Skocz do zawartości
dawmac

IMMORTALS - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu kupilem IMMORTALS i bylem bardzo ciekaw tego filmu bo bardzo lubie takie klimaty :) Jednak jestem bardzo zawiedziony :( Akcji nieiwele, obraz dobry ale to nic nadzwyczajnego przy BR i wspolczesnych wydaniach, fabula byle jaka, muzyka bez emocji, efekty wizualne kila fajnych ujec i to wszystko, efekty dzwiekowe nic nadzwyczajnego po za jednym - sciezka dla subwoofera. Naprawde robi wrazenie, swietne odglosy, super dynamika i przestrzen. Tak dobrego basu dawno nie slyszalem / czulem. Jedyne co bylo dobre w tym filmie to wlasnie bas. Polecam wszystkim co lubia dobry bas z dobrym subem. Jak dla mnie lepiej jest niz we Wladcy Pierscieni :) To jest jedyny tylko plus calego filmu.

Dla mnie film "jednorazowka" czyli obejrzec i odlozyc na plke, moze czasami jak ktos bedzie sie pytal "a to czarne duze pudlo to po co ci ? " to warto taki film odpalic :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film ciekawie zrobiony i warty obejrzenia, jak sam zauważyłeś film na raz i to jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wydanie od Monolithu to ponoć niezły bubel. Nie wiem z jakiego źródła było robione, ale brakuje w nim szczegółów widocznych w wydaniu zachodnim:

Original / Monolith

5707141080p.th.jpgimmortals09.th.png

Edytowane przez Gieferg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wydanie UK i nie raz sie przekonalem ze wydania UK sa duzo lepsze niz PL. Mam np Wanted / scigani i wydanie PL i wydanie UK i dziwk jest duzo lepszy na wydniau UK. Pomimo ze polskie wydanie ma DTS HD MA to wydanie angielskie ma jak by bardziej przestrzenny dziwek. Duzo wiecej sie dzieje do okolo, wieksza ilosc dzwiekow jest slyszalna w przestrzeni, daje to lepsze poczucie akcji filmu. Wydawalo mi sie to dziwne bo oba wydania sa DTS HD MA.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wydanie UK i nie raz sie przekonalem ze wydania UK sa duzo lepsze niz PL. Mam np Wanted / scigani i wydanie PL i wydanie UK i dziwk jest duzo lepszy na wydniau UK. Pomimo ze polskie wydanie ma DTS HD MA to wydanie angielskie ma jak by bardziej przestrzenny dziwek. Duzo wiecej sie dzieje do okolo, wieksza ilosc dzwiekow jest slyszalna w przestrzeni, daje to lepsze poczucie akcji filmu. Wydawalo mi sie to dziwne bo oba wydania sa DTS HD MA.

pozdr. dawmac

Na pewno chodzi o Wanted ? Pytam bo w wydaniu polskim oraz UK dźwięk oraz obraz jest bit w bit identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ten z A.Jolie. Zgadza sie dziwek jest teoretycznie taki sam bo i tu i tu jest DTS HD MA. Ustawienia sprzetu takie same, ogladany film jeden po drugim. Oczywiscie wersja dziwkowa angielska bo polski lektor zabija caly dzwiek :)

Nie jest to przepasc dzwiekowa miedzy tymi dwoma wydaniami, ilosc szczegolow , jakosc jest taka sama ale wrazenia efektow / przestrzeni sa na plus dla wersji angielskiej. np odglos wystrzalu i lecacej kuli latwiej/dokladniej dzwiekowo mozna ja zlokalizowac w jednej wersji niz w drugiej.

Ja mam polskie wydanie TIM Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chodzi o to, że w obu jest DTS HD MA co, że parametry obrazu i dźwięku są identyczne :)

polskie:


VIDEO:

Codec				   Bitrate			 Description	
-----				   -------			 -----------	
MPEG-4 AVC Video		19970 kbps		  1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 AVC Video		931 kbps			480p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 3.2
MPEG-4 AVC Video		471 kbps			480p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 3.2

AUDIO:

Codec						   Language		Bitrate		 Description	
-----						   --------		-------		 -----------	
DTS-HD Master Audio			 English		 4194 kbps	   5.1 / 48 kHz / 4194 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio			 Portuguese	  448 kbps		5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio			 Czech		   448 kbps		5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio			 Hungarian	   448 kbps		5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio			 Spanish		 448 kbps		5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio			 Polish		  448 kbps		5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio			 Russian		 448 kbps		5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
Dolby Digital Audio			 Thai			448 kbps		5.1 / 48 kHz / 448 kbps / DN -4dB
DTS Express					 English		 192 kbps		2.0 / 48 kHz / 192 kbps / 24-bit
DTS Express					 English		 192 kbps		2.0 / 48 kHz / 192 kbps / 24-bit

UK:


VIDEO:

Codec				   Bitrate			 Description	
-----				   -------			 -----------	
MPEG-4 AVC Video		19970 kbps		  1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
MPEG-4 AVC Video		931 kbps			480p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 3.2
MPEG-4 AVC Video		471 kbps			480p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 3.2

AUDIO:

Codec						   Language		Bitrate		 Description	
-----						   --------		-------		 -----------	
DTS-HD Master Audio			 English		 4194 kbps	   5.1 / 48 kHz / 4194 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
DTS Audio					   French		  768 kbps		5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio					   German		  768 kbps		5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio					   Italian		 768 kbps		5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio					   Japanese		768 kbps		5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Audio					   Spanish		 768 kbps		5.1 / 48 kHz / 768 kbps / 24-bit
DTS Express					 English		 192 kbps		2.0 / 48 kHz / 192 kbps / 24-bit
DTS Express					 English		 192 kbps		2.0 / 48 kHz / 192 kbps / 24-bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz w UK to zapraszam na odsluch, moze to tylko moje subiektywne odczucia a moze nie tylko moje beda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydanie od Monolithu to ponoć niezły bubel. Nie wiem z jakiego źródła było robione, ale brakuje w nim szczegółów widocznych w wydaniu zachodnim:

Original / Monolith

5707141080p.th.jpgimmortals09.th.png

Drugi screen robiłem programem VLC Media Player nie zawsze screeny dobrze wychodzą używam tego odtwarzacza bo jako jedyny oddaje oryginalną jakość kolorów TMP3 i 5 zawsze wychodzą mi blade (wyblakłe).

Oglądałem film w 2D i uważam że jakość jest bardzo dobra, gorzej z treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie to ja zestawiłem ze sobą te screeny żeby zwrócić uwagę na zwalony kontrast, znacznie gorszą ostrość obrazu (co widać choćby po złotej szacie postaci po lewej) i coś, czego nie potrafię wyjaśnić na screenie z polskiego wydania: brak gór (!!!) nad pierwszą postacią z prawej i niemal całkowity brak detali w okolicach rzeki nad postacią w złotej szacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Slawomir Poral: Cos dziwnie z ta jakoscia polskiego wydania, nie masz przypadkiem jakichs dziwnych filtrow powlaczanych w playerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydaniu Monolithu są obie wersje, 2D i 3D.

Wersja 3D nie wyjaśnia braku takich rzeczy jak góry i światła miasta w oddali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydaniu Monolithu są obie wersje, 2D i 3D.

Wersja 3D nie wyjaśnia braku takich rzeczy jak góry i światła miasta w oddali.

W wydaniu Monolithu jest wersja 3D, z mozliwoscia właczenia 2D. Mozliwe ze nie powinno byc takiej możliwosci (tak jest wlasnie na wydaniu zachodnim) wlasnie ze wzledu na roznice w masterach (tasmach) 2D >> 3D (lewe oko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

popełniłem dzisiaj wersję w 3D (nie Monolith). Film jak film, znam lepsze.

Ale walka pomiędzy Bogami a Tytanami zrobiona w 3D znakomicie.

A już ostatnia scena wojny w Niebie, te kilkanaście sekund, to masakra, szczyt i referencja w 3D. Wymiata.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...