Skocz do zawartości
strashak

46 cali do 3,5tys. pomóżcie coś wybrać.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule a poniżej odpowiedzi na szczegółowe pytania:

(pytania skopiowałem z innego forum, ale niestety tam nie otrzymałem odpowiedzi)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? -22m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? -ok.4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?- na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?- bez znaczenia dla mnie obie możliwości mogę zrealizować

6. Jak słońce świeci w pokoju?- pokój słoneczny od południowo zachodniej strony, telewizor stoi bokiem do okien.

7. Jaki masz obecnie telewizor?-32 kineskop od Panasonica

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - dostęp do YT, Ipli

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?- po zakupie na pewno cyfrowy

10 .Jakie urządzenia? - w przyszłości jakieś kino domowe i xbox

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - dużo ok. 6 godz. dziennie

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - bez znaczenia

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - szeroki wachlarz

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - sporadycznie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - po zakupie konsoli na pewno po ok. 1-godz dziennie

16. Preferencje co do marki? W kolejności Samsung, Lg

17. Preferencje co do wielkości? 46 - bo mniejsze wielkosci wybili mi już z głowy czy słusznie?

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w dzień

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 3,5tys.

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? fajnie by było jakby miał co do rodzaju się nie wypowiem bo się nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4m 46cali to minimum, powiedziałbym nawet, że mało. Przy tej odległości to 50 cali wcale nie jest za duży!

Jaki model wybrać? Skoro pokój nasłoneczniony to wskazany byłby LCD, ale na dobry model z którego będziesz zadowolony ( i nie rozczaruje Cię jakość oferowanego obrazu) - trochę mały budżet.

Z kolei wystarczy on na dobrą plazmę np .Panasonic 46 (50) GT30, ale jeżeli faktycznie dużo słońca i więcej oglądasz w dzień to przydałyby się jakieś rolety....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolety są, ale powiem szczerze,że nie chcę plazmy i tyle. Nie przekonujcie mnie na nią. Postarajmy się znaleźć jakiś LED, z którego laik będzie zadowolony. Znalazłem taki model samsung ue 46d5500. Nie jest on 3D, ale już nie chcę zakładać tematu w tamtym dziale, żeby nie śmiecić. Chcociaż 3D to chyba fajny bajer, który chciałbym mieć.

Edytowane przez strashak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci nie pomogę bo nie chcę abyś później był na mnie zły, że kupiłeś TV, który jest kiepski. Bo niestety uważam, że za takiej pieniądze nie kupisz dobrego LED-a tej wielkości z którego będziesz zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile bym musiał dołożyć, żeby nie narzekać. Z drugiej strony na co bym narzekał, że smugi, że słaba jakość obrazu. Proszę mnie traktować jako laika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słabą jakość obrazu, tak jak napisałeś smugi, efekt tzw. teatru....jest tego dużo.

Poczytaj ten wątek

http://hdtvpolska.com/topic/12712-%26gt%3B-jaki-telewizor-kupic-panasonic-sony-samsung-lcd-plazme-itd-itp-etc/

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolety są, ale powiem szczerze,że nie chcę plazmy i tyle. Nie przekonujcie mnie na nią. Postarajmy się znaleźć jakiś LED, z którego laik będzie zadowolony. Znalazłem taki model samsung ue 46d5500. Nie jest on 3D, ale już nie chcę zakładać tematu w tamtym dziale, żeby nie śmiecić. Chcociaż 3D to chyba fajny bajer, który chciałbym mieć.

Tak jak sam napisałeś - fajny bajer, pod warunkiem, że będziesz z niego korzystał, bo inaczej tylko przepłacisz. Jeśli nie da się Ciebie przekonać do plazmy, to ja doradzać Ci nie będę. Najlepiej przejdź się do jakiegoś większego sklepu i poproś sprzedawcę, żeby Ci odpalił ten sam materiał na plazmie i na LCD, może zmienisz zdanie, albo przynajmniej da Ci to do myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś mit się dla mnie ciągnie z tym wypalaniem ekranu, ilością prądu jakie to to zżera etc. Nie zrozumcie mnie źle nie marudzę a staram się dobrać coś z czego będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko. Po to to jest forum aby pytać. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Nie ma TV idealnych takiego nie znajdziesz. Plazma za niższe pieniądze od LCD da Ci lepszy naturalny obraz z którego będziesz zadowolony. Co do prądu obecne plazmy pobierają go znacznie mniej. I pewnie ciut więcej niż LCD, ale tutaj zrób prosty rachunek. Bardzo dobrą plazmę 50 cali kupisz obecnie za 3.500zł. TV LCD na podobnym poziomie jest dużo droższy (jest to rząd liczony w tysiącach). Dlatego wcześniej zmienisz TV niż wyrówna się koszt jaki musisz dać za LCD na początku w stosunku do plazmy.

Co do wypaleń obrazu nad tym też popracowano i pomimo, że ten problem nadal istnieje to przy odpowiednim obchodzeniu się z TV nie musisz się tego obawiać.

Tak jak już było powiedziane każda technologia ma swoje wady i zalety. Tylko Ty musisz wiedzieć czego oczekujesz od TV i taki odpowiedni dla siebie wybrać.

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodzi, mity, mity i jeszcze raz mity. Dużo o tym poczytasz na tym forum. No dobra, tak konkretniej. Marka -LG, wielkość(zwłaszcza przy 3D) -55", technologia pasywna, ale to już związane akurat z tą marką. Konkretnego modelu Ci teraz nie podam, ale masz cały wachlarz do wyboru, wszystko teraz zależy od tego z czego będziesz chciał korzystać. Podobny temat jest już poruszany

http://hdtvpolska.com/topic/27838-ktory-telewizor-3d-wybrac/page__pid__274754#entry274754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc z tego co wyczytałem to plazma odpada niestety z tego, że mam zbyt słoneczne pomieszczenie. Tv będzie stał bokiem do okien a u mnie przeszklone jest ok 3,7 metra pokoju. Pozostaje wybór LED-a. Znalazłem coś takiego

LG ELECTRONICS 47LW4500

i

SAMSUNG UE46D5500

Wiem, że zbyt mały mam budżet jak powiedzieliście. Teraz czego złego miałbym się spodziewać przy takim "budżetowym" tv. Co mnie rozczaruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam 55" - im wiecej tym lepiej (w granicach rozsadku i pewnych uwarunkowan)!

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc z tego co wyczytałem to plazma odpada niestety z tego, że mam zbyt słoneczne pomieszczenie. Tv będzie stał bokiem do okien a u mnie przeszklone jest ok 3,7 metra pokoju. Pozostaje wybór LED-a. Znalazłem coś takiego

LG ELECTRONICS 47LW4500

i

SAMSUNG UE46D5500

Wiem, że zbyt mały mam budżet jak powiedzieliście. Teraz czego złego miałbym się spodziewać przy takim "budżetowym" tv. Co mnie rozczaruje?

Może nie rozczaruje Cię nic, a może będziesz sobie pluł w brodę dzień w dzień. Zależy tak na prawdę jakim typem widza jesteś ;) Tutaj na forum musisz się liczyć z tym, że większość osób to entuzjaści i mają inny punkt widzenia niż przeciętny użytkownik.

Prawda jest taka, że w tej cenie plazma będzie lepsza od każdego LEDa i to pod wieloma względami. W czym dokładnie? Przede wszystkim równomierność podświetlenia, która w LEDach krawędziowych jest fatalna i w domu będziesz widział plamy na matrycy kształtem przypominające chmury. W sklepie możesz tego nie dostrzec przez specyficzne warunki oświetleniowe panujące tam. Druga sprawa to kąty - w elcedekach obraz traci kontrast pod kątem i zmienia odcień, pewnym wyjątkiem są tu telewizory oparte o matrycę IPS np. LG LW570s, który jest pierwszą moją propozycją dla Ciebie. W plazmie obraz jest stabilny pod dowolnym kątem. No i ostatecznie czerń, która w LCD z podświetleniem krawędziowym jest bardzo płytka w porównaniu do plazmy.

TV z matrycą IPS mają lepsze kąty i bardziej jednorodny obraz. Niestety kosztem gorszej czerni i ostrości w ruchu. Jeżeli nie chcesz IPS'a to proponuję Sony EX720, albo Sharp LU630 (brak 3D).

Przy tej odległości powinieneś szukać czegoś większego jeżeli budżet na to pozwala, ale pamiętaj im większy edge LED tym bardziej ewidentne jego wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rzetelna i odpowiednią do mojego poziomu rozeznania odpowiedź (jak słusznie zauważyłeś zwykłego użytkownika). Zaraz sobie te modele obejrzę.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili można nabyć go zapewne bo bardziej atrakcyjnej cenie, gdyż są wdrażane nowe modele. Wybór uważam za bardzo dobry, pod warunkiem, że go zakupisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam ten model lub Samsung ued6100 46cali. Czy teraz nie strzelam kulą w płot:)?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung - aktywne 3D, gorsza jednorodność obrazu, gorszy kąt widzenia, ostrzejszy obraz przy dynamicznym ruchu, lepsza czerń (na wprost), lepszy kontrast (na wprost)

LG - pasywne 3D, dobra jednorodność obrazu, bardzo dobry kąt widzenia, lepsza czerń i kontrast pod kątem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu twoich pytań i odpowiedzi pokryło sie to z moimi gdy wybierałem TV.

Ja kupiłem LG 42LW5500 i patrzę na niego z 3 - 3.5m. Jestem zadowolony, chociaż ostatni mnie wkurzyli bo nie przywidują wprowadzenia do niego TVN playera, ale mniejsza o to.

Pomyśl o 47LW5500 lub 47LW570S (różnią się tylko tym, że ten drugi na tuner sat i nieco wyglądem), cenowo się zmieścisz do tego 7 par okularów pasywnych w zestawie. Przy oglądaniu 3D nie męczą oczu. W zestawie bardzo przyjemna aplikacja do YouTube oraz otwarta przeglądarka internetowa i Ipla.

Ktoś tu doradzał 55' ale na mój gust to z tej odległości wieczorem wybuchają oczy po dłuższym patrzeniu. Przy takiej powierzchni tv po prostu niemiłośiernie świeci, ale to tylko moja opinia.

Poza tym mówią, że do 3D jak najwiekszy. Racja tylko, że 3D będziesz oglądał w może 2% czasu pracy TV. Reszta do będzie zwykły obraz 2D i w mojej opinii patrzenie na tak wielką "żarówę" wieczorami jest po prostu męczące.

Edytowane przez kodishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o tym, aby zejść w dół suwakiem podświetlenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o tym, aby zejść w dół suwakiem podświetlenie? :)

LG ma nawet sensor natężenia oświetlenia w pomieszczeniu i sam dobiera podświetlenie. Nie zmienia to jednak faktu, że patrzenie na tak wielki ekran z tak niewielkiej odległości męczy. Zaznaczam raz jeszcze, że to moja opinia i moje wrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta i już koniec kropka. Jutro towar dojdzie i sprzedam swoje pierwsze wrażenia.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma nawet sensor natężenia oświetlenia w pomieszczeniu i sam dobiera podświetlenie. Nie zmienia to jednak faktu, że patrzenie na tak wielki ekran z tak niewielkiej odległości męczy. Zaznaczam raz jeszcze, że to moja opinia i moje wrażenie :)

Telewizor może męczyć wzrok na kilka sposobów. ale ty akurat nie siedzisz zbyt blisko niego z tego co napisałeś. Sugerowałbym więc przejść na sterowanie ręczne. Automatyczna regulacja podświetlenia nie musi odpowiadać akurat tobie. Najczęściej to punktowe źródło o dużym natężeniu jest powodem zmęczenie oczu, a nie duża ilość rozproszonego światła, toteż rzadko się zdarza, aby zbyt duża powierzchnia obrazu przeszkadzała widzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym oto sposobem 46 calowy Samsung UE46D6100 trafił w moje ręce. Tylko Wam dziękować, że namówiliście mnie na ten rozmiar, kurcze pluł bym sobie w brodę kupując 42 cale lub 40. Z punktu widzenia laika dla mnie obraz w tym samsungu jest świetny a bluray urywa du...ę. Jest tylko jeden mały szkopuł dzisiaj rano przyjrzałem się matrycy z odległości kilku centymetrów i zauważyłem jeden wypalony piksel (mniej więcej na 1/3 szerokości telewizora i 2/3 wysokości, czyli nie z boku, ale też nie centralnie na środku). Co z tym fantem zrobić. Nie doczytałem się w gwarancji czy ona obejmie tak małe wypalenie. Co radzicie robić? Przy normalnym oglądaniu jest to niewidoczne. Czekać aż się pojawi więcej skoro nie przeszkadza to w użytkowaniu. W końcu jest jeszcze 24 msc gwarancji i zawsze będzie czas wymienić, czy może bezwzględnie wymieniać już teraz? Poradźcie mi coś.

Edytowane przez strashak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się dowiedz czy gwarancja obejmuje jeden piksel, ale jeśli nie jest widoczny to może szkoda sobie zawracać tym głowę, nigdy nie wiadomo co się dostanie po wymianie, ja monitor LG wymieniałem dwa razy, za trzecim razem choć widziałem piksela białego na czarnym tle z prawej strony to serwis odesłał mi go z powrotem oznajmiając, że nie ma go tam, przestałem zwracać na niego uwagę i tak jakby go nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...