Skocz do zawartości
19731118

Egreat r300

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Panowie, jakiś pomysł na straasznie wolny transfer pomiędzy laptopem a hdd zamontowanym z Egreat 300R? Średnia prędkość po wifi to 1,2MB/sek, laptop z Win7, obsługą standardu N, router Linksys E2000 Gigabitowy, też z N, Egreat wiadomo. Szlag mnie trafia, 1 film 4,6gb kopiować godzinę czasu??

podpinasz kabel usb z tyłu egreat do usb 3.0 PC i następnie do kompa i jazda transfer od 80Mb/s zjeżdża do 21Mb/s nawet na kabelku usb 2.0 lub wyjmujesz hdd z kieszeni egreat i podpinasz do lapka przez esata lub usb lub jeśli masz szybki dostęp do hdd w lapku (kieszeń) możesz go wyjąć i spiąć za pomocą dołączonego kabelka sata z egreat i w ten sposób kopiować

Kombinuję aktualnie nad podmianą grafik menu ale mam problem z blokadą zapisu i nie mogę nadpisać tych czeskich grafik. Próbowałem wbić się przez androida i uprawnienia root ale mimo potwierdzenia podmiany pliki pozostają nietknięte :-(

przykładowa ikonka filmów mojego autorstwa

homemovie.png

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź po kablu ethernet jak będzie podobnie to już wiadomo że to zasługa odtwarzacza tak samo jak w przypadku R200S tylko że tam jest 2.5-3.0Mb/s ale to też tragedia

Po kablu też bryndza, tak jak napisałeś powyżej, do 2,7Mb/s i to wszystko. Dzisiaj przetestuję to wszystko na innym dysku i zobaczę czy jest różnica. Dzięki.

podpinasz kabel usb z tyłu egreat do usb 3.0 PC i następnie do kompa i jazda transfer od 80Mb/s zjeżdża do 21Mb/s nawet na kabelku usb 2.0 lub wyjmujesz hdd z kieszeni egreat i podpinasz do lapka przez esata lub usb lub jeśli masz szybki dostęp do hdd w lapku (kieszeń) możesz go wyjąć i spiąć za pomocą dołączonego kabelka sata z egreat i w ten sposób kopiować

Niestety w lapku nie mam USB3 ale nawet jeśli po USB2.0 idzie 20Mb/s to już zawsze coś :) Ewentualnie zastanowie się nad stacją dokującą. Panowie, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kombinuję aktualnie nad podmianą grafik menu ale mam problem z blokadą zapisu i nie mogę nadpisać tych czeskich grafik. Próbowałem wbić się przez androida i uprawnienia root ale mimo potwierdzenia podmiany pliki pozostaja nietknięte :-(

przykładowa ikonka filmów mojego autorstwa

homemovie.png

ikonka ok - tylko że czesi nie gęsi i swój język mają - i dostepu pilnują.

Czekam na powodzenie twojej pracy bo zapowiada się pozytywnie i po polsku a nie czesku.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikonka ok - tylko że czesi nie gęsi i swój język mają - i dostepu pilnują.

Czekam na powodzenie twojej pracy bo zapowiada się pozytywnie i po polsku a nie czesku.

Dobrałem się do firmware rozpakowując je 7zip ale problem jest ze złożeniem wszystkiego do kupy. Wiem że trzeba użyć do spakowania narzędzi pod linuxem ale nie do końca wiem jak się za to zabrać. Przydałaby się pomoc wprawnego linuxiarza :-) bowiem użyto różnych formuł pakujących firmware. Pierwsza powłoka to zwykły .format kompresujący .tar natomiast plik squashfs1.img z interesującą nas zawartością to już wyższa szkoła jazdy

typ: squashfs

metoda: ZLIB

No i tu mam zgryz nie wiem jak to spakować żeby było jak orginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się do firmware rozpakowując je 7zip ale problem jest ze złożeniem wszystkiego do kupy. Wiem że trzeba użyć do spakowania narzędzi pod linuxem ale nie do końca wiem jak się za to zabrać. Przydałaby się pomoc wprawnego linuxiarza :-) bowiem użyto różnych formuł pakujących firmware. Pierwsza powłoka to zwykły .format kompresujący .tar natomiast plik squashfs1.img z interesującą nas zawartością to już wyższa szkoła jazdy

typ: squashfs

metoda: ZLIB

No i tu mam zgryz nie wiem jak to spakować żeby było jak orginał

Naprawdę wyższa szkoła jazdy, próbuj sposobem.

Np. w nawigazjach miałem pliki do obsługi systemu czyli tapetka i ine dane spakowane zipem jak rozpakowałem by wprowadzic poprawki , to nie mogłem spakować niby pliki były spakowane do zipa ale nie działały i tylko sposobem dałem radę.

Do sprawdzaenia iwyprodukowania odpowiednich tapetek możesz wypakować by sopżądzić odpowiednie pliki. iteraz móej sposób.

Nie pakuj zipem czy innym programem .

Tylko dodawaj pliki na podglądzie softu, jesli jest to program zip to dodaj dany plik i go zatwierdz , jako że chcesz podmienic orginalny bez wypakowania..

install.img - to plik softu ,też otworzyłem 7 zip i dla mnie czarna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę wyższa szkoła jazdy, próbuj sposobem. Np. w nawigazjach miałem pliki do obsługi systemu czyli tapetka i ine dane spakowane zipem jak rozpakowałem by wprowadzic poprawki , to nie mogłem spakować niby pliki były spakowane do zipa ale nie działały i tylko sposobem dałem radę. Do sprawdzaenia iwyprodukowania odpowiednich tapetek możesz wypakować by sopżądzić odpowiednie pliki. iteraz móej sposób. Nie pakuj zipem czy innym programem . Tylko dodawaj pliki na podglądzie softu, jesli jest to program zip to dodaj dany plik i go zatwierdz , jako że chcesz podmienic orginalny bez wypakowania.. install.img - to plik softu ,też otworzyłem 7 zip i dla mnie czarna magia.

hheheh żeby to było takie proste ale niestety żaden windowsowy program łącznie z 7zip nie posiada opcji pakowania w formatach linuksowych a jedynie mają funkcje rozpakowywania i tu jest problem. Dlatego to o czym piszesz czyli podmiana w nierozpakowanym archiwum nie jest możliwa bo program nie potrafi tego spakować. A z kolei w linuxie bazuje się na komendach i trochę czasu wymaga zanim się tę sztukę opanuje, niestety ja nie zamierzam spędzać całego wolnego czasu przy kompie mam wiele ciekawszych zajęć :-). Dlatego pomocne byłoby gotowe rozwiązanie podsunięte przez obtrzaskanego w linuksie kolegi

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram , ale mysle że predzej się doczekamy ubgrejdu od sąsiadów czechów lub niemców bo na chinczyków nie ma co liczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Egreat R300 i w związku z tym mam takie zapytania do szanownych forumowiczów.

Chciałbym zakupić klawiaturę mini, z touchpadem. Czy ktoś może wie jaka się do tego odtwarzacz nada, żeby nie wywalić kasy w błoto?

I drugie pytanie, jak sformatowac dysk (WD CAVIAR 2 TB). Czy ma być jedna partycja, czy może być kilka. Czy zrobić to w odtwarzaczu, czy lepiej w kompie?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Egreat R300 i w związku z tym mam takie zapytania do szanownych forumowiczów.

Chciałbym zakupić klawiaturę mini, z touchpadem. Czy ktoś może wie jaka się do tego odtwarzacz nada, żeby nie wywalić kasy w błoto?

I drugie pytanie, jak sformatowac dysk (WD CAVIAR 2 TB). Czy ma być jedna partycja, czy może być kilka. Czy zrobić to w odtwarzaczu, czy lepiej w kompie?

Pozdrawiam.

Format najlepiej w kompie zwykły ntfs abyś mógł go później widzieć w kompie jak zepniesz po usb 3.0. (Jeśli zrobisz formata w odtwarzaczu to będziesz miał linuxową partycję tak że później z poziomu windy nic nie zobaczysz po złączu usb). Całą procedurę najlepiej przeprowadzić wkładając dysk do egreat i zanim go podłączysz do zasilania podpinasz z tyłu do gniazda Pc usb 3.0 (może być kabelkiem usb 2.0) i spinasz z kompem. włączasz zasilanie egreat i przechodzi w tryb dysku usb. Wówczas w windows musisz albo z narzędzi administracyjnych strzelić formata albo dedykowanym programem do partcjonowania np. acronis disk director.

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało wgrywaj soft czeski, do którego linki są na tym forum. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po niedawnym zakupie Egreat R300 to właśnie wgrałem ten soft. Nawet nie zrobiłem tego tak jak zalecał kolega Egreat, ale najnormalniej przez menu odtwarzacza. I wszystko ładnie chodzi, czego nie mogę powiedzieć o sofcie fabrycznym, z którym kupiłem ten odtwarzacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak tylko go dostarcza wgrywam czecha .Dzieki P.S czyli jest ten sam soft do 200 i 300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Irytuje mnie długi czas włączania się R300. Nawet ze stanu standby włącza się ponad minutę. Czy to tak już jest w tym sprzęcie, czy może ja mam coś nie tak. Autostart androida mam wyłczony. Aha, soft mam ten: xEgreat-III-R200S-R300-2.0.1.8-by-CSv1.7RC1-DMD-XLCZv4.0Beta.rar

Edytowane przez salvek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodziło. :hura: Ale ponawiam pytanie o andka czy działa jakis market chocby zainstalowany z pena w pliku apk,i jak np IPLA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas włączania to rzeczywiście 1,5 min ale mi to nie przeszkadza można w tym czasie przygotować sobie coś do picia hhheheh

Coś tam w andku działa ale potrzeba jeszcze czasu aby cieszyć się z tej platformy na naszych urządzeniach. Wiele jeszcze brakuje mu do świetności.

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem błąd w moim sprzęciku otóż przgrałem sobie "Lost"-ów z płyt na pena (poprostuj wieczorem fajnie się w łóżeczku oglądać bez potrzeby latania po płyty) do formatu iso i odtwarza ale notorycznie przeskakuje w każdym odcinku o 5 czasami 10 minut. Jest to pewnie jakiś problem w oprogramowaniu bo sparawdzałem na moim poczciwym starym dune maxie i wszysko jest ok. Soft w wersji 2.0.1.8. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra soft wgrany .ALE nie moge odtworzyć ani jednej stacji TV polskiej.Wyskakuje 404 not found.Czy trzeba coś aktualizować.Jak je uruchomić.Poza tym kilka pierwszych pisze for premium users?????Pomocy

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i wisi 15 min ma napisie Loading Wrrrrrrr

Edytowane przez syberka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i zaczęło się. Nie miałem problemów, więc kupiłem Egreat R300 i ... szlag mnie trafia. Włożyłem nowy dsk hdd (WD Caviar 2 tb) do odtwarzacza i chciałem go sformatować i wgrać co nieco na niego z kompa. Podłączyłem więc kabel USB 2.0 (innego nie mam) do portu USB 3.0 slave z tyłu odtwarzacza, oraz do portu USB 2.0 w kompie (nie mam portów 3.0 w komputerze) i otrzymałem komunikat "nie rozpoznano urządzeia USB", a potem "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)" System to Windows 7 Ultimate 64 bit. Zalogowałem się więc do lnuxa (mandriva), lecz tam nie było żadnej reakcji na podłączenie kabla USB. Odtwarzacz w linuxie nie jest widoczny. I co dalej? Jak mam cokolwiek wgrać na dysk, aby odtwarzać w odtwarzaczu? Przecież ciągłe wyciąganie dysku i podpinanie do kompa raczej mija się z celem. Nie po to zamieniłem odtwarzacz bluray na sieciowy, aby biegać z hdd tak jak z płytkami optycznymi!! Czy ktoś miał podobne doświadczenia z tym sprzętem? Bardzo proszę o jakieś sugestie. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie siej paniki wystarczy wpiąć kabelek w odpowiednie gniazdo czyli PC lub Slave w zależności od wersji przedstawione na zdjęciach. Wszystko dokładnie jest opisane na tym forum. Ponadto nowy niesformatowany dysk nie będzie widziany w windows. Dlatego wówczas przez narzędzia administracyjne lub dedykowany program przystępujemy do formatowania. Stawiamy format w ntfs jeśli chcesz by zasoby były widoczne w win7

Pozdrawiam

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Kolego nie siej paniki wystarczy wpiąć kabelek w odpowiednie gniazdo czyli PC a nie Slave"

Przypomnij mi drogi kolego gdzie w r300 jest gniazdo PC, bo nie mogę sobie tego jakos uzmysłowić. Możesz posłużyć się tym linkiem http://www.egreat.ro/egreat-r300.html#descriere . Jest tu wszystko ładnie zaznaczone.

Zresztą w twoim pierwszym poście w tym wątku zamieściłeś bardzo wyraźne foto tego urządzenia, więc możesz się nim także posłużyć.

Po drugie problem jest przynajmniej częściowo rozwiązany, gdyż na innym kompie dysk w r300 jest widoczny, a więc to wina ustawień w moim komputerze, a nie sprzętu Egreat. Piszesz ponadto, że dysk niesformatowany nie będzie widoczny w Windows. Zależy co masz na myśli pisząc Windows. Dysk nie będzie widoczny w folderze "Mój komputer", natomiast w narzędziach systemowych zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami już tak. Poza ty byle jakie narzędzie do zarządzania partycjami dysku zobaczy dysk, jako niesformatowany pod nazwą "unklown".

Tak więc albo nie czytasz ze zrozumieniem postów na które odpowiadasz, albo jesteś betatesterem zupełnie innego sprzętu.

Poza tym jak odpisujesz na konkretnego posta to najpierw pomyśł, a potem napisz, nie odwrotnie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez salvek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Kolego nie siej paniki wystarczy wpiąć kabelek w odpowiednie gniazdo czyli PC a nie Slave"

Przypomnij mi drogi kolego gdzie w r300 jest gniazdo PC, bo nie mogę sobie tego jakos uzmysłowić. Możesz posłużyć się tym linkiem http://www.egreat.ro....html#descriere . Jest tu wszystko ładnie zaznaczone.

Zresztą w twoim pierwszym poście w tym wątku zamieściłeś bardzo wyraźne foto tego urządzenia, więc możesz się nim także posłużyć.

Po drugie problem jest przynajmniej częściowo rozwiązany, gdyż na innym kompie dysk w r300 jest widoczny, a więc to wina ustawień w moim komputerze, a nie sprzętu Egreat. Piszesz ponadto, że dysk niesformatowany nie będzie widoczny w Windows. Zależy co masz na myśli pisząc Windows. Dysk nie będzie widoczny w folderze "Mój komputer", natomiast w narzędziach systemowych zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami już tak. Poza ty byle jakie narzędzie do zarządzania partycjami dysku zobaczy dysk, jako niesformatowany pod nazwą "unklown".

Tak więc albo nie czytasz ze zrozumieniem postów na które odpowiadasz, albo jesteś betatesterem zupełnie innego sprzętu.

Poza tym jak odpisujesz na konkretnego posta to najpierw pomyśł, a potem napisz, nie odwrotnie.

Pozdrawiam.

A zatem po kolei mój błąd bo rzeczywiście są wersje z opisem portu usb 3.0 slave ale mój egzemplarz ma akurat opis usb3.0 PC dlatego dołączyłem drugą fotografię do tej zassanej z netu. Tak czy inaczej usb3.0 slave=usb3.0 PC

Po drugie jak sam kolego stwierdziłeś problem nie leżał po stronie egreat co wyraźnie sugerowałeś w poprzednim poście.

Po trzecie wszystko zostało już napisane w temacie formatowania dysku także nie jest odkrywcze to co nerwowo wyłuszczasz.

Po czwarte chyba jak inni zrozumiałem jednak Twojego posta jako poszukiwanie pomocy w sformatowaniu dysku hdd za co winą obarczyłeś egreat.

Po piąte dziękuję za wspaniałą sentencję przed wyrazem pozdrawiam....żywię szczerą nadzieję że jednak kolega zacznie wpierw do niej się stosować zanim zacznie obrażać ludzi próbujących pomóc.

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i zaczęło się. Nie miałem problemów, więc kupiłem Egreat R300 i ... szlag mnie trafia. Włożyłem nowy dsk hdd (WD Caviar 2 tb) do odtwarzacza i chciałem go sformatować i wgrać co nieco na niego z kompa. Podłączyłem więc kabel USB 2.0 (innego nie mam) do portu USB 3.0 slave z tyłu odtwarzacza, oraz do portu USB 2.0 w kompie (nie mam portów 3.0 w komputerze) i otrzymałem komunikat "nie rozpoznano urządzeia USB", a potem "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)" System to Windows 7 Ultimate 64 bit. Zalogowałem się więc do lnuxa (mandriva), lecz tam nie było żadnej reakcji na podłączenie kabla USB. Odtwarzacz w linuxie nie jest widoczny. I co dalej? Jak mam cokolwiek wgrać na dysk, aby odtwarzać w odtwarzaczu? Przecież ciągłe wyciąganie dysku i podpinanie do kompa raczej mija się z celem. Nie po to zamieniłem odtwarzacz bluray na sieciowy, aby biegać z hdd tak jak z płytkami optycznymi!! Czy ktoś miał podobne doświadczenia z tym sprzętem? Bardzo proszę o jakieś sugestie. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Ja w R200 poradziłem sobie z formatowaniem w inny sposób, podłączyłem dysk kabelkiem sata do odtwarzacza jako zewnętrzny, następnie z poziomu menu sformatowałem dysk.

Dysk jest bezproblemowo widoczny w xp oraz win7, oczywiście pracuje na czeskim sofcie.

Edytowane przez hynas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można prosic o sprawdzenie BD iso jak czyta z dysku bo w nowym temacie R300 problem z 3D piszą że nie czyta i nie wyswietla poprawnie 3D z dysku BDiso i MKV SBS.

Ja narazie niemam takich plików by sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...