Skocz do zawartości
Fantom

Mini recenzja mini komputera - MK808

Rekomendowane odpowiedzi

Pełno tego jest. Choćby MX Player. BSplayer też powinien chodzić.

MK808 całkiem dobrze radzi sobie z filmami i napisami.

Mówię oczywiście o odtwarzaniu sprzętowym.

Chociaż ja wszędzie odradzam MK jako podstawowy odtwarzacz video. To raczej jego dodatkowa funkcja.

Jako media player dużo lepiej radzą sobie dedykowane odtwarzacze (choćby eGreat którego można już kupić za około 70$).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem ma być orginalny Pad z Microsoftu w komplecie z odbiornikiem.Takie wynalazki jak podałeś w linku mogą nie mieć sterowników w MK. np taki(i chyba jedyny) http://allegro.pl/pa...2885222797.html

Pad chodzi bez problemów , więc nie musi byc oryginalny nadajnik odbiornik z Microsoftu.

Pozostaje kwestia gier kompatybilnych z padem z xboxa.

Ładna paczka jest uchwytna w pirackiej zatoce torrentowej , 400 Android Games Collection [PAID APPS ONLY]

testy dzisiaj wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ale niestety w moim Galaxy Note nie chcą chodzić napisy korzystając ze wspomagania HW mode.

Czy może ktoś faktycznie podłączyć i sprawdzić MK808 czy napisy będą działać w trybie HW mode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, ale niestety w moim Galaxy Note nie chcą chodzić napisy korzystając ze wspomagania HW mode.

Czy może ktoś faktycznie podłączyć i sprawdzić MK808 czy napisy będą działać w trybie HW mode?

Troszkę smęcisz. Pisaliśmy wielokrotnie, że chodzą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja Wi-Fi może polegać na:

a ) rozłączeniu punktów ANT i GND - jakieś 10 sekund z lutownicą

Takze mam problem z WiFi. Otworzylem mk808 i na plytce widze kabelki przylutowane do gnd i zwarte z ant. Tak, wiem ze nie moze laczyc sie gnd z ant ale pytanie dotyczy czegos innego : czy kabelek z jednej strony plytki i drugi przewod po drugiej stronie plytki maja byc przylutowane do gnd czy jakis z nich ma byc do ant ? Ktory gdzie ma byc przylutowany ?

pozdr. Mayster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kabelek z jednej strony plytki i drugi przewod po drugiej stronie plytki maja byc przylutowane do gnd czy jakis z nich ma byc do ant ? Ktory gdzie ma byc przylutowany ?

To są dwie różne antenki. Każda z nich traktujesz indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w swoim mk808 antenke polaczona przewodem gnd z ant a jak powinno byc prawidlowo aby lepiej dzialalo wi-fi ??? prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Fantoma:

1. podłączasz kamerke do usb włączasz od razu skypa i działa czy trzeba ją jakoś konfigurować?

2. czy jest jakiś program do obsługi kamerki na androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w swoim mk808 antenke polaczona przewodem gnd z ant a jak powinno byc prawidlowo aby lepiej dzialalo wi-fi ??? prosze o odp

Wszystko jest opisane w drugim temacie na forum.

Mam pytanie do Fantoma:

1. podłączasz kamerke do usb włączasz od razu skypa i działa czy trzeba ją jakoś konfigurować?

2. czy jest jakiś program do obsługi kamerki na androida.

1. Od razu działa. W zależności o typu kamery i firmware'u czasem jest potrzeba wpięcia kamery do wejścia OTG bo inaczej nie zadziała.

2. Wpisujesz w Android Markecie "camera" i dostajesz setki aplikacji.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz, znalazłem program test cam android .apk widzę obraz na ekranie jednak nie widzę się w skypie.

Spróbuje z kamerką z listy działających z androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym testowym programie kamera chodzi to powinna też chodzić w skypie.

Spróbuj zainstalować trochę wcześniejszą wersję Skype'a bo najnowsza ze sklepu nie chodzi najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, czy ktoś sprzedaje lub wie gdzie można by było kupić MK808 z wiarygodnego źródła.

Najlepiej aby ten komputerek miał zainstalowany działający firmware i poprawione wifi. Na allegro jest parę takich sztuk ale postanowiłem zapytać się Was - fachowców. Widziałem, że Fantom na początku miesiąca miał do sprzedania trzy sztuki , ale się niestety nie załapałem.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, czy ktoś sprzedaje lub wie gdzie można by było kupić MK808 z wiarygodnego źródła....

Kupowałem tuhttp://www.geekbuying.com i nie narzekam. Wifi działa mi na każdym sofcie, nie mam z tym problemu. Jedyne różnice w rożnych firmware to szybkość działania niektórych aplikacji (weeb.tv ,Youtube itp). Przesyłka też szybka (trwała ok 10 dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też kupowałem na geekbuying.com - wszytko ok - dastawa prawie m-c :(

co do ofert z allegro - źródła są podobne :)

trzeba jedynie uważać żeby nie kupić na allegro a wysyłka będzie i tak z Chin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam sie do kupna mk808b ale szperajac po necie zauwazylem konkureta o nazwie UHOST co radzicie jako znawcy ktory lepszy czy poczekac dozbierac i kupic GK802 a moze calkiem inny model polecacie ?

Edytowane przez zokel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przymierzam sie do kupna mk808b ale szperajac po necie zauwazylem konkureta o nazwie UHOST co radzicie jako znawcy ktory lepszy czy poczekac dozbierac i kupic GK802 a moze calkiem inny model polecacie ?

Nie jestem jakims tam znawca tematu ale UHOST (model U1S - bo chyba o nim piszesz?) ma chip AllWinner A10, a ten chyba jest gorsiejszy od RockChip RK3066.

witam, mam pytanie, czy ktoś sprzedaje lub wie gdzie można by było kupić MK808 z wiarygodnego źródła.

http://hdtvpolska.com/topic/29462-mk808-mini-recenzja-wersja-2/page__st__1120#entry297285

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nabyłem to cacko przyznam że jestem pod wrażeniem szybkości i możliwości.

Mam problem z aplikacją Next Plus, loguję się na darmowe dane (do testowania) i audio OK a video tylko kolorowe paski, czy komuś na mk808 chodzi ta aplikacja? może jakieś kodeki należy dograć?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Własnie pojawił się dwurdzeniowy model Cabletech-a, URZ0350:

http://www.sklep.lechpol.pl/towar/urz0350/cabletech-smart-tv-android-dongle-dual-core-rk3066-przystawka-do-telewizora-z-systemem-android/11845

Warte to coś?

Przy okazji, jeśli ktoś chciałby okazyjnie wyrwać nówkę URZ0193 to tutaj są szanse:

http://allegro.pl/nowy-cabletech-smart-tv-android-4-0-dongle-urz0193-i3032974805.html

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o podpowiedź jak połączyć ten mini pc z komputerem, aby np. zainstalować sterowniki do adaptera karty sieciowej, próbowalem poprzez kabel usb z zasilania, komp nie widzi urządzenia, jak wogóle dostać się do niego przez kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie peendrive. Cos tam możesz przygotować sobie na komputerze, sa opisy tu na forum jak to ugryźć i wgrać taki rom, modyfikację. CWM daje jeszcze dodatkowe możliwości, tyle że zip również trzeba przygotować na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie kupiłem mk808 na geekbuying. Dostałem wersję w niebieskim opakowaniu z napisem TRONSMART - zdziwiłem się bo na zdjęciach w sklepie było zielone - gdzieś doczytałem, że bebechy są te same. Okazało się, że na moim TV (sony bravia) nie ma obrazu - próbowałem na innych TV i na niektórych działa znakomicie. Sony obsługuje Full HD 1920x1080 - mimo to nie działa.

Czy jest jakiś sposób, aby mój tv wyświetlał obraz ? Czytałem o różnych wersjach oprogramowania, ale pogubiłem się już. Oryginalnie miałem wgrany Android 4.2.2 Chińczyki pisali abym zrobił downgrade. Zrobiłem do 4.1.1 ale również nie działa na sony - na innym działa poprawnie

Zastanawiam się również nad kablem Hdmi - czy może mieć wpływ na to, że Sony nie wyświetla obrazu?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz ktoś pisał o takim przypadku i zrobił zwrot.

Tronsmart mk808 = mk808 po paź 2012.

Tronsmarta mk808b nie miałem.

Jeśli ten 1 wgraj finlessa 1.7 i ma śmigać.

A problemem w takim przypadku na 99% jest odświeżanie.

TAK OBSTAWIAM jw nigdy takiego przypadku nie miałem.

Po prostu twój tv na hdmi obsługuje np tylko 60Hz.

Mk standardowo ma 50Hz.

Wiec przestaw na innym tv.

Poza tymi 2 rzeczami nic nie zrobisz.

Jw nie myśl za dużo tylko instrukcja tv w dłoń. I powód się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, jednak finless 1.7 nie pomogł. 60Hz też ustawiłem.

Zabrałem się za instrukcję i mam kolejne pytanie:http://imageshack.us/photo/my-images/27/ua0n.gif/

Czy uda się ustawić gdzieś, aby urządzenie uruchamiało się w jednej z powyższych rozdzielczości - jeśli tak to jak to ustawić?

Edytowane przez Goz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jedno wyjść ... pójść do kolegi który ma inny TV.

Bo twój rzeczywiście nie nie akceptuje częstotliwości 50Hz.

Pojęcia nie mam jak zmusić inaczej MK do jej zmiany bez grzebania w ustawieniach.

Musisz znaleźć TV który nie ma takich ograniczeń. Tam sobie przestawisz na 60Hz i będziesz mógł wrócić do domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...