Skocz do zawartości
Tommek74

Onkyo - które wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako , że jestem początkującym dopiero audiofilem (może troszkę na wyrost z tym audiofilem ) ale lubię posłuchać muzyki w dobrym wydaniu no a dodatkowo do sprzętu podłączyć kilka drobiazgów jak konsola telewizor komp a kiedyś cholera iwe co jeszcze , oczywiście podstawy DVD nie muszę chyba dodawać :)

Mam taki mały dylemat bo w tych wszystkich parametrach już się pogubiłem i z mózgu zrobiło mi się siano a może galaretka.

W skrucie mój dylemat dotyczy obecnie zakupu Onkyo :

- TX-NR 609

- TX-NR 905 THX

- TX-NR 708

Przy tej mnogości parametrów systemów itp. pogubiłem się czytając opisy, recenzje itp.

Czy ktoś może doradzić który z tych klocków jest najwartościowszym nabytkiem ??

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

905 nie ma 3D po HDMI. Będzie Ci to potrzebne? Jak nie to 905. Wiesz 609 a 905 to całkowicie inna półka... I też inne lata ; ) Ale głównie chodzi o HDMi1.4 czyli 3D. A jakie głośniki do tego masz? To kolejne pytanie. 905 to kombajn na maxa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny będą JBL E80 - 2 szt, LX 300 2 szt, centralny - Wharfedale Diamond 10.CS

Na tyle mniej więcej pozwolą mi finanse na dzien dzisiejszy.

Co do 3D tak myślałem - na dzień dzisiejszy chyba raczej nie , najwcześniej za rok a do tego czasu zależy mi aby był dobrej jakości dźwięk - jak najlepszy.

Co do kolumn to też zasięgałem opini z netu forów i ten zestaw wydaje mi się najsensowniejszy co do jakość cena.

Nadmieniając powyższe sprzęty mam w delikatnej rozbieżności cenowej - natomiast akurat 905 jest najdroższy ale mi się wydawał najsensowniejszy mimo że starszy od konkurentów.

Co do kolumn jestem też otwarty na sugestie. Ten komplet będzie w cenie tak ok. 1600 PLN

Edytowane przez Tommek74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jeżeli jeszcze masz dostęp do 905 to bym brał właśnie ten model. TO KOMBAJN a nie jakiś amplitunerek ; ) 609 np. to przy tym jak maluch ; ) chociaż tez spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umniejszajac zalet 905 - ja bym już z kolei w dziadka nie szedł. Właśnie wymieniam elektronikę pod kątem 3D zostawiając TV na koniec (bo nie kupię TV z okularami)

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz bo jest to kwestia chyba zasadnicza aby cokolwiek doradzić. Jeżeli natomiast nie myślisz wogóle o 3D - spokojnie mozesz iść w 905 ale jest kwestią czasu kiedy pewne techniczne braki dadzą ci sie we znaki. Pamietaj też że w miarę upływu czasu kondensatory elektrolityczne wysychają a to jest już 5 letni model wiec istnieje ryzyko że nie zagra jak nówka :)

Dla mnie absolutnym minimum jest dzis w amplitunerze (pomijając solidny zasilacz gwarantujący rozsądną jakość dźwięku)

- HDMI 1.4 (3D+CEC+ARC)

- DLNA z obsługą FLAC Hi-Res

- 2 wyjścia HDMI (TV i projektor). A pojawiają się już w tym roku konstrukcje z trzecim wyjsciem HDMI do drugiej strefy...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest wyjscie z 3D i playerem BD z 2 wyjściami HDMI ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za taką partyzantkę

3D to nie tylko BD ale wkrótce Media Playery, nowe PS4, kamera.....

Po to jest amplituner aby wszystko szło przez niego. Wygodnie i elegancko

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam od razu partyzantka :) jeden kabelek więcej, działać działa, ampli zbyt dobry aby robic przesiadke tylko ze wzgledu na to, w sumie jak ktoś kupuje teraz ampli nowy to pewnie ze lepiej z HDMI 1.4 tylko ze w przypadku Onkyo to bedzie słono kosztować nowe modele 3009/5009 porównywalne z 905 są zbyt drogie a taki 609 ma sie nijak do takiej 905.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no to z tego co piszecie i ja tak mysle ze 708 bylby najlepszym rozwiazaniem.nie za nowy i nie za stary a obsluguje trojwizyjny sygnal.bierz 708.do tych glosnikow bedzie wystarczajacy.jestem posiadaczem tych kolumn i sluchalem ich na tx 609 i w kinie graly super a w stereo taka lipa ze moj sony 2400 es w stereo wciagnal go przez nos.seria z koncowka 8 od onkyo byla lepsza niz 9.seria 9 zaczyna sie od 809 u onkyo

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...