Skocz do zawartości
Infoposter

Egreat R200S

Rekomendowane odpowiedzi

Co do hałasu węntylatora :kieszeń wewnetrzna pusta (dysk podpiety na zewnatrz) wlot wentylatora mam zaklejony całkowicie, wczesniejszy odgłos szumu powietrza prawie całkowicie wyeliminowany, nic sie nie grzeje, playerek chodzi 24h , torent aktywny. Nie jest to rozwiązanie w pełni komfortowe ale wypróbowane.

Mam pytanie z innej beczki- czy moge przeglądać zawartośc dysku poza siecią lokalną ? np. bedac u znajomego obejżeć fotki lub film ?

dodam że net jest od TP (livebox)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy, przyglądam się waszej dyskusji na temat tego sprzętu lecz o ile się nie mylę nikt jeszcze nie pojął tematu wymuszonych przerw między utworami muzycznymi. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów zna może sposób na usunięcie tego uciążliwego problemu. Mam sugestie - czy można wgrać do niego jakiś program typu Winamp pod androida. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki- czy moge przeglądać zawartośc dysku poza siecią lokalną ? np. bedac u znajomego obejżeć fotki lub film ?

dodam że net jest od TP (livebox)

Można wystarczy ustawić na routerze przekierowanie portu TCP 445 samby na IP który ma odtwarzacz no i firewall routera musi przepuszczać takie połączenia.

Witam jestem tu nowy, przyglądam się waszej dyskusji na temat tego sprzętu lecz o ile się nie mylę nikt jeszcze nie pojął tematu wymuszonych przerw między utworami muzycznymi. Czy ktoś z szanownych Forumowiczów zna może sposób na usunięcie tego uciążliwego problemu. Mam sugestie - czy można wgrać do niego jakiś program typu Winamp pod androida. Pozdrawiam.

Można tak dokładniej o jakie przerwy chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony, że nikt nie zna tego problemu. W sumie r200s pro jest kapitalnym magazynem płyt audio. Tyle, że po zgraniu płyty CD do bezstratnej wersji flac lub wav przy odtwarzaniu płyt typu suit ( bez przerw między utworami ) ( np. Pink Floyd ) przejścia między utworami zawsze towarzyszą przerwy. Jeżeli nikt nie spotkał się z tym problemem to znaczy, jestem jedyny który na tym urządzeniu słucha muzyki. A może nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wystarczy ustawić na routerze przekierowanie portu TCP 445 samby na IP który ma odtwarzacz no i firewall routera musi przepuszczać takie połączenia.

Posiadam livebox 2.0 w ustawieniach NAT/PAT mam włączone: usługa FTP serwer port wew/zew 21/21 protokuł TCP i wybrane odpowiednie urządzenie. Czy o to chodzi ? Nie jestem biegły w te klocki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam livebox 2.0 w ustawieniach NAT/PAT mam włączone: usługa FTP serwer port wew/zew 21/21 protokuł TCP i wybrane odpowiednie urządzenie. Czy o to chodzi ? Nie jestem biegły w te klocki :(

Tak należy to zrobić przez NAT/PAT tylko z tym że trzeba dodać własną regułkę tak jak jest opisane w tym poradniku: http://www.tp.pl/prt...2/przek_portow/

Należy dodać na port 445 i 139 TCP - pole "port zewnętrzny" i "port wewnętrzny"

Żeby się dostać do plików z innego kompa wpisujemy w: START&--#62;&--#62;&--#62;URUCHOM polecenie: file://xxx.xxx.xxx.xxx - IP modemu

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony, że nikt nie zna tego problemu. W sumie r200s pro jest kapitalnym magazynem płyt audio. Tyle, że po zgraniu płyty CD do bezstratnej wersji flac lub wav przy odtwarzaniu płyt typu suit ( bez przerw między utworami ) ( np. Pink Floyd ) przejścia między utworami zawsze towarzyszą przerwy. Jeżeli nikt nie spotkał się z tym problemem to znaczy, jestem jedyny który na tym urządzeniu słucha muzyki. A może nie ?

Sam używam do słuchania muzyki i mam sporo płyt wrzuconych ale wszystkie mają naturalne przerwy i dlatego nie znam tego problemu bo nie mam takich wyjątkowych płyt, przypuszczam że będzie to ciężki temat aby coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infoposter dzięki za tutorial z wentylatorem. Biorę się za robotę. Czy w ten sam sposób można zastosować diodę Zenera http://www.ilubek.re....pl/wstemp.html

Jasne że można ale nie powinno się stosować diód zenera przy takich prądach poboru jakie pobierają wentylatory, to nie jest 10-30 mA tylko więcej. Dioda po prostu się zwali przy prądzie np. 100 mA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio wgrany soft xEgreat-III-2.1.6.0-by-CSv1.9a-DMD-XLCZ4.1, niestety jest w nim więcej błedów niż w poprzednich wersjach oraz nie działa stabilnie torrent, więc postanowilem wrócić do starszej wersji : xEgreat-III-R200S-R300-2.0.1.8-by-CS-DMD-XLCZ

Na obecnie wgranym sofcie mam problem z wejściem do panelu egreata po IP, działa jedynie wejście na transsmision przez port 9091 oraz samba i sieć.

Czy ten soft tak ma ?, może coś się skopało przy instalacji ?

Czy powinno się usuwać jakieś pliki przy wgrywaniu starszej wersji softu ?, czy generalnie ciągłe zmiany softu mogą prowadzić do niestabilności odtwarzacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio wgrany soft xEgreat-III-2.1.6.0-by-CSv1.9a-DMD-XLCZ4.1, niestety jest w nim więcej błedów niż w poprzednich wersjach oraz nie działa stabilnie torrent, więc postanowilem wrócić do starszej wersji : xEgreat-III-R200S-R300-2.0.1.8-by-CS-DMD-XLCZ

Na obecnie wgranym sofcie mam problem z wejściem do panelu egreata po IP, działa jedynie wejście na transsmision przez port 9091 oraz samba i sieć.

Czy ten soft tak ma ?, może coś się skopało przy instalacji ?

Czy powinno się usuwać jakieś pliki przy wgrywaniu starszej wersji softu ?, czy generalnie ciągłe zmiany softu mogą prowadzić do niestabilności odtwarzacza ?

To fakt coś się kaszani można spróbować wyczyścić wszystkie pliki z katalogów "ROOT" i " DATA" z poziomu samby potem zrobić off i update z USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używam trybu restore ale nie jestem do końca przekonany czy wszystkie stare pliki są wtedy kasowane czy tylko nadpisywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej dla bezpieczeństwa w takich przypadkach gdy zauważymy nieprawidłowe działanie firmware wgrać jakieś starsze fabryczne i dopiero ponownie modowane

Edytowane przez 19731118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak należy to zrobić przez NAT/PAT tylko z tym że trzeba dodać własną regułkę tak jak jest opisane w tym poradniku: http://www.tp.pl/prt...2/przek_portow/

Należy dodać na port 445 TCP - pole "port zewnętrzny" i "port wewnętrzny"

Żeby się dostać do plików z innego kompa wpisujemy w: START>>>URUCHOM polecenie: file://xxx.xxx.xxx.xxx - IP modemu

Poprawiłem regułke (porty na 445) ale niestety bez zmian. Czy ma znaczenie że player łączy sie z modemem przez WiFi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem regułke (porty na 445) ale niestety bez zmian. Czy ma znaczenie że player łączy sie z modemem przez WiFi ?

Zapomniałem dopisać że jeszcze trzeba dodać regułkę na 139 TCP a WiFi tutaj nie ma znaczenia

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać że jeszcze trzeba dodać regułkę na 139 TCP a WiFi tutaj nie ma znaczenia

Więc dodałem port 139 i nadal nic.

-skąd wiadomo jaki port udostępnić ?

Próbowałem przez DynDNS ale niestety ...:(

Nie wiem gdzie popełniam błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dodałem port 139 i nadal nic.

-skąd wiadomo jaki port udostępnić ?

Próbowałem przez DynDNS ale niestety ... :(

Nie wiem gdzie popełniam błąd .

coś o sambie: http://www.google.pl/

DynDNS - to nie ma nic wspólnego

Co dokładnie piszesz jak chcesz cię połączyć z SMB? zapuść jeszcze polecenie ping do twojego modemu i zobacz czy odpowiada.

Edytowane przez Infoposter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś o sambie: http://www.google.pl/

DynDNS - to nie ma nic wspólnego

Co dokładnie pisujesz jak chcesz cię połączyć z SMB? zapuść jeszcze polecenie ping do twojego modemu i zobacz czy odpowiada.

Wiec od początku .

W livebox 2.0 ustawienia NAT/PAT dodałem :

-nazwa usługi /port wew. 139/port zew. 139/TCP/IP egreat

-nazwa usługi /port wew. 445/port zew. 445/TCP/IP egreat

Potem na innym kąpie (poza siecią domową) w start – uruchom i file://IP modemu

I niestety nie łączy

livebox na pingi odpowiada

W sieci wewnętrznej tą metodą otwiera się od razu zawartość Egreat-a

musze włączyć w livebox - odpowiadaj na pingi ?

może poklikamy na GG aby nie zaśmiecać forum

oczywiście gotowe rozwiązanie znajdzie sie na forum ( tak dla takich laików jak ja :) )

Edytowane przez dario0205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podejmował się modyfikacja FW do R200S ? zresztą R300S R200S ma ten sam FW. Znalazłem na jTab.pl info jak rozpakować i spakowa i spakować FW.

Tylko nie wiem czy ktoś tu z forumowiczą się tym zajmował (instrukcje są pod Linuxa). Ja chętnie bym się do modyfikacji przyłączył.

Moja metoda pakowanie i rozpakowywania plików jest troszkę inna ale bez problemów rozpakowywuje i kompresuje obraz!

Rozpakowanie:

unsquashfs squashfs1.img

Kompilacja:

mksquashfs squashfs-root/ squashfs1.img -b 65536 -no-sparse -no-exports

Paczka Deb:

http://mirrors.kerne...buntu2_i386.deb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poklikamy na GG aby nie zaśmiecać forum

oczywiście gotowe rozwiązanie znajdzie sie na forum ( tak dla takich laików jak ja :) )

Doszła wiadomość na PM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie ONEHD śmiga tylko trzeba czasami aktualizować. Widzę że jest małe zainteresowanie nowymi softami a jest już wersja xEgreat-III-R200S-R300-2.1.6.0-by-CSv1.9c-DMD-XLCZ4.4. na stronce http://www.egreat.cz...f7d182&start=10

Są tam dwa pliki różniące się datą. Może ktoś wgrywał ?

Edytowane przez spoko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ONEHD śmiga tylko trzeba czasami aktualizować. Widzę że jest małe zainteresowanie nowymi softami a jest już wersja xEgreat-III-R200S-R300-2.1.6.0-by-CSv1.9c-DMD-XLCZ4.4. na stronce http://www.egreat.cz...f7d182&start=10

Są tam dwa pliki różniące się datą. Może ktoś wgrywał ?

Tak, wgrywałem ten soft ale szybko wróciłem do ostatniego oficjalnego DMD bo jak na razie jest to wersja beta i przez to straszna kicha jak dla mnie. Polecam poczekać na oficjalny soft i naturalna rzeczą pojawi się od razu oficjalny DMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jest firmware 2.5.6.0 http://www.egreat.cz...3c026a9857e8f04

Oficjalne. Zna ktoś? Pobiera się jako Egreat_R200S_2.5.6.0_100M_EN_20120522

Podobny do oryginalnych poprzedników - skromny. Bez wodotrysków jak w softach nieoficjalnych. Nie polecam.

Edytowane przez spoko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...