Skocz do zawartości
WuWu

Nagrywanie programów za cyfrowej TV i przegrywanie ich na DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybaczcie, jeśli to nie tutaj, albo temat dziwny, ale ja się nie znam.

Do tej pory wszystko było jasne. Nagrwarka, kabelek antenowy wchodził do nagrywarki HDD/DVD a z niej do TV.

Programowałem, co i kiedy chce nagrać i się nagrywało. Jak się spodobało, to przegrywałem na płytkę.

Teraz będzie cyfrowa TV w kablu.

Co trzeba mieć, aby nadal mieć to, co się miało i ile to będzie kosztowało?

Pozdrawiam

WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje:

- twój TV ma opcje nagrywania programów na podłączony dysk twardy lub pendrive - ale jeśli o to pytasz to zapewne nie ma :)

- zakup zewnętrznego tunera DVB-T który ma opcję nagrywania (na allegro pełno tego, ceny sensownego sprzętu już od 90-100zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trzecia opcja, podpięcie w/w tunera do posiadanej już nagrywarki uwzględniając to, że nagrywarka ustawiona na AV i tunerem wybierane kanały (oglądasz co nagrywasz).

Wtedy jest możliwość wypalenia na dvd nagranego materiału ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiem.

Mój telewizor nie ma żadnej mozliwości nagrywania, a tuner ma w sobie. Poza tym konieczność włączenia telewizora, aby coś nagrać jest diametralnie odległe od oczekiwań.

Nagrywarka ma nagrywać, jak mnie nie ma, albo ogladam co innego.

Jednak, jak rozumiem, nie istnije urządzenie takie jak dotychczasowa nagrywarka HDD/DVD, tylko w wersji dla telewizji cyfrowej?

Spodziewałem się, że telewizje "cyfrową" będe nagrywał w "cyfrowej" nagrywarce, z "cyfrową" jakością - cokolwiek ta "cyfrowość" znaczy. Ja oczekuje tylko lepszej jakości obrazu i możlwości wycięcia reklam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiem.

Mój telewizor nie ma żadnej mozliwości nagrywania, a tuner ma w sobie. Poza tym konieczność włączenia telewizora, aby coś nagrać jest diametralnie odległe od oczekiwań.

Nagrywarka ma nagrywać, jak mnie nie ma, albo ogladam co innego.

Jednak, jak rozumiem, nie istnije urządzenie takie jak dotychczasowa nagrywarka HDD/DVD, tylko w wersji dla telewizji cyfrowej?

Spodziewałem się, że telewizje "cyfrową" będe nagrywał w "cyfrowej" nagrywarce, z "cyfrową" jakością - cokolwiek ta "cyfrowość" znaczy. Ja oczekuje tylko lepszej jakości obrazu i możlwości wycięcia reklam.

Cyfrowa telewizja z kabla zapewne zaproponuje Ci urządzenie za pomocą którego tę cyfrową telewizję oglądał bedziesz, bo zakładam że twój TV tunera cyfrowego nie ma.

Jeżeli tak to większość taki urządzeń ma albo wbudowany dysk albo też ma możliwość rozbudowy o dysk i nagrywania, więc co do możliwości nagrywania to funkcjonalność powinna Ci pozostać (ustawiasz nagrywanie i się nagrywa a później oglądasz kiedy chcesz).

natomiast co do zgrywania no to już jest większy problem bo raczej do nagrań na dysku się nie będziesz mógł dobrać, pozostaje więc podłaczyc nagrywarkę i przegrywać z jednego na drugie, albo też zainwestować w bardziej zaawansowany odbiornik telewizji cyfrowej który bedzie mógł również obsługiwać nagrywarkę DVD i wtedy problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowa telewizja z kabla zapewne zaproponuje Ci urządzenie za pomocą którego tę cyfrową telewizję oglądał bedziesz, bo zakładam że twój TV tunera cyfrowego nie ma.

Toć właśnie napisałem, że ma wbudowany "w sobie". Jednak facet od Toy powiedzial, że i tak muszę mieć=kupić ich dekoder, bo *******. On na dysk i tam mogę sobie nagrywać, ale o archiwizowaniu muszę zapomnieć. Na pytanie, co jeśli się zapełni, wzruszył ramionami.

Jeżeli tak to większość taki urządzeń ma albo wbudowany dysk albo też ma możliwość rozbudowy o dysk i nagrywania, więc co do możliwości nagrywania to funkcjonalność powinna Ci pozostać (ustawiasz nagrywanie i się nagrywa a później oglądasz kiedy chcesz).

To mnie na nic. Równie ważna jest funkcja zgrywania na płytę!

natomiast co do zgrywania no to już jest większy problem bo raczej do nagrań na dysku się nie będziesz mógł dobrać, pozostaje więc podłaczyc nagrywarkę i przegrywać z jednego na drugie, albo też zainwestować w bardziej zaawansowany odbiornik telewizji cyfrowej który bedzie mógł również obsługiwać nagrywarkę DVD i wtedy problem z głowy.

Nie, bo najpierw chce zobaczyć i dopiero po tym uznaję, że coś chce zachować=zgrać na DVD.

Chyba sie nie rozumiemy. :-(

Dlaczego nowoczesna technka pozbawia mnie możliwości, jaką dawała "stara"?

Czy to ma być postęp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomieszanie z poplątaniem.

Co znaczy facet z Toy'a (to jakaś telewizja kablowa?) powiedział że nic sobie nie nagrasz?

Mówimy o ogólnodostępnych programach nadawanych przez telewizje publiczne czy o kablówce z programami płatnymi?

Urządzenia takie jak zewnętrzny tuner DVB-T umożliwiają nagranie i późniejsze obejrzenie filmów/programów z naziemnej telewizji cyfrowej. Czyli takich z anteny.

Do takiego tunera będziesz mógł podłączyć swoją nagrywarkę DVD bez problemu.

Ztym, że nie oczekuj nagrywania w wysokiej jakości programów HD (np. TVP1/2 HD) bo twoja nagrywarka DVD nie potrafi nagrywać w takiej jakości.

Jeśli korzystasz z jakiejkolwiek kablówki z płatnymi programami to jesteś zdany na swojego kablówkowego dostawcę.

Boję się że mieszasz kilka pojęć na raz bez zrozumienia o co w tym wszystkim chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tv kablową Toya to masz na razie w kablu analogową tv, podpinasz do nagrywarki kabel, ustawiasz kanały i masz możliwość ustawiać i nagrywać kiedy chcesz, tak??

Pewnie proponują Ci tv cyfrową która wymaga już zewnętrznego dekodera, który ma dysk i możesz nagrywać ale bez możliwości zgrania materiału, ale zawsze możesz podpiąć nagrywarkę do dekodera i ustawiając wejście AV w nagrywarce nagrywać akurat to co oglądasz i tv nie musi być włączony tylko dekoder i nagrywarka. Potem usuwasz reklamy i wypalasz na dvd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od początku rozumiałem koledze proponują cyfrową kabłówkę a to oznacza DVB-C a nie DVB-T które jest używane w naziemnej cyfrówce.

Teraz pytanie czy kolego TV ma tuner DVB-T co w chwili obecnej muszą mieć wszystkie telewizory czy też posiada dodatkowo tuner DVB-C (co obowiązkowe nie jest).

Następna sprawa, sygnał w kablówce może być zakodowany i wtedy potrzebny jest dodatkowy sprzęt kóry ten sygnał rozkoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak precyzji i bardzo dziekuje za cenne uwagi.

Pytanie spowodowane jest awarią dotychczasowej nagrywarki DVD. Mam wybór: naprawiac stare, czy kupic nowe.

Ja jestem podpięty do sieci TOYA - kablówki i jak do tej chwili korzystam z telewizji analogowej. Jednak zapowiadają, w pewnej perspektywie, wyłączenie sygnału analogowego. Rzeczony przedstawiciel TOYA radził dekoder cyfrowy z dyskiem, ale jak twierdził, mogę nagrywać do czasu zapełnienia dysku, ale potem muszę kasować.

Mogę za kilkaset złotych kupić po prostu nowa nagrywarkę DVD, ale chciałem wiedzieć, czy istnieją urządzenia tego typu, przystosowane do telewizji cyfrowej.

Chce zaprogramować nagranie dowolnego programu, bez włączania telewizora, a nagrany film obejrzeć w wolnej chwili i móc zachować go na płycie.

Pozdrawiam

WW

Edytowane przez WuWu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WuWu wszystkie kablówki i platformy satelitarne mają swoje dekodery, które podpinasz do tv, są wyjątki oferujące moduły CI ale to inna sprawa.

Nie ma nagrywarki, która nagrała by cyfrowy program z kablówki, możesz tylko nagrać albo na dysk dekodera jak Ci proponował przedstawiciel, ale zawsze możesz podpiąć starą nagrywarkę do scarta w dekoderze i nagrywać kanał, który akurat oglądasz. Programujesz pobudkę w dekoderze (jeśli taka opcja jest) i nagrywarkę ;)

Ale czy Toya oferując cyfrową nie umożliwia mieć i analoga? Bo nie jest powiedziane, że kablówki w przyszłym roku wyłączą tv analogową wraz z wyłączeniem naziemnej analogowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też na przykład kupić Dreamboxa albo VU i do nich dołozyć tyner DVB-T, DVB-C, jeżeli kanały beda kodowane a operator będzie dawał kartę to wpinasz moduł CI i spokojnie dekodujesz a dysk jaki włożysz do środka to już Twój wybór, do tego możesz z takiego odbiornika zgrawać to co Cię interesuje nia komputer za pomocą sieci lub na dysk USB , obrobić na kompie i nagrać, ewentualnie podłączyć nagrywarkę i bezpośrednio z poziomu odbiornika wypalić.

Wszystko to niestety inwestycja kilku tysięcy złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek,

To nie takie proste z tym dreambox'em.

Wiele zależy od tego czy kablówka daje możliwość korzystania z nmodułów - sama udostępnia takowe albo stosuje system kodowania który pójdzie na modułach dostępnych w sklepie.

Jeśli jednak np parują karty z odbiornikami to d..a zbita. Może też być tak że mają system kodowania który nie wykorzystuje kart i wtedy tez można sobie dreama w buty wsadzić żeby być wyższym bo do niczego innego się nie przyda.

@WuWu

Masz właściwie 4 opcje:

1. Kupujesz nową nagrywarkę taką jak dotychczas i olewasz na razie transmisję cyfrową. Mało przyszłościwe ale jest spora szansa że jeszcze parę lat tak pociągniesz zanim ci kablówka całkiem wytnie sygnał analogowy.

2. Kupujesz nową nagrywarkę taką jak dotychczas i podpinasz ją do wyjcia dekodera z twojej kablówki. Niezbyt wygodne ale da się używać - musiałbyś pilnowac żeby dekoder z kablówki był włączony na kanał który chcesz nagrywać , i do tego nie mógłbyś w tym czasie oglądać innego programu z dekodera

UWAGA: istnieje możliwość że sygnał analogowy wychodzący z dekodera kablówki będzie zabezpieczony przed nagrywaniem i twoja nowa nagrywarka może odmówić współpracy

3. Kupujesz nową nagrywarkę taką jak dotychczas a od kablówki bierzesz dekoder z dyskiem. Nagrywasz sobie na dysku dekodera , a kiedy chcesz coś zarchiwizować to podpinasz nagrywarkę pod analogowe wyjście dekodera i jazda.

UWAGA: patrz p.2

4. Dowiadujesz się w kablówce czy istnieje możliweść korzstania z własnego dekodera DVB-C ( kablówka w takim przypadku dawałaby ci kartę ii ewentualnie moduł CI). Jeśli jest taka opcja to kupujesz odpowiedni dekoder z możliwością nagrywania na podpięty dysk i jesteś w domu bo takie nagrania zazwyczaj można przenieść na komputer i wypalić na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki jeszcze raz wszystkim za odpowiedz.

Co prawda fachowych nazw urządzeń nie rozumiem, ale już zacząłem się dokształcać, co to jest.

Niemniej jestem głęboko rozczarowany „cyfrówką”, bo jak widać, generuje mnóstwo problemów, nic mi praktycznie nie dając w zamian. Nagrywanie tego, co się ogłada, to uwstecznienie!

Jedyna nadzieja, że sygnał analogowy jeszcze przez jakiś czas pozostanie dostępny a w międzyczasie pojawią się stosowne urządzenia.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za poświecony czas i podzielenie się wiedzą.

Dziękuje i pozdrawiam.

WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek,

To nie takie proste z tym dreambox'em.

Wiele zależy od tego czy kablówka daje możliwość korzystania z nmodułów - sama udostępnia takowe albo stosuje system kodowania który pójdzie na modułach dostępnych w sklepie.

Jeśli jednak np parują karty z odbiornikami to d..a zbita. Może też być tak że mają system kodowania który nie wykorzystuje kart i wtedy tez można sobie dreama w buty wsadzić żeby być wyższym bo do niczego innego się nie przyda.

Wiem że nie jest proste, dlatego napisałem "jeżeli operator będzie dawał kartę" co do parowania to tez jest do rozwiązania bo karta może być sparowana z modulem CI (kiedyś zdaje się takie rozwiązanie stosował Polsat) i moduł w odbiorniku spokojnie wszystko zdekoduje.

Oczywiście zawsze może być tak że probider nie zgodzi się na stosowanie sprzętu innego niż jego no i wtedy "du..a blada".

Ja niestety po długiej i nierównej walce z kablówką o nazwie Multimedia dałem sobie spokój z kablówkami, przenisołem się na satelitę, zaopatrzyłem w Dreama własnie i mam święty spokój.

Owocnej walki życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przeniesienie się na satelite rozwiaże problem?

Mógłbyś takie rozwiązanie w miare prostymi słowami opisać?

Szczerze mówiąc, jakbym miał możliwośc rezygnacji z TOY, to z dziką rozkoszą bym to zrobił.

Pozdrawiam

WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Tak jak już wcześniej napisałem potrzebujesz odbiornik satelitarny pracujący w oparciu o Linuxa (Dreambox, VU i pare innych) do takiego odbiornika możesz zamontować dysk lub podłaczyć dysk zewnętrzny (USB, albo nawet po sieci), da to Ci możliwość swobodnego nagrywania.

Jeżeli odbiornik będzie dysponował więcej niż jednym tunerem to nawet możliwośc jednoczesnego nagrywania i oglądania czegoś innego (w przypadku jednego tunera taka możliwośc też istnieje ale lista kanałów które możesz oglądać zawęża się do kanałów nadawanych z tego samego transpondera z którego nagrywasz).

Kwestia nagrywania na płyty też juz jest w miare prosta, możesz taki materiał zgrać na PC i tam już go obrobić tak jak chcesz i wypalić, możesz też nagrać go z poziomu odbiornika jeżeli podłączysz do niego nagrywarkę i zainstalujesz oprogramowanie do nagrywania.

To tyle na krótko i mam nadzieje w miarę prosto.

Niestety w tym wszystkim jest mały haczyk.

Bezproblemowo można na tego typu odbiornikach oglądać programy Cyfry, Polsat pruje swoje karty z odbiornikami i trzeba łamać zabezpieczenia żeby oglądac na innym odbiorniku niż dawanym przez Polsat, Co telewizji N to tu sytuacja jest wogóle niejasna bo oficjalnie nie da się na innym sprzęcie niż sprzęt operatora a nieoficjalnie chodzą jakieś pogłoski że się da ale osobiscie nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Dokładnie o to mi chodziło.

Jak wynika z całego wątku, wypalanie płyt trzeba przenieść na komputer.

Trudno.

I niech ktoś powie, że postęp techniki jest dla dobra ludzi. :fuck_na:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie "ochrona dóbr intelektualnych" nie było by problemów.

Wszystko wynika z różnego rodzaju zabezpieczeń ochrony treści emitowanych filmów/programów.

Technicznie nie ma kompletnie żadnego problemu aby w prosty sposób nagrywać i odtwarzać co i jak się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje.

Przyszło mi do głowy, że natura nie znosi próżni.

Zatem, muszą istnieć urządzenia, które umożliwiają zwykłym ludzim ułatwianie sobie życia w "cyfrowej" żeczywistości.

Trzeba ich tylko znależć.

Może ktoś wie, gdzie ich szukać?

Pozdrawiam

WW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeden z kolegów napisał tutaj że skoro ma się wbudowany w nowym telewizorze dekoder i nagrywarkę DVD można ja podpiąc kablem euro i nagrywac oglądając to co sie zapisuje. Tak zrobiłem i owszem - sama nagrywarka (Panasonic DMR EH 58 - analog) nie nagrywała np: TVP1HD a po podpięciu tak, ale jakość nie poprawiła sie zbytnio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywarka DVD nagrywa w rozdzielczości SD (czy też inaczej mówiąc z rozdzielczości PAL). Czyli 720x576.

Nie nagrasz za jej pomocą programów w rozdzielczości HD i koniec.

Poza tym nawet to co nagrywasz z TV jest poddane ponownej rekompresji (MPG-2) i jakość może się jeszcze zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie nagram w jakości HD (To normalne) To że nagrywarka nagrywa w SD (Też wiem) ale podobno (Jak wyżej ktos napisał) mozna nagrywać poprzez dekoder tv w jakośc cyfrowej (No może pseudo-cyfrowej ale jednak lepszej niz SD) - pytanie tylko po co skoro jakosc sie nie zmienia? - chyba że się myle i tego nie dostrzegam???? Nie lepiej od razu wykorzystać nagrywanie przez nagrywarkę DVD? Po co podłączać, oglądac to co sie nagrywa, programować TV (bardziej skąplikowanie niż programowanie nagrywarki DVD)

Cytat1: M4co: Napisany 10 październik 2012 - 12:45

Jest trzecia opcja, podpięcie w/w tunera do posiadanej już nagrywarki uwzględniając to, że nagrywarka ustawiona na AV i tunerem wybierane kanały (oglądasz co nagrywasz).

Wtedy jest możliwość wypalenia na dvd nagranego materiału

Cytat2: Jasiek 31: Cyfrowa telewizja z kabla zapewne zaproponuje Ci urządzenie za pomocą którego tę cyfrową telewizję oglądał bedziesz, bo zakładam że twój TV tunera cyfrowego nie ma.

Jeżeli tak to większość taki urządzeń ma albo wbudowany dysk albo też ma możliwość rozbudowy o dysk i nagrywania, więc co do możliwości nagrywania to funkcjonalność powinna Ci pozostać (ustawiasz nagrywanie i się nagrywa a później oglądasz kiedy chcesz).

natomiast co do zgrywania no to już jest większy problem bo raczej do nagrań na dysku się nie będziesz mógł dobrać, pozostaje więc podłaczyc nagrywarkę i przegrywać z jednego na drugie

Cytat3: Pizzojad: 3. Kupujesz nową nagrywarkę taką jak dotychczas a od kablówki bierzesz dekoder z dyskiem. Nagrywasz sobie na dysku dekodera , a kiedy chcesz coś zarchiwizować to podpinasz nagrywarkę pod analogowe wyjście dekodera i jazda.

To nie daje nam możliwości nagrywania cyfrowego tylko zgrania na DVD, ale standardowa nagrywarka DVD tez nam to daje!

Nurtuje mnie to że masa ludzi jakoś jednak radzi sobie z nagrywaniem w jakości cyfrowej wprawadzając to np: do sieci - jak, skąd?

Edytowane przez Vierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie nagram w jakości HD (To normalne) To że nagrywarka nagrywa w SD (Też wiem) ale podobno (Jak wyżej ktos napisał) mozna nagrywać poprzez dekoder tv w jakośc cyfrowej (No może pseudo-cyfrowej ale jednak lepszej niz SD) - pytanie tylko po co skoro jakosc sie nie zmienia? - chyba że się myle i tego nie dostrzegam???? Nie lepiej od razu wykorzystać nagrywanie przez nagrywarkę DVD? Po co podłączać, oglądac to co sie nagrywa, programować TV (bardziej skąplikowanie niż programowanie nagrywarki DVD)

Cytat1: M4co: Napisany 10 październik 2012 - 12:45

Jest trzecia opcja, podpięcie w/w tunera do posiadanej już nagrywarki uwzględniając to, że nagrywarka ustawiona na AV i tunerem wybierane kanały (oglądasz co nagrywasz).

Wtedy jest możliwość wypalenia na dvd nagranego materiału

Cytat2: Jasiek 31: Cyfrowa telewizja z kabla zapewne zaproponuje Ci urządzenie za pomocą którego tę cyfrową telewizję oglądał bedziesz, bo zakładam że twój TV tunera cyfrowego nie ma.

Jeżeli tak to większość taki urządzeń ma albo wbudowany dysk albo też ma możliwość rozbudowy o dysk i nagrywania, więc co do możliwości nagrywania to funkcjonalność powinna Ci pozostać (ustawiasz nagrywanie i się nagrywa a później oglądasz kiedy chcesz).

natomiast co do zgrywania no to już jest większy problem bo raczej do nagrań na dysku się nie będziesz mógł dobrać, pozostaje więc podłaczyc nagrywarkę i przegrywać z jednego na drugie

Cytat3: Pizzojad: 3. Kupujesz nową nagrywarkę taką jak dotychczas a od kablówki bierzesz dekoder z dyskiem. Nagrywasz sobie na dysku dekodera , a kiedy chcesz coś zarchiwizować to podpinasz nagrywarkę pod analogowe wyjście dekodera i jazda.

To nie daje nam możliwości nagrywania cyfrowego tylko zgrania na DVD, ale standardowa nagrywarka DVD tez nam to daje!

Nurtuje mnie to że masa ludzi jakoś jednak radzi sobie z nagrywaniem w jakości cyfrowej wprawadzając to np: do sieci - jak, skąd?

Tylko w rozwiązaniu o którym ty mówisz dodatkową utratę jakości obrazu powoduje to że sygnał ze źródła jest przekształcany na PAL żeby twoja nagrywarka mogła je odczytać i ponownie skompresować do MPEG-2 który jest formatem zapisu na płytach DVD, każda dekompresja i ponowna kompresja spowoduje pogorszenie jakości, po pierwsze właśnie przez przetwarzanie obrazu przez urządzenia a po drugie bo algorytmy w urządzeniach mogą być lepsze lub gorsze.

To co ja proponowałem, czyli DREAMBOX właśnie te rekompresje pomija ponieważ nagrywany jest na dysk pełen strumień który jest wysyłany od nadawcy, później już na komputerze (albo wewnątrz urządzenia) możesz taki plik obrobić, usunąć to co zbędne, jeżeli nie będzie mieściło się na płycie rekompresować z parametrami przez Ciebie wybranymi (nagrywarka przeważnie będzie używała algorytmów zafiksowanych).

To tyle co miałem do dodania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...