Skocz do zawartości
armodrah

Skandaliczna ramówka kanałów typu Discovery

Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę "badania" już od miesiąca i dochodzę do wniosku, że słynne niegdyś stacje typu National Geographic, Discovery czy History są teraz przeznaczone dla ludzi z wodogłowiem, albo takich, którym fast-foody rozrzedziły mózg. Jeszcze kilka lat temu NG czy Discovery trzymał jakiś poziom, teraz, kiedy włączam stację widzę jakichś amerykańskich wytatuowanych krzykaczy, albo ludzi, którzy grzebią w śmieciach. No naprawdę, kiedy i jak do tego doszło, że z doskonałych programów przyrodniczych, z wieloma interesującymi dokumentami stacje te przerodziły się w stajnię kloacznych reality-show przeznaczonych dla publiki o najniższych wymaganiach.

Tu już nawet nie chodzi o tą skandaliczną ilość powtórek, tylko o to, że są to powtórki jakichś śmieciowych seriali typu reality.

Ramówkę kanału History można streścić w ten sposób:

Wojny magazynowe

Amerykańscy zbieracze

Gwiazdy lombardu

Łowcy UFO

x4

A o Amerykańskim chooperze i Pogromcach mitów to już nawet nie będę wspominał, bo te zjawiska można porównać jedynie do człowieka, który na jednym spotkaniu opowiada ten sam kawał kilkanaście razy, do tego zupełnie nieśmieszny.

Edytowane przez armodrah
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Discovery i kanałów z tej grupy to się zgodzę jak najbardziej, w kółko to samo i nie najwyższych lotów, ale co do National Geographic to się nie zgodzę, bardzo dużo jest tam dokumentów o wysokim poziomie i bardzo dobrej jakości (Megafabryki, Wielkie konstrukcje itp.).

Niestety ogólnie nic z tym nie zrobisz, jakie zapotrzebowanie taka i oferta programowa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuc do tego tych od chopperów (aż sie rzygać chce - ile można?), pogromcy mitów (wystarczyłby 1 odcinek na tydzien) i jeszcze kilka

Coraz rzadziej oglądam te kanały....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trudno się nie zgodzić.

Jeszcze kilka lat temu oglądałem dosyć często.

Teraz ... właściwie przestałem w ogóle :(

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście częściej sięgam po kanały BBC......To samo jakiś czas temu stało się z muzycznym MTV....teraz została tylko nazwa.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. BBC HD i BBC knowledge HD.

A tak ogólnie klient dostaje to za co płaci. Skoro płaci ok. 4x mniej niż w UK to i zawartość odpowiednia.

Polacy chcą taniej telewizji to taką dostają. To takie moje spostrzeżenia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pmcomp

A tu się z tobą nie zgodzę.

Co prawda nie wiem jak wyglądają te kanały w UK ale gdzieś w okolicy 2004 spędziłem kilka miesięcy w USA i oglądając tamtejszą TV stwierdziłem że ich wersja Discovery to jakiś śmietnik którego nie da się oglądać w przeciwieństwie do tego co mamy u nas. Niestety, minęło raptem kilka lat i do nas też zawitał ten sam chłam.

Reasumując , to co się stało z Discovery to nie kwestia wysokości abonamentu tylko równanie do ogólnego zidiocenia.

Edytowane przez Pizzojad
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie dla tych kanałów jestem abonentem C+ od 1999 roku. W zamian za ten staż dostałem propozycję podwyżki ceny abonamentu. I dość. Rezygnuję od lutego przyszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dorzuc do tego tych od chopperów (aż sie rzygać chce - ile można?), pogromcy mitów (wystarczyłby 1 odcinek na tydzien) i jeszcze kilka

Coraz rzadziej oglądam te kanały....

Ale cóż się dziwić. Producentom tychże kanałów zależy na oglądalności. Ramówka więc, musi być dostosowana do poziomu umysłowego widowni w krajach, gdzie oglądalność może być potencjalnie największa, czyli do statystycznego widza amerykańskiego. A który to widz jest przekonany, że zaangażowanie Amerykanów w w Iraku wynikało z faktu, że inaczej to Irakijczycy przekroczyliby granicę amerykańsko-iracką :-). Powaznie, widziałem gdzieś na TV takie badania i wypowiedzi Amerykanów. Więc naprawdę nie ma się co dziwić "inteligentnej" ramówce kanałów popularnonaukowych.

A wszystkim zdegustowanym tym stanem rzeczy, polecam film Idiokracja http://www.filmweb.pl/Idiokracja

:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też oddać - uczciwie - że jednak jakieś resztki dawnego Discovery wciąż są obecne. Mówie tu np o Zagadkach Wszechswiata z Freemanem, Ciekawość ..... Od czasu do czasu jest jeszcze na czyzm oko zawiesić :)

Kiedyś jednak (15 lat temu) mogłem spokojnie oglądać Discovery od dechy do dechy. Ale dziś już nie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby żart ale realnie tak jest. Jakby oglądalność im spadała to by coś z tym zrobili a tak... połowa tempogłowych chwali się w towarzystwie, że ogląda diskowery - czyli należy do elyty yntelektualnej - a że przestała by oglądać gdyby nie rozumiała, to programy robi się "niewymagające".

BBC Knowledge? Rany to dopiero szmira... 4 rózne topgiry w kółko.. kilka innych serii powtarzanych średnio raz w miesiącu. Zdarzają się pojedyncze pozycje, które są warte uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co elycie wykształcone, samoświadome społeczeństwo, panem et circenses!

Edytowane przez armodrah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się poco jeszcze podtrzymują takiego trupa jak kanał History Channel, ok, można narzekać na Discovery, ale na siłę da się tam jeszcze coś wybrać z masy chłamu, spójrzcie jednak na ramówkę History...

Wojny magazynowe

Amerykańscy zbieracze

Gwiazdy lombardu

Starożytni kosmici

Mud Man

co te durnowate programy typu reality show mają wspólnego z historią? przecież to już woła o pomstę do nieba; dla samego poczucie wstydu powinni tą kloakę zlikwidować i zakopać głęboko pod ziemią, albo przynajmniej zmienić nazwę stacji na SyfTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...