Skocz do zawartości
marianowic

Różnica pomiędzy odtwarzaczami BD

Rekomendowane odpowiedzi

Wobec nawału tak ważkich argumentów ... rozkładam ręce ...

Pozwolisz że cię zacytuję: "W ten sposób nie będziemy dyskutować, bo to nie ma sensu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE - BRNIEMY W ŚLEPĄ ULICZKĘ ..... proszę zawracać, raz / dwa ..... :)

Proszę także o wklejenie tabel rankingowych które zamieszczają fachowe czasopisma - nie prenumeruję, więc osobiście nie wkleję.

INTERESUJE NAS JEDYNIE "VIDEO" , bo jeżeli Panasonic BDT-110 za 500 pln. ma 269 pkt. na 272 możliwe, to zapytam wprost - co oceniono wyżej ?

Interesującym byłby także fakt ujawnienia niedomagań, które odebrały mu 3 jakże cenne punkty w drodze do uzyskania IDEAŁU ! ! !

MA KTOŚ TĄ RECENZJĘ I TABELĘ RANKINGOWĄ ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec nawału tak ważkich argumentów ... rozkładam ręce ...

Pozwolisz że cię zacytuję: "W ten sposób nie będziemy dyskutować, bo to nie ma sensu."

Uf.... Nareszcie !!!!!.

Nie będę musiał odpierać bezsensownych ataków

Proszę także o wklejenie tabel rankingowych które zamieszczają fachowe czasopisma - nie prenumeruję, więc osobiście nie wkleję.

INTERESUJE NAS JEDYNIE "VIDEO" , bo jeżeli Panasonic BDT-110 za 500 pln. ma 269 pkt. na 272 możliwe, to zapytam wprost - co oceniono wyżej ?

Interesującym byłby także fakt ujawnienia niedomagań, które odebrały mu 3 jakże cenne punkty w drodze do uzyskania IDEAŁU ! ! !

MA KTOŚ TĄ RECENZJĘ I TABELĘ RANKINGOWĄ ? ? ?

Podaj konkretnie o jakie pisma Ci chodzi?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nowetrendy.pl...hp/news/id/7692

Tu kolosalna różnica w punktacji za obraz w odtwarzaczach w identycznej cenie 300 euro Panasonic model DMP BDT310 kontra Samsung model BD-D6900. Może niedowiarki uwierzą, że jednak są różnice! A co "mądrale" od "0" i "1" tak cicho siedzą? Przecież w/g ich teorii nie powinno być żadnych różnic!

A tu poniżej filipek 9600 dostał 271 pkt za obraz:http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/7452

Wszystkie tabelki z niemieckiego magazynu Video.

A tu taka ciekawostka z magazynu AudioVision test Denon DVD-A1UD <BR class=clear>JAKOŚĆ OBRAZU BLU-RAY

Dla topowego odtwarzania filmów na Blu-ray nie potrzeba high-endowego odtwarzacza za 5000 euro. To udowodniły już nasze testy kilkudziesięciu odtwarzaczy.

Dotychczas nie do pomyślenia byłoby, że A1 mógłby tutaj pojechać „po bandzie”. Cyfrowe poziomy są u niego idealne, nawet najbardziej szczegółowe detale obrazu oddaje perfekcyjnie. Denonowi udaje się nawet prawidłowo dekodować tak sygnały SDTV jak i HDTV z właściwymi poziomami, włączając w to także zakresy ultraczerni i ultrabieli (według RGB lub w oryginalnym formacie YCrCb). Do tego dochodzi jeszcze ponadprzeciętna likwidacja przeplotów materiału 1080i przy 60 Hz. Dzięki swoim możliwościom A1 jako pierwszy odtwarzacz Blu-ray osiągnął maksymalną liczbę punktów w naszym krytycznym teście.

Więcej tutaj:

Otóż swego czasu w numerze 2/2009 niemieckiego miesięcznika Audio, testowano pionka BDP-LX91, gdzie za obraz z płyt BD dostał max. ocenę 150/150pkt, natomiast za obraz z DVD 110pkt.

I tu mała konsternacja, bo znacznie droższy Denon DVD-A1UD (test w AUDIO nr.9/2009) otrzymał za obraz z BD - 145pkt, a za obraz z DVD - 105pkt. Zabrakło tylko w Denonie oceny za dźwięk po HDMI.

I do tej pory pomimo upływu czasu, żaden odtwarzacz mojego pionka nie przebił, jeżeli chodzi o jakość obrazu! Dlatego ja dalej go użytkuję:)

Ale raczej to nic dziwnego, skoro np. takie Oppo trzepią na chińskiej taśmie produkcyjnej.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretnie o jakie pisma Ci chodzi?

Chodzi o pisma, które publikują RANKING playerów z rozbiciem na : audio/video/inne , tak aby ustalić czytelnie TOP PLAYERÓW z najlepszym VIDEO !

Mogą być dowolne, ale najlepiej gdyby to było (chyba) " VIDEO" ze swoim max. granicą absolutnej perfekcji na poziomie 272 punktów za obraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test trzeba kupić.

https://shop.magnus.de/weka/7/shop/group/1/13/

ale jest inny test otwarty

http://www.video-homevision.de/vergleichstest/5-blu-ray-komplettsysteme-im-vergleich-1204008,229.html

TABELA RANKINGOWA ---> Komplette Tabelle öffnen

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pisma, które publikują RANKING playerów z rozbiciem na : audio/video/inne , tak aby ustalić czytelnie TOP PLAYERÓW z najlepszym VIDEO !

Mogą być dowolne, ale najlepiej gdyby to było (chyba) " VIDEO" ze swoim max. granicą absolutnej perfekcji na poziomie 272 punktów za obraz .

Rozumiem,

Sprawdzę. Jak coś znajdę to dam znać. Mam A/V i Hi-FI CHOICE ale tam nie ma podziału na audio/video/inne.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to proszę bardzo : wg. tego właśnie czasopisma renomowany DENON DBP-2012UD za 850 Euro wypada gorzej o dwa punkty od mieszającego w stawce

Panasonica BDT110, kosztującego 500 pln. No, to gdzie ten dowód, że x razy droższe musi być bezwględnie lepsze ??? ( aspekt jakości) link

Ciekawe czy to czasopismo testowało "OLIMP" cenowy playerów BD ?

Philips BDP9600 wygrywa oceną końcową i cząstkową za obraz ze wszystkimi testowanymi dotychczas przez niemieckie Video odtwarzaczami Blu-ray Disc również z tymi kosztującymi tysiące EURO. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii odtwarzacz otrzymał za obraz niemal maksymalną ocenę - 271 na 272 punkty.

Pozamiatane ? :)

Ciekawe ile dostali od Phila pod stołem - zamruczy posiadacz DeMona za 25 000 pln. :lol:

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już nie nadążam za wami, ale nie mogę się powstrzymać od tego pytania:

Andrzeju, uważasz, że firmy high endowe otrzymują lepsze egzemplarze elektroniki. Załóżmy, że masz rację. Procesory graficzne są układami logiki cyfrowej, wobec tego tamte lepsze egzemplarze lepiej "zerojedynkują", czy co? :) (odpowiedz tak/nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford Mondeo i Jaguar X-Type są na tej samej płycie podwoziowej. Maja dokładnie te same jednostki napędowe. Jeżdżą identycznie, z Warszawy do Wrocławia, 6 i więcej godzin. Po co przepłacać. :blink: Bo jeden jest montowany w kompletnie nic nie znaczącej fabryce w Belgii (Genk) a drugi...ma logo prawie jak PUMA. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tej pory pomimo upływu czasu, żaden odtwarzacz mojego pionka nie przebił. Dlatego ja dalej go użytkuję:)

Hmmmm .....

testawb.jpg

JEŚLI MACIE BRANŻOWE MIESIĘCZNIKI Z LISTAMI RANKINGOWYMI BD PLAYERÓW W FORMIE TABEL , TO WRZUCAJCIE TUTAJ - IM NOWSZE TYM LEPSZE ! :)

U mnie na wiosce nawet porządnego EMPIK-u nie ma , a skopiować, kliknąć fotkę makro, to w tych czasach kilka sekund ..... pogrzebcie, może coś tam macie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,śledzę ten temat z zainteresowaniem i mam takie pytanie- głównym atutem odtwarzaczy BR z wyższej pułki według producentów są wysokiej klasy procesory czy przetworniki AV ich nazwy często przewijają się w tym temacie, ale przecież taki odtwarzacz czy każdy inny jest z reguły częścią całego zestawu KD. Odtwarzacz jest ważnym elementem , ale to amplituner jest najważniejszy zwłaszcza pod kątem dźwięku HD , a także obrazu. Amplitunery ze średniej pułki mają wbudowane procesory marvel qdeo , faroudja i inne , więc po co dublować te układy, ma to sens? obraz i dźwięk będą dwa razy lepsze? , czy nie jest to zwycięstwo marketingu i naciąganie klientów? czy jest możliwe że taki BR pozbawiony takich układów nie będzie w niczym lepszy od modeli budżetowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,śledzę ten temat z zainteresowaniem i mam takie pytanie- głównym atutem odtwarzaczy BR z wyższej pułki według producentów są wysokiej klasy procesory czy przetworniki AV ich nazwy często przewijają się w tym temacie, ale przecież taki odtwarzacz czy każdy inny jest z reguły częścią całego zestawu KD. Odtwarzacz jest ważnym elementem , ale to amplituner jest najważniejszy zwłaszcza pod kątem dźwięku HD , a także obrazu. Amplitunery ze średniej pułki mają wbudowane procesory marvel qdeo , faroudja i inne , więc po co dublować te układy, ma to sens? obraz i dźwięk będą dwa razy lepsze? , czy nie jest to zwycięstwo marketingu i naciąganie klientów? czy jest możliwe że taki BR pozbawiony takich układów nie będzie w niczym lepszy od modeli budżetowych?

Pod kątem dźwięku owszem, ale w przyadku, gdy mamy wysokiej klasy odtwarzacz blu-ray, powinniśmy ustawić amplitunner w tryb pass-through (przepuszcza video bez zmian). Jeżeli nie jesteśmy pewni, które z urządzeń lepiej radzi sobie z obróbką obrazu należy przeprowadzić serię testów. Wiele przydatnych znajduje się na płycie Spears & Munsil HD Benchmark, myślę że istnieje też kilka opensource'owych odpowiedników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boguś, ale chodzi o jakość obrazu:) A nie o zbiorczą ogólną ocenę. Steroplay ma zupełnie inną tabelę wartości jeżeli chodzi o obraz (max.20pkt.). W tabeli. którą podałeś nie ma np. Panasa 310 - ocenionego przez magazyn Video wyżej od Samsunga 6900...

Marco752 jakie "pułki" masz na myśli? Te wojskowe?:)

Gdy mamy wysokiej jakości odtwarzacz (zwykle z dwoma HDMI), to bez sensu jest przepuszczanie obrazu przez ampli. Osobnym HDMI puszczamy obraz bezpośrednio na odbiornik TV czy projektor. Drugim HDMI tylko dźwięk.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też proszę o wklejenie w miarę aktualnych tabel rankingowych playerów BD z różnych fachowych miesięczników, przyglądniemy się nim dokładniej.

Może ktoś z Was mam pod nosem butik prasowy i dobry aparat aby to uwiecznić dla potomności . Dawno już nie kupowałem, ale jest kilka magazynów, gdzie są takie rankingi.

@marco752 - oczywiście, wybór poprawnej drogi dla audio i video zależy od klasy komponentów i kaprysu właściciela. Producenci zadbali o to aby sprzedać Ci te same

podzespoły i bloki wielokrotnie, taki to ma urok - niestety. Muszę przyznać laur firmie DENON za koncepcję stworzenia jedynie TRANSPORTU, tzn urządzenia pozbawionego

bloków konwersji analogowej video z takimi wyjściami, bloków DAC Audio z takimi wyjściami , oraz bez wszystkiego co zbędne.. Zamysł zacny, choć jak zwykle bywa u DENONA,

ani to nie było tańsze, ani też jakoś lepsze - ot zapakowali do pancernej obudowy bebechy Panasonica za drobne i ogołocili aplikacje :) - wielkie mi CUŚ !

Pomysł super - realizacja kibel . :)

DAJCIE TE RANKINGI - nie wierzę, że BD maniacy nie mają nic aktualnego w swoich zbiorach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nowetrendy.pl...hp/news/id/7692

Tu kolosalna różnica w punktacji za obraz w odtwarzaczach w identycznej cenie 300 euro Panasonic model DMP BDT310 kontra Samsung model BD-D6900. Może niedowiarki uwierzą, że jednak są różnice! A co "mądrale" od "0" i "1" tak cicho siedzą? Przecież w/g ich teorii nie powinno być żadnych różnic!

A tu poniżej filipek 9600 dostał 271 pkt za obraz:http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/7452

Wszystkie tabelki z niemieckiego magazynu Video.

A tu taka ciekawostka z magazynu AudioVision test Denon DVD-A1UD <BR class=clear>JAKOŚĆ OBRAZU BLU-RAY

Dla topowego odtwarzania filmów na Blu-ray nie potrzeba high-endowego odtwarzacza za 5000 euro. To udowodniły już nasze testy kilkudziesięciu odtwarzaczy.

Dotychczas nie do pomyślenia byłoby, że A1 mógłby tutaj pojechać „po bandzie”. Cyfrowe poziomy są u niego idealne, nawet najbardziej szczegółowe detale obrazu oddaje perfekcyjnie. Denonowi udaje się nawet prawidłowo dekodować tak sygnały SDTV jak i HDTV z właściwymi poziomami, włączając w to także zakresy ultraczerni i ultrabieli (według RGB lub w oryginalnym formacie YCrCb). Do tego dochodzi jeszcze ponadprzeciętna likwidacja przeplotów materiału 1080i przy 60 Hz. Dzięki swoim możliwościom A1 jako pierwszy odtwarzacz Blu-ray osiągnął maksymalną liczbę punktów w naszym krytycznym teście.

Więcej tutaj: http://www.denon.pl/...oductId=DVDA1UD

Otóż swego czasu w numerze 2/2009 niemieckiego miesięcznika Audio, testowano pionka BDP-LX91, gdzie za obraz z płyt BD dostał max. ocenę 150/150pkt, natomiast za obraz z DVD 110pkt.

I tu mała konsternacja, bo znacznie droższy Denon DVD-A1UD (test w AUDIO nr.9/2009) otrzymał za obraz z BD - 145pkt, a za obraz z DVD - 105pkt. Zabrakło tylko w Denonie oceny za dźwięk po HDMI.

I do tej pory pomimo upływu czasu, żaden odtwarzacz mojego pionka nie przebił, jeżeli chodzi o jakość obrazu! Dlatego ja dalej go użytkuję:)

Ale raczej to nic dziwnego, skoro np. takie Oppo trzepią na chińskiej taśmie produkcyjnej.

Dobrze, że są tacy ludzie jak ty bo inaczej nie było by komu wciskać tego całego kitu punktowego itp :lol: :lol: :lol: Tabelki, punkty a wystarczy zmienić odbiornik, który ma wpływ na jakość obrazu albo go chociażby skalibrować. A ty wierzysz w różnice w obrazie z odtwarzacza Blu-ray. Naprawdę je widzisz? Podaj tytuły filmów gdzie to dokładnie zobaczyłeś. Jestem ciekaw szczegółów a nie tabelek. No i jaki telewizor, jakie były odtwarzacze do porównania, czy była kalibracja na poziomie pro a nie jakimś pajączkiem itd itd itd. Opisz to bo tabelki nic nie mówią.

145punktów a drugi 150punktów? To za co te 5 dodatkowych punktów? No bez jaj. Za co? Napisali za co? :D

Gdyby istniało coś takiego jak najlepszy wyświetlacz do HD to wtedy by można ocenić obiektywnie jakość z kilku odtwarzaczy Blu-ray. Ale tak? Niby skąd te oceny? Oni testowali to na jakimś odbiorniku (nawet nie wiadomo na czym dlatego śmieje się z tej wiary w punkty), ty masz jakiś inny (tylko błagam, nie mów, że testujesz na projektorze tą "jakość" bo nawet nieskalibrowany Kuro czy Panas z Blu-rayem Manty położy go pod każdym względem oprócz przekątnej) a ktoś inny jeszcze inny :D I ty myślisz, że niby widzisz najlepszą jakość? Wystarczy jeden suwaczek przesunąć w twoim menu i już będzie Blu-ray inaczej świecił. I na pewno nie będzie to jego zasługa.... Ale tak jak mówię: dzięki takim jak ty ten rynek żyje więc luz ;):P:lol: :lol: Ale mógłbyś już nie ośmieszać się wrzucając od dwóch lat te same linki nowetrendy do tabelek i opisując w nie wiadomo ilu zdaniach to, co każdy może sobie przeczytać.

http://hdtvpolska.com/topic/23322-panasonic-vt30/page__view__findpost__p__263274 tutaj też twój link, że niby Panasonic wypadł przeciętnie. Wedle kogo? Tych tabelek? Każdy siedzący w temacie wie, że to mega mega czołówka telewizorów po kalibracji na rynku a wieczorem to już praktycznie lider (chyba tylko CRT ma tak normalny, naturalny obraz - Kuro pomijam bo przecież to trup). A takich linków podajesz mnóstwo... żenada. I mówię tutaj tylko o tych śmiesznych punktach za obraz. Chyba Ci co testowali, naprawdę nie mieli tych telewizorów koło siebie wieczorową porą po dokładnej kalibracji bo jakoś nic tam w tabelach o tym nie ma)

ps. A może kabel HDMI za Xtys? Wtedy będziesz miał lepszą czerń od tego za 100zł. No przecież on też ma wpływ na jakość obrazu :lol: :lol: :lol: Ja tam mam dwa takie kable Wireworld Ultraviolet 6 15m (ULTRAVIOLET6) i jakoś nie[beeep] :D po gaciach z tego powodu, że dają mi lepszą jakość obrazu z Blu-raya. Dają mi niezawodność przy 1080p 3D na długim odcinku bo o to w tym chodzi. Ale tacy jak ty to zaraz by zapewne zobaczyli lepszą jakość bo to przecież U L T R A V I O L E T więc musi być ultra!

Domyślam się, że mój post może kogoś obrazić, zaszokować itp. To z góry przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie[beeep] po gaciach" No na taki argument to brakuje odpowiedzi. I takie słownictwo ma Admin... Wstyd;)

Ja nie pracuję w branży AV i niczego nikomu nie muszę wciskać...:)

Ktoś sobie testy przeczyta, a czy uwierzy w nie? To jego sprawa.

Ale zawsze mamy jakiś odnośnik pomocny przy ewentualnym wyborze sprzętu.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd jak cholera. Czasami trzeba nazwać rzeczy po imieniu bo czytają to też ludzie którzy mniej się znają i potem przenoszą te bzdury w eter i rodzą się takie filozoficzne historie jak to, że drogie kable HDMI dają lepszą jakość obrazu albo 5 dodatkowych punktów powoduje, że jakość filmu jest lepsza od tego z 5 punktami mniej. Szkoda tylko, że np. wydanie polskie filmu jest "zwalone" względem wydania zagranicznego np. pod względem czerni i jak ktoś o tym nie wie to oceni, że Blu-ray mu lepiej albo gorzej gra. Jest sto tysięcy czynników od których może zależeć jakość obrazu a na pewno na szarym końcu jest to sam odtwarzacz Blu-ray. Po drodze może namieszać Telewizor, Kalibracja, Amplituner, jakość wydanego filmu, kabel, szafeczka pod TV, listwa, odtwarzacz Blu-ray itd itd itd. Śmieszne albo niepotrzebne skreślić ;):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja już nie nadążam za wami, ale nie mogę się powstrzymać od tego pytania:

Andrzeju, uważasz, że firmy high endowe otrzymują lepsze egzemplarze elektroniki. Załóżmy, że masz rację. Procesory graficzne są układami logiki cyfrowej, wobec tego tamte lepsze egzemplarze lepiej "zerojedynkują", czy co? :) (odpowiedz tak/nie)

Nie wiem co masz na myśli i o co Ci chodzi ale odpowiedź jest zdecydowanie na TAK.

Firmy zmawiają podzespoły, gdyż sami ich nie produkują albo im się to nie opłaca.

Są to nowe podzespoły zaprojektowane przez zleceniodawcę i wytwarzane na oddzielnych stanowiskach pracy lub modyfikowane (np. chip wizyjny ABT 2010). Modyfikacja polega na blokowaniu wielu funkcji przez co nie posiadają pełnej funkcjonalność wyrobu oryginalnego.

Przez to produkt jest tańszy i całe urządzenie finalne mimo, że wygląda identycznie jak jego pierwowzór. ( patrz procesor komputerowy – blokowanie mnożnika taktowania zegara).

I tak okrojona jednostka znajduje się w naszym urządzenie. A później firmy się chwalą i podają w materiałach reklamowych, że w ich urządzeniach znajduje się świetny procesor obrazu a my jesteśmy przekonani, że mamy urządzenie za niewielkie pieniądze z podzespołami urządzenia dużo droższego.

Zdarza się bardzo często, że ten sam podzespół w różnych urządzeniach będzie się różnie sprawował. Ma na to wpływ wiele czynników. Począwszy od zasilania a skończywszy na oprogramowaniu.

Jakiś czas temu w Audio/Video był test amplitunera, chyba Yamaha modelu nie pamiętam. Na pokładzie którego znajdował się procesor wizyjny ABT2010 ten san co w DVDO DUO. Test wykazał, że obraz z tego amplitunera jest zdecydowania gorszy niż z zewnętrznego procesora co potwierdził w konkluzji Filip Kulpa –redaktor naczelny A/V.

Dlatego jest taki rozrzut w jakości obrazu z takim samym procesorem wizyjnym. Podałem tylko przykład chipu ABT 2010 ale takich przykładów można mnożyć w nieskończoność.

Podany przeze mnie przykład procesora obrazu DVDO i Meridian świadczy, że dwa urządzenia na tych samych podzespołach mogą różnie kosztować i różny może być efekt końcowy.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy do czego są zdolne firmy aby stać się konkurencyjne na rynku.

Nikt mnie nie przekona, że białe to czarne a czarne to białe.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że są tacy ludzie jak ty bo inaczej nie było by komu wciskać tego całego kitu punktowego itp :lol: :lol: :lol:

Tabelki, punkty a wystarczy zmienić odbiornik, który ma wpływ na jakość obrazu albo go chociażby skalibrować.

A ty wierzysz w różnice w obrazie z odtwarzacza Blu-ray. Naprawdę je widzisz?

Trochę tak, ale jednak także trochę nie .... :)

Tu już nie chodzi nawet o zdolność percepcji tych różnic, a o laboratoryjne pomiary konkretnych urządzeń.

Najbardziej zwariowany to oczywiście 272 punktowy tor przeszkód przygotowany przez panów z VIDEO.

272 testy za których przejście odtwarzacz może otrzymać 272 punkty w temacie wiernej reprodukcji obrazu.

To co ma na wejściu, musi pojawić się w idealnej postaci na wyjściu, a to świadczy o jakości urządzenia.

FAKT - dla przeciętnego użytkownika dostrzeżenie "róznicy kilku punktów" będzie nierealne , oko to nie zawsze

idealny przyrząd pomiarowy - ale zaawansowanych przyrządów pomiarowych łatwo nie oszukasz i jeśli przygotowany

test jest nie do przejścia przez player, to jest to skrzętnie odnotowywane i stąd te tabelki mówiące o jakości., czyli

zdolności urządzenia do wiernego odtwarzania. Dla zjadacza chleba będą to mżonki, ale laboratorium mówi swoje.

SĄ TO RÓŻNICE NA GRANICY PERCEPCJI (lub nawet poza) ALE SĄ I TO NIMI PAŁUJĄ SIĘ VIDEOFILE. :)

To czy reszta toru podąża z jakością to już nie ważne - liczy się świadomość, że źródło jest możliwie najlepsze.

To taka choroba - a leku na to nie ma ....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%, Trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, Ja też podchodzę do innych testów sceptycznie. Niemieckie Video ma to do siebie, że prowadzą listę rankingową bez względu na cenę urządzenia. Tak, że możemy spotkać obok siebie dwa urządzenia, jedno za 300 euro a drugie za parę tysięcy. Pozdrawiam, AndrzejS@

Edytowane przez BoDeX
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWE SŁOWA TO WŁAŚCIWA KONKLUZJA TEGO TEMATU . :)

No i właśnie chodzi o ten RANKING :)

Naprawdę nikt nie ma w miarę aktualnego aby wkleić tutaj i podzielić się ważną wiedzą z maluczkimi ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie mam, ale może jutro udam się do EMPIKU i kupię najnowsze niemieckie Video.

Kiedyś kupowałem regularnie ten miesięcznik, ale to były stare dzieje. Gdzieś jeszcze powinienem mieć kilka egzemplarzy ale jak mam to stare sprzed kilku lat.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proszę bardzo . W jakości obrazu Panas kładzie na łopaty blu-rayowy olimp ( no, poza referencyjnym Philipsem )

videofs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak,

Dwa czasopisma zajmującą się testami sprzętu A/V w tym samym czasie przeprowadziły test kolumn głośnikowych. Czyli kolumny A, B i C.

Wyniki testu.

Pierwszy test:

A, B, C

Drugi test:

C, B, A

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...