Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden serwis (praktycznie każdej marki) w żadnym tv w Polsce nie ma podstaw do wymiany z powodu cloudingu w tv edge led.Niestety to cecha nie wada.Wada wedlug użykownika a nie producenta i owszem ale wkalkulowana w technologię.Więc jak ktoś jest zaskoczony to pozostaje mu albo z tym żyć albo kupić full led albo plazmę.Ewentualnie czekać na oled.

Daj spokój juz tym Full Led bo tak samo może byc tam mniejszy większy clouding, to tak samo tylko tylne podświetlenie matrycy, które ratuje wygaszanie strefowe, jednak nie zawsze potrafiące zamaskować do końca różnice świecenia stref.

Zapewne dałoby sie to zamaskować idealnie jakby każda sztuka tv miała wgrywany indywidualny algorytm uwzględniający natężenia świecenia każdej ze stref dla każdego egzemplarza oddzielnie.

Masz racje jesli chodzi o serwisy i ew. wymianę

Prawdę mówiąc nie ma modeli telewizorów z krawędziowym podświetleniem LED, które byłyby w stanie wyświetlić piękną, niezaplamioną i niezachmurzoną czerń. Problem, choć w znacznie mniejszym stopniu, dotyczy także telewizorów z tzw. pełnym podświetleniem LED jak np. Toshiba 55ZL1, czy Sony z serii HX920. Oczywiście zdarzają się poszczególne egzemplarze danego modelu telewizora LED niemal wolne od tego „zjawiska”, ale trzeba mieć wyjątkowe szczęście aby się na nie natknąć.

http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/

"Latareczki" tez beda pewnie szmaragdowe :D Szkoda gadac. Zamiast dokladac kolejne "palety", niech zaczna eliminowac wady!!! ;)

http://img41.imagesh.../dsc00416lk.jpg

a tu to samo ujecie:

http://img24.imagesh.../dsc00417dg.jpg

ale zrobione z fleszem, by udowodnic Sz. P. PeterMac, iz pokazywanie podobnych zdjec i twierdzenie ze u niego nie ma cloudingu ani latarek a czern jest absolutna (jak to mialo miejsce z poczatku forum) jest troszeczke nie halo! (Bez Urazy)) Jakosc zdjec jest z prostej komorki ale ukazuje problem jak na dloni. Uzycie lepszego aparatu i mocniejszego flesza spowodowaloby jeszcze lepszy efekt na zdjeciu nr 2.

Nie pisalem ze czerń jest absolutna bo to nie możliwe na Edge LED, moja sztuka nie ma cloudingu na filmie w ogóle, latarki są niemal nie widoczne z wł. DKL. (w menu są lekko zauważalne)

A tak poza tym gdzie tu sa u Ciebie widoczne latarki jakieś ? widzę tylko delikatny clouding w lewym dolnym rogu co przy wył DKL bedzie normą.

Mam wrażenie ze co niektórzy nie widzieli na prawdę poważnego cloudingu na LCD/LED i nie potrafią docenić podświetlenia i tak równego w HX850 na tle innych modeli, oczekują równomierności na poziomie plazmy czy OLED'a i tylko niepotrzebnie sobie tyrają TV niepotrzebną wymianą matrycy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawię naprawdę duże pieniądze na stół jak ktoś w Philipsie 9607 pokaże mi clouding PeterMac.Efekt Halo praktycznie nie sposób dojrzeć choć niektórzy dochodzą do tv na kilkanaście cm i patrzą pod kątem(są tacy co widzą lekki podobno) a Ty mi clouding serwujesz.Tego zjawiska w dobrych full ledach nie ma na bank a taki jest Philips.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w Philips 9607 akurat trudno o jego występowanie bo strefy są bardzo silnie wygaszane, ale juz na HX950 widac z lewej clouding przy większej ilości wł. stref, takze pisanie ogólnie ze Full Ledy nie maja cloudingu nie jest za bardzo prawdą, o to mi chodziło play007 ;) i chyba tez nie nazwiesz go złym Full LED'em, a przepraszam zapomniałem nazwałeś go już bublem :).

Problem jest o tyle mniejszy na Full LED'ach z uwagi na większość marnych Edge LED (pomijając HX850) na rynku np. takich bez jakiegokolwiek wygaszania.

isimg5054.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku piszesz takie brednie ze głowa boli.Ma wadę i wzywa serwis i koniec tematu.

i kto tu bredzi ?

"

28. W przypadku nieuzasadnionego wezwania serwisu, nieuzasadnionej lub nieuznanej reklamacji czy konieczności usunięcia uszkodzeń niewynikających z winy producenta, Nabywca/Użytkownik/Zgłaszający pokrywa wszelkie koszty związane z realizacją zgłoszenia reklamacyjnego tj.: koszty przesyłek, ekspertyz, działań serwisowych (dojazdu, noclegu, naprawy, demontażu, montażu itp.) według aktualnego cennika "

I koniec tematu.

Mądrala się znalazł

Edytowane przez mobor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i kto tu bredzi ?

"

28. W przypadku nieuzasadnionego wezwania serwisu, nieuzasadnionej lub nieuznanej reklamacji czy konieczności usunięcia uszkodzeń niewynikających z winy producenta, Nabywca/Użytkownik/Zgłaszający pokrywa wszelkie koszty związane z realizacją zgłoszenia reklamacyjnego tj.: koszty przesyłek, ekspertyz, działań serwisowych (dojazdu, noclegu, naprawy, demontażu, montażu itp.) według aktualnego cennika "

I koniec tematu.

Mądrala się znalazł

No tak ,kupisz telewizor który ma wadę to sieć cicho bo jeszcze ci dawala za serwis .Ciekawe ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite masz te latarki,jak dla mnie tv powinien iść do serwisu albo wymiany.

Zglaszalem to zaraz na drugi dzien po zakupie. Serwisant nie uznal usterki, bo stwierdzil ze nic nie widzi i nawet nie staral sie zobaczyc. Ok, telewizor byl dla mnie swiezy, dopiero go poznawalem. DKL bylo akurat wlaczone + swiatlo dzienne moglo sprawic ze chmurka byla ledwie widoczna. Sprobuje jeszcze raz. Wezwe ich bo wciaz nie dziala mi sterowanie przez HDMI (1 na 10 tv zobaczy PS3) a ten temat wogole olali przy pierwszej wizycie. Zastanawiam sie czy oswietlenie ledowe za tv by pomoglo w kwesti tej chmury. Pan Maciej przy tescie hx955 opisuje ze jest zwolennikiem tej metody. Poglebia ona czern i zmniejsza widocznosc cloudingu a przy tym mniej meczy oczy. Moze byc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglaszalem to zaraz na drugi dzien po zakupie. Serwisant nie uznal usterki, bo stwierdzil ze nic nie widzi i nawet nie staral sie zobaczyc. Ok, telewizor byl dla mnie swiezy, dopiero go poznawalem. DKL bylo akurat wlaczone + swiatlo dzienne moglo sprawic ze chmurka byla ledwie widoczna. Sprobuje jeszcze raz. Wezwe ich bo wciaz nie dziala mi sterowanie przez HDMI (1 na 10 tv zobaczy PS3) a ten temat wogole olali przy pierwszej wizycie. Zastanawiam sie czy oswietlenie ledowe za tv by pomoglo w kwesti tej chmury. Pan Maciej przy tescie hx955 opisuje ze jest zwolennikiem tej metody. Poglebia ona czern i zmniejsza widocznosc cloudingu a przy tym mniej meczy oczy. Moze byc ciekawie.

Nie wiem jak jest w Pl ale w Niemczech bardziej działa ochrona kupującego.Ja mam serwis na 15 tego ,zobaczymy jak będzie bo u mnie tv raz wyświetla normalny obraz a raz bardzo rozswietlony(kolory siadają,czerń ,biały wali po oczach ) Jesli serwisant nie uznał usterki to kazał płacić za dojazd do domu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem ze czerń jest absolutna bo to nie możliwe na Edge LED, moja sztuka nie ma cloudingu na filmie w ogóle, latarki są niemal nie widoczne z wł. DKL. (w menu są lekko zauważalne)

A tak poza tym gdzie tu sa u Ciebie widoczne latarki jakieś ? widzę tylko delikatny clouding w lewym dolnym rogu co przy wył DKL bedzie normą.

Mam wrażenie ze co niektórzy nie widzieli na prawdę poważnego cloudingu na LCD/LED i nie potrafią docenić podświetlenia i tak równego w HX850 na tle innych modeli, oczekują równomierności na poziomie plazmy czy OLED'a i tylko niepotrzebnie sobie tyrają TV niepotrzebną wymianą matrycy.

Przepraszam. Faktycznie nie pisales absolutna, tylko ze jest IDEALNA:) Niewazne juz. Wychodzi na to ze to co dla jednego jest delikatym cloudingiem, dla drugiego jest masakryczna biala plama:) I wychodzi tez ze nie widzialem naprawde powaznego cloudingu. Na Sharpie nie bylo czegos takiego nawet przy niemal max podswietleniu. Slyszalem o zachmurzonych Ledach ale myslalem ze nie moze chyba byc tak zle. No ale dla mnie na 1 to juz jest dramat choc wiem ze nikt z moich znajomych tego nie zauwazyl nawet:) Ciesze sie ze nie czekalem na hx95 i nie wydalem 13k tylko 8k na hx85 bo nie wierze ze jest lepiej o 5k z podswietleniem:) A reszta jest juz dla mnie naprawe OK.

Edytowane przez jack24bauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Pl ale w Niemczech bardziej działa ochrona kupującego.Ja mam serwis na 15 tego ,zobaczymy jak będzie bo u mnie tv raz wyświetla normalny obraz a raz bardzo rozswietlony(kolory siadają,czerń ,biały wali po oczach ) Jesli serwisant nie uznał usterki to kazał płacić za dojazd do domu ?

Nie. Nic nie placilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy na jaki obraz trafi serwisant bo raz jest ok a raz zle.Mysle ze sam dojdzie co jest nie tak.Oby...

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Latareczki" tez beda pewnie szmaragdowe :D Szkoda gadac. Zamiast dokladac kolejne "palety", niech zaczna eliminowac wady!!! ;)

http://img41.imagesh.../dsc00416lk.jpg

a tu to samo ujecie:

http://img24.imagesh.../dsc00417dg.jpg

ale zrobione z fleszem, by udowodnic Sz. P. PeterMac, iz pokazywanie podobnych zdjec i twierdzenie ze u niego nie ma cloudingu ani latarek a czern jest absolutna (jak to mialo miejsce z poczatku forum) jest troszeczke nie halo! (Bez Urazy)) Jakosc zdjec jest z prostej komorki ale ukazuje problem jak na dloni. Uzycie lepszego aparatu i mocniejszego flesza spowodowaloby jeszcze lepszy efekt na zdjeciu nr 2.

Oj faktycznie masakra. Mam 55kę od soboty, cały czas dłubię w ustawieniach ale nic takiego nie zaobserwowałem. Faktycznie, w menu, gdzie nie działa wygaszanie strefowe są "obłoczki" ale przy odbiorze TV / oglądaniu filmów czerń jest taka, że ciężko mi się przyzwyczaić po przejściu z KDL40W2000 :D

Generalnie jestem bardzo zadowolony, nie kupowałem go z myślą o 3D ale jak się okazało, to mój Popcorn C-300 wypluwa obraz 3D :) i całkiem przyjemnie to to wygląda.

Nie zauważyłem praktycznie żadnych usterek opisanych przez przedmówców, ale wydaje mi się, że zauważyłem vertical banding (jeśli to to o czym myślę, widoczne pionowe pasy przy szybkim ruchu kamery obrazu), ale z tego co kojarzę to po prostu kolejna przypadłość dużych ekranów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na panel - ta Gorilla Glass to pic na wode fotomontaż

Poświećcie latarką w ekran to ujrzycie niejedną rysę....Trzeba sie z tym obchodzić jak z jajkiem

U mnie rysy sa w miejscach w których ekran był chwytany rękoma podczas przenoszenia (bynajmniej nikt nie skrobał po nim paznokciem- kontakt tylko ze skórą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w Philips 9607 akurat trudno o jego występowanie bo strefy są bardzo silnie wygaszane, ale juz na HX950 widac z lewej clouding przy większej ilości wł. stref, takze pisanie ogólnie ze Full Ledy nie maja cloudingu nie jest za bardzo prawdą, o to mi chodziło play007 ;) i chyba tez nie nazwiesz go złym Full LED'em, a przepraszam zapomniałem nazwałeś go już bublem :).

Problem jest o tyle mniejszy na Full LED'ach z uwagi na większość marnych Edge LED (pomijając HX850) na rynku np. takich bez jakiegokolwiek wygaszania.

Nazwałem go bublem po waszym obiektywnym teście( po płynności teatrze) natomiast ja jakbym miał kupować jeszcze raz tv to nigdy nie byłby to edge led bo boję sie i nie akceptuję cloudingu.Na dziś to nadal byłby Philips 9607 ze względu na czerń i kontrast.W takim wypadku zostałbym na kilka lat jeszcze przy Sonym który mam ,,,ale crt.

Wiem że Hx850 to porządny tv i mało osób zgłasza clouding na szczęście choć swego czasu mi Petermac pisałeś że go nie ma na bank.

isimg5054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na panel - ta Gorilla Glass to pic na wode fotomontaż

Poświećcie latarką w ekran to ujrzycie niejedną rysę....Trzeba sie z tym obchodzić jak z jajkiem

U mnie rysy sa w miejscach w których ekran był chwytany rękoma podczas przenoszenia (bynajmniej nikt nie skrobał po nim paznokciem- kontakt tylko ze skórą)

Ja mam matrycę nie błyszczącą w Philipsie(taką chciałem zero odbić) a każdy zachwyca się szybami w Sonym a tu taki Mobor problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam matrycę nie błyszczącą w Philipsie(taką chciałem zero odbić) a każdy zachwyca się szybami w Sonym a tu taki Mobor problem?

Ja akurat nie jestem fanem błyszczących ekranów ale niestety od dawna nie widziałem w sklepie TV z matowym.

Fakt faktem, że na szkle pojawiają się refleksy i tęcza ale przyznam szczerze, pomimo tego, że lubię dobry obraz to nie jestem purystą i jest to akceptowalne.

Każda technologia ma coś czego nie ma inna, baa, każde urządzenie. Zwróćcie uwagę np. na tablety. Nie ma jednego "wszystkomającego". Niestety, prawa rynku sprzedaż musi się kręcić.

Ryski na ekranie? Ok niech będą, przecież nie mam go po to, żeby siedzieć przy nim z latarką :)

Ale faktycznie ta Gorilla to ściema, Gorilla my ass jak mawiają Czesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w Philips 9607 akurat trudno o jego występowanie bo strefy są bardzo silnie wygaszane, ale juz na HX950 widac z lewej clouding przy większej ilości wł. stref, takze pisanie ogólnie ze Full Ledy nie maja cloudingu nie jest za bardzo prawdą, o to mi chodziło play007 ;) i chyba tez nie nazwiesz go złym Full LED'em, a przepraszam zapomniałem nazwałeś go już bublem :).

Problem jest o tyle mniejszy na Full LED'ach z uwagi na większość marnych Edge LED (pomijając HX850) na rynku np. takich bez jakiegokolwiek wygaszania.

isimg5054.jpg

Czy na pierwszym zdjeciu sa chmurki po lewej, czy mi sie wydaje? Jesli tak, to czy uwazasz ze sa delikatne czy nie (chodzi mi glownie o intesywnosc swiecenia, nie o ilosc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full led Sonego HX 955 ma mało stref ,kiepską czerń oraz efekt halo.Co zresztą częściowo prezentuje zdjęcie po lewej.Z prawej Philips wzorcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac wiesz moze z jakiego filmu jest to wstep? Chodzi mi o te screeny co wstawiles...

Kliknięte z SGS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz trzeba pytać Gmeru, ale to wejściówka Universal :) bardzo częsta na wielu filmach, choć nie zawsze identyczna.

Full led Sonego HX 955 ma mało stref ,kiepską czerń oraz efekt halo.Co zresztą częściowo prezentuje zdjęcie po lewej.Z prawej Philips wzorcowy.

tylko przez jego tą wzorcowość, troszkę detali pouciekało, nie całkowicie ale jednak są mniej wyraziste ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz trzeba pytać Gmeru, ale to wejściówka Universal :) bardzo częsta na wielu filmach, choć nie zawsze identyczna.

tylko przez jego tą wzorcowość, troszkę detali pouciekało, nie całkowicie ale jednak są mniej wyraziste ;)

No i dlatego to bubel.Co nie zmienia faktu że na wklejonym zdjęciu PeterMac Philips czernią zmasakrował Sonego i nawet obiektywni testerzy z forum przyznali ze czerń w Sonym tylko troche lepsza jak w edge led a w Philipsie lepsza jak w plazmach.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy w serii HX850 można tak zaprogramować funkcje TIMER ON żeby telewizor startował domyślnie z wejścia HDMI ? W moim HX800 tego brakuje.. telewizor się włącza od razu na wejściu TV i nie ma opcji zmiany w ustawieniach timera wyboru źródła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś możliwośc porównania hx850 z philipsem 7007? BYłem juz zdecydowany na sony ale test philipsa zrobiony przez Kikiego mi troche namieszał . Jest znacząca róznica w obrazie między jednym a drugim? Bo w sumie to jest dla mnie najważniejsze. Czemu poza tym tak mało informacji o tym philipsie w sieci? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tom

Z ciekawosci...

Tam u kikiego nadal kalibruja telewizory aparatem fotograficznym?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ wyczuwam złośliwość :). Z tego co pamietam od zawsze mieli kolorymetr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...