Skocz do zawartości
vieravt30

Panasonic DMP-BDT500

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wygląda sytuacja z testami DMP-BDT500 w internecie bo nie szukałem (sprawdź w google). Dużo dobrego można natomiast przeczytać o DMP-BDT320 na zagranicznych stronach oraz na hdtvpolska.com w tym wątku:

http://www.tinyurl.pl/?Gclq9Nsk

Porównanie obu modeli na stronie Panasonica:

http://www.tinyurl.pl/?AKDmORuH

Wybór do przemyśleń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na czym polega wg ciebie ta inność ?

Na kilku extra wyjsciach analogowych umiarkowanej jakości ?

Najwyraźniej nie rozumiesz istoty rzeczy

Obacz sobie na areadvd oba odtwarzacze od środka i zobacz jaka (łysa) jest płytka audio w 500

Nie ma w niej /na niej/ nic co by mogło potwierdzić ponadprzecietną jakość tej konstrukcji w porównaniu do 320

Obie konstrukcje korzystają z TEGO SAMEGO przetwornika !

Jeydna roznica to ilosc wyjść analogowych - w dzisiejszych czasach jest to sprawa TRZECIORZĘDNA - liczy się tylko HDMI

tak jest prościej, wygodniej

JEDYNY poważny (względnie) plus w 500 to drugie wyjście HDMI...dobre dla tych którzy słyszą szumy kwantyzacji czy niedokładnośc jittera.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest tak jak pisze @mobor, w praktyce jednak strona producenta podaje różnice na korzyść 500-tki (audio s/n i zakres dynamiki o 5 dB). Zanim kupiłem 320-tkę, to trochę googlowałem i na niektórych forach/serwisach były opinie takich, którzy słyszeli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent nie poda ci tej samej wartosci bo klient od razu sie bedzie zastanawiał po co ma dopłacać 100% do 320tki

W praktyce oba odtwarzacze mają IDENTYCZNY przetwornik D/A

Jedynie zasilacz w 500 wygląda minimalnie lepiej (choć i tak jest megatandetny)

Tak czy inaczej - oba urządzenia nie są żadnym sensownym źródłem analogowym - trzeba to sobie jasno powiedzić. ich jedynym atutem jest praca jako źródło HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Tak czy inaczej - oba urządzenia nie są żadnym sensownym źródłem analogowym - trzeba to sobie jasno powiedzić. ich jedynym atutem jest praca jako źródło HDMI

True! :) Amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa HDMI w modelu 500 działają równocześnie z pełnym sygnałem AV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

albo mozna zapodac tryb PURE AUDIO i masz full wypas - w HDMI2

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mobor jak zwykle zapomina że ktoś może mieć ampli bez HDMI za to z wejściami wielokanałowymi i taki odtwarzacz jest dla nich niezłym rozwiązaniem, twierdzi też że nie ma róznicy w dźwięku co jest o tyle ciekawe że na kilku forach są ludzie którzy tę różnicę słyszą no i ostatni fakt, że tylko u nas ten odtwarzacz na tak chorą cenę, w stanach można go dostać za 300$ a to jest tylko kilkadziesiąt dolarów sięcen niż 320.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając takie ampli wpierw zmieniłbym ampli a pozniej bawił się w bluray'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie, nieładnie .... bardzo nieładnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem CBŚ - wreszcie Cię złapią "podszywaczu" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem powstrzymuje mnie jedynie jedna plotka/pogłoska którą pragnę zweryfikować. Mianowicie spotkałem sie kilka razy w sieci z opinią że 500setka podczas odtwarzania avi, mkv lub innych plików video z napisami w osobnym pliku odtwarza te napisy bardzo małe i na środku ekranu. Czy ktoś z Was posiada lub miał do czynienia z tym odtwarzaczem i mógłby zaprzeczyć lub potwierdzić te doniesienia ??

Pozdrawiam.

Rafał.

EDIT:

Mam jeszcze jedno pytanie. jak często i jak długo Panasonic utrzymuje przy życiu swój sprzęt ??

Tzn. chodzi mi o to jak długo od wypuszczenia na rynek wydawany jest firmware. Pytam o to ponieważ właśnie z tego powodu jestem zmuszony pozbyć się całkiem porządnego, flagowca Philipsa który ma raptem dwa lata z hakiem a ostatni firmware jest z przed prawie dwóch lat. W efekcie nie jestem w stanie oglądnąć kilku nowych produkcji bo po prostu odtwarzacz ich nie widzi :( Dzwoniłem i pisałem do Philipsa w tej sprawie, ale kazali mi się w nos pocałować bo sprzęt ma 25 miesięcy więc jest po gwarancji i nie mam żadnego prawa wymagać od nich czegokolwiek... W ten sposób uśmiercili bardzo zacne urządzenie z dwoma niezależnymi sekcjami zasilania, niezłymi przetwornikami Burr-Browna oraz skalerem Marvel Qdeo Kyoto-II. Co z tego jak elektronika i wygląd najwyższa półka, jak producent ma w du** klientów. Musze oddać rację wszystkim którzy mi go odradzali mówiąc że Philipsa to tylko czajnik albo mikser i broń Boże nic bardziej skomplikowanego.... Mieli rację.....

Edytowane przez fido2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat ale w sprawie Philipsa. W poprzednim sezonie mini wieża Philips MCi8080 + NP3700 zwyciężyła w EISA.

W Polsce nigdy nie pokazała się w sprzedaży mimo obietnic Philips Polska. W EU była tylko dostępna w sprzedaży internetowej i to też gdzieś w kąciku.

Ani to wyrób bardzo drogi ani z górnej półki a Philips odebrał nagrodę i miał gdzieś zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie do posiadaczy 500setki. Pytanie dotyczy Pilota który jest dołączony do tej maszyny.

Czy w Waszym pilocie panel dotykowy jest zamontowany na sztywno czy jest delikatny luz.

Zauważyłem w swoim pilocie że delikatnie ugina się jak by nie był przytwierdzony pod spodem, oraz chwytając delikatnie za jego ramkę można wyczuć delikatne luzy na boki. tak jakby był osadzony na jakiś zatrzaskach a nie montowany na sztywno przez klejenie lub przykręcanie. Pytanie właśnie czy mój pilot jest do wymiany czy to jest normalne - ot taka konstrukcja. Sprawdźcie proszę czy i u Was są na boki oraz pod naciskiem delikatne luzy na tym panelu w stosunku do reszty pilota.

Dziękuję z góry.

Pozdrawiam..

Rafał.

P.S. Urządzenie jest genialne :) Jestem pod ogromnym wrażeniem jego możliwości. Do tej pory nie wiem co za skaler tam siedzi ale porównując jego działanie na słabym materiale z sieci to ZAÓWAŻALNIE lepiej wypada od innego sprzętu z Marvelem QDEO Kyoto-2. I nie pisze tego bo gdzieś to przeczytałem ale z własnych testów. Sprawdzane na Panasonicu 55" VT50 oraz na LCD37" tez Panasonica. Na LCDku co prawda prawie nie widać różnicy albo w ogóle nie widać tylko autosugestia działą, ale na 55 calach Panasonica widać znaczną różnicę...

Do DLNA faktycznie nie trzeba sie ograniczać, bo i folder udostępniony z Win7 jak i z serwera Synology jest widoczny bez problemu i odtwarza wszystko jak leci. Nawet FLAC zrobiony prze ze mnie z DVD-Audio (5.1/24bity/ 96kHz) działa wyśmienicie. Urządzenie startuje bardzo szybko z trybu pełnego uśpienia. Z trybu szybkiego startu nie korzystam bo mam odtwarzacz w tym samym pokoju w którym śpię, a w tym trybie zasilanie w Panasonicu lekko popiskuje co jest potwornie frustrujące jak człowiek pragnie zasnąć :)

Jednak z całym sumieniem po tygodniu testów mogę rzec, że w końcu mam odtwarzacz (już 5 z kolei) BR który ma wszystko czego potrzebowałem.

Edytowane przez fido2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Jak w tym odtwarzaczu zmienia się lub wyłącza napisy w ripie blu ray bez menu? Pożyczyłem znajomemu film i uruchomiły się w nim napisy, których nie był wstanie wyłączyć. Od zarania dziejów robiło się to przyciskiem subtitles, którego jednak nie widzę na zdjęciu pilota. W instrukcji ze strony Panasonica też nic nie znalazłem ale jest po angielsku więc może nie doczytałem. Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam świątecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w tym odtwarzaczu przechodzi się pomiędzy partycjami na podłączonym dysku (WD 1TB podzielony na dwie partycje NTFS)? odtwarzacz automatycznie wchodzi na pierwszą partycję i nigdzie nie widzę opcji żeby przejść na drugą (na której akurat mam filmy). i dołączam się do pytania kolegi powyżej, bo nawet na oryginalnych płytach nie można wł/wył lub zmieniać napisów bez wyjścia w top menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że napisy zmienia się w menu opcji (odtwarzacza) pod zakładką ... podtytuły. Co za idiotyczne dosłowne tłumaczenie "subtitles". Podtytuły sugerują przecież przejście do następnych tytułów na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...