Skocz do zawartości
MicPrime_PL

Smużenie Philips 40PFL5507k/12

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz po pierwsze, czy masz wgranego najnowszego softa i do ps3 i do tv. Jeżeli to nie pomoże postaraj się poszperać w ustawieniach telewizora i troszkę pozmieniać. Może spróbuj włączyć/wyłączyć funkcje perfect motion rate. Pobaw się. Jeżeli już nic całkiem nie pomoże to napisz do pomocy technicznej philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na xbox 360, soft wczoraj wgrywałem najnowszy do TV 0.92.Sprawdzałem różne tryby obrazu, wszystkie Clear LCD, HD natural motion itp rzeczy mam wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj - jeżeli gdzieś znajdziesz w internecie - zainstalować starszego(wcześniejszego) softa do tv. Możliwe też, że coś poszło nie tak podczas instalacji, lub ten najnowszy soft ma z sobą jakieś usterki i wtedy to tylko wypada czekać na nowszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na xbox 360, soft wczoraj wgrywałem najnowszy do TV 0.92.Sprawdzałem różne tryby obrazu, wszystkie Clear LCD, HD natural motion itp rzeczy mam wyłączone.

Soft tu nic nie pomoże. Możesz go wgrywać kolejne 150 razy i nic się nie zmieni. To jest w 100% normalne zachowanie matrycy PVA/MVA. Które zresztą objawia się najbardziej na...? Kolorach szaro-ciemno-brudno buraczkowych, o czym pisałem już nie raz i nie dwa.

O popatrz, całkiem jak u Ciebie, dokładnie na tych kolorach to widać :).

A tak poważnie, nic z tym nie poradzisz, możesz przywalić kontrastem, żeby zmiany stanu ciekłych kryształów były mniej leniwe, gdyż będzie wtedy większa zmiana napięcia przy zmianie koloru. Ale wiele to ogólnie nie poprawi.

Chciałeś matrycę z niskim bezwzględnym poziomem czerni? No to masz, tyle że ma ona taki "drobny" skutek uboczny jak widać na filmie.

Trzeba było kupić coś na IPSie do grania. Czas reakcji, w funkcji koloru, byłby bardziej liniowy, przez co efekt smużenia byłby mniej widoczny.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien,że masz matryce Samsunga???.Do tego modelu montowana też jest matryca -LCD LK400D3LC (Sharp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co widać jak filmie, idealnie pasuje do typowych zachowań matryc Samsunga, nie wiem jak tam w Sharpie, ale być może jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien,że masz matryce Samsunga???.Do tego modelu montowana też jest matryca -LCD LK400D3LC (Sharp)

Tak, w modelu 40' montowane są LK400D3LC (Sharp) a także LTA400HV (Samsung).TV kupiłem po przeczytaniu wielu znakomitych recenzji, wszędzie był testowany model z matrycą sharp.W teście na digitalversus napisali że tv ma znakomity czas reakcji "Responsiveness is above average too. We measured the average ghosting time at 10.5 ms, placing the PFL5507H just behind plasma TVs, which lead the way in this field".Jakość obrazu, wykonanie jest super, tylko smużenie jest piętą achillesową tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft tu nic nie pomoże. Możesz go wgrywać kolejne 150 razy i nic się nie zmieni. To jest w 100% normalne zachowanie matrycy PVA/MVA. Które zresztą objawia się najbardziej na...? Kolorach szaro-ciemno-brudno buraczkowych, o czym pisałem już nie raz i nie dwa.

O popatrz, całkiem jak u Ciebie, dokładnie na tych kolorach to widać :).

A tak poważnie, nic z tym nie poradzisz, możesz przywalić kontrastem, żeby zmiany stanu ciekłych kryształów były mniej leniwe, gdyż będzie wtedy większa zmiana napięcia przy zmianie koloru. Ale wiele to ogólnie nie poprawi.

Chciałeś matrycę z niskim bezwzględnym poziomem czerni? No to masz, tyle że ma ona taki "drobny" skutek uboczny jak widać na filmie.

Trzeba było kupić coś na IPSie do grania. Czas reakcji, w funkcji koloru, byłby bardziej liniowy, przez co efekt smużenia byłby mniej widoczny.

Czy na wszystkich matrycach PVA bedzie tak samo smużyć hmm, wydaje mi sie ze nie do końca, jedne jak widać smużą mocniej, a są i takie na których efekt ten jest naprawdę mały, do tego dochodzi jeszcze różna elektronika telewizora/monitora, z reguły MVA wypadają tu najgorzej.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W teście na digitalversus napisali że tv ma znakomity czas reakcji "Responsiveness is above average too. We measured the average ghosting time at 10.5 ms, placing the PFL5507H just behind plasma TVs, which lead the way in this field".Jakość obrazu, wykonanie jest super, tylko smużenie jest piętą achillesową tego TV.

No i tu mamy problem, bo nie ma czegoś takiego jak jeden czas reakcji, te 10,5ms to średnia dla wszystkich składowych kolorów. Podczas gdy niektóre przejścia tonalne, w tego typu matrycy dają czas reakcji na poziomie 2m, to niestety są też takie, które dają pomiar czasu na poziomie kilkudziesięciu milisekund. Te 10,5 ms to tak jak w dow[beeep]ie o statystyce, statystycznie pies z właścicielem na spacerze, mają średnio po 3 nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na wszystkich matrycach PVA bedzie tak samo smużyć hmm, wydaje mi sie ze nie do końca, jedne jak widać smużą mocniej, a są i takie na których efekt ten jest naprawdę mały, do tego dochodzi jeszcze różna elektronika telewizora/monitora, z reguły MVA wypadają tu najgorzej.

A to niekoniecznie, właśnie MVA mogą mniej smużyć. Smużenie wzrasta wraz z żyłowaniem najniższego możliwego do osiągnięcia poziomu czerni, co jest akurat domeną odmiany matryc MVA produkowanych przez Samsunga, czyli matryc PVA. Głęboka możliwa do osiągnięcia czerń, czyli lepsze przysłonięcie źródła światła, ale coś za coś, w zamian mamy większe smużenie przy niektórych przejściach kolorystycznych.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było kupić coś na IPSie do grania. Czas reakcji, w funkcji koloru, byłby bardziej liniowy, przez co efekt smużenia byłby mniej widoczny.

Sławku, IPS niewątpliwie bardziej liniowy, ale czasy reakcji wyższe więc jesteś pewien że w grach lepiej się spisze? Jak robiliśmy test 4 TV to IPS LG wyglądał dosyć niewyraźnie w ruchu.

Nie spotkałem się do tej pory z PFL5507/k opartym o matrycę Sharpa. Dziś kalibrowałem 46", więc indeed matryca Samsunga zgodnie z danymi:

32PFL4**7-LCD LC320EUE (LG)

37PFL4**7-LCD LC370EUE (LG)

42PFL4**7-LCD LC420EUE (LG)

47PFL4**7-LCD LC470EUE (LG)

32PFL5**7-LCD LTA320HW (Samsung)

1.40PFL5**7-LCD LK400D3LC (Sharp)

2.40PFL5**7-LCD LTA400HV (Samsung)

46PFL5**7-LCD LTA460HW (Samsung)

55PFL5**7-LCD LTA550HW (Samsung)

32PFL6**7-LCD LC320EUF (LG)

37PFL6**7-LCD LC370EUF (LG)

42PFL6**7-LCD LC420EUF (LG)

47PFL6**7-LCD LC470EUF (LG)

55PFL6**7-LCD LC550EUF (LG)

40PFL7007-LCD LTA400HL (Samsung)

55PFL7007-LCD LTA550HQ (Samsung)

46PFL7007-LCD LTA460HQ (Samsung)

40PFL8007-LCD LTA400HL (Samsung)

46PFL8007-LCD LTA460HQ (Samsung)

55PFL8007-LCD LTA550HQ (Samsung)

46PFL9707-LCD LK460D3LC (Sharp)

60PFL9607-LCD LK600D3LB (Sharp)

Jednak właściciel nie zauważył do tej pory smużenia podczas korzystania z telewizora (aczkolwiek nie ma konsoli i nie gra). Sam posiedziałem parę minut i próbowałem wywołać problem PixPerAn'em i... poległem, a przećwiczyłem wiele kombinacji przechodzenia koloru w kolor. Dotkniętym problemem proponuję ściągnąć aplikację i spróbować samemu: http://www.prad.de/download/pixperan_english.zip Jak dostanę konkretne info które przejścia smużą najbardziej to będę mógł próbować na innych egzemplarzach.

A fakt, że matryce są b. mocno wyżyłowane jest prawdą. PFL5507 osiągają kontrast ANSI ponad 3500:1 po kalibracji.

A tak wyglądało to u posiadacza 42" (nick "bogaty" na forum blokad szumów :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Sławku, IPS niewątpliwie bardziej liniowy, ale czasy reakcji wyższe więc jesteś pewien że w grach lepiej się spisze? Jak robiliśmy test 4 TV to IPS LG wyglądał dosyć niewyraźnie w ruchu.

...

W moim odczuciu i po wieloletnich doświadczeniach, uważam że spisze się lepiej. Ale to oczywiście każdy człowiek ma inną wrażliwość na pewne zjawiska i każdy postrzega i dostrzega je w sposób indywidualny. Osobiście bez zastanowienia, jak miałbym wybierać, to wybrałbym IPSa. Mnie nie przeszkadza wyższy bezwzględny poziom czerni, nie przeszkadza mi srebrzenie i lekka zmiana koloru czarnego w stronę fioletu, pod kątem patrząc. za to bardzo przeszkadza mi ogromna nieliniowość czasów reakcji matryc PVA/MVA, a także zjawisko "dragging black", nieliniowość shiftowania poszczególnych ciemnych odcieni, wraz ze zwiększaniem się kąta patrzenia. Ale ktoś inny może to odbierać całkowicie inaczej. Więc uściślam, moim własnym, prywatnym, zdaniem, zdecydowanie wolę matryce IPS. Jestem po prostu mniej wrażliwy na ich wady, w stosunku do wad matryc w innych technologiach.

Zresztą to co opisujesz to bardzo dobry przykład. "Niewyraźny w ruchu" w matrycy IPS, oznacza lekkie chwilowe, ogólne rozmycie całego obrazu ruchomego. W przypadku grania, akurat ten typ rozmycia może być bardzo mało dostrzegalny. Zasadniczo człowiek, normalnie "w realu" jak rusza głową, to też nie widzi wyraźnego obrazu, jeśli nie skupia się na jakimś punkcie. Dopiero jak zatrzymuje głowę to robi się swoisty "focus" skupienia wzroku.

W przypadku opisywanym tutaj, z racji na dużą nieliniowość smużenia w funkcji koloru, mamy inne zjawisko. Tutaj, tylko niektóre kolory, pozostawiają za sobą ogon komety, podczas gdy te mniej wrażliwe, przesuwają się z ostrzejszym odcięciem krawędzi. Czyli ciemny obiekt na ścianie, będzie wyraźnie zaciągał smugą, a inne jasne wzorki na tej samej ścianie nie. W przypadku IPSa, jak ruszymy wirtualną głową w grze FPS, to cały obraz na chwilę lekko się rozmywa, po czym wraca do normy. Jest to bardziej naturalne zjawisko dla naszego mózgu.

To wszystko jest spotęgowane w środowisku sztucznym, wygenerowanym przez grę, gdzie przejścia kolorystyczne są bardzo ostre i mniej naturalne.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że to akurat ja "bogaty" :D.Jedyne co mi pozostaje to się do tego przyzwyczaić, lub kupić coś innego do gier.Podłączyłem PC do TV i nie ma tam aż tak widocznego smużenia.Do normalnego użytkowania telewizor nadaje się znakomicie.Panie Macieju jak wygląda sprawa z jasnością w innych egzemplarzach, tzn czy telewizor sam rozjaśnia scenę w czasie startu filmu i planszy testowej jak to miało miejsce u mnie?.

http://www.digitalve...ess-n26310.html

Okazuje się że 5507 z matrycą samsunga jest gorszy od opdowiednika z sharpem.

"Technology has been switched from UV2A to PVA in the second version, giving lower contrast, slightly less impressive 3D and more clouding."

Edytowane przez xMichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda matryca w 7007? Będzie się podobnie zachowywać?

Wysłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...