Skocz do zawartości
Gmeru

nbox HDTV recorder

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące anteny i konwertera jaki będzie potrzebny do recordera. ponoc ma byc moizliwość z astry ogladania programow więc znalazłem FULLBAND MONOBLOCK Twin. i juz się napaliłem. a dzisiaj będą c w sklepie który sprzedaje N dowiedziałem sie że będą specjalne talerze do recordera. żadne dostępne i powszechnie używane (np pozostałość po canale +). Ludzie to jakieś jaja. kompletna dezinformacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Specjlane = rozne niz do NBOXA HDTV (wieksze). Wszystkie "stare" anteny >80cm na pewno beda sie nadawaly. Oczywiscie konieczny jest konwerter twin. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za szybkie info . w piątek kupiłem antene 90 cm (zacvząleł od niej składać elementy do N-ki)
a dzisiaj taki news w sklepie . Mam nadzieję ze Twoje słowa sie sprawdzą . Pozdrawiam (aha powiedzano mi w sklepie że antena musi być w kształcie elipsy.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='redmen' post='20214' date='05.11.2006, 17:39 ']
Jeśli ktoś posiada wiedzę na ten temat, proszę o odpowiedz !
[/quote]
B) litośći!...dwa kable antenowe z konwertera typu TWIN, jeden na tuner główny, a drugi na tuner z dyskiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne ze 100 tytułów , będzie można wybrać ok. 20 do ściągniecia przez box ( po to pewnie będą reklamy filmów) Bez kanału zwrotnego powinno się to udać ( ustawienia w boxie i ssie co mu każemy )

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='20610' date='07.11.2006, 00:47 ']
Bez kanału zwrotnego powinno się to udać ( ustawienia w boxie i ssie co mu każemy )

Pzdr.
[/quote]
Chyba nie rozumiem, jak bez kanału zwrotnego ma ssac co mu każemy. Przecież to jest nielogiczne. Albo mamy wszystko na dysku, albo musi być kanał zwrotny i wtedy zasysa to co wybierzemy
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczniki w strumieniu? Jeżeli ustawione w n-boksie znaczniki są zgodne ze znacznikami w strumieniu, to film jest zapisywany na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No w sumie na logikę wypada, że tak można to zrobić. Nie pomyślałem.
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

powtarzam piąte przez dziesiąte, ale w salonie Sony powiedzano mi, ze nagrywanie programów na HDD ma być płatne (nie chodzi mi o VOD). Im dłużej materiał leży na dysku tym więcej, nawet do kilkudziesięciu zł/mc. Po 30 dniach subskrybcja traci ważność.

Wiecie może czy to może dotyczyć wszystkich programów, czy tylko filmów?

pozdrawiam,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jejku! Za duzo ufacie sprzedawcom - pseodofachowcom z roznych sklepow. Ci ludzie przewaznie nie wiedza o czym mowia. Nagrywanie na dysk nie bedzie platne! Zaplacimy tylko za VOD (tam rzeczywiscie jest pojecie czasowej subskrypcji tzn jak dlugo dany film jest w ofercie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na pewno w VOD nie bedzie HDTV !Za malo miejsca i dodatkowe prawa autorskie podniosly by znaczaco cene, tak samo jak nie da sie nagrac zadnego filmu HDTV :) - przy wlaczeniu zapisu film zostanie zkonwertowany do SD i w takim stanie zapisany (od tegio wlasnie jest slynne HDCP) ... co do trzymania wlasnych nagran w SD nie powinno byc z tym zadnego problemu - inaczej nie wolno by sprzedawac np nagrywarek DVD :P
Pozdrofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bzyk_1' post='20687' date='07.11.2006, 11:17 ']
( - przy wlaczeniu zapisu film zostanie zkonwertowany do SD i w takim stanie zapisany (od tegio wlasnie jest slynne HDCP)[/quote]
Może coś w tym jest, w końcu jaka toczyła się kiedyś batalia o HDCP i płyty BlueRay i HD DVD wytwórni i producentów sprzętu, z drugiej strony chodzi chyba o to żeby materiał był chroniony we właściwy sposób i każde urządzenie zgodne z HDCP musi spełniać pewne warunki, być może dotyczy to też zapisu na dysku. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bzyk_1' post='20687' date='07.11.2006, 12:17 ']
Za malo miejsca
[/quote]
Kwestia tego, ile bedzie w SD a ile w HD... Niech film w SD zajmuje 1.7GB, wtedy 100 filmow to... 170GB. Jednakze w VoD na pewno nie bedzie samych filmow pelnometrazowych (beda tez seriale, zajmujace mniej)i gdy juz bedzie tylko 50 filmow i 50 seriali (np. 40 minutowych) to sie nagle okazuje, ze te 100 pozycji zajmuje 140GB, co daje 30GB na filmy/seriale HD (2-3 filmy, lub 4-5 seriali) - przy czym oczywiscie zmniejszy sie liczba programow w SD, dodatkowo uwalniajac miejsce.


[quote name='bzyk_1' post='20687' date='07.11.2006, 12:17 ']
dodatkowe prawa autorskie podniosly by znaczaco cene
[/quote]
Heh, a za nadawanie filmow/seriali/programow w SD nie placi sie? No cos ty, placi sie za wszystko, dlaczego w TV filmy z kin albo premiery DVD nie leca? Bo sa drogie do wykupienia - nie wazne czy HD czy SD.

[quote name='bzyk_1' post='20687' date='07.11.2006, 12:17 ']
tak samo jak nie da sie nagrac zadnego filmu HDTV :( - przy wlaczeniu zapisu film zostanie zkonwertowany do SD i w takim stanie zapisany (od tegio wlasnie jest slynne HDCP)
[/quote]
Zapisanie filmu na wewnetrznym dysku jest jak najbardziej mozliwe! Nie bedzie mozliwosci nagrania materialu na dysk/nagrywarke ZEWNETRZNA, bo wtedy wlasnie wkracza do akcji HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biedny,biedny podczciwy HHD.Alez Wy go męczycie.
Zaczne inaczej.
Czy Teletext w TV mają strumien zwrotny?
Czy dekoder C+ miał twardziela i strumien zwrotny aby przegladac informacje dla klientów,wybierac sobie gry w jakie bycise chcieli grac?
Jak pobieracie w dekoderze "n" oprogramowianie czy tez macie strumien zwrotny co wysyła do satelity sygnał aby poszukac nowej wersji?

Dlatego zadałem te pytania bo chce wam coś powiedziec co wczoraj przyszlo mi do głowy a wam jeszcze nie bo nie widzialem na rzadnym poście.
Po co maja zgrywac filmy na HDD juz przy zakupie i potem kasowac z HDD(po okleslonym czasie) i wymieniac na kolejne filmy(jak moim zdaniem była by to lipa).Dajmy przykład.Był w grudniu dostępny Shrek.W styczniu usuwaja Shreka i daja inny film.W lutym zwalal sie wam rodzinka z dzieci kóre by chciały obejrzec Shreka(a nie macie na DVD)ale mieslicie w grudniu na VOD ale juz nie macie bo zmienili liste.Prawda?
Przyjrzyjcie sie "aktualizacji oprogramowania" w dekoderze "n".
Moge przecierz zrobić VOD na wzór aktualizacji oprogramownia.Tzn.Jest czesc dysku przeznaczona na nagrywanie programów w opcji PVR i czesc dysku na VOD.
Tylko w tym jest sek ze zamiast na tej czesci co jest VOD to nie ma juz sciagnietych filmów a same informacje o filmach,bo film nie bedzie znajdował sie na HDD tylko po najechaniu i zaznaczeniu filmu lub programu który bysci chcieli obejrzec zostanie pobrany na dysk w takie formie jak jest poszukiwany oprogramowanie.
A co do terminu ważnosci filmu to było by rozpoczęte dopiero po jednokrotnym obejrzeniu filmu.
Co o tym myslicie?
To jest bardzo realne rzucic na dysk sama liste tytułów a co do filmow to bylo by sciagne na HDD w formie aktualizacji.
Przypominając ze podczas wyszukiwania aktualzacji nie macie sygnału zwrotnego.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='20092' date='05.11.2006, 01:34 ']
[news]Jeżeli ktoś wątpi w istnienie i szybkie pojawienie się nboxa HDTV recordera to mogę Was uspokoić. Pojawi się on szybciej niż komu kolwiek się wydaje. Beta testy już trwają a sam dekoder ma się nadzywaczaj dobrze. Cóż mogę powiedzieć: to bardzo duży krok naprzód w stosunku do nboxa standard. 250GB i inne bajery dają radę. Jak ktoś czeka to polecam jeszcze trochę wytrwałości. Niestety ale to tyle co można narazie napisać. Premiera w połowie listopada. Szykujcie dwa kable bo bez tego ani rusz :D [/news]

[center][url="http://img225.imageshack.us/my.php?image=1wj5.jpg"][img]http://img225.imageshack.us/img225/2702/1wj5.th.jpg[/img][/url][url="http://img120.imageshack.us/my.php?image=2sq2.jpg"][img]http://img120.imageshack.us/img120/343/2sq2.th.jpg[/img][/url][/center]
[/quote]


Mam pytanie . czemu dwa kable ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mario7103' post='21270' date='09.11.2006, 20:46 ']
Mam pytanie . czemu dwa kable ?????????
[/quote]


[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2871"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2871[/url]
tu masz odpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Jacusmars' post='20954' date='08.11.2006, 11:34 ']Po co maja zgrywac filmy na HDD juz przy zakupie i potem kasowac z HDD(po okleslonym czasie) i wymieniac na kolejne filmy(jak moim zdaniem była by to lipa).[/quote]
Prawa autorskie. Filmy i tak nie mogą leżeć na VOD w nieskończoność.

[quote name='Jacusmars' post='20954' date='08.11.2006, 11:34 ']Dajmy przykład.Był w grudniu dostępny Shrek.W styczniu usuwaja Shreka i daja inny film.W lutym zwalal sie wam rodzinka z dzieci kóre by chciały obejrzec Shreka(a nie macie na DVD)ale mieslicie w grudniu na VOD ale juz nie macie bo zmienili liste.Prawda?
Przyjrzyjcie sie "aktualizacji oprogramowania" w dekoderze "n".
Moge przecierz zrobić VOD na wzór aktualizacji oprogramownia.Tzn.Jest czesc dysku przeznaczona na nagrywanie programów w opcji PVR i czesc dysku na VOD.
Tylko w tym jest sek ze zamiast na tej czesci co jest VOD to nie ma juz sciagnietych filmów a same informacje o filmach,bo film nie bedzie znajdował sie na HDD tylko po najechaniu i zaznaczeniu filmu lub programu który bysci chcieli obejrzec zostanie pobrany na dysk w takie formie jak jest poszukiwany oprogramowanie.
A co do terminu ważnosci filmu to było by rozpoczęte dopiero po jednokrotnym obejrzeniu filmu.
Co o tym myslicie?[/quote]
Wszystko fajnie tylko zapominasz, że aktualizacja oprogramowania ma kilkaset kilobajtów. Film w HD kilka gigabajtów. Pasmo na transponderze satelity jest ograniczone. Powiedzmy, że n przydzieli na VOD nawet 10 Mbps (1 kanał HD). Nadanie całej ofery (170 GB) będzie w takim wypadku trwało "jedyne" 40 godzin. Czyli twój hipotetyczny Shrek byłby nadawany z satelity co około dwa dni. Co oznacza, że dzieci mogłyby zdążyć wyjechać zanim twój dekoder doczekałby się na film.

Dlatego metoda Push VOD jest lepsza, bo masz natychmiastowy dostęp do filmów w aktualnej ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z sat kolejno leca wszystkie dostepne 100 pozycji. Oprogramowanie boxa pokazuje cala liste tego co leci i tego co jest na dysku. Np. informuje ze mozna pobrac jeszcze 15 pozycji oraz usunac z dysku np. 50 pozycji. Po usunieciu , mozna pobrac 65 pozycji.
Po wybraniu pozycji w ciagu kilku godzin film bedzie zgrywany na dysk. Mozna sobie wyobrazic 2 metody nadawania. Albo 100xpo minucie kazdej pozycji , albo kazda pozycja po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajna zabawka. Zobaczymy jak spisze się w praniu

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='20092' date='05.11.2006, 04:34 ']
[news]Jeżeli ktoś wątpi w istnienie i szybkie pojawienie się nboxa HDTV recordera to mogę Was uspokoić. Pojawi się on szybciej niż komu kolwiek się wydaje. Beta testy już trwają a sam dekoder ma się nadzywaczaj dobrze. Cóż mogę powiedzieć: to bardzo duży krok naprzód w stosunku do nboxa standard. 250GB i inne bajery dają radę. Jak ktoś czeka to polecam jeszcze trochę wytrwałości. Niestety ale to tyle co można narazie napisać. Premiera w połowie listopada. Szykujcie dwa kable bo bez tego ani rusz ;) [/news]

[center][url="http://img225.imageshack.us/my.php?image=1wj5.jpg"][img]http://img225.imageshack.us/img225/2702/1wj5.th.jpg[/img][/url][url="http://img120.imageshack.us/my.php?image=2sq2.jpg"][img]http://img120.imageshack.us/img120/343/2sq2.th.jpg[/img][/url][/center]
[/quote]

To jak kiedy opowiesz o wrażeniach z beta testu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...