Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za info.

VHS

e- skąd wiesz, że nie potrafi ? Żaden NETGEAR nie potrafi ?

Jeżeli tak to żebym wiedział, że router tego nie potrafi to bym nie kupował takiego tylko jakiś inny.

Na jaki format bezstratny najlepiej go przerabiać żeby był czytany przez SONY ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden router soho nie jest na tyle mocny by transkodowac pliki mkv, sluzy on jedynie jako serwer mediow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden router soho nie jest na tyle mocny by transkodowac pliki mkv, sluzy on jedynie jako serwer mediow.

Dzięki. Jaki format sugerowałbyś żeby konwertować mkv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez przerobić szybko np. do m2ts bez żadnej straty jakości.

Kolega PeterMac dał Ci już odpowiedź na powyższe pytanie. m2ts w zupełności wystarczy, a do tego Twoja Bravia obsłuży taki pliczek z filmem. Wcześniej, dla odmiany, ja podesłałem Ci listę formatów obsługiwanych przez Twojego HX85.

Możesz od razu wmuksować napisy abyś nie musiał bawić się z tym później ;). Oczywiście jeśli są napisy potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eMI- masz rację ale nie do końca.Co do formatu m2ts zgoda.Co do napisów wmuxowanych sprawa jest bardziej złozona.m2ts przyjmuje napisy w formacie PGS.

Weż np TSmuxera i wmuksuj napisy np srt to zobaczysz ,że w pliku wyjściowym napisy wmuksowane zostały przekonwertowane na PGS-taka jest specyfikacja formatu m2ts.

Żaden tv sony ani żaden BDplayer sony nie odtworzy napisów PGS z pliku.BDPlayery odtwarzają PGS z płyty natomiast z pliku - kaplica

Powiem więcej tylko niektóre NMT Playery potrafia odtworzyć napisy PGS z pliku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega PeterMac dał Ci już odpowiedź na powyższe pytanie. m2ts w zupełności wystarczy, a do tego Twoja Bravia obsłuży taki pliczek z filmem. Wcześniej, dla odmiany, ja podesłałem Ci listę formatów obsługiwanych przez Twojego HX85.

Możesz od razu wmuksować napisy abyś nie musiał bawić się z tym później ;). Oczywiście jeśli są napisy potrzebne

Tak, wiem, że dał odpowiedź - może ja źle sprecyzowałem pytanie - chodzi mi o to jaki format będzie najmniej stratny (stawiam na jak wyższą jakość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stawiasz na najwyższą jakość to takim formatem będzie płyta Blu-Ray :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac - dobre ;)

Kontynuując żartobliwy wątek pozwolę zacytować sobie Wikipedię ;) :

Twierdzenie o zliczaniu (counting theorem)

Niemożliwe jest skonstruowanie funkcji przekształcającej odwracalnie każdą informację na informację (czyli funkcji kompresji bezstratnej), która nie wydłuża jakiejś informacji o przynajmniej 1 bit, chyba że nie kompresuje ona żadnej informacji.

Dowód:

Załóżmy, że dana funkcja kompresuje choć jedną dowolną wiadomość do długości N bitów z dowolnej większej długości. Jest X wiadomości o długości nie większej od N bitów. Jeśli żadna z wiadomości zawierających nie więcej niż N bitów nie została wydłużona, to w wyniku otrzymujemy przynajmniej X+1 wiadomości o długości nie większej niż N bitów. Ponieważ X jest skończone to X+1>X, a więc jest to sprzeczne z założeniem, że takich wiadomości jest X. Co należało udowodnić.

Skonstruowanie funkcji, która wydłuża o nie więcej niż 1 bit jest trywialne. Dla dowolnej funkcji f(x), niech f'(x) będzie:

  • dla f(x) zawierającego mniej bitów niż x: f'(x)=<0,f(x)>
  • dla f(x) zawierającego więcej bitów niż x: f'(x)=<1,x>
  • dla f(x) zawierającego tyle samo bitów co x: f'(x)=<0,f(x)> lub f'(x)=<1,x> (nie ma to znaczenia)

Źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Kompresja_bezstratna

A tak poważnie mówiąc m2ts powinno Ci wystarczyć w zupełności :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że m2ts wystarczy. Przy konwersji pamiętaj jednak aby nie zmieniać bitrate pliku - on w główniej mierze odpowiada za jakość, więc ważne by go nie zmniejszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem w ustawieniach - steam direct video and audio - wszystko działa. Ściągnąłem sobie SUPER:

http://www.erightsoft.com/SUPER.html

i tego użyłem. Natomiast mam jeszcze pytanie do kogoś, kto bawi się we wmuxowywanie napisów. Czym najlepiej to zrobić oraz czy zawsze w przypadku tego TV trzeba to robić ? Chodzi mi o to, czy nie ma możliwości czytania przez TV plików z napisami ?

Dziękuję Wam za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości aby TV czytał ten jakiekolwiek napisy z zewnętrznego pliku, można wmuksować za pomocą Mkv2Vob, MKVToolNix, AllPlayer, i wiele innych.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnosnie aplikacji bo widze ze ja mam facebooka tylko jako widget a nie jako aplikacja to raz a 2 juz pytalem ale nikt nie odp czy ma ktos w aplikacjach w SEN aplikacje eurosportu tak jak na screenach z pierwszego postu

Edytowane przez venom200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości aby TV czytał ten jakiekolwiek napisy z zewnętrznego pliku, można wmuksować za pomocą Mkv2Vob, MKVToolNix, AllPlayer, i wiele innych.

Próbowałem wmuksować za pomocą mkvmerge GUI. Wrzucam plik mkv, dodaję srt i po wszystkim jest ok - odpalam plik, włączam napisy - działa. Ale następnie biorąc ten plik mkv z napisami i konwertując go do m2ts te napisy znikają i nie działają. Przecież to zgłupieć można - w sumie TV za dość spore pieniądze, a nie odtwarza mkv. Jakby nie mogli zrobić softu pod to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr czytaj poprzednie posty zanim cos napiszesz.Przeczytaj mój wczorajszy post to zrozumiesz.

Wojtek, czytałem i rozumiem co napisałeś tylko moje pytanie brzmi - jak zrobić czy też czego użyć aby można było w jakikolwiek sposób (przy konwertowaniu lub też nie, z PGS czy też nie) wmuksować napisy do m2ts.

Szukam już rozwiązania problemu od kilku h i nie znalazłem. Jeżeli ktoś z Was wie jak to zrobić to może łatwiej będzie po prostu to napisać.

EDIT:

Bawiłem się tmuxerem i teraz coś, co mnie nieco zadziwiło - udało mi się zrobić tak, że jak mam plik na HDD w formacie m2ts to napisy są wmuxowane. Jak zgram go na PENDRIVE i też na kompie próbuję odtworzyć to napisów brak. Ręce mi już opadają.

Edytowane przez lukaszr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.m2ts przyjmuje napisy tylko w formacie PGS

2.wmuxowane napisy PGS nie odtworzy z pliku żaden znany mi TV ani żaden znany mi BD player jak i wiele playerów komputerowych jak i wiele NMT Playerów

3.Napisy PGS z pliku m2ts odtwarzają na pewno takie playery komputerowe jak VLC i Potplayer/ oba są free/ i nie ma znaczenia czy z HDD czy Pendrive.Napisów takich nie odtwarzają tak znane i powszechnie stosowane playery jak

PowerDVD czy WinDVD.

4.Napisy PGS wmuksowane w m2ts czytają na pewno odtwarzacze Popcorn i Dune nie czytają na pewno WD innych nie miałem więc nie wiem

Tyle o napisach z mojej praktyki.

Sony Bravia KDL-46HX850 jest doskonałym TV ale kiepskim playerem.

Sugeruję byś rozważył zakup jakiegoś NMT Playera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, ale ja nie chce odtwarzać napisów z oddzielnego pliku (o ile dobrze Ciebie zrozumiałem) - chce po prostu "wbić" na stałe napisy do pliku mkv i przekonwertować go na m2ts już z tymi napisami. Chodzi mi o to, czy takie coś jest możliwe.

Sugeruję byś rozważył zakup jakiegoś NMT Playera

Jesteś w stanie coś konkretnego doradzić ?

Edytowane przez lukaszr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr chyba żle mnie zrozumiałeś - wszyskie moje uwagi dotyczą napisów wmuxowanych jak ty to określasz"wbitych"

Co do NMT playerów - zakup konkretnego modelu zależy od Twoich oczekiwań i kasy jaką chcesz na to przeznaczyć.

Ja zasugeruję Ci tylko jedno /sam tego przestrzegam / unikaj playerów z chłodzeniem aktywnym - dla mnie szum wentylatora jest nie do przyjęcia.

Jeśli masz stosunkowo mocny komp i szybką kartę sieciową możesz spróbować media serwerów /programowe strumieniowanie plikow filmowych/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek w ostatniej linijce pisze o DLNA. Dzięki temu sprytnemu wynalazkowi będziesz mógł przerzucać filmy/zdjęcia/muzykę ze swojego komputera do TV.

Podstawowe informacje związane z DLNA znajdziesz poniżej:

http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/akcesoria/article/id/1237476912276

Do tego przyda Ci się mały poradnik jak konfiguruje się DLNA:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1845365.html <-- możesz pobrać w PL

Jeśli napotkasz jakieś problemy zajrzyj na forum sony gdzie chłopaki dość obszernie poruszyli temat konfiguracji PS3 Media Serwer

http://www.sony-europe.com/discussions/thread/181593

1237476797830.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do NMT playerów - zakup konkretnego modelu zależy od Twoich oczekiwań i kasy jaką chcesz na to przeznaczyć.

Wojtku, nie musi posiadać napędu BR, dobrze by było aby odtwarzał jak najwięcej formatów plików wraz z jak największą ilością formatów napisów, musi mieć wifi i dobrze by było aby posiadał USB 3.0 (chociażby ten slave) oraz miejsce na HDD. Z tego, co się zorientowałem to mógłby to być np. HiMedia 900C.

Ja zasugeruję Ci tylko jedno /sam tego przestrzegam / unikaj playerów z chłodzeniem aktywnym - dla mnie szum wentylatora jest nie do przyjęcia.

Dobra uwaga jednakże np. ta HiMedia ma wentylatorek. Patrzyłem jeszcze inne firmy (Egreat R300 Pro, Xtreamer Prodigy Black).

Jeśli masz stosunkowo mocny komp i szybką kartę sieciową możesz spróbować media serwerów /programowe strumieniowanie plikow filmowych/

I tutaj zacząłem się zastanawiać - mam mocny komputer, z routerem łączy się po 1 Gbit/s, router DGND4000 obsługuje wysokie prędkości wifi więc czemu by nie zrobić to właśnie w ten sposób. I tu pytanie - czy warto użyć jakiegoś konkretnego oprogramowania czy tak jak w poradnikach z linków eM! użyć do tego WMP ?

Wojtek w ostatniej linijce pisze o DLNA. Dzięki temu sprytnemu wynalazkowi będziesz mógł przerzucać filmy/zdjęcia/muzykę ze swojego komputera do TV.

Podstawowe informacje związane z DLNA znajdziesz poniżej:

http://www.sony.pl/h...d/1237476912276

Do tego przyda Ci się mały poradnik jak konfiguruje się DLNA:

http://www.elektroda...obrać w PL

Jeśli napotkasz jakieś problemy zajrzyj na forum sony gdzie chłopaki dość obszernie poruszyli temat konfiguracji PS3 Media Serwer

http://www.sony-euro...s/thread/181593

1237476797830.png

DLNA mam skonfigurowane, ale np. po podłączeniu USB, na którym są pliki mkv SONY nie widzi ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukaszr pisze'DLNA mam skonfigurowane, ale np. po podłączeniu USB, na którym są pliki mkv SONY nie widzi ich." - gdzie podłaczyłeś jeśli do routera to nie zrobisz nic.Strumieniować pliki możesz z kompa.

Jest wiele Mediaserwerów - ja kiedys uzywałem mezzmo271 praktycznie nie miałem problemów.Znajomi chwalili PS3 Media Server .

HiMedia teoretycznie to bardzo dobry player jako jedyny mi znany ma 2xHDMI co jest istotne przy Real 3D jesli amp nie ma HDMI 1.4 / niestety wentylator/

Poszperaj po forach może znajdziesz opinie użytkownikow i spradż jak często aktualizowane jest firmware./kazdy player jest tyle wart ile jego oprogramowanie/.

Dużo piszesz o wifi jest to bardzo dobre rozwiązanie obecnie nadaje sie prawie do wszyskiego z wyjątkiem przesyłania filmów HD .

Uwierz przeprowadziłem wiele testów na mocnych ruterach i kartach sieciowych - i skończyło sie położeniem kabli.

Jęsli chcesz strumieniować przez wifi to daj sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam opinii na temat playerów.

Co do wifi to może i masz rację - w razie co zawsze mam kabel pociągnięty więc jakieś rozwiązanie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko jest jedna podstawka [stołowa] na rynek polski ? Pytam się bo moja szafka rtv jest za mała [ma dokładnie 105cm szer.] do HX850 55". Jest na to jakieś wyjście ? Jeżeli nie ma to specjalnie nie będę wymieniał mebli dla telewizora. Grozo co za czasy!

Edytowane przez sakreble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był serwis bez gadania wymiana płyty głównej .Ale obraz nadal gorszy od tego co było na początku.Twarze sa jakieś poszarpane jak by procesor nie obrabial sygnału.Sam juz nie wiem co jest nie tak.Nie mam pomysłu jak reklamować ten telewizo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...