Skocz do zawartości
Fast128

Jaki kupić TV [LED][<2200zł][40''-42'')

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat, bo niestety jak już coś znajdę na temat konkretnego modelu to albo jest to temat sprzed roku, a niestety rynek szybko się zmienia, albo temat kończy się postem "Lepszy byłby [tu pada nazwa modelu, o którym allegro nie słyszało a google odsyła na strony po japońsku]" nie podpartym żadnymi argumentami.

Na początku parę słów wyjaśnienia - pracuję jako asystent kamery na planach filmowych, poszukuję telewizora, który będzie służył głównie jako monitor podglądowy na planie. Dlaczego telewizora? Bo na dużym ekranie o niebo łatwiej jest kontrolować czy ostrość jest ok oraz ułatwia to prezentację materiału klientowi (przy reklamach). W związku z tym nie zależy mi kompletnie na jakości dźwięku, ani na tunerze DVB, funkcjach internetowych itp - główne znaczenie ma jakość obrazu, głębia czerni i to aby dało się wyłączyć ''ulepszacze obrazu". Znaczenie ma też coś, co w normalnym wypadku jest pomijalne – waga. W związku z tym, że tv będzie dużo jeździć to plazma odpada, ze względu na wagę raczej powinno być to LED niż CFFL ,ale z uwagi na wagę skrzyni w której będzie jeździć TV (około12kg) to czy TV będzie ważyć 11 czy 13kg jest nieistotne. Ten ekran nie ma zastąpić broadcastowego monitora, a jedynie go uzupełniać. Mam świadomość, że nie uda się go idealnie skalibrować.

Jaki ma być ekran:

-Interesują mnie modele 40'' i 42'' (lub większe, ale w tym budżecie raczej nic z tego)

-Kwota 2200,- z transportem jest absolutnie nieprzekraczalna

-TV będzie dostawać sygnał tylko i wyłącznie po HDMI (24p, 25p, 30p, 50p, 60p)

TV musi mieć:

–możliwość wyłączenia wszelkich ''ulepszaczy obrazu'' a więc motionflow, dynamicznego podświetlenia itp

-przynajmniej 2 porty HDMI

-możliwość skalowania (powiększenia) obrazu podawanego w 1080P przez HDMI

-Musi się dać uruchomić i ustawić na HDMI1 bez pilota

-jakąś gwarancję (może być używany)

W związku z tym, że TV będzie używany czasami w domu to fajnie by było gdyby miał

-cyfrowe wyjście dźwięku jest plusem, ale tylko jeśli powyższe będą zachowane (tv czasami będzie ekranem do oglądania filmów w domu)

-jak najmniejszy input lag

w tej cenie i wielkości allegro podaje:

42'' LED

LED 42" Toshiba 42HL833

LG 42LV3550

SONY KDL-42EX410

40'' LED

SONY KDL-40EX520

Sony KDL-40BX420

PHILIPS 40PFL5605H

PHILIPS 40PFL5705

TOSHIBA 40RL838G

SHARP LC-40LE530E

Sharp LC-40LE814E Quattron

SHARP LC-40LE510E

SAMSUNG UE40D5003

Samsung UE40EH5000

40'' LCD

Samsung LE40D503

Samsung 40" LE40A676

SAMSUNG LE40D550

SHARP LC-40SH340e

SONY KDL-40BX420

SONY KDL-40V3000

SONY KDL-40CX520

TOSHIBA 40LV833

42'' LCD

LG 42LK430

LG 42LK450

LG 42LG5000

Panasonic TX-L42U3E

Philips 42PFL3606H

PHILIPS 42PFL5603

PHILIPS 42PFL5405

TV LCD SHARP LC-42SH330E

Czy któryś z tych modeli na tle innych jest wybitny, czy żadna różnifca i brać LG 42LV3550 bo najtańszy z LEDów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dobrym wyborem jest Toshiba 40TL838 z tego co czytałem test na konkurencyjnym forum wypadła fajnie cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ta Toshiba którą podałeś jest 3D, kompletnie nie zależy mi na 3D, a z tego co widziałem na przypadku monitorów komputerowych obraz w 2d jest w drobne paski - to nie do przyjęcia przy moich zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale co ma 3D do drobnych pasków w 2D o jakich paskach mówisz bo nie kumam :) pod kątem obrazu 2D wypada bardzo przyzwoicie, poczytaj recenzje na sieci.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kwestia budowy pasywnego ekranu 3d, monitory które widziałem przy 2d były absolutnie do bani, obraz był w drobniutkie pasy, było po prostu widać strukturę polaryzatora. Może w tym modelu jest inaczej, może to kwestia wielkości - spróbuję znaleźć go gdzieś i zobaczyć na żywo. Czytałem sporo dobrego o

Samsungu LE40C650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nic fajnego nie kupisz o tej pojemności :) za 2500 na allegro już kupisz 40" Sony EX720 super TV jak za taka cene. Dołóż 300zł. Nie warto jakiś LG brać Zresztą zależy jaką masz manie. jak jesteś maniakiem filmów to szkoda w tej kwocie brać cokolwiek. Lepiej poczekaj dozbieraj i kup coś fajnego minimum EX720. Polecam HX720 :) ale to wyższa półka. Natomaist jak jesteś użytkownikiem nie przykładającym wielkiej wagi do jakości a TV służyć ma jedynie do popatrzenia w programy telewizyjne to LG czy Samsung Ci wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten HX720 nie ma matowej matrycy raczej tylko jakąś taką półmatową? jak czyta sygnał SD?</

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

półmatową to ma EX720, HX720 ma świecącą (Glossy), tez oczywiście polece Sony nawet z uwagi na dobre odzworowanie kolorów np. ludzkiej skóry, zieleni nawet w takim EX720 bedzie to lepiej wyglądać niz na Samsungach czy LG.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurd... świecąca jest w HX??? fak.... u mnie okno jest z lewej strony telewizora, boje się że będzie odbijał chociaż mam wertikale i oglądam w sumie głównie wieczorem w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2200 jest u mnie niestety nieprzekraczalne, początkowo chciałem się zmieścić w 2000,-

Spróbuję upolować tego sony taniej, może trafi się jakiś używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniaka to chyba taniej nie upolujesz... ale mozesz się na Tośkę Tl838 zasadzić to masz szansę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurd... świecąca jest w HX??? fak.... u mnie okno jest z lewej strony telewizora, boje się że będzie odbijał chociaż mam wertikale i oglądam w sumie głównie wieczorem w tygodniu

tu masz hx720 na filmiku

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ale jak ogladasz jest ok, jednak jak masz jasny pokoj i okno blisko to srednio bedzie

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tu ma do rzeczy pokój, skoro telewizor będzie używany na planie filmowym?

Nie znam się na kinematografii, ale wydaje mi się, że na planie filmowym jest raczej jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej już napisano, dobrym wyborem byłby EX720, ale skoro jego cena jest zbyt duża, pomyśl nad wymienionym przez Ciebie EX520. Obraz będzie naprawdę dobry, ale niestety nie posiada on 100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ale jak ogladasz jest ok, jednak jak masz jasny pokoj i okno blisko to srednio bedzie

no właśnie... okno mam duże bo balkonowe! kurna chyba musze sobie jednak odpuscic tego HXa... a z kolei EX podobno ziarni sygnal SD jak piszą na konkurencyjnym forum... moze zatem Toshiba 933 albo ten Sharp LE830...sam juz nie wiem, a tu czas sie konczy, mistrzostwa za pasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zbyt mała jest różnica w cenie między EX720 a Twoim budżetem (do autora postu) by wziąć za 2200zł jakiś 50HZ kicz. Nie warto. Jak już brać kicz to weź LG 42" za 1500 -1600 zł na allegro i tyle. Albo bierz już shit albo dopłać w sumie 300zł i weź EX720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, akurat na 100hz mi nie zależy, bardzo mi nie odpowiadają wszelkie systemy typu motionflow, więc jeśli to jedyna różnica między 520 a 720 to wezmę 720.

A na planie istotnie jest jasno, ale podgląd ma albo swój namiot albo się stawia jakieś osłony - mała osłonka będzie nawet w skrzynce na tv. Czyli co, sony ex520 wtej cenie będzie najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... okno mam duże bo balkonowe! kurna chyba musze sobie jednak odpuscic tego HXa... a z kolei EX podobno ziarni sygnal SD jak piszą na konkurencyjnym forum... moze zatem Toshiba 933 albo ten Sharp LE830...sam juz nie wiem, a tu czas sie konczy, mistrzostwa za pasem

Nic tam nie ziarni to jakies brednie ten kto to napisał to chyba mu ziarni mu w oczach :) najlepiej pojechać do Sony Centre i sobie obadać, ja EX720 dość długo oglądałem razem z EX720, HX720, NX720 itd na różnych sygnałach od n-ki po BD.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wybor tego tv spedza mi sen z powiek... dzis wpadł mi w oko z kolei o dziwo LG42LW570S z pasywnym 3D i stwierdzam,ze to lepszy patent niz aktywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy nie lepszy inny, jeden ma wady i zalety i odwrotnie, jak ktos oglada blisko ekranu to pasyw odpada

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli mówiąc "jak ktoś ogląda blisko ekranu to pasyw odpada" ??

ja się zastanawiam czy 2,5m odległości będzie dobre do takiej wielkości? (z naciskiem na SD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pasywnym rozdzielczość jest o połowę mniejsza i z bliska to widać a do SD to plazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...