Skocz do zawartości
Fantom

MK808 - mini recenzja - wersja 2

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie to jest trochę zastanawiające.

Na początku gdy podłączałem swój dysk 2TB USB 3.0 wszystko chodziło. Chociaż zanim dysk się zainicjował trwało to chyba z 2 minuty.

Po n-tym zmianie firmware'u dysk przestał być rozpoznawany. Co więcej nawet dysk 1TB przestał chodzić.

Myślę, że dużo zależy od firmware'u. Na jednym będzie chodzić, na innym nie.

Więc proszę uzupełniajcie informacje o tym, że coś chodzi o wersję firmware'u. Tylko taka informacja ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki system plików?

@

Fantom

Napisz jak flashowałeś. Tu pisałem jak uniknąć błędów z pozostałościami po starym firmware. Sposób banalny i nieco upierdliwy, ale dziala.

Edytowane przez robertnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ICS 1.08 i softów po nowym roku jest exfat i teoretycznei dowolną partycję.

W praktyce różnie bywa.

2 to że często na dużym usb nie chodzi a na OTG chodzi.

W dodatku dzięki exFat zobaczysz pliki w xp 98 itd.

Co do NTFS nie bawiłem się.

Fat działa i jw ma ograniczenie wielkości partycji. 127GB lub 320GB

binary

Chodzi mi o to że :

android forum kopiuje moje wpisy. I w zasadzie jedyne dobre wpisy są kopią moich.

Więc chiałem tam zamieścić oryginały.

Zdążyli nawet skopiować już kilka kart podanych w faq lan.

I niby lewy je gdzieś podał ale to nie prawda. Kopiują też nie prawdę bo działa tylko REV A.

Siedzi po prostu taki lechu tutaj i kopiuje.

A robernik prosty przykłąd. Wypomniałem mu tu głupoty w WIFI. I wykłucał sie że mu obiecałem sceeny i dałem dzień wcześniej.

Wklejam post tam = ja takich bzdur nie pisałem.i przyznaje mi jednak rację że na jednym jest 2,4 na drugim 5.

A tutaj pod postami pisze że g.. prawda.

Rozumiesz więc o co mi chodzi?

Tutaj można wklejać linki więc proszę:

http://hdtvpolska.com/topic/29962-ipazzport-mini-pc-krotki-testopis/page-2#entry306874

"Dla porównania T428 z 5GHz."

"To by w zasadzie tłumaczyło czemu dali tego printscreena do T428. Sprytnie, ale kupy się nie trzyma, jednak z drugiej strony omawiamy Twoją [beeep]prawdę..."

"Wybacz. Dodam tylko do Twojej [beeep]prawdy że MK908 nie ma 5GHz i te Twoje iksy i igreki są tyle samo warte."

A dopiero co się kłucił że niby ten stick ma lepsze wifi a jw mają taką samą czułość. A podane było z 5GHz by było widocznych więcej sieci i kupować ten stick a nie ten drugi.

A na android forum :

http://forum.android.com.pl/f804/nowy-procesor-rk3188-1-8-ghz-tronsmart-t428-289603/index3.html

I tak analogicznie z wszystkim a potem jeden czy drugi ma pretensje do mnie na PW. Nie mówiąc już o ludziach z tamtąd. CZEMU TAM NIE MA ART.

np piszą bzdury że vat jest od 150$.

Dlatego szerzenie głupot powinno być karalne.

Ale lepiej się kłucić o to czy xbmc przejeło projek m$ i miało kod do xboxa dzięki czemu od razu mimo dobrze zabezpieczonj konsoli coś stworzyli a na ps zeszło im lata. Albo o to że nie mam racji z xbmc mimo że kupili już i oparte na rk3188 i atv i jakoś żaden się nie pochwalił tym że jednak miałem rację.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest cala gama linuxowych partycji, stąd pytanie. Android powinien lubić linuxowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dyski mają włącznie NTFS'a. Żadnego podziału na kilka partycji. Tylko podstawowa.

Zauważyłem jedną rzecz. Wydaje mi się, że czasem MK808 brakuje po prostu pamięci aby zindeksować tak wiele plików.

Na jednym dysku (większym) wszystko ładnie chodziło, na innym (mniejszym) nie. Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że winna może być liczba plików na dysku.

Jak jest ich dużo to dysk nie zawsze jest widoczny. Poza tym strasznie długo się otwiera (indeksacja plików?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak działa Android. Po zamontowaniu dysku skanuje w poszukiwaniu multimediów(zdjęcia, muzyka, filmy). Później są dostępne w aplikacjach do tego przeznaczonych, a nie jak przyzwyczaił mas Windows, tylko z exploratora plików.

Ciekawe czy da się to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym byl za teoria firmware. Bo moj pendrive 2 czy 4gb za nic nie chcial chdzic inne 4gbczy 8 bez problemu.

Przy okazji kiedys sie nim pobawie.

A probowales podlaczac do OTG?

w mk802 bylo czesto tak ze tylko i wylacznie na otg dzialaly nie wazny system plikow. No i oczywiscie na tym 2gb nie bylo kto wie ile plikow.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak działa Android. Po zamontowaniu dysku skanuje w poszukiwaniu multimediów(zdjęcia, muzyka, filmy). Później są dostępne w aplikacjach do tego przeznaczonych, a nie jak przyzwyczaił mas Windows, tylko z exploratora plików.

Ciekawe czy da się to wyłączyć.

ano sie da;p

wklej to do build.prop tylko zmien sciezke:

testing.mediascanner.skiplist=/mnt/sdcard/Android/

prawidlow powinno to wygladac mniej wiecej tak:

testing.mediascanner.skiplist=/mnt/usb_storage/USB_DISK0/udisk0/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy0906 ja tam widzę tylko wersję dla MK808 480p(a gdzie jest 720 i 1080?) tak samo jak google tv na Twojej stronie(pisze żeby zainstalować apkę ale skąd ją pobrać?)

Edytowane przez syberka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w linku powyżej masz 3 ver. 480p, 720p, 1080p.

apki z mojej strony mozesz pobrac klikając na obrazek danej aplikacji

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A twoja strona to chodzi wogole :ph34r:

Bo ciagle jak mi coś trzeba to nie działa chyba że nowy serwer.

Ostrzegam przed zakupami na aliex ostatno co 4 mk mam uszkodzony. I to od najlepszego sprzedającego.

Wycwanili się i zamiast naprawiać wysyłają do krajów że może ktoś nie odeśle.

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.

działa działa;p

xbmcfreak.xorg.pl

tak to juz jest z darmowymi hostami:"

narazie tylko strona główna uaktualniona ale

jak znajdę więcej czasu uaktualnie całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walczę z xbmc i powiem tak.

Jeśli otworzymy zewnętrznie w mx player. Tzn ustawimy mx jako zerwnętrzny odtwarzacz wszystko hula.

Tyle że nie da się tego ustawić na stałe tylko zawsze potem nam przywraca.

Pojawiła się też ciekawa strona

http://www.xbmcandroid.com/

Na aliexpres znalazłem rii klona rikomagic.

Cena puki co cena też wysoka 60$

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Rii-2-4G-Mini-Wireless-Keyboard-Air-Mouse-IR-Remote-Audio-for-PC-Android/863210672.html

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz.. znalazłem ci najtaniej są i po 72$

http://www.aliexpress.com/item/High-quality-Rii-2-4G-Mini-Wireless-Keyboard-Air-Mouse-IR-Remote-Audio-for-PC-Android/863210672.html

http://www.aliexpress.com/item/Hot-Rii-2-4G-Mini-Wireless-Keyboard-Air-Mouse-IR-Remote-Audio-for-PC-Android-TV/855710738.html

A mówiliście że ode mnie po 200 to drogo. I czarny oryginał.

W tym tygodniu dużo wolnego to w końcu może nakręce te klawiatury.

I trzeba uważać jak z ipazzportami. Bo też są z ir pilotem i bez.

Ipazzport z pilotem 30$ bez 18$ nawet.

Tu tak samo są po 49$ bez IR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia z nowek klawiurki.


Minusy:
A) materiały te same co ipazzport
Czyli rysujący się świecący jak psu plastik. Który za pół roku będzie zarysowany. W dodatku strasznie się palcujący.
I zrebrna ramka z łączeniami
b )nie otwiera się. Nadajnik jest w pudełku. Więc do baterii trzeba się będzie dobrać
c) można wyłączyć klawiaturę ale nie pilot
d)mikrofon skierowany w dół.
Lepiej by było do boku. Choć dzwięk jest ok.
e) Normalny kabel ładujący. Nie ma takiego fajnego jak w ipazzport
f)Brak podświetlenia.
g) Dioda jest niebieska z jednej i drugiejstrony a nic mnie tak nie wkurza. Na szczęście nie daje po oczach.
h) enter jednopoziomowy za to w normalnym miejscu w porównaniu do ipazzport.
i) audio nie działą z ICS
j)audio mocno je baterię. Zrobię test ale kilka h to max.

Plusy:
Wszystki inne wole podawać minusy :P
Np pozbycie się klawiszy F1 itd. I stworznie skrutów i specjalnych znaków przez FN.
FN z dwóch stron. Spacja też dwustronna. Czy intuicyjne miejsce klawiszy strzałek. Nie jak w rc11 i klonach.
Tak super klawiszy jeszcze nie widziałem. Są jak z kaszmiru. W ipazzporcie były fajne ale tutaj. Są naprawdę miłe dotyku. Morze być i to wada bo niektórzy lubią chropowate a nie śliskie klawisze.
Idealna wielkościowo. Naprawdę. Klawisze jak w rc11. A znacznie mniejsza. Maksymalnie wszystko upchane. A wielkosć to 15,6 *49,5 *10

Dla zainteresowanych foto
porownaniewielkosci.jpg
p1030188j.jpg
p1030189m.jpgp1030191y.jpg
p1030192y.jpg


Nie mam pojęcia jak w klawiaturze przełączać audio puki co trzeba w androidzie.

Mam dobrą i złą wiadomość.

Dobra taka że mam sterowniki do anda dla 9700. Czyli te wszystkie tanie karty za 15pln

Sam mam teraz 8szt :ph34r: Bo małe chińskie rączki pisały że ax. Ale dostałem sterowniki.

Zła NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA JAK JE WGAĆ. Plik w formacie TAR

Może wówczas działać 50Mbit. Bo na kompie działa.

http://chomikuj.pl/homman/KOMPUTERY+PROGRAMY+ITD/ANDROID/Sterowniki+LAN+android/9700_android.tar,2681742448.gz

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kolejnego klona mk808

Środek jest taki sam 0 rożnic.

Jedynie na obudowie pisze z drugiej strony TRONSMART

Opakowanie jest niebieskie z napisem TRONSMART.

Firmware to jakiś klon Finlessa opisany jako tronsmart i na początku jest logo producenta.

Firmware nie zachwyca.

www.tronsmart.com pisze mi na pudłku.

Natomiast co to klawiatury rikomagic. Producent pisze nowe firmware. W końcu ma dzwięk działać jak trzeba z możliwością przełączania.

Ja już ją polubiłem gdyby nie ten problem audio. A pilot jest wygodniejszy od mojej manty. Aku wytrzymało tydzień i nie ładowane więc nie jest tak źle.

p1030213wl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal na forum o adapterze ORYGINALNYM do WII

I jest w moim spisie. A ta podrobka kto to wie...

Jak chcesz to proboj ja czekam juz na wmiare pewne karty. Jakbeda sprzedam za 45pln z wysylka.

Uwazaj na dlink wersja a4 nie pasuje tez sie teraz sparzylem. A serii a1 i a2 nie spotkalem w pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

UWAGA POPRAWIAM WCZESNIEJSZY POST

ICS za nic nie chce na tym chodzić. Bo płyta jest z nowego roku.

Czyli jak każde mk 808 po styczniu.

Działą na pewno ICS 1.7c

Edytowane przez homman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero co zakupiłem mk808b i chciałem wpisać ukrytą sieć z szyfrowaniem, ale nie widzę takiej opcji w menu... Mógłby ktoś pomóc?

Czy mam szukać jakiejś aplikacji do łączenia się w takiej konfiguracji? Dodam, że gdy wyłączę w routerze "hide ssid", to łączę się bez problemu, ale chce żeby było po staremu :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja MK się zjarała, więc będzie po omacku....

1%20(1)(6).jpg

W prawym górnym rogu pionowe 3 kropki to opcje, a + to jak się domyślam dodawanie sieci o jakich piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam aki problem:

chcem sobie udostepnic siec za pomoca routera wi-fi ktory jest w tel Samsung Note 2 , niby mk siec widzi pelen zasiec a nie moge otworzyc zadnej strony, wyskakuje komunikat jak by wogole nie lapal internetu , co moge z tym zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...