Skocz do zawartości
galtom

Co kupić/poskładać - specyficzne wymagania (VPN i Netflix)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

być może będziecie mi mogli pomów i podsunąć pomysł co kupic, ewentualnie jakich komponentów do budowy malego PC/odtwarzacza urzyć aby moje wymagania były spełnione.

A te są nastepujące:

  • odtwarzanie wszystkich popularnych formatów video (mkv, divix, itd. + m2ts [i pochodne] - czyli to co nagrywa moja mała kamera HD)
  • odtwarzanie tego wszystkiego z dysku NAS w sieci domowej (idealnie gdyby sie do tej sieci dalo podlaczyc bezprzewodowo, bo moj TV jest w innym miejscu niz sprzet komputerowy)
  • wbudowany dekoder DVB-T z powodow oczywistych :-) (czyli nie mam kbalowki, itd...)

dotąd rozumiem nie ma klopotu - teraz zaczną się schody :-(

  • mam wykupiony duyz pakiet VPN (dostep do 8 serwerow w USA i 8 serwerow w UK) - potrzebuje sprzet, ktory bedzie mial wbudowanego klienta VPN aby moc z nich korzystac
  • samo VPN to polowa sukcesu - oplacam tez dostep do Netflix'a i Hulu Plus - moj odtwarzacz scieciowy musi byc wstanie pozwolic mi na instalacje klienta VPN (albo obsluge przez przegladarke) abym mogl filmy z Netflixa ogladac na TV
  • BBC iPlayer - czy generalnie mozliwosc korzystania z serwisow wideo na stronach www (BBC, ITV, 4oD, itp + PL) byłaby super.

Wydaje mie sie, ze zaden z odtwarzaczy dostepnych na rynku nie zaspokoji moich potrzeb w 100% :-( (szczegolnie w zakresie Netflixa i VPN).

Stad zastanawiam sie czy zamiast tego nie zlorżyć sobie "malego PC", ktory bedzie slużyl tylko jak centrum multimedialne.

Z funkcjami sieciowymi klopotu nie bedzie, obluga Flash dziala - itd.. itd... ale:

  • Nie wiem jaki najtanszy i najslabszy sprzet wystarczy do odtwarzania plynnego ww. formatow video (wiem ze moge kupic najnowszy 4 rdzenowy procesot dolozyc 10GB RAM, 7 dyskow, itd...) ale jako, ze to PC bedzie sluzyc tylko do tego to ni chcialbym wywalic kasy na darmo. Ma robic tylko to i nic wiecej.
  • Jaki system do tego kupic? Win7... czy szukac jakiejs starszej wersji Windows z Media Center?
  • Jak rozwiazac klopot z DVB-T w takim komputerze?
  • Jak rozwiazać podłaczenie takiego wynalazku do zwyklego (kineskop - LCD HD 50" sie jeszcze nie dorobilem) TV z wyjsciem SCART (ewentualnie zestawu kina domowego Panasonic SA-HT900). No i oczywiscie dobrze by bylo,zeby takie maly PC (im mniejszy tym lepszy) byl jak najcichszy...
  • Jak rozwiazać sterowanie tego sprzetu pilotem (czy raczej kupic jednak mala mysz bezprzewodowa?)?

Czy wg Was da sie miec jedno urzadzenie, ktore spelni moje wymagania - nie mam w domu TV bo nie mam dekodera dvbt, filmy z NAS ogladam tylko na ipadzie lub PC, podobnie Netflix - a stary (ale drobry) TV stoi w duzym pokoj (wraz z tym kinem domowym) nie podlaczony nawet do pradu bo nie mam czego i jak na nim ogladac....

Pozdrawiam,

galtom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzania dajmy na to 1080p mkv, czy blu-ray'a wystarczy juz np. platforma Brazos od AMD czyli układy ze zintegrowanym GPU, głownie montowane w laptopach czy ostatnio playerkach sieciowych.

Jesli chcesz mieć nieograniczone możliwości rozbudowy odtwarzania wszelakich formatów serwisów to tylko budowa HTPC.

Szedłbym w procki Intela Sandy Bridge np. Core i3 2105 również z zintegrowana grafiką IntelHD 3000, albo coś z AMD i do tego tania dodatkowa karta graficzna typu ATI HD6570/6670, albo Nvidia GT430/440.

Mozesz tez czekać na nowe procki od Intela Ivy Bridge.

Albo juz gotowca np. takiego zamiast budowania HTPC zobacz (świetna maszynka)

http://allegro.pl/zo...2238935965.html

ale nie widze tam wyjścia VGA analogowe, niby są przejściówki DVI-VGA, ale czy to zadziała to nie mam pojęcia.

System Win7 bedzie najlepszym wyborem.

Do DVB-T mozesz dokupic tuner np. wewnętrzny na PCI albo taki na USB typu stick.

Połączenie takiego kompa z karty graficznej do TV kablem VGA-Scart+ jack-chinch do dźwięku w twoim przypadku.

Do sterowania mozesz używać pilota jakbyś kupił np. obudowę z samym odbiornikiem IR albo wyświetlaczem + IR od Soundgraph iMON, ale tak na prawde myszka bezprzewodowa jest niezastąpiona

Tu masz kopalnie wiedzy :)

http://www.avsforum....ad.php?t=940972

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogie... Wolabym sobie sam cos małego, nawet na używanych podespolach posiadać. Byle sie nie grzalo za bardzo.

Nie musi być wydajne w niczym innym poza wideo i obsługa 720p wystarczy (tylko wtedy moze być kłopot z materiałami z kamery HD - ale jesli oznaczałoby to sporo oszczędność to przeżyje).

Chodzi o to jak to zrobić najprościej, nawygodniej i najtaniej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zo...2251494190.html odpala 1080p, nie ma sensu kupna/budowy czegoś co nie uciągnie dziś na luzie 1080p uważam.

Tylko czy z DVI da sie wyprowadzić sygnał analogowy przez przejsciowke DVI-VGA w tym Zboxie :)

A najtaniej złożyć coś na platformie AMD do tego Radeon 5450, jakas mini buda z pilotem.

Powiem Ci szczerze ze teraz osobiscie bym sie nie bawił w skladanie HTPC tylko zboxa kupił, do tego zamontowal za telewizorem, podpiął jakis wiekszy hdd i jazda :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacate odradzam skoro dla kolegi jednym z kryteriów jest netflix - są z nim problemy (i ogólnie z aplikacjami korzystającymi z Silverlight) na platformie Brazos.

Moja propozycja:

Procesor Intel G620 (215PLN) lub G530 (150PLN)

Płyta główna na chipie H61 - ~200PLN.

2GB 1333Mhz DDR3 - 35PLN

reszta podzespołów (obudowa, zasilacz, dysk) wedle własnych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dotąd rozumiem nie ma klopotu - teraz zaczną się schody :-(
  • mam wykupiony duyz pakiet VPN (dostep do 8 serwerow w USA i 8 serwerow w UK) - potrzebuje sprzet, ktory bedzie mial wbudowanego klienta VPN aby moc z nich korzystac
  • samo VPN to polowa sukcesu - oplacam tez dostep do Netflix'a i Hulu Plus - moj odtwarzacz scieciowy musi byc wstanie pozwolic mi na instalacje klienta VPN (albo obsluge przez przegladarke) abym mogl filmy z Netflixa ogladac na TV
  • BBC iPlayer - czy generalnie mozliwosc korzystania z serwisow wideo na stronach www (BBC, ITV, 4oD, itp + PL) byłaby super.

Wrecz przeciwnie. Stad jest juz lekko, bo wszystko to zrobisz poprzez IPADA (wlacznie ze sterowaniem, zamiast myszki), exportujac przez AIRPLAY do XBMC(Eden) zainstalowanym na komputerku, ktory zlozysz, przy okazji uzyskuja ladna i poukladana biblioteczke multimediow.

Problemem jest jesli dobrze czytam wyswietlacz.

Jak rozwiazać podłaczenie takiego wynalazku do zwyklego (kineskop - LCD HD 50" sie jeszcze nie dorobilem) TV z wyjsciem SCART (ewentualnie zestawu kina domowego Panasonic SA-HT90

Czy masz jeszcze jakies wejscia video poza SCRAT-em w tym TV? Co to za tv i czy aby nie lepiej byloby zaczac od jego wymiany, zamiast kombinowac z jakimis konwerterami sygnalu, bo bez niego sie raczej nie obejdzie, jesli Twoj telewizor nie ma odpowiednich wejsc.

Chyba, ze w tej chwili nie jestes zainteresowany materialami HD, wtedy rozwiazesz wszystko tanio i bezbolesnie, przy uzyciu jednego urzadzenia, bez zabawy w konfiguracje komputera, kupujac jakiegos set-top boxa GoogleTV albo Apple TV.

Tylko w takim razie po co Ci tuner DVB-T? Chyba jeszcze w Polsce nadaja TV analogowo, a czego nie ma w eterze znajdziesz na IPLA, IPLEX czy podcastach stacji telewizyjnych ( poprzez Ipada lub boxa od Google).

Ja mimo wszystko bym sie skusil na nowy TV

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nieszczęsnego TV ze scartem to Twój problem rozwiąże karta graficzna np. z tv-out s-video i zakup kabelka s-video -> scart. Co prawda są jeszcze konwertery VGA/SCART, ale szczerze to mam poważne wątpliwości co do ich "działania", szczególnie jesli mowa o tych allegrowych konwerterach za parę dyszek...

Zakup tunera DVB-T do HTPC oczywiście też nie jest żadnym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zo...2251494190.html odpala 1080p, nie ma sensu kupna/budowy czegoś co nie uciągnie dziś na luzie 1080p uważam.

Tylko czy z DVI da sie wyprowadzić sygnał analogowy przez przejsciowke DVI-VGA w tym Zboxie :)

A najtaniej złożyć coś na platformie AMD do tego Radeon 5450, jakas mini buda z pilotem.

Powiem Ci szczerze ze teraz osobiscie bym sie nie bawił w skladanie HTPC tylko zboxa kupił, do tego zamontowal za telewizorem, podpiął jakis wiekszy hdd i jazda :)

Nie widze czy do tego jest pilot... system rozumiem dokładam do tego we własnym zakresie i to jest wtedy to samo co poskladane Media PC.

Fajnie bo male i nie bedzie buczec dmuchawami. Tylko czy w tym jest DVB-t? Jak nie to przez USB cos powinno dac sie podpiac.

Zacate odradzam skoro dla kolegi jednym z kryteriów jest netflix - są z nim problemy (i ogólnie z aplikacjami korzystającymi z Silverlight) na platformie Brazos.

Moja propozycja:

Procesor Intel G620 (215PLN) lub G530 (150PLN)

Płyta główna na chipie H61 - ~200PLN.

2GB 1333Mhz DDR3 - 35PLN

reszta podzespołów (obudowa, zasilacz, dysk) wedle własnych preferencji.

To cenowo brzmi jeszcze lepiej :-). Musze sie tylko rozgladnac za najtansza plyta w wyjsciem optycznym bo takie (wejscie) mam w zestawie kina domowego. Ale chyba w 500 zl sie zmieszcze? 700?

Wrecz przeciwnie. Stad jest juz lekko, bo wszystko to zrobisz poprzez IPADA (wlacznie ze sterowaniem, zamiast myszki), exportujac przez AIRPLAY do XBMC(Eden) zainstalowanym na komputerku, ktory zlozysz, przy okazji uzyskuja ladna i poukladana biblioteczke multimediow.

Problemem jest jesli dobrze czytam wyswietlacz.

Czy masz jeszcze jakies wejscia video poza SCRAT-em w tym TV? Co to za tv i czy aby nie lepiej byloby zaczac od jego wymiany, zamiast kombinowac z jakimis konwerterami sygnalu, bo bez niego sie raczej nie obejdzie, jesli Twoj telewizor nie ma odpowiednich wejsc.

Chyba, ze w tej chwili nie jestes zainteresowany materialami HD, wtedy rozwiazesz wszystko tanio i bezbolesnie, przy uzyciu jednego urzadzenia, bez zabawy w konfiguracje komputera, kupujac jakiegos set-top boxa GoogleTV albo Apple TV.

Tylko w takim razie po co Ci tuner DVB-T? Chyba jeszcze w Polsce nadaja TV analogowo, a czego nie ma w eterze znajdziesz na IPLA, IPLEX czy podcastach stacji telewizyjnych ( poprzez Ipada lub boxa od Google).

Ja mimo wszystko bym sie skusil na nowy TV

Na TV na razie nie ma szans. Generalnie w samym TV bedzie ogladane (bardzo zadko) TVP 1, itp. Nawet z tym Netflixem nie bede szala, itd (za duzo) ani (do czasu nowego TV) z filmami z dysku NAS ale chce juz sobie poskladac/kupic takiego player'a, ze potem tylko TV podmnienie. TV to tez Panasonic (kupiony w komplecie z kinem domowym).

Jak najpier kupie TV to i tak nie bede mial na nim co ogladac :-)

Czyli jednak poskladanie malego PC bedzie najsensowniejsze w moim wypadku?

Jak dokladnie dziala ten AirPlay?

Edytowane przez galtom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najpier kupie TV to i tak nie bede mial na nim co ogladac :-)

Nie rozumiem Cie. wymieniles wiecej zrodel kontentu niz przecietny forumowicz,

Czyli jednak poskladanie malego PC bedzie najsensowniejsze w moim wypadku?

Nie. Na tym etapie, to zbedny wydatek i klopot, Nie masz wyswietlacza HD, Wlasciwie to nawet nie wiemy w jaki sposob, poza gniazdem SCART, mozna podlaczyc sie do Twojego TV. To jest zasadniczy problem, na ktory przekladac sie bedzie jakosc i komfort dzialania, a wlasciwie mozliwosc dzialania tego rozwiazania. Zasadniczym ograniczeniem bedzie tutaj rozdzielczosc wyswietlacza.

Jak dokladnie dziala ten AirPlay?

Wystarczy wpisac siedem liter do wyszukiwarki czy Youtube'a zeby sie dowiedziec i zobaczyc.

Zycze powodzenia

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ma racje, korzystanie z komputera typu HTPC na telewizorze CRT to porażka katorga i udręka :) zabije Cie odświeżanie i tragiczna rozdziałka, a nawet nie wiem czy bedzie to działac, bo TV CRT raczej nie moze być ustawiony jak monitor podstawowy główny.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zaczac od wymiany TV na HD np na taki co tez odpala sporo formatów wideo (divix,mkv,m2ts...) ma juz tuner DVB-T Mpeg4 itd., zadne z tych pudełek nie jest projektowana juz z myslą ze ktos to bedzie jeszcze pod CRT'ka podpinać

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka kwota max, fakt wybor jest spory ale jak zawezisz budzet jest duzo prosciej cos wybrać

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV generalnie ogladam nie za duzo, glownie Netflix i Hulu na ipadze w lozku... ale czasem cos bys sie ogladnelo na duuuuzym ekranie.

Zatem jak juz mialbym kupowac to cos w okolicy 40" do dosc duzego pokoju.

Natomiast jakosc (nie bede spedzal przy TV 8h dziennie) nie jest az tak wazna, nosze okulary, teraz 21" CRT mi nie przeskadza wiec... zeby nie bylo gorzej ;-)

A marka jest dla mnie nie istotna.

F1 na BBC One ma sie fajnie ogladac przez Boxee Box (czy cos takiego) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nowoczesnie to wyglada... nie wiem czy na moje potrzeby nie szukac jakiegos modelu sprzed 2 lat (byle z DVB-T), bez USB (bo takie Boxee w planach), za to moze taniej?

Ale 2100 nie jest zle.

Pewnie kolo gwiazdki sie tzeba bedzie zastanowic bo faktycznie to BB fajne... ale na czym ogladac? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...