Skocz do zawartości
19731118

Egreat r300

Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz chcę podzielić się pierwszymi wrażeniami:

Zestaw dotarł do mnie bardzo szybko i po rozpakowaniu oprócz urządzenia ujrzałem kabelek sata obustronny, dwie antenki do wifi, zasilacz, instrukcję obsługi niestety w języku ang. - ale takie urządzenia i tak obsługuje się intuicyjnie...

Ponadto znalazłem w pudełku ładnie wykończony kabelek hdmi 1.4a. Jako że miałem dysk twardy 1Tb po poprzednim odtwarzaczu Dune, przystąpiłem niezwłocznie do instalacji, która jak się okazało była dziecinnie prosta i sprowadzała się do otwarcia bocznej kieszeni, wsunięcia dysku i gotowe odtwarzacz przygotowany do pierwszego uruchomienia.

mg5634t.jpg

jj06xoxgb8g3c1319083332.jpg

news-egreat-r300.jpg

Po dość długim czasie około 1,5 minuty pojawiło się dość schludne menu moim zdaniem ładniejsze od Dune ale to kwestia gustu. Szybko zorientowałem się, że leniwe reagowanie odtwarzacza na moje komendy spowodowane jest pracą w tle domyślnie odpalanego androida. Menu tylko w języku angielskim - tutaj miara się przebrała i natychmiast sięgnąłem po najnowszy firmware ze stycznia 2012.

Egreat_1186_UI_w2comp.gif

Są dwa tryby upgrade:

jeden i najpewniejszy opisany poniżej i drugi bardziej zawodny w menu urządzenia

Procedura wgrywania nowego firmware wygląda następująco:

  1. wyłączamy całkowicie urządzenie klawiszem zasilania z tyłu POWER
  2. wkładamy pendrive (bez żadnych folderów !!! z wypakowanym plikiem install.img) do gniazda usb z boku lub z przodu urządzenia
  3. wciskamy szpilką lub agrafką zamaskowany z tyłu przycisk RESTORE i przytrzymując go wciśniętym włączamy z tyłu klawisz zasilania POWER . Trzymaną szpilkę na przycisku RESTORE możemy zwolnić dopiero po upłynięciu około 5 sek i pojawieniu na wyświetlaczu napisu UPGRAD
  4. czekamy aż urządzenie zakończy proces aktualizacji i samo się uruchomi

Zgodnie z oczekiwaniami dwa poważne mankamenty zostały zażegnane tj. pojawiło się menu w naszym ojczystym języku oraz możliwość wyłączenia autostartu androida co skróciło nieznacznie czas oczekiwania na uruchomienie.

Pozostał jeszcze jeden mały hardwareowy mankament mianowicie głośność wiatraka chłodzącego - otóż jest on dosyć słyszalny przy cichym wieczornym odtwarzaniu. Trudno jednoznacznie określić czy jest to zasługa zbyt wysokich obrotów czy wina kiepskiej jakości wiatraka. (Jeśli będę miał chwilę nie omieszkam sprawdzić)

Po odtworzeniu kilku materiałów filmowych nie zauważyłem większych problemów ale będę jeszcze testował. Postanowiłem natomiast wgrać alternatywny soft od braci z południa (czechy)...ale o tym może poniżej. Oto: link do stron czeskich braci.

Po dalszych wojażach z tym playerem udało mi się ustalić, że nie jest problematyczne połączenie sambą na win 7 o ile mamy zainstalowany sprawny dysk twardy (dało się przeglądać zasoby pamięci flash).

Ogólnie czeski firmware rozbudowuje głównie możliwości internetowe urządzenia jednak jeśli nie posiadacie szybkiego łącza np. 20mb to niektóre materiały filmowe tną lub zwyczajnie nie chcą się otworzyć (szkoda nerwów i zdrowia).

Inną i bardziej mnie interesującą zaletą czeskiego firmware jest ingerencja w wygląd menu i sprawienie, że menu tego urządzenie przypomina to z XBMC :-). Sądzę że twórcy czeskiego softu obrali właściwy kierunek wzorując się bądź co bądź na sprawdzonym rozwiązaniu jakim niewątpliwie jest XBMC zarówno od strony estetyki jak i funkcjonalności.

Kilka spostrzeżeń z użytkowania sprzętu:

  • podłączanie egreat do komputera odbywa się za pomocą kabelka usb 2.0 lub 3.0 wpinanego do tylnego gniazda o nazwie usb3.0PC lub usb3.0slave (zależy od wersji)
  • formatowanie dysku hdd najlepiej robić na kompie po spięciu obu urządzeń jak opisano powyżej.
  • Uwaga!!! niesformatowany dysk nie będzie widoczny w systemie win. Formatu dokonujemy z narzędzi administracyjnych w panelu sterowania lub za pomocą innego dedykowanego narzędzia do tego służącego jak np. acronis disk direktor
  • usb 3.0 prędkość przesyłania plików .mkv była różna niektóre pliki o wadze 3-4Gb potrafiły się kopiować z laptopa dell na urządzenie z prędkością 80-90 Mb/s a niektóre spadały z transferem do 50 Mb/s lub przy kolejkowaniu kilku filmów nawet do 14 Mb/s (niestabilne połączenie)
  • Ogólnie potencjalni nabywcy muszą nastawić się psychicznie na to, że kupują urządzenie bardzo nowe technicznie, przyszłościowe i o dużym potencjale lecz niekoniecznie dopracowane,
  • trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nasi sąsiedzi z południa stale angażują się w poprawę naszych R300 możemy zatem w rezultacie oczekiwać że r300 stanie się w końcu doskonałe.

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw tego playerka i softu Czechów , waham się z wyborem R6S czy dołożyć drugie tyle i kupić R300.Nie potrzebuję dysku do wewnątrz i antenek wifi. Jeśli soft będzie taki sam do obu modeli , to biore ten tańszy. Czekam na dalszą recenzję 19731118 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw tego playerka i softu Czechów , waham się z wyborem R6S czy dołożyć drugie tyle i kupić R300.Nie potrzebuję dysku do wewnątrz i antenek wifi. Jeśli soft będzie taki sam do obu modeli , to biore ten tańszy. Czekam na dalszą recenzję 19731118 :)

Myślę że w Twoim przypadku R6S może być słusznym wyborem ponieważ jest na niego podobny alternatywny soft a ponadto brak wiatraka i brak dysku = brak hałasu, są to niewątpliwe plusy choć warto zastanowić się czy aby na pewno ten playerek poradzi sobie z dostatecznym odprowadzaniem ilości ciepła z procesora, niewydolność w tym przypadku może oznaczać brak płynnego odtwarzania zwłaszcza wymagających materiałów z wysokim bitrate. Dodatkowo musisz rozważyć czy ilość złącz będzie wystarczająca dla Twoich potrzeb np. brak wyjścia komponent na projektor dla mnie już go dyskwalifikuje. Podobnie brak łącza cyfrowego dźwięku coaxial. Ale wybór należy do Ciebie sam wiesz czego będziesz potrzebował.

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie model Himedii HD900A jestem ciekam czy firmware od Czechów chodziło by na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie model Himedii HD900A jestem ciekam czy firmware od Czechów chodziło by na niej.

nie sądzę że to się uda

na jakichś zagranicznych stronach wyczytałem że himedia, xtreamer, fantec, iconbit bazują na bliźniaczych podzespołach natomiat w przypadku egreat architektura jest ponoć bardziej zaawansowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje bardzo jak radzi sobie r6s albo r300 ( lub playery HIMEDIA) z odtwarzaniem iso 3d full hd przez hdmi 1.4 na telewizorze- czy plynnie jest odtwarzane iso , czy TV po podłączeniu egreat (himedia) aktywuje okulary 3d???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje bardzo jak radzi sobie r6s albo r300 ( lub playery HIMEDIA) z odtwarzaniem iso 3d full hd przez hdmi 1.4 na telewizorze- czy plynnie jest odtwarzane iso , czy TV po podłączeniu egreat (himedia) aktywuje okulary 3d???

No niestety jeszcze tv 3d nie posiadam więc nie mam jak sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś co już posiada ten player i aktualizował np. czeski sof + skiny , inaczej mówiąc czeską wersie z czeskimi tapetkami w kilu wersjach.

Czy napisałby jak to zrobic , bo czeski tłumaczony przez google , jest nadal czeski i boje sie uwali playera.

Moze ktos jest bardziej biegły w tym czeski i opisał by to po polsku , lub poprawnie przetłumaczył , dodajac linki do alternatywnych softów czeskich i skinów , proces ich instalacji.

To i nasze forum wzbogaci sie o dokładny opis tego playera i jego mozliwości.

Panowie z Human media mogli by pomóc , w tedy by mieli wieksza sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś co już posiada ten player i aktualizował np. czeski sof + skiny , inaczej mówiąc czeską wersie z czeskimi tapetkami w kilu wersjach.

Czy napisałby jak to zrobic , bo czeski tłumaczony przez google , jest nadal czeski i boje sie uwali playera.

Moze ktos jest bardziej biegły w tym czeski i opisał by to po polsku , lub poprawnie przetłumaczył , dodajac linki do alternatywnych softów czeskich i skinów , proces ich instalacji.

To i nasze forum wzbogaci sie o dokładny opis tego playera i jego mozliwości.

Panowie z Human media mogli by pomóc , w tedy by mieli wieksza sprzedaż.

Ale masz przecież w pierwszym poście tego wątku po polsku napisane jak to zrobić a tutaj link do najnowszego czeskiego firmware sygnowany numerem 2.0.1.8 (3.9)

ps. Skiny zmieniasz albo wybierając lato, jesień, zima, wiosna albo będzie skrót i niebieskim bodajże przyciskiem da się to zrobić, trzeba potestować

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Można prosić o testy prędkości transmisji z PC do odtwarzacza zapis i odczyt z dysku po lanie: samba

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A jak ten odtwarzacz radzi sobie z plikami MKV z napisami w formacie PGS w wewnątrz pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych skinów wskazanych przez HerGregor to są to czyste skiny do XBMC. Owszem podmienisz tapetki ale jest taka opcja tylko w skinie3 chyba trzeci wariant i muszę przyznać że ostatni soft od czechów w tej dziedzinie jest bezsprzecznym liderem zwłaszcza skin 3 w menu ustawień. Ponadto zmieniasz tapetkę motywu lub w menu głównym naciskając przycisk info wywołujesz dodatkowe skróty a tam jest jeszcze odmiana skinu na wersję napisową.

Jest naprawdę piękne to menu, oto kilka wariantów ten najniżej wydaje się być najciekawszy!!!

skin4mode1v4.jpg

lub

skin4mode2help.jpg

Mój zdecydowany faworyt to poniższe dzieło:

304b403b78af5698eb0a0cc499728335ed168309c4abfb6d68186f741992ffe65g.jpg

  • Odnośnie testu prędkości połączenia samby to popróbuję ale laptop z win xp na pokładzie ma zdaje się karę 100Mb więc szału nie będzie a lapek z win7 ma kartę 1Gb ale problem jest z połączeniem po sambie
  • napisy PGS łyka swobodnie na śniadanie :-)

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

------------- Pamiętaj że owszem podmienisz tapetkę ale jest ona stała dla wszystkich ikon, jedynie ikony można dowolnie zmieniać ---------------------

Czy tak jak w Windowsie.Cz trzeba miec jakas większa wiedzę.

.

Mój zdecydowany faworyt to poniższe dzieło:

Czy twój faworyt ma menu polskie i wystepuje w softcie z menu PL - Egreat_R300_2.0.1.8_1000M_EN_20120116

czy w sofcie ,w tym ostatnim CZ czeskim - xEgreat-III-R200S-R300-2.0.1.8-by-CSv1.7RC0-DMD-XLCZv3.9

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaaasne że masz polskie menu tak jak w orginale tylko podmienione to i owo i to co dodane jest w czeskim lub angielskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odnośnie testu prędkości połączenia samby to popróbuję ale laptop z win xp na pokładzie ma zdaje się karę 100Mb więc szału nie będzie a lapek z win7 ma kartę 1Gb ale problem jest z połączeniem po sambie

Bo chciałbym porównać do Egreat R200S gdzie transfer jest na poziomie 2.5MB/s zapis i odczyt a z LAN 100Mbit można wyciągnąć do 12MB/s

Najlepiej się dostać do samby poleceniem w START>>URUCHOM: file://192.168......

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałbym porównać do Egreat R200S gdzie transfer jest na poziomie 2.5MB/s zapis i odczyt a z LAN 100Mbit można wyciągnąć do 12MB/s

Najlepiej się dostać do samby poleceniem w START>>URUCHOM: file://192.168......

win 7 wykastrowano z wiersza poleceń "start" i ogólnie są jakieś problemy ze stabilnym połączeniem ale to może być wina mojego dysku twardego muszę popróbować na innym hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win 7 wykastrowano z wiersza poleceń "start" i ogólnie są jakieś problemy ze stabilnym połączeniem ale to może być wina mojego dysku twardego muszę popróbować na innym hdd

To co to za Win 7 bo ja pracuje na trzech różnych wersjach i na każdym jest:

2012-02-22_224626.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VHS - mam prośbe mozesz mi podesłac na majla jeden komletny katalog w którym zapsuje player opis filmu , tło, okładke lub plakat by mozna było przegladac filmy w formie obrazkowej . Mam z tym problem , możesz mi cos podesłac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy procedura wgrania firmware tak jak jest opisane wyżej tyczy sie kazdego modelu Egreat ? Dziś odbieram R6S i chce się przygotować odpowiednio. W himedii HD900A wkładałem pena i klikałem na plik img bez wciskania RESTORE. Tu jest inaczej.

Edytowane przez wonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa tryby upgrade jeden i najpewniejszy opisany na początku i drugi bardziej zawodny w menu urządzenia

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co to za Win 7 bo ja pracuje na trzech różnych wersjach i na każdym jest:

2012-02-22_224626.png

Kolego mam win7 ultimate i nie przyszło mi do głowy żeby dorzucić to do menu startowego, pogrzebałem i faktycznie aktywowałem tą funkcję, ale nie była ona domyślnie a mam też win 7 na obu kompach w pracy.

Ponadto jak dotąd upewniłem się że jednak mam dysk hdd walnięty stąd problemy z sambą i resetami urządzenia na pożyczonym hdd nie ma problemów ze stabilnością

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa tryby upgrade jeden i najpewniejszy opisany na początku i drugi bardziej zawodny w menu urządzenia

Potwierdzam.

Nie ma odzielnego wątku na R6S dlatego pisze tutaj.Mam problem z odpaleniem xLiveCz z polskimi kanałami . Wyskakuję błąd . Może jakiś katalog trzeba utworzyć na pendravie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam win7 ultimate i nie przyszło mi do głowy żeby dorzucić to do menu startowego, pogrzebałem i faktycznie aktywowałem tą funkcję, ale nie była ona domyślnie a mam też win 7 na obu kompach w pracy.

Ponadto jak dotąd upewniłem się że jednak mam dysk hdd walnięty stąd problemy z sambą i resetami urządzenia na porzyczonym hdd nie ma problemów ze stabilnością

OK, jak tylko będziesz mógł zrobić test to poproszę o info.

Potwierdzam.

Nie ma odzielnego wątku na R6S dlatego pisze tutaj.Mam problem z odpaleniem xLiveCz z polskimi kanałami . Wyskakuję błąd . Może jakiś katalog trzeba utworzyć na pendravie ?

Jaki wyskakuje błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z panelu głownego ikona xLiveCz na nic nie reaguje.Z ikony IMS po wejsciu w xLiveCz wyskakuje komunikat Nie można skorzystać z naszego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...