Skocz do zawartości
marcinekkg

Niewyrazny obraz w grach - problem z rozdzielczoscia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie podłączenia monitora z konsolą. Posiadam monitor Full HD LG E2380 i podłączyłem go z konsolą kablem HDMI. W ustawieniach, gdy zaznaczam wszystkie opcje rozdzielczości, podczas gry w PES 2011 obraz nie jest ostry. Krawędzie są jakby poszarpane. Trochę lepiej wygląda to podczas gry w FIFE 12. Na filmikach na YT obraz jest "żyleta" . Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz włączony antyaliasing w grach? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to dokładnie ustawić? Sory, ale do tej pory cały czas miałem komputer i w temacie konsol jestem zielony. I mam też eszcze jedno pytanie.

Przykładowo gra prototype w 720p na monitorze FullHD wygląda dosyć brzydko. Na filmiku jednak (na YT ) w jest w 1080p i wygląda przyzwoicie

https://www.youtube.com/watch?v=_U4V8cSReIY

Jak to możliwe, że na odwrocie pudełka z grą jest napisana max. rozdzielczość 720p a gra chodzi w 1080p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pisać od razu, że chodzi o konsolę. Konsole nie posiadają funkcji antyaliasingu, więc obraz nie będzie ostry jak brzytwa jak na PC. Niestety. Co do filmiku to nie chce mi się go całego oglądać, ale skąd wiesz z czego leci gra? Może z PC, wtedy nie ma problemu z większą rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o monitor pod konsole to co lepiej wybrać FullHD czy HDready? Skoro wiekszosc gier na konsolę robią w 720p a monitor FULL HD ma rozdziałkę 1920x1080 to czy nie lepszy będzie hd ready? Chodzi mi po prostu o kwestię wyciągania obrazu, który jest w 720p do 1080p i może przez to obraz jest taki niewyraźny. Nie wiem czy dobrze rozumuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze jak siedzisz nosem w monitorze to zauważysz wszystkie mankamenty gier na obecnej generacji konsol, niższą rozdzielczość, marny AA albo jego całkowity brak, marne tekstury, brak filtrowania anizotropowego (Xbox 360)

Niestety obecna generacja konsol to juz przeżytek w kwestii mocy obliczeniowej dla nowych tytułów, twórcy kroją jak mogą aby sie to jakoś ruszało w miare płynnie, ich 5 letni cykl juz dawno sie powinen zakończyć.

Dlatego warto patrzeć przyszłościowo i kupić monitor FullHD, za nie tak długo wkroczy nowa generacja konsol.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...