Skocz do zawartości
19731118

Egreat r300

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w R200 poradziłem sobie z formatowaniem w inny sposób, podłączyłem dysk kabelkiem sata do odtwarzacza jako zewnętrzny, następnie z poziomu menu sformatowałem dysk.

Dysk jest bezproblemowo widoczny w xp oraz win7, oczywiście pracuje na czeskim sofcie.

Witam.

Z formatowaniem sobie poradziłem podpinając dysk bezpośrednio do kompa, teraz tylko walczę z kwestią aby dysk był widoczny pod windows7. Na innym kompie z windą 7 mi się to udało bez problemów, więc i na moim kompie też musi się udać. Kwestia czasu.

Kabelkiem do sata dysk miałem podłączony, ale też nie widział go win7, a formatować dysku z poziomu r300 nie chciałem, gdyż jak pisał kolega Egreat zostałaby utworzona partycja Ext3, czyli linuksowa, a jak wiadomo windows bez specjalnych sterów takiej partycji nie widzi. No ale skoro kolega pisze, że formatował dysk z menu r300 i windows go widzi,... Napisz jeszcze kolego czy ten dysk sformatowany za pomocą kabla sata po WŁOŻENIU do szuflady r300 też jest widoczny w windows i czy winda go widzi jako napęd wymienny(zewnętrzny), czy tak jakby był zamontowany w kompie, czyli wewnętrzny?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z formatowaniem sobie poradziłem podpinając dysk bezpośrednio do kompa, teraz tylko walczę z kwestią aby dysk był widoczny pod windows7. Na innym kompie z windą 7 mi się to udało bez problemów, więc i na moim kompie też musi się udać. Kwestia czasu.

Kabelkiem do sata dysk miałem podłączony, ale też nie widział go win7, a formatować dysku z poziomu r300 nie chciałem, gdyż jak pisał kolega Egreat zostałaby utworzona partycja Ext3, czyli linuksowa, a jak wiadomo windows bez specjalnych sterów takiej partycji nie widzi. No ale skoro kolega pisze, że formatował dysk z menu r300 i windows go widzi,... Napisz jeszcze kolego czy ten dysk sformatowany za pomocą kabla sata po WŁOŻENIU do szuflady r300 też jest widoczny w windows i czy winda go widzi jako napęd wymienny(zewnętrzny), czy tak jakby był zamontowany w kompie, czyli wewnętrzny?

Pozdrawiam.

Może się mylę ale sądzę że widoczny zasób na dysku sformatowanym w egreat będzie jedynie po sieci czyli w sambie natomiast problem niewidoczności objawi się dopiero przy podpięciu usb lub sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale sądzę że widoczny zasób na dysku sformatowanym w egreat będzie jedynie po sieci czyli w sambie natomiast problem niewidoczności objawi się dopiero przy podpięciu usb lub sata

Dysk jest widoczny w otoczeniu i poprzez sambe, nie sprawdzałem po podpięciu pod kompa bo nie mam kabla usb.

Ale przy przeglądaniu zawartości dysku coś mi się kojarzy że jest inormacja że dysk formatowany jest jednak pod NTFS, więc nie powinno być problemu niewidoczności.

@salvek wydaje mi się że poprostu w jednym komputerze brakuje ci sterowników i po podpięciu usb urządzenie nie jest rozpoznawane.

Edytowane przez hynas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu kablem usb r300 z kompem otrzymuję komunikat : nie rozpoznano urządzenia USB, jedno z urządzeń podłączonych do tego komputera ma awarię. System instaluje sterowniki, ale po chwili wyala komunikat, że instalacja sterowików zakończona niepowodzeniem i tak w kółko. Zarówno pod xp jak i pod win7. Nawet na zupełnie czystym systemie, bez instalacji czegokolwiek tak się dzieje. Narazie brak mi koncepcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu kablem usb r300 z kompem otrzymuję komunikat : nie rozpoznano urządzenia USB, jedno z urządzeń podłączonych do tego komputera ma awarię. System instaluje sterowniki, ale po chwili wyala komunikat, że instalacja sterowików zakończona niepowodzeniem i tak w kółko. Zarówno pod xp jak i pod win7. Nawet na zupełnie czystym systemie, bez instalacji czegokolwiek tak się dzieje. Narazie brak mi koncepcji.

To raczej problem sprzętowy u mnie zarówno na lapku z xp jak i win 7 śmiga bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem rozwiązany. Przyczyna banalna i prosta, dlatego tak trudna do wychwycenia. Kabel USB. Trudno powiedzieć czy uszkodzony, chyba nie, bo po podłączeniu do innego kompa było ok. Używałem 5 m kabla USB 2.0. Widocznie dla mojego kompa zbyt długi. Dzięki wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zamieścić fotki jak wygląda wyświetlacz tego urządzenia w czasie pracy.

Edytowane przez spoko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś zamieścić fotki jak wygląda wyświetlacz tego urządzenia w czasie pracy.

Wyświetlacz ma zaskakująco wieeeelkie pola alfanumeryczne (około 1cm wysokość czcionek i liczb). Jego wskazania są widoczne naprawdę z daleka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyświetla nazwy plików np nazwę piosenki , jest napis stały czy ruchomy, czy można słuchać radio i zmieniać stacje bez telewizora?

Widzę małą różnicę między R200S a cenowo prawie 200zł.

Edytowane przez spoko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyświetla nazwy plików np nazwę piosenki , jest napis stały czy ruchomy, czy można słuchać radio i zmieniać stacje bez telewizora?

Widzę małą różnicę między R200S a cenowo prawie 200zł.

O wyświetlaczu r300 się nie wypowiadam bo mam r200. Co do róźnic między nimi, r200s lan 100mb a r300 1gb. w praktyce jednak transfery są podobno takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyświetla nazwy plików np nazwę piosenki , jest napis stały czy ruchomy, czy można słuchać radio i zmieniać stacje bez telewizora?

Widzę małą różnicę między R200S a cenowo prawie 200zł.

Nie wyświetla nazw plików odtwarzanych, tylko bieżący czas utworu, czy filmu. Radia możesz słuchać bez telewizora, ale stacje możesz zmieniać w ciemno, bo na wyświetlaczu ich nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do R300 dwa dyski. Jeden wsunąłem do kieszeni odtwarzacza, a drugi podłączyłem przez złącze SATA. Po włączeniu odtwarzacza okazało się, że owszem widzi oba dyski, jeden jako USB, a drugi jako HDD. Niestety, odtwarzać można jedynie z dysku zewnętrznego, widzianego jako USB, natomiast z dysku wewnętrznego nie da się niczego odtworzyć, bo nie widzi na nim żadnych plików, czy folderów. Dopiero po odpięciu dysku podłączonego przez SATA, odtwarzacz widzi pliki na dysku wewnętrznym. Uważam, że jest to ewidentny błąd oprogramowania i zwracam się tu do kolegi Egreat, aby jako tester przekazał ową informację do producenta, to może uda się w którymś wydań softu to wyeliminować. Na kolegów z Czech nie ma co raczej liczyć, gdyż po przetestowaniu wersji softu oryginalnego i czeskiego z przykrością stwierdzam, że soft czeski nie eliminuje żadnych niedociągnięć softu oryginalnego, a jedynie dodaje rozszerzone funkcje internetowe.

Edytowane przez salvek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do R300 dwa dyski. Jeden wsunąłem do kieszeni odtwarzacza, a drugi podłączyłem przez złącze SATA. Po włączeniu odtwarzacza okazało się, że owszem widzi oba dyski, jeden jako USB, a drugi jako HDD. Niestety, odtwarzać można jedynie z dysku zewnętrznego, widzianego jako USB, natomiast z dysku wewnętrznego nie da się niczego odtworzyć, bo nie widzi na nim żadnych plików, czy folderów. Dopiero po odpięciu dysku podłączonego przez SATA, odtwarzacz widzi pliki na dysku wewnętrznym. Uważam, że jest to ewidentny błąd oprogramowania i zwracam się tu do kolegi Egreat, aby jako tester przekazał ową informację do producenta, to może uda się w którymś wydań softu to wyeliminować. Na kolegów z Czech nie ma co raczej liczyć, gdyż po przetestowaniu wersji softu oryginalnego i czeskiego z przykrością stwierdzam, że soft czeski nie eliminuje żadnych niedociągnięć softu oryginalnego, a jedynie dodaje rozszerzone funkcje internetowe.

Jestem takim samym testerem jak Ty także z firmą egreat nie wiele mam wspólnego, natomiast zachowanie się dysku nie jest winą oprogramowania ponieważ korzysta on w tym samym czasie tylko z jednego łącza sata albo tego wewnętrznego albo zewnętrznego prawdopodobnie będzie to to samo wpięcie na płycie głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z Tobą zgodzę, gdyby tak było to odtwarzacz nie powinien widzieć jednocześnie obydwu dysków, a on je widzi, ale odtwarza tykko z jednego, zewnętrznego. A poza tym szkoda, że te uwagi, jakie na tym i innych podobnych forach nie trafią do producenta, a tak to pewnie sądzi, że wyprodukował ideał i niczego nie trzeba zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację ale może być też tak jak w pc że na jednym kablu widzi dwa dyski (master i slave). Sprawdzę też na moim egreat czy aby napewno przy dwóch hdd mam do wyboru tylko jeden

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"może być też tak jak w pc że na jednym kablu widzi dwa dyski (master i slave)"

Tak było wieki temu w PATA, teraz standartem jest SATA i master i slave są tylko umowne. Jeden kabel, jedno urządzenie. A poza tym po co piszesz o taśmie z ubiegłego stulecia, na której były dwa dyski, skoro nie ma to zastosowania w Egreat R300.Przecież tu jest serial ATA, a nie parallel ATA. Skąd Ci się przypomniał taki wiekowy interfejs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzicie ze lipa troche z tymi egratami ? Zadnych nowych softow od dawna. Gdyby nie czescy i rumunscy majsterkowicze to zostalibysmy z tym oryginalnym softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzicie ze lipa troche z tymi egratami ? Zadnych nowych softow od dawna. Gdyby nie czescy i rumunscy majsterkowicze to zostalibysmy z tym oryginalnym softem.

Niestety masz rację. Producent pewnie sądzi, że wyprodukował idealny sprzęt i soft do niego i może teraz spocząć na laurach, zbijając kasę ze sprzedaży tego chłamu. A tymczasem podczas klikutygodniowej przygody z Egreatem R300 zdołałem wykryć wiele drobnych, ale uciążliwych błędów w oprogramowaniu, a tych poważniejszych też jest trochę, z tym zastrzeżeniem iż w tym wypadku nie ma pewności czy to błędy oprogramowania, czy wina leży po stronie sprzętu, a więc układu Realtek. Najgorsze jest to, że ktoś taki jak ja nie ma kompletnie wpływu na poprawę oprogramowania, a nawet gdybym miał, to pewnie skośnookie żółtki mieliby moje uwagi głęboko w d.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację. Producent pewnie sądzi, że wyprodukował idealny sprzęt i soft do niego i może teraz spocząć na laurach, zbijając kasę ze sprzedaży tego chłamu. A tymczasem podczas klikutygodniowej przygody z Egreatem R300 zdołałem wykryć wiele drobnych, ale uciążliwych błędów w oprogramowaniu, a tych poważniejszych też jest trochę, z tym zastrzeżeniem iż w tym wypadku nie ma pewności czy to błędy oprogramowania, czy wina leży po stronie sprzętu, a więc układu Realtek. Najgorsze jest to, że ktoś taki jak ja nie ma kompletnie wpływu na poprawę oprogramowania, a nawet gdybym miał, to pewnie skośnookie żółtki mieliby moje uwagi głęboko w d.....

Niestety myślę podobnie.Z Hd Dune Max jest podobnie od kilku miesięcy pass w sofcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie nowy soft Egreat-R150-R200S-2.1.6.0-100M-EN-Beta-20120320 - wiec moze i na R300 bedzie. To chyba beta i niewiele w necie na jej temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do R300 dwa dyski. Jeden wsunąłem do kieszeni odtwarzacza, a drugi podłączyłem przez złącze SATA. Po włączeniu odtwarzacza okazało się, że owszem widzi oba dyski, jeden jako USB, a drugi jako HDD. Niestety, odtwarzać można jedynie z dysku zewnętrznego, widzianego jako USB, natomiast z dysku wewnętrznego nie da się niczego odtworzyć, bo nie widzi na nim żadnych plików, czy folderów. Dopiero po odpięciu dysku podłączonego przez SATA, odtwarzacz widzi pliki na dysku wewnętrznym. Uważam, że jest to ewidentny błąd oprogramowania i zwracam się tu do kolegi Egreat, aby jako tester przekazał ową informację do producenta, to może uda się w którymś wydań softu to wyeliminować. Na kolegów z Czech nie ma co raczej liczyć, gdyż po przetestowaniu wersji softu oryginalnego i czeskiego z przykrością stwierdzam, że soft czeski nie eliminuje żadnych niedociągnięć softu oryginalnego, a jedynie dodaje rozszerzone funkcje internetowe.

ZNALAZŁEM TROCHĘ CZASU I SPRAWDZIŁEM PODPIĘCIE DYSKU WEWNĘTRZNEGO I ZEWNĘTRZNEGO JEDNOCZEŚNIE.

Nie ma żadnych błędów !!!, odtwarzacz bez trudu widzi i obsługuje oba dyski jednocześnie. Wewnętrzny zgłasza się jako hdd a zewnętrzny jako usb.

Jest jeden warunek aby sprawnie to działało należy przed podpięciem dysków całkowicie pozbawić urządzenie napięcia klawiszem z tyłu power off na minimum 5 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pobierać z tego linku, który jest w poście powyżej. Kaspersky kwiczy, że jakiś trojan i kasuje go z dysku, a zresztą po co płacić złodziejskiemu Chomikowi. Pobierać stąd:

http://www.umax.cz/d...ta_20120320.zip - soft oryginalny, lub stąd:

- soft od Pepików.

Edytowane przez salvek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...