Skocz do zawartości
misfit

Sherlock (2010) BBC

Rekomendowane odpowiedzi

14 października o godz 20:10 w Ale Kino premiera pierwszego odcinka, a jak komuś nie przeszkadza brak pl napisów to można wyrwać dwa pierwsze sezony na BD (niestety dźwięk tylko w Dolby Digital).

Jest to uwspółcześniona adaptacja przygód Sherlocka, luźno nawiązująca do opowiadań Doyle'a. Na każdy sezon przypadają trzy 90-cio minutowe odcinki, na razie powstały dwa sezony, kolejny jest planowany w przyszłym roku.

Filmowy Sherlock Guy'a Ritchie nie rzucił mnie na kolana, natomiast mini-serial BBC łyknąłem w jeden weekend i nie mogę się doczekać kolejnego sezonu... jak dla mnie najlepsza adaptacja Sherlocka jaką dane mi było zobaczyć - aktor grający Sherlocka jest po prostu genialny (reszta też niczego sobie, na plus - brytyjscy aktorzy), do tego rewelacyjny scenariusz I klimat, nawet oprawa dźwiękowa jak na serial jest niczego sobie. Środkowe odcinki obu sezonów są troszkę słabsze, ale i tak jest to wysoki poziom, który oglądało mi się z zaciekawieniem. Do tego świetny humor - w odcinku z Dominatrix dosłownie co chwilę chichotałem jak mała dziewczynka, aż rodzinka się na mnie dziwnie patrzyła... ;)

W jednym zdaniu - ZDECYDOWANIE POLECAM.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny serial, drugi sezon lepszy niż pierwszy :) Odcinek pierwszy drugiego sezonu, o którym pisze misfit, też mnie rozwalił :D Boski!

Cumberbatch w roli Sherlocka - fantastyczny, scenariusze odcinków bazują na oryginalnych opowiadaniach i są bardzo przemyślnie zaadaptowane.

Też gorąco polecam!

Natomiast amerykańska podróbka pt. "Elementary", która właśnie zadebiutowała - porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Expect the unexpected" - powiedzial Steven Moffet, scenarzysta I producent serii BBC Sherlock, zapowiadajac kontynuacje przygod pociesznej pary bohaterow. Tymczasem spodziewac mozemy sie, nowego, specjalnego odcinka, ktorego produkcje zapowiedziano na styczen 2015, zas kilka miesiecy pozniej, nakrecenia calej 4 serii. Miejsmy nadzieje, ze przyszloroczne plany zawodowe pary odgrywajacej glowne role, pozwola na spelnienie tego planu, a przede wszystkim, ze nowa seria bedzie lepsza od poprzedniej.

Zrodlem informacji jest wywiad radiowy, ale wrzucam zajawke na poparcie tego niusa.

http://www.cbsnews.com/news/sherlock-returning-with-new-special-for-season-4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowo. Bardzo lubię ten serialo-film bo przecież to mini filmy. Czekam : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny serial który u mnie w domu "spędzał" w niedzielę całą moja Rodzinkę wieczorem do wspólnego oglądania prze telewizorem - czekamy z niecierpliwością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kupieniu 3 sezonów Sherlocka w Empiku wstępne info z pudełka to 1080i 25fps dźwięk w każdym odcinku DTS-HD 5.1, lektor 5.1, brak info o napisach - mam nadzieję że są polskie. Dodatki takie same jak wersja UK, najważniejszy dla mnie - druga wersja pilota. Wkrótce więcej info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopię nieco temat

czy możecie potwierdzić, że sezony oferowane na polskim rynku nie posiadają napisów PL, tylko lektora?

na okładkach brak tego typu informacji, a ostatnio wyszła wersja zbiorcza z trzema sezonami w jednym pudełku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze skanów BDInfo i screenów menu na poral.eu widać, że są polskie napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Komplet zakupiony, potwierdzam napisy PL.

Również polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarta seria niestety przesunięta na 2017r. z uwagi na napięty grafik Cumberbatcha. Na pocieszenie jeszcze w tym roku otrzymamy specjalny odcinek świąteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was dobra wiadomosc.

Sherlock wrocil w specjalnym odcinku Abominable Bride. Spotkal sie prawdzie z Incepcja i zaczepil o Guya Richego, ale wazne, ze wrocil.

Nie wiem czy moge napisac, ze jest to najlepszy Sherlock. Z pewnoscia jest to najbardziej filmowy i najbardziej zabawny sposrod dotychczasowych. Zdradze Wam sekret - Moriarty is dead.

but he's back and we know what he'll do next. REDBEARD. Does it ring a bell?

Pikaboo ! ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panie Binary, podobał Ci się? ;)

IMO trochę chaotyczny, momentami nudnawy, ale ogólnie seans uważam za udany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heniek.

No przeciez napisalem od razu po seansie. U mnie 1-go puszczali. Wiecej nie wypadalo, bo przeciez nie chodzilo to zeby widzow zniechecac, ale wrecz przeciwnie. Niech sobie sami ocenia. Co mi sie nie podoba, moze sie podobac innym i co gorsza odwrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...