Skocz do zawartości
agent123559

Filmy mkv. DLNA czy Odtwarzacz Bluray ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie. Co lepiej kupić do odtwarzania filmów MKV na sony hx850 ? Myślałem o tym, żeby kupić router ASUS RT-N56U i puszczać filmy przez DLNA z dysku podłączonego do routera lub tak jak radzicie na forum odtwarzacz Bluray SONY BDP-S490 i też podłączyć do niego dysk. Jak myślicie co jest lepsze ? Czy jakość filmu będzie porównywalna ? Dzięki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKV po DLNA nie pójdą przecież, oczywiście rozwiązanie drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie pójdą ? Jeśli film będzie szedł przez serwer DLNA np. PS3 MS to pójdzie. Tylko zastanawiam się czy transkodowanie w locie nie obniży widocznie jakości filmu. Aktualnie mam zrobioną sieć DLNA tylko film HD się przycina bo mam słaby router w standardzie "G". Ale gdybym kupil tego asusa i najlepiej podlaczyl kablem do TV to by ładnie szło.

Edytowane przez agent123559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mkv przez DLNA pójdzie o ile, serwer posiada możliwość transkodowania pliku w locie do obsługiwanego formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Twój wybór padłby na bluray czy DLNA ?

A może jest jeszcze lepsza możliwość odtwarzania filmów MKV na hx850 ?

Edytowane przez agent123559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HX850 jest naprawdę świetnym TV więc odtwarzacz Blu-Ray byłby dobrym uzupełnieniem, choć moim zdaniem DLNA jest wygodniejsze. Dodatkowo myślę że dobrym rozwiązaniem byłby też na przykład opisany tu na forum mini-PC, czyli MK808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum wyczytałem, że żaden router nie poradzi sobie z transkodowaniem w czasie rzeczywistym filmu mkv więc chyba DLNA odpada. Musiałbym kupić serwer NAS. Zależy mi, żeby jak najtaniej to wyszło bo już za telewizor trochę wybuliłem. Tyle już tematów wyczytałem i nigdzie nie ma dobrego rozwiązania. Co jest najgorsze jedni piszą tak a drudzy inaczej. Nie wiem już gdzie się zwrócić o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o transkodowanie w czasie rzeczywistym, to myślę że większą rolę odgrywałaby moc obliczeniowa komputera, oraz optymalizacja oprogramowanie serwera niż router, gdyż jego zadaniem byłoby tylko przesyłanie a nie samo transkodowanie. No ale racją jest że z tym transkodowaniem nie jest tak różowo i w sumie Blu-Ray będzie lepszym wyborem ( dodatkowo jeśli dobrze pamiętam BDP-S490 powinien rozpoznawać NTFS ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdacydowanie odtwarzacz BR plus choc jeden oryginalny film.

Kiedy dostrzezesz roznice miedzy jakoscia obrazu z plyty br, a mkv 1080, odechce ci sie raz na zawsze mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie pójdą ? Jeśli film będzie szedł przez serwer DLNA np. PS3 MS to pójdzie. Tylko zastanawiam się czy transkodowanie w locie nie obniży widocznie jakości filmu. Aktualnie mam zrobioną sieć DLNA tylko film HD się przycina bo mam słaby router w standardzie "G". Ale gdybym kupil tego asusa i najlepiej podlaczyl kablem do TV to by ładnie szło.

No tylko jaki to ma sens skoro ciągle musi pracować komputer z odpalonym programem od transkodowania.

Pisałeś:

Myślałem o tym, żeby kupić router ASUS RT-N56U i puszczać filmy przez DLNA z dysku podłączonego do routera

Jaki wtedy sens dysku wpiętego akurat w sam router skoro i tak musiałoby być transkodowanie przez komputer za każdym razem.

Daj sobie spokój z tym całym MKV tylko kup odtwarzacz BD z ew. możliwością odtwarzania MKV tak będzie najrozsądniej, jak piszą koledzy wyżej, jakość BD to jest to, dodatkowo pełne 3D FullHD nie jakieś SBS i inne wynalazki.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Przekonały mnie wasze słowa. Jeszcze ostatnie pytanie ? Ten SONY BDP-S490 to najlepszy wybór w cenie do 500 zł ? Czy szukać coś innego ?

Znalazłem coś takiego widzę, że ludzie kupują:

http://allegro.pl/nowy-samsung-bd-e5300-blu-ray-lan-usb-fv-gwarancja-i2876528617.html

Edytowane przez agent123559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ten SONY BDP-S490 to najlepszy wybór w cenie do 500 zł ? Czy szukać coś innego ?...

Nie jest to jakaś TOPowa półka ale nie będzie kulą u nogi dla Twojego TV. Masz bardzo fajny tegoroczny model (wielokrotnie chwalony na forum) i powinieneś w znaczący sposób odczuć różnicę w jakości obrazu między MKV a płytami BR. Nie zrażaj się ich ceną, bo w odpowiednim wątku na tym forum ludzi wrzucają info o promocjach z całego kraju. Często przejawiają się tam płyty więc warto się tym zainteresować.

Jeśli kupiłeś ostatnio TV, to była promocja gdzie dorzucali kolekcję 22-óch płyt z Bondem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No telewizor kupiłem na początku października i nie dostałem tego zestawu Bonda. Dzięki wielkie za podpowiedzi.

A jeszcze zastanawiam się czy opłaca się dopłacić do model wyższego SONY BDP-S590 ? Widze, że ma wifi ale w sumie ja mam w tv już.

Edytowane przez agent123559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że BDP-S490 będzie najlepszym wyborem w tej cenie. Ma 3D, oraz rozpoznaję pliki mkv( czyli to na czym Ci zależy). A i dzięki temu że będziesz miał i TV i BR od Sony będziesz mógł skorzystać z BRAVIA Sync.

Tu możesz poczytać co nie co o tej funkcji: https://www.sony.pl/discussions/community/pl/community/film_and_3d/tv/bravia_sync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależało by Ci na wbudowanym Wi-Fi w odtwarzacz to możesz dopłacić. I wydaję mi się że jest główna różnica między tymi modelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to dokładnie by mi dało ?

Ja mam teraz takie cos: http://www.oleole.pl...FcZb3godUkYA1Q.

Probowalem z tego odtworzyć film mkv ale wydaje mi sie, ze jest slaba jakosc no i napisy strasznie male.

Na tym sony powinna byc lepsza jakosc mkv ?

Podobno bluray nie odtwarza filmow mkv 1080p bo mają Format_Profile : High@L5.1

Edytowane przez agent123559

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zeby Ci wszystko łykało to złóż sobie tani HTPC :) albo ostatecznie zakup jakiś player sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niczym nie zaszkodzi ani w niczym nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Kolegami wyżej i polecam przeczytanie ciekawego (skrótowego) spisu różnic w kablach HDMI 1.2 / 1.3 / 1.4

http://www.digi-tv.pl/okablowanie/53701-roznice-miedzy-hdmi-12-13-i-14

Oraz troszkę szerszy opis znajdziesz w poniższym linku:

http://www.rms.pl/hdmi.html

Jak sprawuje Ci się S490 w współpracy z TV? Jak podoba Ci się obraz z Blu-Ray w porównaniu do MKV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...