Skocz do zawartości
dawmac

Panasonic VT30 65" vs Kuro 6080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od okolo 2 tygodni swieci u mnie Panasonic 65 VT30 a w sypialni KURO 6080. Bylem bardzo ciekawy porownania miedzy tymi TV. Kuro uznany za wzorzec a Panas otrzymal bardzo dobre oceny w najrozniejszych testach. Jak to wyglada w bezposrednim porownaniu. Jako zrodlo BR uzywalem PS3. W obu przypadkach wyglada obraz super. Jesli idzie o czern, odcienie szarosci, przejscia miedzy kolorami to TV radza sobie bardzo dobrze, na plus Panasana przemawia fakt ze np. chmury noca gdy sa praktycznie czarne i sie przemeszaja, czy falujace morze noca lepiej wyglada na VT30. Na Kuro widac przejscia tonalne czy ruch tej "czarnej masy" na panasonicu wyglada to lepiej. Po za tym kolory, oddanie barw ( twarzy itp ) bardzo dobre ( bardziej rzeczywiste niz na LED samsunga U8000 czy LED Panasa ) . Jesli idzie o sygnal HD z satelity. Jak jest dobry to nie ma problemow. I jeden TV i drugi daja duzo frajdy z ogladania. W przypadku normalnego sygnalu z SAT lub slabego HD lub plyta DVD to Kuro znacznie lepiej sobie radzi. Obraz SD na Kuro wyglada lepiej ale uwazam ze to moze byc wina tych 5 cali wiecej jakie ma Panas. Slaby sygnal trudniej dopasowac do 65" niz 60" u Kuro albo kiedys jak robiono Kuro, SD bylo bardzo wazne i bardziej sie do tego przykladali, dzis kto kupuje 65 cali TV do ogladania SD ? :) i moze zostalo to troszke olane :)

Co do jakosci obrazu w dzien. Kolejny + dla Kuro. W dobrze naslonecznionym pokoju Kuro lepiej sobi edawal rade. Na Panasonicu tez mozna bez problemow ogladac np. wiadomosci czy jakies seriale w dzien ale jesli chce sie cieszyc oko koloroami, glebia czerni itd. to albo pozny wieczor / noc albo zaciemnione pomieszczenie. Najlepiej jak pracuje w warunkach jak projektor. AVATAR wyglada zaje...... Nie przepadam za tym filmem ale obejrzalem go po raz kolejny :) Naprawde oko sie cieszy.

Ja gdybym mial dzisiaj do wyboru Kuro 6080 czy Panas vt30 65" i nie brana by byla pod uwage cena to wziolbym 65" Jest widoczna roznica. Niby 5 cali ale naprawde to widac i "czuc" :)

Panas wisi na tej samej scianie co ekran od JVC X3, porownujac te dwa swiecidla to nadal obraz z projektora jest nr1 u mnie w domu.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że na obrazie z projektora nie uświadczysz prawdziwej czerni :/ Dla mnie jest to jedna z najpoważniejszych wad projektorów.

A co do plazm to nadchodzi nowy król - Panas VT50 ! :D

Edytowane przez enceladus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba niewidziałeś w ruchu projektorów jvc. Tam masz najprawdziwszą czerń. Tylko warunki trzeba stworzyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to obraz z projektora rzuca się na powierzchnie białe lub szare a nie czarne. Więc o prawdziwej czerni nie może być mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to obraz z projektora rzuca się na powierzchnie białe lub szare a nie czarne. Więc o prawdziwej czerni nie może być mowy.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda sprawa internetu, skype itp w Panasonic 65 VT30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy to kolor nawierzchni wpływa na czerń?

Hmmm... może od wtedy kiedy inne kolory niż czarny zaczęły odbijać światło ? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda sprawa internetu, skype itp w Panasonic 65 VT30?

Całkiem dobrze. Bogata oferta serwisów i Skype, który też jest i działa. Nie odstają znacząco od Samsunga czy Sony. Chociaż jak chcesz mieć wszystko z PL (TVP, TVN i Polsat) to Sony lub Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...