Skocz do zawartości
kristobal

X-files na bluray!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak donosi http://www.digitalbi...-to-blu-in-2013

w 2013 roku, możemy oczekiwać wydania na bluray serialu wszechczasów, czyli X-files ("Z Archiwum X").

Myślę, że to doskonały prezent na 20-lecie X-files!

Co prawda, pierwsze 4 sezony były dotąd prezentowane w aspekcie 4:3, ale jak wypowiada się operator, który filmował "Z Archiwum X" John Bartley, serial kręcony był pełna klatką, a następnie dopiero cropowany do 4:3 w etapie postprodukcji. Tak więc oryginalne taśmy pozwolą na 16:9 bez obcinania obrazu jak to np. stosowano przy remasteringu HD Janosika czy Stawki większej niż życie:

"John Bartley, ASC, the cinematographer on the first few seasons, says the show was composed for the standard TV aspect ratio of 4:3 but that they "protected for 16:9" (in other words, they got all the key action in the 4:3 standard TV frame, but the show was actually shot in widescreen -- the 4:3 image was cropped from the widescreen negative, in post production). That means that the shows actually exist in widescreen, and so could possibly be remastered and released in 16:9."

Edytowane przez kristobal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD wystarczy większości ............. a o wersji PL BD możesz zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet jeżeli jakimś cudem miała by się pojawić w PL, to zapewne w tradycyjnie promocyjnej cenie ca. 1.500 PLN za pakiet

zakładam, że w USA będzie za około 200-250 $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość, ale na wszystkie sezony sobie chyba trochę jeszcze poczekamy... postprodukcja była w SD więc jedynym słusznym rozwiązaniem jest powrót do negatywów i dorobienie efektów specjalnych, a to jest niestety czasochłonne więc zgaduję, że będą to wydawać sukcesywnie nie więcej jak 2 sezony w roku, ale jeśli rezultat końcowy będzie zbliżony do serialowego Star Trek TNG to zdecydowanie warto zaczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet jeżeli jakimś cudem miała by się pojawić w PL, to zapewne w tradycyjnie promocyjnej cenie ca. 1.500 PLN za pakiet

1.500zł za pakiet? Przecież to by było jak za darmo :hura: "Dynastia Tudorów" kosztowała około 300zł za sezon (wydali tylko dwa), a były tam 3 płytki. W przypadku "X-Files" płytek pewnie będzie z 6-7 tak jak w wydaniu DVD. Sezonów jest 9, więc jeżeli by się to u nas ukazało, to na cenę poniżej 3.000zł za całość nie ma co liczyć. No, ale to nam nie grozi, bo u nas i tak tego nie wydadzą :glare:

Edytowane przez Inuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcinków jest 203 , więc nawet 4 / 5 odcinków na płytę, to mamy 40 / 50 płyt Gdzieś Ty widział sezon 10-ty ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty widział sezon 10-ty ??? :)

Dobra, poprawiłem. Mam obie kinówki w jednym pudle i zagalopowałem się licząc, a pamięć też już nie taka jak kiedyś :blush:

Edytowane przez Inuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc oryginalne taśmy pozwolą na 16:9 bez obcinania obrazu jak to np. stosowano przy remasteringu HD Janosika czy Stawki większej niż życie:
Te seriale niestety skadrowano z 4:3 do 16:9 obcinając obraz to raz, a dwa Janosik nie przeszedł rekonstrukcji cyfrowej. :P

A co do X-files to może za 3-5 lat jak blu-ray się upowszechni i ktoś z dystrybutorów wpadnie na to by zrobić polską edycję choćby z napisami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś z dystrybutorów wpadnie na to by zrobić polską edycję choćby z napisami :)
Ktoś z dystrybutorów nazywa się Imperial i to on posiada prawa do dystrybucji Archiwum X. Jeśli Fox nie przygotuje wydania na Europę z napisami PL, możesz o tym zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że już dziś wiesz jak będzie się kształtować sytuacja na polskim rynku Blu-ray za 3-5 lat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, polskim dystrybutorem jednej z największych Amerykańskich wytwórni może zostać Monolith :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, polskim dystrybutorem jednej z największych Amerykańskich wytwórni może zostać Monolith :lol:

Szybko, wypluj te słowa, bo jeszcze wykraczesz :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna wyjśc dyrektywa UE, że jeśli film jest wydawany na terenie Europy, to na płycie muszą się znajdować napisy dla wszystkich państw członkowskich Unii. To by rozwiązało sprawę :) I już nie potrzebny byłby Imperial czy Monolith, chyba ze jako hurtownia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

zgadzam się ze swoim przedmówcą! Skoro Unia Europejska tak cudownie nami rządzie niech wprowadzi takową dyrektywę już przynajmniej na te napisy. Nie mam zamiaru kupować polskich bubli (choć niektóre są nieźle wydane) by znaleźć tam np: literówki, lub nieumiejętność odmiany rodzajów męskiego i żeńskiego przez lektora, bądź jego kiepski głos.

Co do samego X files to jest to cudowny pomysł i fajnie byłoby gdyby wydali całość sezonów w jakimś boxie. Myślę, że 4-5 płyty na sezon to nie jest dużo (wyszłoby 36-45 płyt). Tylko jaka cena?:-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie informuje, że mamy już oficjalną datę premiery ?

8 grudnia 2015.

6ee095440550947.jpg

55 płyt BD, AR 1.78:1, w pudle ma być ponoć miejsce na ten nowy projekt X-Files Revival.

Ceny póki co: £109.99 (zavvi), €140.46 (amazon.fr).

Szczegóły wydania tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie sobie przypomnieć.

Ten serial to wizytówka lat 90' ;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej nie w tegorocznym Black Friday, bardziej za 1-2 lata, chociaż tak czy siak jak to zwykle bywa pewnie sklepy jeszcze zejdą z marzą i ceny pre-order do grudniowej premiery polecą nieco w dół.

Ciekawy jestem jaką cenę Skandynawowie zaśpiewają, nie wiem czemu, ale serialowe box'y (szczególnie od HBO) są u nich zwykle wyraźnie tańsze niż reszta świata. Chyba za mało zarabiają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wydanie Blu-Ray, to już pewne że w Polsce serial "Z Archiwum X" na Blu-Ray nie wyjdzie bo Imperial jest daremny. Współczuję temu kto kupi zagraniczne wydanie bez polskich napisów i będzie dorabiał polskie napisy do wszystkich odcinków :o masakra. A jak komuś się zachce kopiować te płyty Blu-Ray i dorabiać polskie napisy to będzie podwójna masakra :o :o ! Ojejku już mnie głowa boli na samą myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwe, że X-Files pojawią się na BD w polskiej dystrybucji, ale pożyjemy zobaczymy.

Co do drugiego zdania to Grzegorz, coś u Ciebie ze zdolnościami manualnymi nie tak raczej ;)

Pobranie i rozpakowanie już zsynchronizowanych napisów do wydania Star Trek: TNG zajęło mi ok. 10 minut. To jest jakieś 180 odcinków, niewiele mniej niż ma X-Files. Wczytanie ich w trakcie oglądania na moim HTPC z napędem Blu-ray to jest chwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....A jak komuś się zachce kopiować te płyty Blu-Ray i dorabiać polskie napisy to będzie podwójna masakra :o :o ! Ojejku już mnie głowa boli na samą myśl.

Nic nie musisz kopiować, puszczasz odcinek bezpośrednio z płyty np. w MPC HD, wskazujesz ścieżkę z napisami PL i oglądasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...