kaloszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam wrażenie że co poniektórym brakuje wyobraźni i zdrowego rozsądku , bo jak można nazywać ludzi którzy nie widzą różnicy między DVD a BR kretynami . Może ci ludzie nie widzą aż takiej różnicy która spowodowała by sięgnęli po BR .

Odpowiedź jest prosta choć może trudno ją co po niektórym zobaczyć zza 60 calowego odbiornika. Największym zainteresowaniem cieszą się odbiorniki około 40 calowe , dołóżmy do tego odtwarzacz z przyzwoitym skalowaniem i odległość oglądania około 3 metry i okazuje się że w takich warunkach DVD jest dla bardzo wielu użytkowników akceptowalne. Dołóżmy do tego jeszcze popularność MKV, które bez najmniejszego problemu można odpalić na prawie każdym TV czy odtwarzaczu. Według mnie BR ma spory potencjał i jego popularność będzie rosła proporcjonalnie do popularności dużych odbiorników. Powiedzmy też sobie szczerze że nie wszyscy mają potrzebę posiadania dużego TV , nawet jeśli mają odpowiednie warunki i kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[...]jak można nazywać ludzi którzy nie widzą różnicy między DVD a BR kretynami.

I słusznie. Nikt nie powinien obrażać takich ludzi. Mają prawo myśleć co chcą.

Jednak mówienie, że takiej różnicy między BR i DVD nie ma (a wręcz spieranie się o to) jest ... śmieszne.

Jeśli już jesteśmy tolerancyjni to niech to będzie obustronne.

Ktoś nie widzi różnicy ... to cóż ... to jego problem.

Jednak jeśli taka osoba próbuje mi udowodnić, że takiej różnicy nie ma ... bez komentarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja też absolutnie nie podważam wyższości BR nad DVD , bo różnice są widoczne gołym okiem nawet na niewielkich odbiornikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Mam wrażenie że co poniektórym brakuje wyobraźni i zdrowego rozsądku , bo jak można nazywać ludzi którzy nie widzą różnicy między DVD a BR kretynami.
Nie pisz w liczbie mnogiej i nie unikaj wskazania palcem, bo nikt inny poza mną tego nie zrobił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak to prawda za kretynów mogę przeprosić i czynię to.Przepraszam.

Ale jeśli nie widzą oni różnicy przy porównaniu takiego chłamu jaki daje standard dvd w porównaniu do 1080 p niezależnie od wielkości odbiornika i jakości skalowania to ja wysyłam tych pacjentów na poważne badania okresowe z wskazaniem na okulistę (bynajmniej nie z rejonu) tylko prywatnie.Sam mam sporą wadę wzroku i noszę okulary lecznicze - róznice w jakości obrazu są olbrzymie .Ogladam też 3D aktywne i może niebawem ktos napisze że efektów tych też nie widzi.Wszystko możliwe.Skandal to jest to że taki mało merytoryczny wątek jest kontynuowany od tylu dni.Pisać na forum hdtv o braku różnicy pomiędzy 1080p a dvd w przededniu premiery 4k to tak jakby dziwić się na forum wędkarskim że są takie ryby jak np.liny które przypominają płotki i laik nie widzi różnicy .Jedno i drugie to ryba.Mnie tam rybka piszcie dalej a autor Grześ niech się cieszy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...