Skocz do zawartości
TOmeKK

Test wewnętrznych de-interlacerów w 61 TV

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mamy już wiele tv z 1080, najlepiej p, wiemy jaki mają kontrast, czas reakcji matrycy, poziom czerni, ale to nie wszystko co składa się na dobry obraz HD.
Jeżeli parametry są podobne, to dyskryminującym czynnikiem wyboru powinien być w następnej kolejności sposób postępowania z podanym sygnałem.

[b]Jak porównać działanie wewnętrznego de-interlacera[/b] w podobnych do siebie modelach?

Większość producentów (w 2005 80%, w 2006 50%) upraszcza sobie życie i koszty. Deinterlacer nie działa jak trzeba - nie przenosi całej informacji jaką podajemy w 1080i - tylko połowę.

O tym jest artykuł. Ponieważ modele amer. i nasze są inne, nie można wysuwać daleko idących wniosków. Jednak duże prawdopodobieństwo istnieje, że marka... zawsze dba o sygnał.

W 2005 przeprowadzono test 54 telewizorów. W 2006 -61 różnych tv o różnej technologii.

Dodano też 2 testy - inverse telecine (proces odwrotny do pulldown 3:2) i szerokości pasma - za pomocą HD DVD firmy Silicon Optix HQV -(Hollywood Quality Video) :P

[b]Wyniki:[/b]

54% nie przeszło [b]testu deinteracingu.[/b]
Przeszły wszystkie Hitachi, Pioneery, JVC i Sharpy z 2006, oraz inne wybrane.


[b]Test 3:2[/b] (czyli jak wyświetlany jest film oryginalnie z 24p)

Nie przeszło 80% !!!! Znowu przechodzą wszystkie JVC, Hitachi i Pioneer, i trochę innych.


[b]Szerokośc pasma[/b]

Przechodzą wszystkie 1080p. Zwróćcie uwagę na sony KDS-50A2000 - data prod. po sierpniu -przechodzi, wcześniejsza nie.



Uwaga:

W sony - DRC - trzeba wyłączyć, w sharpach - action mode też.

Miłej lektury. Jest tabelka z wynikami.

Pozdr.

[url="http://www.hometheatermag.com/hookmeup/1106hook/"]http://www.hometheatermag.com/hookmeup/1106hook/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:P:P i jeszcze raz :)
No co tu dużo mówić, jestem w szoku i to tak dużym że aż mi się w to wierzyć nie chce. Żeby producenci sprzętu polecieli sobie AŻ tak w kulki?

[quote]If a given display properly processes all of the lines, the pattern's alternating horizontal lines should remain intact. If the display only shows single 540-line fields (all odd- or all even-numbered lines) and upconverts to the TV's native resolution, the boxes will strobe all black and then all white. If this occurs at any time, I give the display a "fail," because the display only works with half of the available information as it strobes.[/quote]

Szkoda tylko że te testy dotyczą sprzętu zza wielkiej wody, który różni się od strokontynetnalnych modelami i oznaczeniami. Z ciekawości przygotuję na jutro test w 1080i w którym zbadamy spawę. Co innego umieszczę w półobrazach odd i even. Nie wierzę w to by mój telewizor wyświetlał połowę informacji i interpolował okrojony obraz do rozdziałki swojej matrycy. Bo jeśli tak jest to chcę zwrot kasy od producenta!

Ps. TOmeKK dzięki za post, ciekawe jak sprawa wygląda u nas ale na przykładzie KDS-50A2000 skłaniam się bardziej ku teorii że jednak aż tak nie zlewają sprawy i w nowszych modelach wszystko jest ok.
I hope so... :P

Ps2. Pewnie myślałeś że taki post przejdzie niezauważony :) he he, no chance! Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu, jak było mowa o matrycy PAL i porównywano ją do WXGA, pisałem, że tv traktuje sygnał jak 540p a nie 1080i, i dlatego wynik końcowy jest bardzo podobny, ale nikt nie zwracał uwagi. :)



PS.
Test na DVD kosztuje 30 dol., tego nowego na HD DVD jeszcze nie ma.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wywalał 30 dolków nie mówiąc o tym że nie mam HD DVD :) i sam sobie zrobię test i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Maro' post='20367' date='06.11.2006, 02:19 ']
Nie będę wywalał 30 dolków nie mówiąc o tym że nie mam HD DVD :) i sam sobie zrobię test i już.
[/quote]


Maro, dawaj szybko wyniki swojego testu bo czeka na dostawę mój LDS-70R2000.

PS. zawsze mówiłem, że lepiej mieć zewnętrzny scaler/deinterlacer typu Cinemateq i DVDO, szkoda tylko, że nie rozdają ich za free.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Teraz jestem w pracy i nie mam jak tego sprawdzic na swoim TV ale jesli ktos chce to tu ma klatke do testow:
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5d37342963171b7c"][img]http://images4.fotosik.pl/198/5d37342963171b7cm.jpg[/img][/url]
a jak ktos chce to moge podeslac mu test wideo 10 s. format 1080i . TS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaję jeszcze jedną tablicę na której będzie można sprawdzić ile komu przycina lini obrazu. Bo to że przycina to jest pewne.
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=28dd16cf69e8a410"][img]http://images3.fotosik.pl/234/28dd16cf69e8a410m.jpg[/img][/url]

bedzie mozna sobie policzyc ile linii obrazu tracimy na naszych HD READY i nie tylko.
Jest tez wyszczegolniony obszar(action&title safe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maro, wyślij film proszę, sprawdzę wieczorem na 52'' jak dostanę do 16.00? da się?
Rozumiem, że parzyste i nieparzyste w osobnych linijkach?

adres na priv.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Maro.

UWAGA: [b][size=5]MARO jest super profi.[/size][/b]


Odpaliłem na VLC, żeby sprawdzić w pracy na kompie.

Przy ustawieniu deinterlacera na: Discard - pokazuje tylko ramki UPPER w końcowej scenie i nie miga.

Czyli jest OK. Wszystkie inne; BOB, Blend, itd mają obie ramki, tylko niektóre migają.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomimo tego co sie rozpetalo na forum (nie bede udawal ze nie sledze sprawy) robie swoje czyli dziele sie doswiadczeniami z zakresu HD!! I inni tez powinni tak robic ale do rzeczy bo nie tego dotyczy ten temat!
Oto wyniki testow ktore przeprowadzilem na interlace i obcinanie obrazu. Tak wiec moj SAMSUNG LE32R51BX WYSWIETLA na cale szczescie zarowno upper jak i lower frame czyli CAŁĄ RAMKĘ ( a nie jak dowodza wyzej wymienieni panowie, zza wielkiej wody w tym watku). Zachęcam innych do testów.
Oto dowody rzeczowe:

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images2.fotosik.pl/236/8df8622d8dc887c4.jpg[/img][/url]

A ponizej kolejny test, TEZ BARDZO CIEKAWY moim skromnym zdaniem. KAŻDY telewizor na rynku HD i HD READY i te FULL HD i te zwykle [color="#FF0000"][b]PRZYCINAJĄ OBRAZ[/b][/color]. Tylko monitory studyjne mają możliwość podglądu na "całość". Funkcja ta w profesjonalnych monitorach nazywa się UNDERSCAN i służy do podglądu sygnału w "całości".[color="#FF0000"] Każda z firm produkujących TV przycina inny procent obrazu[/color], stąd w zamieszczonej wyżej grafice obszar [color="#000099"]action safe[/color] i [color="#000099"]title safe[/color] czyli obszary w których jest możliwe dokonywanie różnego rodzaju efektów ([color="#000099"]action safe[/color]) i zamieszczania napisów na ekranie ([color="#000099"]title safe[/color]). Fajnie by bylo gdybyscie zamieszczali podobne testy! Moglibyśmy stwierdzić ile przycina SAMSUNG a ile SONY, ile PIONEER, ile PANASONIC, AMOI itd, itd...
Zachecam do testow!!!!

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images4.fotosik.pl/199/14a3147b0b2333c7.jpg[/img][/url] Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za być może głupie pytanie, ale czy aby dokonać testu wystarczy nagrać wcześniej podane fotki na płytkę i wrzucić do odtwarzacza DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie!!!! A nawet na 100% nie!!!! Klatki testu sa w 1080i i najlepiej byloby podać je z kompa BEZ ZMIANY ROZDZIELCZOŚCI , a jesli ktos nie ma to z netplayera typu SNAZIO, zreszta kazdy kto ma wyswietlacz fullHD, truHD czy HD Ready musi mieć przecież jakieś źródło obrazu HD? Dla tych co nie mają mogę przygotować klatki do testów w PAL do odtwarzania w DVD ale będą mniej dokładne i miarodajne siłą rzeczy!! Przecież będą miały TYLKO 576 lini!!

Ps. Jesli dla kogoś coś jest nie jasne to PYTAĆ!! Ja już wiem ile mój telewizor PRZYCINA mi obrazu oraz wiem że ma deinterlacer OK! :P Czyli wszystko zgodnie z parametrami! Wy nie jesteście ciekawi czy wasze TV też są wporzo :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie - test półobrazów wyśmienity , ale dalej już pojawiają się przysłowiowe schody !

Kompletnie nie rozumię , dlaczego niby FULL HD miałyby przycinać
pewien fragment ( w podanym przykładzie po 40 pikseli góra dół i po 70 pikseli lewa prawa - dawałoby to vertical (2x40)x1920 = 153 600 horizontal (2x70)x1080 = 151 200 , czyli w sumie 304 800 co przy rozdzielczości panela FULL 2 073 600 powoduje , że dostarczany obraz jest ZOOM-owany o 15 % !!!!!!! )

Mam nadzieję , że powyższy problem dotyczy li tylko nietypowych rozdzielczośći , które wymagają skalowania i robią to w tak idiotyczny
sposób . Nie wyobrażam sobie sytuacji , że przy połączeniu źródła 1080
(komputer) zaznaczony przeze mnie 1 piksel , będzie wyświetlany także na sąsiednich ! :( A jak niby miałaby się do tego technologia "dot per dot" ?
No chyba , że czegoś nie rozumię ! :)

Na załączonej fotce wyraźnie widać rozmycie wszystkiego ( to efekt skalowania i "zalewania" sąsiednich pikseli ) , nie wyobrażam sobie ,
żeby na odbiorniku FULL obraz wyglądał inaczej niż na "ostrym" oryginale - kropka w kropkę ! :)

Pzdr.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie rozumiesz ale juz spiesze z wyjasnieniami. Przyciecie nastepuje niejako przez obudowe. I zostalo to ustalone przez wszystkich producentow, nie ma wyswietlacza (poza profesjonalnymi studyjnymi) pokazujacymi CALY OBRAZ! Ktos nie wierzy? Prosta sprawa, wyswietlcie sobie przygotowana przezemnie grafike na swoim TV i zobaczycie ze tracicie wlasnie mniej wiecej 15% obrazu. Zostalo to ustalone na potrzeby techniczne!! [color="#FF0000"]Obrazek niejest interpolowany! Jest wyswietlany w calosci i dot by dot na panelu full hd a pomimo tego nie bedzie widac 100% obrazka!!!!![/color] Ciekaw jestem ktory z producentow PRZYCINA najmniej! HD maniacy, do testow!! NIe ma tu zadnego oszustwa, moja grafika ma 1920x1080.
@BoDex
[quote]( w podanym przykładzie po 40 pikseli góra dół i po 70 pikseli lewa prawa - dawałoby to vertical (2x40)x1920 = 153 600 horizontal (2x70)x1080 = 151 200 , czyli w sumie 304 800 co przy rozdzielczości panela FULL 2 073 600 powoduje , że dostarczany obraz jest ZOOM-owany o 15 % !!!!!!! )[/quote]
bledne zalozenie - on nie jest zoomowany on poprostu nie jest pokazywany w calosci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Różnego rodzaju wyświetlacze CRT / LCD / plazmy posiadają - oprócz wejść 'komputerowych' także inne wejścia (Composite, Component, S-Video). Efekty wyświetlania pełnego obrazka mogły być frustrujące dla końcowego odbiorcy. Stąd 'Overscan' - tak jest i już.

BTW w monitorach studyjnych opcja 'Underscan' jest tylko opcją...

2. 'Overscan' z komputera można poprawić korzystając z zaawansowanych możliwości sterowników graficznych.

3. 'Overscan' z DVD można poprawić stosując opcję 'incremental zoom' - o ile dany DVD ją posiada.

Użyteczne źródło informacji:

[url="http://www.anandtech.com/multimedia/showdoc.aspx?i=2181"]http://www.anandtech.com/multimedia/showdoc.aspx?i=2181[/url] Edytowane przez krzemien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już teraz TOTALNIE nie rozumię ! ! !

Mamy :

- panel o fizycznej rozdzielczości 1920x1080
- grafikę o identycznej rozdzielczości

Przesyłamy sygnał kropka w kropkę i znika nam 15 % informacji i
na dodatek twierdzimy , że nic nie jest interpolowane ???? :(
Hmmm - kwadratura koła !!!!

JEŚLI COŚ TUTAJ JEST PRZEKŁAMANE , to chyba fizyczna rozdzielczośc
panelu , a to trąci teorią spiskową :)

Reasumując - twierdzisz , że wszystkie komercyjne panele 1920x1080
nie mają takiej ilości KROPEK !!! :) Lub inaczej - mają taką liczbę KROPEK , ale
są zasłaniane poprzez sprytnie przygotowaną obudowę ! :)
A jeśliby tak ją usunąć , to co ? Ukażą się na wszystkie kropki ? :)

A może ta przypadłośc dotyczy tylko odbiorników o innej niż 1920x1080 rozdzielczości ?
Może to tylko one mają ten problem z przeliczeniem FULL na swoją natywną i łatwiej
im te 15 % wywalić poza ekran ? Zainteresowałeś mnie tym na maksa - ktoś
jednak z nas popełnia błąd , bo całość wydaje się bardzo nielogiczna ! :)

Czekam na swój , ale chętnie bym je policzył ! :)

TEST - bitmapa 1920 x 1080 z kratkami po 10 pikseli i do liczenia Panowie , bo to może być PRAWDĄ .... lub powodem do żartów !
W sumie ktoś UKRADŁ 15 % KROPEK ! :)

( w Twojej planszy jest błąd - w zakresie do 20 jest 21 kropek :) No , ale to drobnostka oczywiście ! :)

A swoją drogą - co też może być w tych ukrywanych KROPKACH - hmmmm .... , ale to juz sobie żartuję !
Pzdr.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Maro' post='20741' date='07.11.2006, 15:27 ']Przyciecie nastepuje niejako przez obudowe. I zostalo to ustalone przez wszystkich producentow, nie ma wyswietlacza (poza profesjonalnymi studyjnymi) pokazujacymi CALY OBRAZ! Ktos nie wierzy? Prosta sprawa, wyswietlcie sobie przygotowana przezemnie grafike na swoim TV i zobaczycie ze tracicie wlasnie mniej wiecej 15% obrazu. Zostalo to ustalone na potrzeby techniczne!! [color="#FF0000"]Obrazek niejest interpolowany! Jest wyswietlany w calosci i dot by dot na panelu full hd a pomimo tego nie bedzie widac 100% obrazka!!!!![/color][/quote]


To tutaj masz także planszę testową - wykonaną przeze mnie !

[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7d18b186ed42cd1"]PLANSZA TESTOWA 1920 x 1080[/url]

To , że Twój 32 calowy HD ready nie radzi sobie ze skalowaniem 1080 do natywnej , to chyba nie znaczy ,
że każdy Full HD będzie zachowywał się podobnie . Myślę , że się mylisz w wystawianiu takiej opinii i
chętnie z Tobą podyskutuję na ten temat - gdzie niby gubione jest te 15% ?


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście interesująca sprawa. Do tej pory sądziłem, że tylko w odbiornikach crt część obrazu jest niewidoczna. Jeżeli jednak producenci LCD także "ukrywają" tochę pikseli pod obudową to co będzie gdy np. podłączymy do telewizora komputer i ustawimy natywną rozdzielczość matrycy? Czy przykładaowo pasek zadań w Windowsie będzie obcięty/niewidoczny?
W jakim celu stosowany jest overscan? Używa się go do tej pory tylko dlatego, że przez kolejne lata chciano zachować kompatybilność z wcześniejszymi modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DaN' post='20918' date='08.11.2006, 00:06 ']
Rzeczywiście interesująca sprawa. Do tej pory sądziłem, że tylko w odbiornikach crt część obrazu jest niewidoczna. Jeżeli jednak producenci LCD także "ukrywają" tochę pikseli pod obudową to co będzie gdy np. podłączymy do telewizora komputer i ustawimy natywną rozdzielczość matrycy? Czy przykładaowo pasek zadań w Windowsie będzie obcięty/niewidoczny?
W jakim celu stosowany jest overscan? Używa się go do tej pory tylko dlatego, że przez kolejne lata chciano zachować kompatybilność z wcześniejszymi modelami?
[/quote]
Sorki ale mialem BARDZO CIEZKI DZIEN cieszy mnie to ze problem zostal zauwazony....Jest jak piszesz...PASEK ZADAN W WIEKSZOSI WYPADKOW JEST OBCIETY [kazde forum o tym traktuje: po DVI, HDMI, Component etc....w natywnej rozdzielczosci]( to jest to ok. 15% obrazu) wystarczy poczytac rozne fora o problemie wyswietlania Desktopu na LCD... NIECH KAZDY NIEDOWIAREK WYSWIETLI MOJA GRAFIKE (1920X1080) NA SWOIM DISPLAYU I ODCZYTA NA PODZIALCE ILE MU TNIE a ja mu wyjasnie (PRIMO: ZE TAK MUSI BYC, SECUNDO: jestem ciekaw ile mu tnie) :)

[quote name='DaN' post='20918' date='08.11.2006, 00:06 ']
Rzeczywiście interesująca sprawa. Do tej pory sądziłem, że tylko w odbiornikach crt część obrazu jest niewidoczna. Jeżeli jednak producenci LCD także "ukrywają" tochę pikseli pod obudową to co będzie gdy np. podłączymy do telewizora komputer i ustawimy natywną rozdzielczość matrycy? Czy przykładaowo pasek zadań w Windowsie będzie obcięty/niewidoczny?
W jakim celu stosowany jest overscan? Używa się go do tej pory tylko dlatego, że przez kolejne lata chciano zachować kompatybilność z wcześniejszymi modelami?
[/quote]

Nie tylko CRT!!!!!! Dyskutujemy o czerni, kontrascie i innych pierdolach nie wiedzac ze tracimy jakies 15% he he zawsze tak bylo.... i bedzie ;) Overscan to cos wiecej niz kompatybilnosc!!!! I ja chce aby Ci ktorzy nie wierza uwierzyli, malo tego by mogli zmierzyc sie z rzeczywistoscia ;). Niestety taka jest prawda, nie wszystko co daja nadawcy, wydawcy plyt, jest nam dane ogladac ;) NIESTETY TAK JEST , BYLO I BEDZIE, a kto nie wierzy niech wyswietli (moja) grafike na swoim DISPLAYU i juz... he he
pytania przyjmuje od jutra, czyli dzis gdyz dzis juz jestem out of order.... senkju.... he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARO - napisz proszę , przy jakiej konfiguracji i jakiego sprzętu zrobiłeś to foto ? ( karta wraz z ustawieniami, złącze , itd )

Ja jestem święcie przekonany , że Twoja karta nie wysyłała pełnego HD , poza tym Twój TV nie obsługuje D-sub lub HDMI w takiej rozdzielczości , więc
podejrzewam , że problem TYLKO i WYŁĄCZNIE dotyczy odbiorników HD Ready nie obsługujących 1080pi mało tego - Twoja plansza zostaje poddana kompresji , a jeśli nie , to napewno odbiornik pompuje obraz - co widać na rozmytch krawędziach ...

Temat doprowadził mnie do czerwoności ;) więc proszę o merytoryczną odpowiedź ( ew. wiarygodne fotki )


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry man ale rzeczywistosc niestety jest brutalna!
Moj TV OBSLUGUJE ZAROWNO HDMI, COMPONENT, D-SUB w rozdzielczosciach 1080i. Nie obsluguje jedynie 1080p. Jesli chodzi o podawanie sygnalu na TV, tez nie mam z tym problemow, gdzyz moge przez PC wyswietlic via RADEON 19020x1080i via D-Sub , lub 1920x1080 via XBox360 Component, lub G5 (Mac) wyswietlic sgnal. Moge to zrobic na wiele sposobow i zawsze z tym samym rezultatem.

Zdjecie zrobilem wyswietlajac TA grafike via component Xbox (1080i) via MC. Ale nie zmieni to faktu ze KAZDY Z WAS WYSWIETLAC ( TA grafike. ktora BEZPRZECZNIE ma wymiary jakie ma) NIE ZOBACZY JEJ W PELNEJ KRASIE.

A to niespodzianka, co? Gadamy o czerni, rozdzielczosci, kompresji( jak dla mnie za malo) a tu sie okazuje ze tracimy ok 15%? (przeciez to calkiem sporo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAPYTAM MOŻE TAK ?
BĘDZIE CI ŁATWIEJ ODPOWIEDZIEĆ - bo jak widzę pojawiają się trudności ! ;)

Odtwarzałeś taką planszę z komputera (1080p) na odbiorniku FULL , który akceptuje taki sygnał na D-sub lub ew. HDMI ???? ( nie component )

Założę się , że jednak nie - ten problem może dotyczyć odbiorników HD READY ( a taki posiadasz - rozdzielczość 1366x768 ) i dlatego nie widzisz pojedyńczych poziomych i pionowych pasków o szerokości 1 piksela , bo Twój odbiornik sobie z tym nie radzi i wywala część informacji poza ekran - nie ma tutaj żadnych ukrytych rameczek .
Kropka postawiona w każdym narożniku na ekranie musi być widoczna i tyle ;)

Podobny problem z takim modelem TV jak Twój miał już ktoś 2 lata temu - TEN PROBLEM DOTYCZY MODELI INNYCH NIŻ FULL !

[url="http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic393468.html"]http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic393468.html[/url]

Myślę , że zmienisz zdanie i powiadomisz o tym wszystkich zainteresowanych ! ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maro, jeżeli łączyłeś po analogu, to jest to jak najbardziej możliwe. Podłącz po DVI czy HDMI i wtedy pisz.
Po analogu efekt overscanu będzie zawsze występował - nawet w zwykłych komputerowych monitorach LCD - oczywiście przy korzystaniu ze zwykłego kabla VGA Po to są "pokrętełka", które umożliwiają dokładne ustawienie wielkości i położenia ekrenu. I do tego magiczny przycisk, który automatycznie stara się wskalować obraz w widzialny obszar. A jeśli tego ten TV nie ma, to jest dość kiepski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!
Moze wasze teoretyczne rozwazania poparlibyscie jakimis argumentami, to po pierwsze. Po drugie moze jakies dowody? Ja zrobilem zdjecie i TO JEST zarowno fakt jak i dowod! Niczego sobie nie wymyslilem i nie musicie mnie przekonywac do waszych magicznych pokretel!! Jestem montazysta filmowym od wielu lat, montuje filmy w roznego rodzaju systemach od SD przez HDV po HDTV 1080p skonczywszy (tasma 35mm transferowana, tez) I w kazdym studiu montazowym (profesjonalnym) na swiecie, sa monitory (we wszystkich systemach) z underscanem a wiekszosc systemow montazu nieliniowego ma mozliwosc podgladu stref(action safe, title safe) jak juz pisalem, ja sobie tego nie wymyslilem!

@wiewior
nie jestem kretynem i mam swiadomosc mozliwosci ingerencji w geometrie obrazu, jak rowniez wiem ze istniejea rozna "magiczne" pokretla i przyciski :blink:

@BoDex
[quote]dlatego nie widzisz pojedyńczych poziomych i pionowych pasków o szerokości 1 piksela , bo Twój odbiornik sobie z tym nie radzi[/quote] Nie tego tyczyla moja wypowiedz, to oczywiste ze linie o szerokosci 1 pixela sa na takiej matrycy interpolowane i zlewaja sie.
[quote]Twój odbiornik sobie z tym nie radzi i wywala część informacji poza ekran[/quote] - Pozwole sie z tym nie zgodzic, nie o to w tym chodzi, przy skalowaniu nie ma prawa nic byc obcinane (po to sie skaluje).
[quote]Kropka postawiona w każdym narożniku na ekranie musi być widoczna i tyle[/quote] - czyzby? Czym poprzez Twoja teze? Moze zrobisz test? Wyswietl prosze plansze ktora przygotowalem, z lewej strony kadru sa kropki wielkosci piksela z prawej kropki maja wielkosc 4 pikseli.
[url="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e48b054ea5462f40"][img]http://images2.fotosik.pl/237/e48b054ea5462f40m.gif[/img][/url]


Moze jednak ktos dokona wrescie jakiegos testu i poprze swoje teorie praktyka, tak jak ja to zrobilem?

Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...