Skocz do zawartości
mateusz007

Czy amplituner z HDMI1.3 przepuści sygnał 3D?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pioneer-a VSX919 i zastanawiam się, czy przepuści sygnał 3D do telewizora, czy raczej muszę szukać odtwarzacza z dual-HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej rozdzielic sygnal, ale jest tez wersja hardcore zwiazana z edycja EDID. Oczywiscie wtedy jest wymagany pc z gpu 3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zastosować SPLITTER HDMI?

Żaden standardowy splitter HDMI nie przepuści ci 3D w tej konfiguracji. I nie ma znaczenia, że będzie miał w opisie "HDMI 1.4" lub że obsługuje 3D.

Wszystkie aktywne splittery HDMI odczytują z podłączonych do nich odbiorników ich tablice EDID. Tablice te zawierają między innymi listę formatów wizji i fonii obsługiwanych przez dany odbiornik.

Standardowe splittery HDMI na podstawie tablic EDID wszystkich podłączonych odbiorników tworzą własną tablicę, która zawiera tylko te formaty wizji i fonii, które są obsługiwane przez wszystkie podłączone do nich odbiorniki. Znaczy to mniej więcej tyle, że jeśli do jednego wyjścia standardowego splittera HDMI podłączysz swój amplituner, a do drugiego telewizor 3D lub projektor 3D, to tablica EDID jaką utworzy standardowy splitter nie będzie zawierała ani żadnego formatu 3D (bo twój amplituner ich nie ma ich w swojej tablicy), ani żadnego z formatów fonii, którego nie akceptuje twój telewizor. Tak więc przy takim podłączeniu o 3D i o audio HD zapomnij - taki splitter HDMI ich nie przepuści.

W takiej jak twoja konfiguracji aby przez splitter HDMI przechodził sygnał 3D nie może to być zwykły splitter z 3D. Musi to być splitter z funkcją "EDID management". Na polskim rynku jest dostępny chyba tylko jeden taki model - nSplitter QS. Dość obszerny opis czym różni się on od innych splitterów HDMI znajdziesz na tej aukcji.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JackS--> Dzięki za informacje, zdaje sobie sprawę z konieczności zastosowania odpowiedniego splittera, na ten model już trafiłem na alledrogo wcześniej, ale po Twoim wpisie nie mam już wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to forum zawsze można liczyć ( konkretnie na jego użytkowników ). Mój Pionek LX52 też nie obsługuje 1.4 a szkoda mi go wymieniać na inny. Dzięki za pomocne info.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pioneer-a VSX919 i zastanawiam się, czy przepuści sygnał 3D do telewizora, czy raczej muszę szukać odtwarzacza z dual-HDMI?

Witam.

Mam chyba identyczny problem.

Mam SR605 i PS3 z najnowszym FW. Za dzień lub dwa przyjdzie do mnie UE55F8000.

Spodziewam się, że nie przejdzie 3D i dźwięk HD przy konfiguracji PS3 do SR605 a SR605 do F8000.

OK.

A takie coś?

PS3 do F8000 oczywiście kablem 1.4 a dźwięk po optycznym z F8000 do SR605. Będę cieszył się obrazem 3d i pełnym dźwiękiem HD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obrazem tak, dźwiękiem nie, optyk nie prześle dźwięku HD, tylko DD i DTS core.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazem tak, dźwiękiem nie, optyk nie prześle dźwięku HD, tylko DD i DTS core.

OK, thx za odp.

Czyli wymiana SR605 na NR616 powinno być OK. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sprawdziłem kilka splliterów i niestety obraz jest 3D, dźwięku brak.

testowałem na Panasie, PS3 i Onkyo 607

a jak sprawdzi się to z BD Player'ami które mają 2 wyjścia HDMI ? jedno dam do TV drugie do Onkyo i będzie wtedy dźwięk HD ?

a ten spliter będzie działać ?

http://allegro.pl/najlepszy-rozdzielacz-splitter-hdmi-1-4a-2d-3d-i3294869223.html

Edytowane przez telemaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sprawdziłem kilka splliterów i niestety obraz jest 3D, dźwięku brak.

testowałem na Panasie, PS3 i Onkyo 607

a jak sprawdzi się to z BD Player'ami które mają 2 wyjścia HDMI ? jedno dam do TV drugie do Onkyo i będzie wtedy dźwięk HD ?

a ten spliter będzie działać ?

http://allegro.pl/najlepszy-rozdzielacz-splitter-hdmi-1-4a-2d-3d-i3294869223.html

Z playerami działa. Mam ASUS'a BDS-700 i z tym akurat sobie radzi z wieloma innymi rzeczami za to sobie nie radzi.

Za parę dni powinienem mieć BDP-450 od Pioneer'a który również ma dwa wyjścia HDMI i tez na nim to działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...